Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

na itsvetu,neki lik(tvrdi da je vlasnik istog) posteno napljuvao ovaj monitor.....kao los je za gledanje filmova zbog ghostinga(,ips glow katastrofa koliko se vidi.......kao dobar je jedino za kancelarijske potrebe...(?!)

i onda za tim likom,javljaju se novi ljudi koji takodje tvrde da je monitor uzas za gledanje filmova zbog ghostinga itd,itd....

kako se vlasnicima ovog monitora koji su ovde na bench forumu ovo cini?....da li zaista ima toliko tog ghostinga da je gledanje filmova sa brzim scenama,maltene,nepodnosljivo?
 
Pa ja mislim da je bar deset puta na temi pomenuto da nema ghostinga, izmedju ostalog, i u postu iznad tvog :)
Elem, mislim da mi je ovo najbrzi proces kupovine ikad, pre jedno 3 sata videh temu, i bilo mi je potrebno jedno 15 minuta da se naprzim na monitor i jos nekih sat vremena da odem da ga kupim :D
Za sada deluje kao bombona, milina gledati tecne gradijente, jedino sto nisam znao sta da ocekujem za AG coating, jeste malo grainy, ali mislim da cu brzo da se naviknem.
 
Ovo je cista glupost, monitor je sjajan.Posle ovih postova sam ga raspakovao, prikljucio u servisu i pustio film.Sve radi fenomenalno i extra je......nema nikakvih ghostinga i slicno koje ovde ljudi navode .
 
Ne znam, mozda nekom jeste zapao neki defektan model, nije to nepoznanica za Dell :)
Ja imam A01 reviziju, just for the record.
 
Meni je A00 made in china i sve radi kako treba. Moguce da je kod njega neki pijani kinez sklapao, dosla zima mora alkohol :)
 
Verovatno, ako ti ne radi kako treba pravac na reklamaciju
 
Uzeo, ima mrtav piksel gore levo, menjam u ponedeljak. Cudno, nije bilo naponskog kabla u paketu? Kao da je ranije bio otvaran
 
Poslednja izmena od urednika:
uzeo sam i ja monitor. zanimljivo da niko nije procitao sta pise na Asbisovoj garanciji a sto se tice defektnih piksela. ukratko, za ostvarenje garancije (zamene monitora) potrebno je imati 1 svetao ili 6 tamnih subpiksela. mislim da je ovo korektna politika sto se toga tice i da i u Americi nije drugacije :)
 
U mom slucaju nije Asbis, nego HRP. Ima neko iskustva s njima? Zlu ne trebalo :)
 
To vezano za piksele proveravam u ponedeljak i javljam vam tacno njihov stav.Mogu da saznam.....:)
 
Strasno koliko ljudi nemaju sta da rade. Onaj lik na IT Svetu je posebna prica. Niko se do sada nije zalio na ghosting, on ga jedini primecije. Ma vazi...

Monitor koristim tacno 2 meseca, mislim da sam ga prvi nabavio u Srbiji, tj. cim je stigla prva tura ja sam otrcao do prodavnice da ga kupim istog trena. Posle 2 meseca mu nisam nasao NIJEDNU manu. Presao sam gomilu igrica, odgledao gomilu filmova, YouTube snimaka, bukvalno sam trazio Ghosting, Glow, Tinting, ali nema ni traga tome. Jedino sam kao sto sam i naveo ranije primetio blago probijanje pozadinskog osvetljenja u donjem desnom uglu, ali se jedino primeti kada je na ekranu skroz crna boja i ugaseno svetlo u sobi. U suprotnom ne bi ni znao da uopste ima probijanja.

