Šta je novo?

Windows 7 u virtualbox-u

biker

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
1,151
Poena
360
Instralirao sam windows 7 u virtualbox-u, ali ne znam kako da prosirim da bude preko celog ekrana..kada uradim cmd-f, on samoovori VBox preko celog ekrana, ali mi je windows i dalje u tzv prozoru...tj npr ako je rezolucija 1024x768 to se ne razvlaci preko celog ekrana
 
Provalio sam :)
Treba da se instalira VBoxGuestAddons i onda sve radi kako treba
 
VirtualBox ili Boot Camp

Da li neko zna sta je bolje resenje, instalirati win7 kao virtual, ili sa Boot Camp....jer mi se cini da ce brze raditi kao normalna instalacija....virtual radi sporo (ili ja ne znam da podesim vbox da radi kako treba)
 
BootCamp је свакако бржи, ако инсталираш одговарајуће драјвере, који ће омогућити ОЅ да користи хардвер у потпуности.
Виртуал бокс може да се подеси да ради брже, ако му доделиш 2 језгра, 2гига меморије и мало више меморије за графику... не знам какав комп имаш, па су ово подешавања за моју виртуалну машину, али на vmware fusion (где имаш могућност да користиш BootCamp инсталацију као виртуалну машину...).
 
Najbolje je dići BootCamp particiju i sa njom naravno Windows. Nakon toga VMWare Fusion koristiš za pokretanje te particije kao virtuelne mašine kada ti treba za neki nezahtevan poslić. Kada ti treba za "full" rad, samo restartuješ mašinu, uđeš u Win i vozi :)

:wave:
 
Роси ти је дао најбољи одговор... уједно, то је и најбоље решење за тебе. ;)
 
bootcomp .. moze li da bude na virtuelnom disku, to jest sve u jednom fajlu !?:)
 
Nazad
Vrh Dno