Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Pa za inč :) . E sad, kome je to velika, a kome mala razlika, to je individualno.
 
16:9 je primerenije kod televizije, na računaru je i 16:10 previše wide.
 
Da, sve zavisi sta koristis, za multimediju je 16:9 ili 16:10 mala razlika, ali ako se bavis npr programiranjem, 16:9 je neprakticno, 16:10 je vec bolje.
 
Razlika mu dodje po visini oko 30mm a po sirini bi trebalo da je isti... Zasto je za prog 16:9 neprakticno?
 
Poslednja izmena:
Neprakticno je na 10", na 24" je to potpuno zanemarljivo.
 
Zato sto (bar ovi mainstream) 16-9 ne mogu da se tiltuju, a i prenisko je u odnosu na sirinu pa ima puno neiskoriscenog prostora.
 
pa dobro ali to nije zbog razlike u panelu... :)
 
Ja licno ni posle 2 godine nisam sasvim naviknut na 16:9. Photoshop, programiranje, ne odgovara mi. Skoro sam resio da uzmem ovaj model (U2412). Samo nek mi neko javne ako zna gde daju da se proba pre kupovine
 
Konacno sam nasao vreme da malo istrazim velicinu panela... po sirini dell je veci od ips236v za 1cm (zanemarljivo) a po visini 32.4 - 28.4 = 4cm (sto nije malo mada opet, ovako ne mogu da procenim...)

A tesko da negde mogu da ih stavim jednog pored drugog i da uporedim... :/
 
24" 16:10 je znatno veci od 23" 16:9 (drugi i ne postoji).
sa ovim Dell-om od 24" zaista ne vredi razmisljati o 23" ako mene pitas :) doplata od 70e vredi svaki cent. U2312HM je dobar izbor za nekoga ko je do skoro imao 19-22" i bas, bas ne moze da se protegne do 240e.
 
Poslednja izmena:
Pa da, nego sam ja u pocetku mislio da je lg 23,6" a on je cist 23" :lupko:

I eto je dilema :)
 
Sve koji su 23.6 proizvodjaci deklarisu kao 24', ne kao 23'.
 
24" 16:10 je znatno veci od 23" 16:9 (drugi i ne postoji).
sa ovim Dell-om od 24" zaista ne vredi razmisljati o 23" ako mene pitas :) doplata od 70e vredi svaki cent. U2312HM je dobar izbor za nekoga ko je do skoro imao 19-22" i bas, bas ne moze da se protegne do 240e.

24" je 0.777cm siri, 3.668cm visi i ima 1.53% vecu tacku od 23"
Za filmove/serije/tv ne vredi razlike u ceni. Za desktop/igre vredi razmisliti. Sa jedne strane 120 piksela, sa druge kes u ruci. ,)
 
nije to nikakav kes obzirom da se monitor ne kupuje svake godine.
 
nije to nikakav kes obzirom da se monitor ne kupuje svake godine.

+1.

Odlicno receno. Mogao sam da biram izmedju U2312HM i U2412M, odabrao sam drugi, ne zato sto mi se davalo vise para, vec zato sto hocu kompletan monitor koji cu koristiti duze vreme.

Inace, ja sam svog platio ravno 220e.
 
24" je 0.777cm siri, 3.668cm visi i ima 1.53% vecu tacku od 23"
Za filmove/serije/tv ne vredi razlike u ceni. Za desktop/igre vredi razmisliti. Sa jedne strane 120 piksela, sa druge kes u ruci. ,)

a sa treće nemogućnost da se odabere opcija kloniranja ili extenzije desktopa sa vašim hd lcd tv, ako se ne varam
 
Strasno koja razlika, cak i na ovakvoj slici se primeti. Jedva cekam da "progledam" sa IPS-om :D

Iskreno, meni ova levo deluje prirodnije :D
A ne mozes to tako da poredis, prvo ih dovedi na isti nivo kontrasta
 
Igrom slučaja u šake mi je došao jedan primerak U2412M. E sada pošto posedujem HP ZR24W, lepo sam podesio dva teškaša jedan do drugog za korišćenje od par dana.

Gabariti: Dell je barem 30% lakši, 50% tanji i sa manjim postoljem koje omogućava okretanje monitora levo desno, što kod HP-a nije slučaj. Definitivno LED tehnologija doprinosi smanjenu težine i gabarita, ali po meni za ovolike monitore to i nije preko potrebno.