Dakle, pustite komentare na IT Svetu, tamo svaka budala moze da napise nesto (danas svako moze da dodje do net-a), ja da sam gledao komentare ko zna koji monitor bih imao sada. Treba razmisljati svojom glavom, lepo sesti za kompom, odgledati par reviewa, razmisliti da li se isplati kupovina ili ne (da li je skup), da li ce vam trebati za ono za sta vam zaista treba i to je to. I naravno, da li vam se svidja estetski :)

I za kraj da ponovim jos jednom... Za 250e tvrdim sa odgovornosu da NEMA boljeg monitora od Dell UltraSharp U2412M. Cak je i u vecini slucajeva bolji i od skupljih monitora. Znaci, pare koje cete dati za ovaj monitor na neki nacin ce vam se vratiti, jer je monitor stvarno VRH VRHOVA! S' obzirom da se monitor ne kupuje svaki dan, predlazem svima koji sada kupuju novi monitor i imaju budzet do 300e da bez razmisljanja uzmu ovaj. Cena mu je stvarno smesna, ja sam ga platio tacno 21900 dinara pre 2 meseca, vidim da i sada toliko kosta. Verujte mi, necete se pokajati. Uzivanje je igrati igre i gledati filmove na njemu. Prosto je neopisivo koliko je slika dobra :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice garancije na mrtve/zaglavljene piksele, pise da mogu da vratim/zamenim cak i bez razloga u roku od 30 dana. Da nije tako, sigurno ne bih kupio monitor dok ga prethodno ne bih testirao u prodavnici. Ta poslovna politika mi je ulila poverenje. Videcemo sta ce biti. Uzet u Desku, crna varijanta
 

Prilozi

  • ScreenShot001.png
    ScreenShot001.png
    1,019.3 KB · Pregleda: 119
Ako si uzeo u Desku tu nema sta da brines, oni resavaju sve reklamacije korektno....:)
 
Ako si uzeo u Desku tu nema sta da brines, oni resavaju sve reklamacije korektno....:)

Ne brinem, u pitanju je zaglavljeni crveni subpixel, ali ko ce da se cima s odglavljivanjem. Najvise mi se svideo tilt :) uglovi gledanja su bolji nego na TN ali nisu savrseni, slika je vrlo ostra i text je mnogo bolji na Dell u nego na mom bivsem monitoru. Ghosing nisam primetio zaista. Toliko za pola sata koriscenja-stoji mi spakovan
 
Strasno koliko ljudi nemaju sta da rade. Onaj lik na IT Svetu je posebna prica. Niko se do sada nije zalio na ghosting, on ga jedini primecije. Ma vazi...
A nije ti nikako palo na pamet da kod tog lika *njegov primerak* ima sve navedene probleme... toga se nisi setio? I da on prica iz nekog svog iskustva, koje je ocito jako lose?
Da, eto, ima muke sa ghosting-om, i da ga, eto, glow ubija... sta, to je nemoguce - samo zato sto je tvoj primerak besprekoran? I onda on, na osnovu tog svog loseg iskustva, generalizuje i prakticno tvrdi da su *svi* DELL U2412M monitori tako losi... a po tom pitanju se nimalo ne razlikuje od tebe, jer ti pak generalizujes u suprotnom smeru - tvrdis da su svi idealni. A samo zato sto je tvoj, taj jedan primerak koji si probao i kupio (naravno) - odlican.

Ja danas (pre dva sata) videh ovaj monitor kod drugara, jer sam i sam veoma zainteresovan za isti... uzeo ga, pa svratih do njega u povratku ka kuci, samo da bacim pogled i vidim kakav je... glow *UBIJA* po levoj strani, u donjem cosku. Ali UBIJA. A i monitor zuji kada je brightness spusten ispod 100%... ne toliko da smeta, ali zuji.
Znaci dva, relativno cesta problema vezana za ili ovaj tip displeja ili pak ovaj model monitora konkretno, prisutna na njegovom primerku.

Ghosting nisam primetio, probao par igara... ni probijanje ne smeta, minimalno u desnom cosku (isto kao kod tebe)... pixele mu vec nisam zagledao (bas me zabole da coram i zagledam na njegovom monitoru :d)... ali glow je veoma izrazen. I to toliko, da bukvalno mora da se sedi skroz ka levom cosku, te direktno gleda prakticno u tu ivicu - tako ce da se neutralise isijavanje tog coska, dok desni nema problema i ne primecuje se, cak i u tom polozaju. Medjutim, ako se sedne lepo po sredini - samo cepa. Vidi se odlicno bas prilikom pregleda ovog foruma, kada se namesti ona siva (tamna) pozadina. Donji levi cosak nekako plavicast, skroz drugaciji od ostala tri coska. Smanjivao sam mu brightness prilicno, cisto da probamo sta se dogadja, ali ne vredi.
On mucenik mislio da to tako treba :)... rekoh mu da ide i reklamira to sutra. Nije iz Desk-a, ne brinite... neka druga firma :p

Monitor koristim tacno 2 meseca, mislim da sam ga prvi nabavio u Srbiji, tj. cim je stigla prva tura ja sam otrcao do prodavnice da ga kupim istog trena. Posle 2 meseca mu nisam nasao NIJEDNU manu. Presao sam gomilu igrica, odgledao gomilu filmova, YouTube snimaka, bukvalno sam trazio Ghosting, Glow, Tinting, ali nema ni traga tome. Jedino sam kao sto sam i naveo ranije primetio blago probijanje pozadinskog osvetljenja u donjem desnom uglu, ali se jedino primeti kada je na ekranu skroz crna boja i ugaseno svetlo u sobi. U suprotnom ne bi ni znao da uopste ima probijanja.
Lepo je sto je tvoj komad bez greske, drago mi je zbog tebe... ali nije (niti mora da bude) svaki takav. Ja ti napisah sta sam ja video kod drugara, eno fingon ima problem sa jednim zaglavljenim pixelom... nisu svi besprekorni. Normalno.
Dakle, pustite komentare na IT Svetu, tamo svaka budala moze da napise nesto (danas svako moze da dodje do net-a)
A ovde ne moze, jel'?

Istva stvar i tamo i ovde... internet je internet. I tamo i ovde neko moze da lupeta kako mu se cefne... a i tamo i ovde neko moze da prica napamet ili pak iz sopstvenog iskustva - bilo ono pozitivno ili negativno.
 
Ono zujanje je kod mene bilo prisutno u početku na U2311H, baš me je nerviralo, ali je kasnije samo od sebe nestalo, ne znam kako i zašto.
Komp mi je nečujan pa vrlo lako mogu to da primetim, ali zaista odavno već ne zuji. Čuje se taj ton na kratko valjda samo kad se pali ili kad odlazi u saving mod, u radu više ne. A menjam brightness od 30-75 kako kad.
 
Znaci, toga bilo i na U2311H? A ja bio uveren da je to "uvedeno" sa naslednicima iz LED serije :D

Nije da ovo nesto mnogo smeta, prakticno je jedva primetno (dok ne prislonis uvo pozadi), mada je njemu i ceo komp nesto bucniji, pa "ugusi" zvuk... ali eto, ima ga. Nije savrsen, krastavac (da izuzmemo sad onaj glow iz price, koji je ipak glavni problem :D).
Ako ljude ne mrzi, i ako nije problem - de prislon'te usesa na zadnji deo monitora, oslusnite malo, pa mi recite... ima li zujanja (makar i najmanjeg), nema veze ako se ne cuje ovako dok se radi na monitoru kako treba (gledajuci ga *od napred* :p), samo me zanima da li se cuje i najmanje zujanje za zadnje strane, tamo gde su mu prorezi za ventilaciju. I da je brightness na normalnom nivou tom prilikom, podrazumeva se... koliko god da je, svako drzi po svojim preferencijama - ali samo da nije na 100%, ako uopste ima takvih koji drze za toliko :D
 
A nije ti nikako palo na pamet da kod tog lika *njegov primerak* ima sve navedene probleme... toga se nisi setio? I da on prica iz nekog svog iskustva, koje je ocito jako lose?
Da, eto, ima muke sa ghosting-om, i da ga, eto, glow ubija... sta, to je nemoguce - samo zato sto je tvoj primerak besprekoran? I onda on, na osnovu tog svog loseg iskustva, generalizuje i prakticno tvrdi da su *svi* DELL U2412M monitori tako losi... a po tom pitanju se nimalo ne razlikuje od tebe, jer ti pak generalizujes u suprotnom smeru - tvrdis da su svi idealni. A samo zato sto je tvoj, taj jedan primerak koji si probao i kupio (naravno) - odlican.

Jednostavno ne mogu da poverujem da njegov monitor ima sve te probleme koje je naveo. Toliko ga je 'isprozivao' da ispada da je monitor ustvari ocajan. Mislim, mogu shvatiti da mu probija pozadinsko osvetljenje, da ima mrtav pixel i slicno, jer sve to zavisi od primerka i normalno je da se desava tako nesto u proizvodnji, ali da primecuje ghosting u tolikoj meri, e to mi jednostavno nije jasno. 'Ajde da kazem da sam ja corav, pa ga ne vidim na mom primerku, ali monitor su kupili gomila drugih usera i u 95% slucajeva korisnici istog su potvrdili da ghostinga NEMA. Monitor kao monitor je odlican, naravno da ne mogu da tvrdim da ce svaki primerak biti bez problema, i ponavljam, sasvim je normalno da se nadje poneki monitor kome fali nesto. Zato sluzi garancija, zamenis ga i resena stvar.

Ja danas (pre dva sata) videh ovaj monitor kod drugara, jer sam i sam veoma zainteresovan za isti... uzeo ga, pa svratih do njega u povratku ka kuci, samo da bacim pogled i vidim kakav je... glow *UBIJA* po levoj strani, u donjem cosku. Ali UBIJA. A i monitor zuji kada je brightness spusten ispod 100%... ne toliko da smeta, ali zuji.
Znaci dva, relativno cesta problema vezana za ili ovaj tip displeja ili pak ovaj model monitora konkretno, prisutna na njegovom primerku.

Kao sto sam vec naveo, na mom modelu glow nisam video nigde. Sve je kristalno cisto i jasno. Brightness mi je na 50% i nema reci o zujanju. Ako mi ne verujes, slobodno mozes da svratis da vidis kako i sta.

Ghosting nisam primetio, probao par igara... ni probijanje ne smeta, minimalno u desnom cosku (isto kao kod tebe)... pixele mu vec nisam zagledao (bas me zabole da coram i zagledam na njegovom monitoru :d)... ali glow je veoma izrazen. I to toliko, da bukvalno mora da se sedi skroz ka levom cosku, te direktno gleda prakticno u tu ivicu - tako ce da se neutralise isijavanje tog coska, dok desni nema problema i ne primecuje se, cak i u tom polozaju. Medjutim, ako se sedne lepo po sredini - samo cepa. Vidi se odlicno bas prilikom pregleda ovog foruma, kada se namesti ona siva (tamna) pozadina. Donji levi cosak nekako plavicast, skroz drugaciji od ostala tri coska. Smanjivao sam mu brightness prilicno, cisto da probamo sta se dogadja, ali ne vredi.
On mucenik mislio da to tako treba :)... rekoh mu da ide i reklamira to sutra. Nije iz Desk-a, ne brinite... neka druga firma :p

Zao mi je sto mu je zapao takav primerak, cimace se da bi dobio drugi. Srecom pa zamenjuju monitore bez problema ako mu nesto fali.
 
Ljudi, morate da uočite razliku između ne primećivanja ghosting-a i nepostojanja ghosting-a. Ne postoji tako nešto kao što je nepostojanje ghosting-a, svaki LCD monitor ga ima, čak i oni sa 2ms odzivom i 120hz stopom osvežavanja - LCD tehnologija je jednostavno takva. E sad, neki monitori imaju više ghosting-a, neki manje, a njegovo primećivanje zavisi od toga koliko ste osetljivi na ghosting, i da li ga tražite ili ne.

Nijedan monitor nije savršen, a savršenstvo ne možete tražiti u monitoru koji košta 220 evra... Da, U2412M model je veoma dobar za svoju cenu, ali to je sve, nije najbolji monitor na svetu kao što ga pojedinci ovde predstavljaju. Kapiram ja, kupite novu stvar i kako da je ne nahvalite, ali nemojte ići u ekstrem... Hvalite svoje modele monitora, ali budite realni u hvaljenju nečega, ne valja preterivati.
 
