Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Provereno Asbis garancija, Asbis deklaracija.Prednji ram monitora crni kao na slikama na deskovom sajtu
 
Evo zvali su me iz Desk-a, da potvrde da je crni ram a sa strane je siv, danas mi salju i sutra je kod mene, btw dobio sam jos 1% jer sam rekao da je informacija sa bencha :D

ShowImage.ashx
 
24" uzimajte, "malo" je 23", meni sada posle tv-a (LCD 32") i 24" monitora "izgleda" malo...
 
Navali narode crni Dell U2412m, još malo pa nestalo, samo kod čika Mike :smash:
 
Nemoj mnogo da se zezas, jer ti ni taj snajper nece mnogo pomoci :D ;)
bice opet i ako nestane, sivi ne kupujem ni u kom slucaju :p
steta sto nisam mogao da zadrzim Benq jos malo, mogao sam da uradim neki uporedni review
 
Poslednja izmena:
Pa ako nisu ovlasceni servis sta oni ima da zavrsavaju, cackaju po monitoru? Ko je uopste ovlasceni servis?

Zaista ne znam, i ovo sto sam pitao je bilo zbog toga sto me je cudilo kako samo kod njih ovaj monitor ima 24 meseca garanciju... a rekose mi to sto mi rekose.
Mada, mislim da je najbolje objasnjenje ove problematike dao drdekzar u postu ispod ovog tvog... makes perfect sense :)
 
Meni to deluje kao klasicna garancija na 24 meseca koji daju oni, a ako nesto bude posle toga, moras da kontaktiras direktno uvoznika i njemu da saljes monitor u zadnjih 12 meseci do 36 (oni se iskljuce iz te price).
 
meni je to jako cudno. garancija se uvek daje uvoznikova i roba se salje u servis koji je uvoznik odredio za ovlasteni. 2+1, WTF?
 
Pa da, to tako obicno ide... Generalno maloprodaje nemaju nikakve veze sa kupcem i uredjajem koji su prodali... Jedino sto mogu da posreduju = odnesu robu na servis... E sad, moguce da Desk mozda ubrza tu proceduru popravke ali ako je tako za to prvi put sad cujem :)
 
Koliko vam se puta desilo da odnesete nesto kod uvoznika da vas dugo, dugo voza...E tako nesto kod njih nema oni to preuzimaju na sebe da ga odnesu kod uvoznika i da vrse pritisak:) imaju uticaja
 
Bogme, po nekad se brze zavrsi kad ides direktno preko uvoznika, jer roba cesto stoji par dana pre nego sto se posalje na reklamaciju, pa dok stigne nazad u MP, itd
Nego drdekzar, imas dosta insajderskih informacija, ciji si :D
 
Poslednja izmena:
Ko plati najvise njegov sam:) bavim se IT-om pa sam Solidno upucen :)
 
Pa da, to tako obicno ide... Generalno maloprodaje nemaju nikakve veze sa kupcem i uredjajem koji su prodali...

nije da nemaju. kupac je nesto kupio u maloprodaji i on tu donosi na reklamaciju (moze i sam da ide kod uvoznika ako hoce da ustedi malo vremena). MP salje u ovlasteni servis koji je duzan da obavesti kupca SMS-om u roku od 15 dana na koji nacin i kada ce resiti reklamaciju i dalje ima "razuman rok" da to zavrsi. i tako bi trebalo da ide u celom garantnom roku.
 
to sam hteo da kazem, da kupac moze sam da odnese u servis robu i da ne gubi par dana na to posredovanje maloprodaje...
 
Poslednja izmena:
koliko je izasla postarina? (mrzi me sada da trazim cenu i racunam)
 
WTF? Za tu tezinu treba da bude 577+ 1% od otkupnine.
Jel crn :)
 
Crn naravno :) Neznam zasto ali post express dere sa postarinama, nedavno mi je stizao neki objektiv od 300e i postarina je bila 1100din jbt :wall: Mislim ok to su njihove cene ali kod drugih bi to bilo 400
Kako god bilo ja sam dobio ono sto sam cekao konacno i to mi je sada bitno :D
 
Koji si monitor imao pre ovog i koja je razlika :) daj neke detalje majku mu :D
 
Video sma crni model u gigatronu malopre... Dobar je :) Inace u gigatronu pise da je to 2412HM (na onom papircetu koji stoji pored monitora na kome su specifikacija i cena)???
 
A i ja bez veze spamujem , umesto da pitam konkretno sta me zanima: ne zanima me odziv, igre itd, vec
1-da li su slova na beloj pozadini ostra i bez mutnih ivica svetlije boje (boljka vecine TN panela)
2-da li je osvetljenje uniformno po celoj povrsini, tj ako za pozadinu stavite npr svetlo sivu, da li je potpuno ista boja na svim delovima monitora
 
Inace u gigatronu pise da je to 2412HM (na onom papircetu koji stoji pored monitora na kome su specifikacija i cena)???

moja pretpostavka: product manager kada ga je uvrstavao u ponudu je radio copy/paste od U2312HM pa je zamenio samo 3 u 4 a nije uzbacio H. ko radi taj i gresi :)
 
1. Crna boja je bas jasna, tako da su slova bas citljiva, procitaj i test sa bencha o kotrastu i njegovim vrednostima, sve ce ti biti jasno ;)
2. Kod svih boja osvetljenje je potpuno isto u svakom uglu i povrsini ekrana, tako da je osvetljenje ravnomerno rasporedjeno.

Sve sto mogu da ti kazem je, da sam bas prezadovoljan svime. O igricima i duhovima nema govora, izrada je bas dobra, odlican monitor za tu cenu.
 
Nazad
Vrh Dno