Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Sad sam zvao Desk u Kneza Milosa, kazu da mogu da spreme monitor za sutra, a na moje pitanje da li mogu da probam monitor u radnji pre nego sto ga kupim dobio sam odgovor da ne moze, da su svi vec probani!? i da nemaju mrtve piksele.
Kakva su iskustva drugih korisnika? Da li je negde moguce testirati monitor, jer ne bih da se cimam i vracam ako nesto ne valja? U Gigatronu imaju samo sive...
 
Mozete da dodjete u desk u Bul.Despota Stefana 110 i da probate, ja sam moj 2312 tu kupio i probao sam na licu mesta.Pozovi ih i pitaj treba da ima telefefon sajtu
 
Hvala na odgovoru, ali problem je to sto i oni i ja radimo do 17h :) tako da mi ostaje samo poslovnice u Kneza Milosa, Nbgd (i to jedva, posto rade do 18h), i eventualno Cika Ljubina (Plato), ali ne znam da li tu imaju izlozene monitore...
 
Pozovi ih i proveri, objasni situaciju, zamoli ih da ti izadju u susret.Mislim da ce hteti
 
Sad sam zvao Desk u Kneza Milosa, kazu da mogu da spreme monitor za sutra, a na moje pitanje da li mogu da probam monitor u radnji pre nego sto ga kupim dobio sam odgovor da ne moze, da su svi vec probani!? i da nemaju mrtve piksele.
Kakva su iskustva drugih korisnika? Da li je negde moguce testirati monitor, jer ne bih da se cimam i vracam ako nesto ne valja? U Gigatronu imaju samo sive...


Jesi li siguran da u GT imaju samo sive? Ja sam pre neki dan video u GT (u Nisu) crne... A znamo da sve sto ima u Nisu u Bgu ima mnogo ranije... :D
 
Sinoc sam zvao GT, i rekli su da imaju samo sive...
 
Ja pazario crn u Monitoru, mozda bi mogao njih da pitas.
 
I drugi primerak koji sam uzeo ima 3 zaglavljena piksela, mrzi me vise da se cimam. Vracam ga i uzimam kes, poljuljano mi je poverenje u kvalitet ovog monitora. Prodao sam desetine sa TN panelom i samo 1 je imao iste
 
Posle procitanih komentara i pregledanih review-ova, odlucio sam se za ovaj monitor. Prethodno sam bio zagrejan za Benq 2420hd, ali mislim da je ovaj monitor bolja kupovina iako je skoro 100e skuplji. Nadam se da necu pogresiti :).
 
Mislio sam na to da treba sad da ode do prodavnice, pa da im lepo objasnjava o cemu se radi, pa tek da dobije drugi (pitanje je da li imaju na lageru na licu mesta da mu zamene) itd...

Sto se reklamacije tice, ne bi trebalo da mu prave problem, a i ako krenu nesto da kenjaju, nek' samo spomene inspekciju i sve je reseno :D
Aha, na to si mislio... pa nek se cima, ako se to uopste moze nazvati cimanjem - jer ipak mislim da mu je bolja solucija da turi monitor pod misku i pravac u radnju po novi, nego da zeva i dalje u ovaj glow (ili je pak tinting, hvala Milosu_SD na pojasnjenju ;)) koji ubija zdesna :p

I verujem da ce odma' dobiti nov primerak, jos ni 7 dana nije proslo od kupovine... eventualno iduci dan, ako nemaju na lageru.
 
Ljudi evo na sta sam naisao poredjenje della u2410 i u2412m

http://www.f-paper.com/?i846001-Image:-IPS-Era-Civil-War!--Dell-U2412M-challenge-U2410#


Meni,s obzirom da su ovo samo slike, deluje u2410 dosta bolje.

sta vi mislite?

p.s. A taman sam hteo da dam pare za u2412m ..:( Sad ne znam da li da idem na u2412m ili hp zr24w ili u2410 ,uzas :)
Nisu ni priblizno ista klasa ta dva monitora, te ne mogu da se porede.


A osim toga, lepo ti je skile86 rekao - da li si mozda video koliko kosta U2410? :p
Postoji razlog za to... ;)
 
Pa, na 5-10 bas i ne, previse je to dug period... ali kapiram koja ti je poenta ;)


Stoga, ako imas novca za isti - go for it :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ja sam stari imao skoro 4 godine, sad sam uzeo 2312 i sigurno ce i on potrajati 3-4 godine :)
 
Kod mene je situacija dve - tri godine, krace nije... ali 5-10 mi deluje bas preterano :)
 
Evo na poslu Samsung 920n star pitaj boga koliko i 971p star više od četiri godine, šljakaju kao novi.