Jednostavno ne mogu da poverujem da njegov monitor ima sve te probleme koje je naveo. Toliko ga je 'isprozivao' da ispada da je monitor ustvari ocajan. Mislim, mogu shvatiti da mu probija pozadinsko osvetljenje, da ima mrtav pixel i slicno, jer sve to zavisi od primerka i normalno je da se desava tako nesto u proizvodnji, ali da primecuje ghosting u tolikoj meri, e to mi jednostavno nije jasno. 'Ajde da kazem da sam ja corav, pa ga ne vidim na mom primerku, ali monitor su kupili gomila drugih usera i u 95% slucajeva korisnici istog su potvrdili da ghostinga NEMA. Monitor kao monitor je odlican, naravno da ne mogu da tvrdim da ce svaki primerak biti bez problema, i ponavljam, sasvim je normalno da se nadje poneki monitor kome fali nesto. Zato sluzi garancija, zamenis ga i resena stvar.
Moze biti i da laze k'o pas, ne sporim... uopste ne znam koji je taj tip, niko ne zna. Ali isto tako moze biti i da veli kako jeste. Te da ima *ocajan* primerak.
Mislim, ne znam samo sta ceka u tom slucaju, zasto to ne zameni, al' ajd'... tu se bar slazemo.

On the other hand, ono sto ja veceras videh kod drugara, u pogledu glow-a (zujanje cu zanemariti), je OCAJNO.
Mislim, ajd' da ne preterujem, mozda moze i gore od ovoga :D... ali u svakom slucaju mnogo lose. Za zamenu, odma'.

Kao sto sam vec naveo, na mom modelu glow nisam video nigde. Sve je kristalno cisto i jasno. Brightness mi je na 50% i nema reci o zujanju. Ako mi ne verujes, slobodno mozes da svratis da vidis kako i sta.

Verujem ti... kao sto rekoh, ja sam zainteresovan za isti model. Ako je sve na mestu, nema razloga da ga ne kupim, odlicna je to kupovina (pre svega) i veoma dobar monitor.

Ali takodje znam i ja sta videh pre koji sat. I sigurno me to nece pokolebati da kupim bas taj model, jer je to tek jedan - los - primerak. U svakom zitu ima kukolja, zar ne? ;)
Zao mi je sto mu je zapao takav primerak, cimace se da bi dobio drugi. Srecom pa zamenjuju monitore bez problema ako mu nesto fali.
Kako mislis, "cimace se"... mislis da nije za reklamaciju?
 
Juce sam saznao jednu veoma interesantnu stvar u pitanju ips glow-a. Ono sto mi vidjamo na crnim pozadinama, plavicasto/ljubicasto/narandzasto/zeleno presijavanje (nije na svakom isto), to nije ips glow, vec color tint. IPS glow se izrazava u nekoj beloj/sivoj boji. :) Kod nekih modela se tint primecuje samo na crnoj boji preko celog ekrana, a kod nekih cak i na sivoj (kao sto je ovaj forum i slicno). Dell ne testira monitore u mracnoj prostoriji, vec u osvetljenom office okruzenju (ovo sam procitao na njihovom forumu). Taj tint se kod mene primecuje samo na skroz crnoj pozadini, u zamracenoj ili lose osvetljenoj sobi (soba gde je mi je komp ima obicnu 60W sijalicu u nekom lusteru koji bas smanjuje jacinu svetla), dok se na dnevnom svetlu ne primecuje uopste (i kada trazim, ne mogu da primetim). :)
 
Kako mislis, "cimace se"... mislis da nije za reklamaciju?

Mislio sam na to da treba sad da ode do prodavnice, pa da im lepo objasnjava o cemu se radi, pa tek da dobije drugi (pitanje je da li imaju na lageru na licu mesta da mu zamene) itd...

Sto se reklamacije tice, ne bi trebalo da mu prave problem, a i ako krenu nesto da kenjaju, nek' samo spomene inspekciju i sve je reseno :D
 
Nevidim razloga da ce da se cima, dobice odmah novi ili ce morati eventualno da saceka jedan dan da bi opet dobio nov
 
Nazad
Vrh Dno