Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Jedan savet za sve - nemojte da naručujete do daljnjeg ništa sa creationwatches. Nedelju dana sam se dopisivao sa njima zato što navodno "nedostaju neki podaci" prilikom narudžbine. Na kraju su mi rekli da moram ipak da doplatim za DHL, zato što ne mogu da isporuče AirMail - om iako stoji na njihovom sajtu. Platio odmah, maločas javljaju da još uvek nisu poslali, navodno ne prepoznaju post office number. IMG_20201026_123600.jpgScreenshot_2020-10-26-12-39-14-090_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpgIMG_20201026_124148.jpg
 
Kosovo je Srbija?
Za Srbiju samo DHL trenutno. DutyFreeIsland Shop izgleda i dalje šalje besplatno.
 
Seiko "Save the Ocean" SRPD11 na jomashop-u trenutno izuzetno povoljan + 10% off sa vaucerom CART10 moze da se odbije... oko 300ak evra za EU sa shippingom i carinom...

Mada za 330e je mozda bolje juriti Orient Tritona, safirno staklo i bolji mehanizam...
 
Kosovo je Srbija?
Za Srbiju samo DHL trenutno. DutyFreeIsland Shop izgleda i dalje šalje besplatno.
Sad im poslao i jedan i drugi poštanski broj, pošto ovaj njihov "nezavisni" ne prepoznaju [emoji1787]

Sve komplikovano kod nas, u istom mestu rade dve pošte sa dva različita poštanska broja, a ponekad je i ime mesta različito.
 
Koliko je ovo pozudano?
Uvek mi je neka frka da uzmem sat preko ovih sajtova....

Recimo da porucim ovaj sat iznad iz joma shop-a u srbiju, koja je procedura?
 
Javljam ja koliko je i da li je pouzdano kad i ako stigne [emoji16]

Trebao mi poklon za lepšu polovinu, taj sat se ne prodaje u Srbiji, nadao sam se da će stići u prvoj polovini novembra ali nada da će stići (pogotovo na vreme) je sve manja i manja
 
sto ne bi bilo pouzdano? ja sam pre mesec dana narucio sa Jomashop, stize za oko mesec dana sa sve nasom carinom i postom, opale svoje standardne troskove svi od reda znaci oko 30ak posto preko cene sa sajta i postar doneo na vrata. I dobijes Jashop nalepnice 'never pay retail' ili tako neka poruka.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Evo moja prinova, iskopano neispravno za premalo para, i servisirano [emoji3059]
329af1035f583fd0d61b7b2889c19c47.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uu, lepo :)
 
Au extra [emoji7]

btw jel imate neku preporuku za kutiju do 6 satova? Da nije više od recimo 4k

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gde menjate baterije? Meni iz bomara nakon zamene ni 10 meseci ne izdrže, i to meni i ženi je do sada zamenjeno jedno 6 baterija. Dok sam menjao u inostranstvu, trajale su po 2-2.5 godine. Ima li neko ko može da hendluje skupe satove i da imaju redovne baterije?
 
Nekada si mogao da kupiš Panasonic i Maxell baterije bukvalno na svako ćoše i cene su im bile smešne. Sada nema ni za lek, isto traju kineske od 20 din kao i ove nazovi brendirane.
P.S. Znam kolika je nabavna cena tih baterija, prodaju se desetostruko/dvadesetostruko više.
 
Zadnjih par promena sam odradio sam sa renata baterijama, uzeh ih na Banjici u specijalizovanoj radnji za baterije za nekih 100 din po komadu. Traju oko 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Mene odrali na pijaci za renata-u, cini mi se 200din, sam sam je promenio doduse.
 
Bomar naplaćuje 1200 rsd za Tisot satove. Dosta mi je da me deru. Još su mi i dihtung zeznuli, pa mi se kondenz skuplja. Šarlatani. Ima li neki drugi lanac servisa renomiranih satova?
 
Srecan 8000-ti post u ovoj temi.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Bomar naplaćuje 1200 rsd za Tisot satove. Dosta mi je da me deru. Još su mi i dihtung zeznuli, pa mi se kondenz skuplja. Šarlatani. Ima li neki drugi lanac servisa renomiranih satova?
Svaki kršten časovničar to radi vezanih očiju.

U BPM u stadionu mi izgrebali sat prilikom zamene baterije, od tada menjam sam. Alat za otvaranje sata je par dolara na aliju/ebayu.
 
Za Tissot je distributer i valjda ovlašćen servis Absolute Time u Knez Mihajlovoj.
Svaki kršteni časovničar može da zameni bateriju na satu, možeš i sam ako imaš alatku za otvaranje.
Dobar časovničar je Emran Kadri u Bulevaru Umetnosti pored vrtića. On mi je servisirao automatske satove čovek odlično odradio.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Javljam ja koliko je i da li je pouzdano kad i ako stigne [emoji16]

Trebao mi poklon za lepšu polovinu, taj sat se ne prodaje u Srbiji, nadao sam se da će stići u prvoj polovini novembra ali nada da će stići (pogotovo na vreme) je sve manja i manja
Odradili su mi refund, neće ni DHL da isporučuje u ovu moju rupu.
 
Meni nisu hteli tissot da otvaraju u BPM ne znam gde ženi da zamenim bateriju.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Poklopci kod kvarcnih Tissot satova se uglavnom zatvaraju na "mehanizam" koji počiva na plastičnom držaču mehanizma )kao malo deblji i viši plastični dihtung koji ide uz rub unutrašnjosti kućišta sata. Kod nestručnog otvaranja dovoljno je malo iskriviti taj plastični dihrung i poklopac sata se više ne može zatvoriti.
Ne čudi me zašto nisu hteli (čitaj smeli) da urade zamenu bateriju...
U Bomaru rade sve i svi, ali ne i časovničari (bar sa aspekta stručnosti) idealni su za izbegavanje...

Ako moderacija dozvoli mogu napisati preporuku za časovničara u Bg i više časovničara u NS.
 
Napiši za NBGD ili Zemun.
 
^
Ja sam iz Novog Sada, tako da od Bg časovničara mogu preporučiti samo one sa kojima sam lično sarađivao, a to je u Bg samo Kostić-Dojčinović sa Zelenog venca...
Sa ostalima nisam lično sarađivao pa ne bih preporučivao.

U NS prepručiti mogu Grgurića na Novom Naselju i Simovića kod Limanske pijace, ostale i ne baš...

U suštini uvek je bolje otići kod časovničara nego pomoć tražiti u "prodavnicama satova" Bomar, City time i sl... Osim kada je u pitanju otkazivanje sata u garanciji...

Naravno za luksuzne modele (Omega, Rolex i sl) ići kod ovlašćenih servisera sa licencom proizvođača, ali nešto sam skeptičan da takvih kod nas uopšte ima (mada sam čuo da jedna radnja-časovničar u Bg navodno ima licencu Omege, ali zaboravih ime)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno