Šta je novo?

Iskustva sa untangle i mišljenja, predlozi

SOCOM

Slavan
Učlanjen(a)
21.10.2004
Poruke
2,485
Poena
445
Elem, imam na poslu cisco ASA 5505 i nije loša stvar, ali nije to što treba da bude. Recimo nisam uspeo da QoS radi onako kako bih ja želeo, niti su to uspeli momci iz jedne firme koja nam je to i prodala. Sada gledam neko open source rešenje, neki untangle - Lite Package

Contains the Untangle Server and 12 of the applications that run on it, open source and free under the GNU General Public License v2 (GPLv2). Automatic signature updates and software upgrades.

Includes:
Spam Blocker
Spyware Blocker
Web Filter Lite
OpenVPN
Protocol Control
Phish Blocker
Intrusion Prevention
Attack Blocker
Virus Blocker
Routing & QoS
Reports
Firewall

Nije nešto ni zahtevan, single core P4 ili ekvivalent, 1GB ram, 80GB HDD, 2 x NIC.

Deluje zanimljivo, ne zahteva ni OS, radi samostalno.

Interesuju me iskustva, ako je neko probao i preporuke za neko slično rešenje. Iskreno, interesuje me nešto jednostavnije, ako je moguće.

Sama mreža se sastoji iz 2 vlan-a trenutno, ASA omogućava DHCP, jedan deo je poslovna mreža(poslovni deo je "nevidljiv za goste" treba i da ostane), drugi deo je za goste, u prevodu u poslovnom deli imamo 2 servera i 23 radne stanice, obično bude oko 25 do 50 gostiju, mada planiramo proširenje bežične mreže, pa taj broj može malo narasti.
Takođe me interesuje kako bih mogao da sprečim torrent download?

Iskreno, noob sam za ove stvari, ali se borim da nešto naučim, između svega što radim.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Licno nisam koristio untangle ali jedan moj poznanik ga korisiti jer je admin za jednu press agenciju i kaze da je to odlicno free rijesenje.
Program ima dosta filtera. Vidio sam da mozes blokirati download a da net radi bez problema. Jedino ne znam kako je to uspio :-D

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk
 
Dobro, to je lepo, za početak:)
Eventualno, možda bih mogao dobiti neki njegov e-mail?
 
ako ti treba prvenstveno za rutiranje, pogledaj pfSense, vyatta.
 
ASA je dobra stvar samo kad znash da je podesish, a to ne zna ni gomila Cisco ljudi...
 
Poslednja izmena:
Probaću malo, pa davidim kako izgleda. Hvala.
Da li si koristio, lično, pfsense?
 
Koristim ga na dosta mesta, i lak je za konfigurisanje.
Zbog toga sto ima vise mogucnosti nego Untangle, Endian... i slicnih, u router,vpn,firewall,lb sferi, a podjednako jednostavno se koristi.

kad ni pfsense nije dovoljan, onda Vyatta, MIkrotik.
 
Poslednja izmena:
Dobro, to je lepo, za početak:)
Eventualno, možda bih mogao dobiti neki njegov e-mail?

Zao mi je sto kasnim sa odgovorom. Nisam u kontaktu sa njim vec neko vrijeme.

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk
 
Ok, čim navatam vremena, probaću nešto od ovih stvari:)
 
Nazad
Vrh Dno