Izrada: Deluje OK, ali po meni za tu veličinu HP izgleda robusnije i uliva više poverenja na prvi pogled. Definitivno HP odnosi pobedu što se tiče završne obrade i kvaliteta upotrebljenih materijala.

Panel: Sa fabričkim podešavanjima DELL spaljuje zenice, pošto je osvetljenje namontirano na preteranih 75%. Posle podešavanja i testiranja dva, tri preporučena preset-a (TFT CENTRAL) postavljen je na 40% osvetljenja i 75% kontrasta. HP je inače podešen na 100% kontrast i osvetljenje na 25%.
Sa takvim podešavanjim očigledno je da LED čini svoje i da Dell ima značajno bolji kontrast. Boje su na oba panela tu negde, mada mi se čini da su na Dell-u malo prenaglašene. Uglovi gledanja su standardni za e-IPS i tu nema razlike između ova dva monitora. U testu crne takođe se vidi razlika i tu je definitivno Dell pobednik. Nije crna kao na 971p (što ne napraviše 24-ku sa tim panelom :wall:) ali je definitivno bolja nego na ZR24W. Probijanja/isijavanja ima na oba monitora u maloj količini uglavnom u donjem delu i jedva da je primetno.

Odziv: I u ovom segmentu je Dell uspeo da sustigne HP i generalno između ova dva monitora se ne primećuje neka razlika. Oba su odlična za igranje i gledanje filmova.

Probaću danas da nabavim neki dobar aparat da ih islikam, pa sami da vidite o čemu pričam :) Jedini problem je što moja GTX480 ne podržava igranje na dva monitora. Baš sam hteo da probam World of tanks u ovoj kombinaciji. Inače ivice na oba monitora su istih dimenzija i prilično su tanke, tako da bi igranje i sa dva monitora bilo moguće
 
HP ne bi trebalo da je eIPS ako se dobro secam?

Sto se gabarita tice, mislim da nije to LED tehnologije, jednostavno je HP skuplji, dok je Dell pristedeo zbog cene.

Inace postoje 24" monitori sa S-PVA panelom (Samsung 245T ili kako vec), dok 971P ima PVA panel.
 
@garson

HP ZR24w ima e-IPS panel. Stariji model LP2475w ima "punokrvni" H-IPS panel. Apropo gabarita, LED osvetljenje utiče na debljinu monitora. HP je deblji kako bi smestio 6 CCFL lampi.

@Sharpshooter

I HP ZR24w može da se okreće levo desno.
 
@mr Max
Znam za LP2475W, al valjda ZR nije 6bit+afcr vec 8bit.
Nije tu do debljine monitora (tj jeste ali ne puno) vec do toga sto HP ima mnogo masivnije postolje.
 
Nisu svi e-IPS paneli 6bitni, u ZR24w je 8bitni e-IPS panel sa oznakom LM240WU7-SLA1. Inače, iako je HP dosta masivan na oko, nije ni on baš nešto težak kad se uzme u ruke.
 
Da, ali vidis da je osetno tezi od Della. Posto sam ranije imao HP LP1965 a sada Dell U2311H tacno znam kakvo je postolje na jednom a kakvo na drugom.
 
Mrzi me da rasturam moje HP monitore, tako da ću da uporedim zvanične cifre od proizvođača. Težina ZR24w sa postoljem je 8.5kg, dok je postolje teško 2.8kg (sa PRAD.de podatak). U2412M je sa postoljem 6.24kg, dok je bez postolja 3.97kg, što znači da je njegovo postolje oko 2.27kg. Ukupna težina je manja od HP-a za nekih 26%, taman kad se izbaci 6 CCFL lampi, njhov inverter i smanji količina metala u postolju, dolazimo blizu DELLove težine. :D
 
Jedini problem sa dva ovolika monitora na stolu je taj, što moraš da sedneš 5m od njih da bi sve pohvatao. Jednostavno preširoka površina za pokrivanje pogledom sa neke standardne udaljenosti.

Ko sada kupuje monitor definitivno Dell U2412m, ali da se prelazi sa HP ZR24w na Dell-a, po meni se ne isplati uopšte. Nije baš tolika razlika.
 
da li ovaj dell ima mogucnost da se okaci na zid?
 
Može da se okači na zid. Standardne rupe na 100x100mm.
 
Nazad
Vrh Dno