Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Creation puko. Cene nimalo povoljne. Uđem u kategoriju "divers" i plačem

Sent from my Redmi 5A using Tapatalk
 
Do malopre sam gledao istu kategoriju ali su sat 3 puta danas postavljali i skidali sa stanja tako da cu verovatno sutra sa Islandwatchs da porucim, inace upravo mi se javio kupac za sat placa u napred i nudi 100$ vise [emoji23]
096414c434e9d41f64a1f4d69eefff9a.jpg


Sent from my MI 6
 
Nakon "ciscenja fijoka" naletim na ovaj sat koji sam bas bas davno dobio, nikad ga nisam nosio jer sam tada nosio drugi, a ovaj mi se nesto nije ni svideo.

Nadjem ga sad na netu i ispostavi se da mu je cena jaca nego sto sam ocekivao. Mislio sam da je 20-30e plafon.
Moracu da ga nosim kod casovnicara ako moze da se osposobi, ako je i dalje ziv, pa ga najverovatnije stavim na prodaju, jer tesko da cu ga ikada staviti na ruku.

Jel ima neka preporuka za swatch casovnicara, moze na pp ako ne sme reklama ovde.


2d5d45e6ac9d24c5ecd5e66655f0ec01.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da u TC Milenijum imas zvanicnog Swatch servisera, koji je poceo da radi relativno nedavno (doskora nije postojao ovlasceni Swatch casovnicar). Bar su mi ga kao takvog preporucili u Absolut Time-u. Nazalost ne znam tacan lokal.
 
Verovatno je potrebno samo promeniti bateriju.
Ako je slučajno ipak otkazala elektronika (mehanizam), dešava se, opravka uopšte nije isplativa.
 
^ al si uklopio boje sa TH-om :)

@TheRevolucija - hvala, bas sam danas svratio, ali ima neko bas cudno radno vreme, jedino mogu odredjenim danima da stignem pred kraj radnog vremena, vikendom ne radi.

@BokiPK - bateriju sam samo i mislio da menjam, eventualno ako je stara baterija iscurela, pa mozda nesto treba da se ocisti i sta ti ja znam, a da nije skupo.
 
Samo da se pohvalim mojim prvim mehaničkim satom. :)

IMG_20181024_212310-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne vredi.
Bio sam sa komšijom i gledam reko komšo jesi se ti uzeo ono što mislim da je to?
On se smeška. Reko skini da ga vidim.
Omega narandžasta.
Izgrebano staklo bezel izgreban qvarc mehanizam koji nije poravnat sa ciferom. I to posle 2 godine nošenja.
Pa šta je ovo *mjau**mjau**mjau* sunce? AAA kopija
Koliko? Povoljno 400 e
Rekao sam da nije normalan jer safirno staklo, keramik bezel i automatski nh35 mehanizam možeš uzeti za 300 €
I znati šta si uzeo. Ovo je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* jer ne znaš šta dobiješ i od koga. Ima gomila Micro brendova koji rade slične tzv omaž satove.
Da ali to nije Omega, pa nije ni ovo izgrebano čudo koje si uzeo.
Reče mi da ima još Hobolta A Piguet isto AAA kopije. I da je zajedno dao preko 1h€ na njih.
Mogao si uzeti 2 lepa sata i da te nije sramota ni za 20 godina šta imaš.
Ali ovo je moje mišljenje a pare su kod njega tj tebe pa ti odluči

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
Ovde će ti se svi naježiti čim spomeneš repliku tako da...
Lično, mislim da su obično preskupe za to što nude, možeš kupiti kvalitetniji sat za iste novce. Obično je kod replika samo bitno kako sat izgleda a kvalitet na drugom mestu.
 
Kakva su vam iskustva sa replikama? Vredi li pazariti neku repliku od KP prodavaca?
Tjah, nemam iskustva ali imas razlicitih replika - replike nepostojecih modela, replike postojecih modela koje cak ni vizuelno nijesu kako treba i one koje su vizuelno ok... A sto se tice mehanizma, to je vec drugo...

Ja sam isto za to da se uzme nesto autenticno, pa i za 50€...
 
Nikad nisam kupovao kopije bilo čega, ali bih možda kupio kvalitetnu kopiju nekog sata poput Brajtlinga ili Omege zato što originali puno koštaju.
 
^ zasto ne omaz tim modelima ako vec ne mozes da priustis...

Nikada ne bih kupio kopiju, ali recimo kvalitetan omaz Rolexu poput Steinhart Ocean Vintage Military na keca bih pazario...
 
Ne sviđaju mi se Roleks satovi. Mene samo zanima da li su iole kvalitetne te replike.
 
"Kvalitetna" i "replika" ne idu u istoj rečenici...

I čisto sumnjam da ćeš dobiti odgovor na to pitanje u ovoj temi ili bilo kojoj drugoj gde se okupljaju fanovi analognih satova... Iz prostog razloga što je to "tabu" tema i što se na takva pitanja gleda sa osudom...
 
Ne sviđaju mi se Roleks satovi. Mene samo zanima da li su iole kvalitetne te replike.

video sam par replika u zivotu i osim sto lice sa metar udaljenosti, tesko su djubre.

Skoro sam drugaru pokazivao koliko mu je jadna replika kad dugmici za stopericu nista ne rade, aj sto je uzeo repliku nego sto je uzeo repliku najruznijeg sata ikad :) neki rolex, ceo srebrn ... ruzan ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* :(

toliko lepih satova ima za male pare da je stvarno suludo bacati pare na repliku, prodji samo kroz Casio ponudu za pocetak.
 
Da, šteta što ih nema u ponudi, i ja bih rado uzeo par komada. [emoji6]
 
Koliko si u opste planirao da das za divljaka? Verujem da ces dobiti preporuke za krsten sat slicnog izgleda ali daleko kvalitetniji i niko ti se nece smejati sigurno [emoji6]

Sent from my MI 6
 
Prvo sam hteo da čujem kakva je priča sa replikama skupih satova poput onih koje sam naveo. Za repliku svakako ne bih dao puno, a i ako bih je i kupio onda bih birao tzv. 1:1 kopiju.
Meni se sviđaju automatski satovi, zato i skupljam pare pa će se uzeti neki dobar kad bude bilo uslova. Kvarcni sat trenutno ne planiram da pazarim.
 
1:1 kopija ne postoji. Imas lepih Seiko automatika za bas male pare. Na primer onaj desetak postova gore.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
To obeležavanje 1:1 sam video kod domaćih ali i stranih prodavaca. Valjda se misli na spoljašnji preslikan izgled. Mehanizam je naravno drugi.
E da, video sam i taj Seiko iznad i sviđa mi se.
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedan koji nije replika ali jeste homage kako ih zovu, sat koji se ugleda na Omega Seamaster 300 Master Co-Axial.
Sat kupljen da bi tek posle saznao da kopira Omegu, šta ću, zapao mi za oko pa sam ga kupio na prečac.

Pogledaj možda tako nešto, mada se i na takve satove mnogi mršte.

Seiko je odličan, poznata i priznata marka koja ima svoj kvalitet, mada i tu ima štošta da se kaže.


44d83002ead79147510eff4587f8f41a.jpg
 
Poslednja izmena:
Kopija? Druze to 1:1 ne postoji. Mogu ga oni u gram napraviti..mogu luminaciju istu da odrade..kuciste isto moze biti kvalitetno ali mehanizam to ne mogu. Pride ako se ne daj Boze pokvari tolike ces muke imati da ces odmah zazaliti.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno