Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

da li su se mozda vec pojavile razne revizije ovog monitora?......zamolio bih sve koji imaju doticni monitor da napisu koja je revizija njihov primerak i gde je proizveden...

takodje,ako ima vise revizija u cemu su razlike?

bas bi bilo super kada bi u nekoj od narednih revizija dodali i HDMI ulaz....:)
 
Ja sam imao bas 223BW (isto 4 god.) i pre nedelju-dve ga zamenio sa U2312HM (23").

Razliku u slici neces primetiti odmah. Otvorices ga, montirati, upaliti, reci sebi "mozda sam mogao pare dati na nesto drugo..". Malo ces se igrati sa bojama, osvetljenjem, mozda pogledati koji film, obrnuti koju igru - i neces se nesto oduseviti. Leci ces mozda cak pomalo dzangrizav. E onda posle par dana koriscenja ces poceti da primecujes RAZNE spektre boja i kontrasta za koje nisi znao ni da postoje, a kamoli da monitor moze da prikaze. Prvo ces misliti da se tripujes, da je to oduvek bilo tako.. zatim shvatis sta si propustao sve ovo vreme dok si bio na TN-u :d :d

Ozbiljno sad, razlike stvarno ima i primetices je. Kvalitet izrade je, po slobodnoj proceni, bar 5x bolja nego na starom Samsungu koji je jako voleo da krcka nocu dok spavam, hladno mu pa dok se ne smesti.. :D
24" (16:10) je bolja varijanta jer si (kao i ja) navikao na ratio a i prijatniji je za rad, tako da ako mozes da isfinansiras slobodno uzmi. Ghostinga nema tako da se mozes igrati bez problema. Jedino sto ce ti mozda smetati je IPS glow, ali i to samo na par dana dok se ne naviknes i ne treba da te brine.

Najbolje odes i vidis uzivo pa uporedis. Ali topla preporuka za oba monitora.
Hvala na detaljnom objasnjenu :D Kontao sam i ja da ide tako po principu, i da je potreban period privikavanja. Sa druge strane razlika je 7.5 k izmedju U2312HM i U2412M, pa cu razmisliti da li se isplati dodavati tu sumu navca zbog 13% vece povrsine i boljeg raspona stranica za svakodnevni rad i gaming. Od svega vidjenog na nasem trzistu najbolji odnos ulozeno dobijeno daje Dell, ako neko misli da ima bolji monitor od nekog drugog proizvodjaca neka napise? Sto se tice IPS GLOW-a, jel se on primecuje najmanjim odstupanjem od ugla 90c ili mora bas da se zaokrene na stranu?
 
Ja npr. nisam mogao iskesirati dodatne novce trenutno, pa sam uzeo manju varijantu - i ovih 23" je fenomenalno za rad, svakako prijatnije nego 22". Ti kao mislis da 1" nije neka razlika, al` kad predjes na vece - nema nazad :)

Glow je primetan i pri manjim odstupanjima, znaci ne "najmanjim" nego manjim. Primeti se samo na crnoj/tamnijoj pozadini i uglavnom u coskovima. Najbolji nacin da se izboris sa ovim jeste da ti je monitor pravilno centriran, tj. u visini ociju (kako i inace treba) jer onda tokom rada neces nikad primetiti Glow - ni vertikalno ni horizontalno. Tek kad ustanes iz stolice ces videti. Sreca pa Dell-ovi monitori mogu celom duzinom da se pomeraju po visini, tako da samo podignes monitor dovoljno visoko za komforan rad i problem resen. Ne treba uopste da te brine Glow, samo zvuci strasno a u radu je skroz kul.
 
Ako ne uspem da iskesiram dovoljno za 24" onda cu ovaj od 23". Kontam da 24" jeste bolje i komfornije, ali videcu u zavisnosti od finansija. Mislim se u sebi kako ce vecina nas da na**** kupovinom IPS panela u ovom trenutku, posto ce u skorijoj budcnosti kao i u svakoj tehnologiji, kada sarzi, izaci mnogo bolji i ispeglaniji paneli ovog tipa po drasticno nizoj ceni i boljim preformansama, ali zarad potreba neka cena se mora platiti. Monitor nameravam da uzmem sad do sredine narednog meseca, ko zna mozda uleti nesto bolje za slican novac u sta sumnjam da ce se desiti :)
 