Jedini je problem u kvalitetu slike prvog u odnosu na drugi. Nebo i zemelja. :)
 
A sta kazete dell u2412m ili hp zr24w? Ko ima bolju (ostriju) sliku,boje, za dizajn i video obradu?
 
Evo na poslu Samsung 920n star pitaj boga koliko i 971p star više od četiri godine, šljakaju kao novi.

Jedini je problem u kvalitetu slike prvog u odnosu na drugi. Nebo i zemelja. :)

Kapiram ja to, ali nisam ni ciljao na to da mu/im se slika "pogorsa" tokom vremena... vec jednostavno - napredak: najpre sama velicina ekrana, tj. dijagonala, pa wide rezolucije, pa recimo IPS/MVA/PVA panel (ova stavka ocito ne vazi u slucaju 971p :p)... a tu je, kao produkat svega ovoga, i ono sto si ti naveo - kvalitet slike.
Jednostavno - napredak :)

Mislim, sta da radis sa tim 5:4 sokocalima i omalenom dijagonalom u danasnje vreme? :)
 
Poslednja izmena:
A sta kazete dell u2412m ili hp zr24w? Ko ima bolju (ostriju) sliku,boje, za dizajn i video obradu?

UUUUfffff...
Mislim da ni jedan nije za dizajn i video obradu, ono bas pravi rad...
Ne znam na cemu si do sada se time bavio i koliko profesionalno...
Jeste da su dobri oni za po kuci i nesto jednostavno, "primitivno" odraditi ali za pravu PROFESIONALNU primenu mislim da nisu, pisano je o tome mozda bas i u temi o ZR24W.
 
I drugi primerak koji sam uzeo ima 3 zaglavljena piksela, mrzi me vise da se cimam. Vracam ga i uzimam kes, poljuljano mi je poverenje u kvalitet ovog monitora. Prodao sam desetine sa TN panelom i samo 1 je imao iste

Nakon svega pročitanog + ovaj tvoj kometar, jedini zaključak jeste: kakako ubodeš, (a bolje ne bodi nego kupi neki drugi)!! Katastrofa, nije se Dell opametio...
 
Kapiram ja to, ali nisam ni ciljao na to da mu/im se slika "pogorsa" tokom vremena... vec jednostavno - napredak: najpre sama velicina ekrana, tj. dijagonala, pa wide rezolucije, pa recimo IPS/MVA/PVA panel (ova stavka ocito ne vazi u slucaju 971p :p)... a tu je, kao produkat svega ovoga, i ono sto si ti naveo - kvalitet slike.
Jednostavno - napredak :)

Mislim, sta da radis sa tim 5:4 sokocalima i omalenom dijagonalom u danasnje vreme? :)

Staviš dva jedan do drugog na sto i savršena stvar za office i papirologiju na kilo.
 
Nakon svega pročitanog + ovaj tvoj kometar, jedini zaključak jeste: kakako ubodeš, (a bolje ne bodi nego kupi neki drugi)!! Katastrofa, nije se Dell opametio...

Slazem se. Monitor jeste dobar, ali ne zasluzuje ovolike hvalospeve. Sem sto ima bolje uglove gledanja od TN (ali nisu mu savrseni) i 16-10 odnos strana, nema nesto posebno bolju sliku. Moj utisak. Ipak cu ga kupiti zbog 16-10 iskljucivo, naravno, posle testiranja
 
pa da li postoji uopste neki monitor na nasem trzistu bez obzira na cenu (IPS,TN ili bilo sta) koji zasluzuje ovolike hvalospeve?

odnosno da li danas postoji SAVRSEN(ili sa sto manje mana i nedostataka) monitor koji nudi kvalitet slike,brzinu odziva,ugao gledanja,nema probijanja itd, kao sto su to nekada bili vecina CRT monitora?

(ovo zvuci malo apsurdno,zar ne?)
 
pa da li postoji uopste neki monitor na nasem trzistu bez obzira na cenu (IPS,TN ili bilo sta) koji zasluzuje ovolike hvalospeve?

odnosno da li danas postoji SAVRSEN(ili sa sto manje mana i nedostataka) monitor koji nudi kvalitet slike,brzinu odziva,ugao gledanja,nema probijanja itd, kao sto su to nekada bili vecina CRT monitora?

(ovo zvuci malo apsurdno,zar ne?)

Samsung 971p u verziji od 24in :)
 
pa da li to postoji na srpskom trzistu?.....narocito sa dijagonalom od 24inca?
 
Na žalost ne :(

Nema ga ni na jednom tržištu. Ne mogu da verujem da slepci iz Samsunga nisu izbacili naslednika :wall:
 
Nazad
Vrh Dno