Uzeo sam DELL U2412m, utisci su vise nego pozitivni! :)
Pre svega, kvalitet plastike i sam utisak o kvalitetu u odnosu na moj stari 223bw je vise nego primetan. 223bw jeste dobar monitor, ali ovaj dell je za 2 klase iznad. Prvo sto sam primetio kada sam ih stavio jedan pored drugog, da je kod DELL-a slika svetlija, jasnija i ostrija. Uglovi gledanja su znatno bolji, sam spektar boja ne moze da se meri, a i kontrast bas dolazi do izrazaja. Bez ikakve kalibracije ostavio sam na fabrickim podesavanjima, samo sam postavio game profil u kome je kontrast i brightess 75 75, slika meni deluje odlicno. Mozda je to do mog modela ili do mene samog pa mi odgovara. Probijanja pozadinskog osvetljenja u mraku nema ni najmanje, GLOW nisam ni priemetio, gledao sam kao na yt-u da pronadjem plavicasto presijavanje, ali nisam uspeo da ga primetim. Primecujem kada gledam odozgo neko sivo prelivanje, ali to sam primecivao i kod TN matrice. Crna nije bas crna, ali je opet za klasu iznad TN tehnologije, verujem da ima 8-bit panel da bi bila jos bolja, da ne spominjem PVA ili MVA.
Dosta sam se razmisljao kada sam ugledao crni u2312h pored mog, ali ipak je preovladalo taj jedan inch i 16:10 odnos stranica. Razlika jeste 7,5k dinara, sto uopste nije malo, ali kada razmislite koliko se dobije u visnu, skoro 4 cm i na povrsini panela 14%, sto u radu sa fotografijama i web-om ima i te kako osetnog napredka. Procitao sam da se nekima ne svidja ova siva varijanta, meni se to cak i svidja. Kada razmislite, vecina proizvodjaca za svoje profesionalne modele koristi sivi premaz.
Sto se tice ghosting-a, hteo bi da napisem nesto na tu temu :D
Citajuci podeljena misaljenja pojedinaca u ovoj temi, hteo sam da ispitam da li je tih 8ms dovoljno za nesmetano igranje u fps igrama. Ukljucim Battlefield 3, nasviram detalje, pokrenem misiju operation guillotine, imao sam sta i da vidim, prilikom brzih pokreta i jurnjave primetio sam prilicno zamucenje i kasnjenje u odnosu na stari 223bw koji ima 5ms. Pauziram igricu i pocnem da pricam u sebi koji sam k.. kupovao ovo, kada igrice nece da mi rade kako treba...onda stanem i razmislim, pa meni je rezolucija monitora sada 1920x1200, sto je tacno 30,6 % vece od moje stare rezolucije 1680x1050, i automatski dodaje 30% vece opterecenje na graficku. Sa starim 223bw u rezoluciji 1680x1050, moja 6850 je izbacivala na ultra sa 4xAA oko 38fps u proseku, kada dodas 30% opterecenja izadje na oko 12 fps manje. Radi na 26fps sto ljudsko oko vec moze da primeti i deluje kao da je slika zamucena i usporena. Postavim ja AA na off i vidi cuda, ghosting-a ni bilo kakvog zamucenja nema nigde :D
Sa monitorom sam trenutno prezadovoljan, i mogu da ga preporucim svakome ko hoce malo ozbiljniji monitor za obradu u ps-u, rad sa dizajnom na web-u itd.. Mislim da u ovoj klasi, ovim rasponom stranica i kvalitetom ne postoji nista bolje na trzistu za slican ili manji novac. Verujem da bi uz kalibraciju boje bile jos realnije, tako da cu mozda uskoro i nju uraditi.
 
Poslednja izmena:
Kazem ti, kvalitet izrade je 5 klasa iznad naseg matorog Samsunga. I da, 24" je bolja opcija definitivno. Uzivaj u normalnom 16:10 ratio-u :d

Cestitam na kupovini :)
 
Hvala na cestitkama, zaista sam impresioniram kvalitetom monitora i prikaza. Kako dani prolaze sve vise uvidjam koliko su boje ralnije i koliko tih 2,4" koliko je veci od starog znaci u svakodnevnom radu :)
@Razhiel hvala na savetu i predlogu oko kupovine, zaista si mi pomogao da se odlucim za U2412m :)
 
Jel se pojavio negde crni?
 
Iskreno - mislim da je ovo crni. I da crnji od ovoga nece biti :)

Ipak, njegova - kakav god da je - oznaka na ambalazi je "black"... ne "gray" ili "silver", vec bas "black".
Te, kao sto rekoh, crnji od ovoga mislim da nece biti.
 
ta crna bi trebalo da bude crna kao i na U2312HM. izgleda da su svi uvezeni monitori sivi (Asbis, EWE, PIN) a da na kutijama pise black. mada i to nije neko cudo. Kinez koji lepi nalepnice je popio rakiju od pirinca jednu vise nego sto je trebalo i eto.
 
Bedak, znaci nije za ocekivati crne dok se ne rasproda ova tura od pijanog kineza... :)
 
@CAR mislis na ovo? http://www.gadgetreview.com/wp-cont...UltraSharp-U2412M-24-Inch-LED-LCD-Monitor.jpg
Ima crna verzija, ali ni to nije bas ona glossy crna, nego dodje nekako sivo crna. Ljudi sticice crna verzija i u Srbiju, ali tek posto se zapadno trziste zasisti "crnim" modelima ili pozele ove nase metalik sive koji su meni iskreno privlacniji. :)

Da znas da - ne znam! :p
Mala mi slika, pa ne mogu najbolje da ocenim... ali mislim da jeste :)

Videh juce U2312HM u radnji, i nema sta - ono je crna. Nije glossy, kao sto ti kazes, vec mat... ali je crna. Uostalom, boja okvira se potpuno poklapa sa bojom postolja, dok kod "crnog" U2412M koji je bio na testu nije tako - okvir je siv, a postolje crno.
Pa, s obzirom da DELL ocito *ima* u svojoj ponudi makar manji model u "pravoj" crnoj boji :d... a videvsi i ovu tvoju sliku... ipak bih promenio misljenje, jer ne vidim zasto takav isti slucaj ne bi bio i sa vecim (i skupljim) modelom, te mi sve vise pije vodu ona izjava Chinaskog o pijanom kinezu i pogresnim nalepnicama :D
Iliti, drugim recima - doci ce pravi crni U2412M i kod nas jedared :D:D:D
 
cim se rastrezni Kinez :)
a kako tek tumaciti da neki dolaze sa americkim naponskim kablom a neki sa evropskim? a neki bez naponsklog kabla :smoke: ta-na-na-na, you're entretin the twilight zone...

edit: a ti svaroze, pitao sam te nesto o Naosu pa ako mozes koju info u toj temi jer sam se isprimao kao majmun na njega, hvala :D
 
Poslednja izmena:
cim se rastrezni Kinez :)
a kako tek tumaciti da neki dolaze sa americkim naponskim kablom a neki sa evropskim? a neki bez naponsklog kabla :smoke: ta-na-na-na, you're entretin the twilight zone...
Huh, stvarno zona sumraka...


Aj' ti javi (ovde ili na PM) kada se kod vas pojavi "the real deal" crni U2412M, tj. kad se Kinez vise otrezni :p
 
Ne tocite rakiju kinezima dok ne dobijemo crne Dell-ove :)

@Chinaski
Nisam pratio temu skoro, imas odgovor :)
 
E ljudi znate sta sam primetio kod ovog monitor-a, ne znam da li je kod mene samo slucaj ili je na svim isto. IPS film, odnosno matrica moze da se pomera, kao da nije fixiran za okvire. Kada se pritisne kao da ulegne par mm. Ako se na primer se papir gurne na bilo koju stranu, ulazi u okvir par mm. Ne znam da nije ovo fabricka greska? Radi on najnormalnije, samo ovo do sada nisam video.
 
Aj pojasni malo, nisam siguran da li te dobro razumem... Mozes da pomeras panel levo-desno?
 
Kada pritisnem recimo na panelu pored ivice, kao da se panel savija unazad i odvaja od ivice par mm. Da bih bio siguran, uzmem papir i gurnem u stranu ka okviru, ono papir udje par mm izmedju panela i okvira. Ali ponavljam, sve radi perfektno, samo mi nije jasno da li ovo treba ovako.
 
Ajd nemoj vise da ga pritisce, guras, savijas i castis papirom...

Ti ko malo dete...
Kad sam bio klinac od 6-7 godina, pa kad dobijem neku igracku, autic najcesce, igram se 2 sata pa ga rastavim celog "da mu vidim kako motor radi", sad i ti oces da mu vidis kako to radi monitor i kad ga sje**s pa ne budu hteli da zamene na racun garancije, onda ce biti "banda serviserska"...

Eeeeeee...
 
Poslednja izmena:
Papir koje debljine si uspeo da gurnes? Jesi li probao karton neki mozda?
:D
 
Ja sam izneo svoje zapazanje sto se tice monitora i svakako mislim da ovo ne bi smelo da se dogadja. Prvenstveno za vreme ciscenja i brisanja krpom matrica ne sme da se krivi i odvaja, vec mora biti pricvrscena za okvir. Mozda ce se naci neki vlasnik pomenutog monitora sa istim utiskom koji sam ja stekao. Daleko od toga da cu ga ja sjebati, pre ce biti da kasnije oni odbijaju garanciju iz razloga sto ja nisam prijavio fabricku gresku ;)
@C4in ma da bre, evo sad krecem redom da isprobavam :D
 
Zato kod HP ZR24w nema krckanja, savijanja, guranja papira, prstiju. Ma teška industrija. :smoke:

To mi je ujedno i najveća zamerka na Dell, slaba izrada. Imao samo ih dva dana jedan pored drugog i prilično je očigledno odakle Dell-u cena od 250e. Dok ga nosiš sav je nekako mekan i imaš osećaj da će da se slomi svaki čas. :alo:
 
Dell nije mekan, niti je slaba izrada, ali tacno je da je slabiji od HPa po tom pitanju.
 
Ako si imao neki Samsung, LG, Acer ili sličnu konfekciju pre toga, delovaće OK, ali posle ZR24w i 971p deluje kao jeftini kinez. :)
 
cini ti se zato sto je LED. ja jos nisam video LED robustan monitor.
 
Nazad
Vrh Dno