Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Stavio, detaljno pogledao, jedino sto sam primetio je blago probijanje pozadinskog osvetljenja u donjem desnom uglu. Inace, tek sam ga sada primetio, nije mi smetalo dok sam ga koristio.
 
Evo jedna slika za poredjenje. 22" vs 24".
Slika je neuporedivo bolja na dell-u.


 
Stavio, detaljno pogledao, jedino sto sam primetio je blago probijanje pozadinskog osvetljenja u donjem desnom uglu. Inace, tek sam ga sada primetio, nije mi smetalo dok sam ga koristio.

Jel mozes da okacis jos neku sliku i uzivo kako igleda? :)
 
Jel mozes da okacis jos neku sliku i uzivo kako igleda? :)

Nije problem, verovatno cu za vikend odraditi Mini Review istog cisto da vidite neki user review i da dobijete informacije iz prve ruke :)

Do tada, mozete slobodno da postavljate pitanja u vezi pomenutog monitora, rado cu pokusati da odgovorim na ista, a i da se iscimam za nesto vise ako je potrebno.
 
Treba mi monitor, 24 inca, obavezno 16:10,1920x1200. Ne treba mi za profesionalnu obradu fotografija, nego za autocad, a hocu neki tip IPS panela, jednostavno mi Tn smeta, prelivanje boja, uglovi, ide mi na zivce. Koristio bih ga i za malo amaterske fotografije, ali to nikako nije primarno. E sad pitanje: da li se isplati dati jos 5000 za HP zr24, ili ne? POsto sam video i da je veliki potrosac struje, i da se dosta greje, ali ima i bolji panel. Sta raditi? kupiti dell ili hp? Nije da imam viska para, ali ako se nadje za dell, naci ce se i za hp ako opravdava razliku u parama
Ako ima neka alternativa, preporucite, pozeljno je da ima DP, posto na laptopu imam DP, mada nije velika frka i ako nema dp, da je neki tip IPS panela, i da je sto manji potrosac :)
 
Poslednja izmena:
A ovaj dell, kakvi su mu uglovi_ Boja nije presudna toliko, ali je bitna, ne bavim se obradom fotografija, obrnem poneku fotku, ali za sebe. Bitna mi je velika radna povrsina ,16:10, IPS (moze i mva ako ima neki u tom cenovnom rangu,do 300 evra max), 1920x1200 (posto ne mogu da kupim dva od 22'' sa ips panelom, 16:10, to bi mi bio prvi izbor). Imam u kuci jedan wide, 22'' full hd, cak mi ni pikseli nisu mali, tako da ako ima neki,ali mi jednostavno ne odgovara 16:9 Neka preporuka?
 
Ono sto mene najvise zanima da li ima problema sa ghostingom, ponajvise zbog tih 8ms. Ja sad imam Samsung 226BW sa odzivom od 2ms, da li cu imati problema na ovom Dell-u? Monitor bi bio dosta koriscen za igranje
 
Rekao bih da ces osetiti razliku - pogledaj ovde. Uporedi na istom sajtu i U2311, dosta bolji utisak sto se tice ghosting-a.
 
Na zalost izgleda da si u pravu, evo sta kazu na testu

"We strongly recommend you don't use this screen for gaming, or indeed any other application which features fast-moving objects onscreen"

Zamalo da kupim ovaj monitor, sve ostalo je na mestu. Ali osim ovih testova izgleda da su ljudi zadovoljni, niko se ne zali na ghosting. Da li postoji nesto slicno kod nas u ovom cenovnom rangu a da je OK za igranje? Ne zanima me nista manje od 24"
 
Na zalost izgleda da si u pravu, evo sta kazu na testu

"We strongly recommend you don't use this screen for gaming, or indeed any other application which features fast-moving objects onscreen"

Zamalo da kupim ovaj monitor, sve ostalo je na mestu. Ali osim ovih testova izgleda da su ljudi zadovoljni, niko se ne zali na ghosting. Da li postoji nesto slicno kod nas u ovom cenovnom rangu a da je OK za igranje? Ne zanima me nista manje od 24"

daj bre vidis da je covek koji poseduje monitor potvrdio da nema ghostinga nemoj puno da gledas te testove jer to rade ljudi koji su prilicne cepidlake i koji sve primete (traze dlaku u jajetu)... ja vise verujem informaciji iz prve ruke i ako covek kaze da u realnom radu se nista ne primecuje batali te testove :)
 
Zato sam i postavio to pitanje, ima li jos nekog da je kupio ovaj monitor, da cujem jos neko misljenje iz prve ruke :) Jos bolje ako je neko voljan da mi da pokaze da licno vidim :)
 
odes u radnju i trazis da ti pokazu
 
Poslednja izmena:
pa nije bas da bi me pustili da instaliram igru i isprobam da li mi smeta ghosting. I ako na jednoj igri nema, ne znaci da na nekoj drugoj nece biti primetno. Ako znas radnju gde ce mi dati da ga probam kako treba javi
 
Milion puta sam ponovio, izgleda da cu morati opet... Ghostinga nema! Isprobao sam dosta igrica na njemu, i ja ga jednostavno ne vidim.

Puno tih sajtova pisu kako njima odgovara.

Nisam stigao da postavim neki mini review istog za vikend, kada budem mogao, pozabavicu se malo. Par njih su mi poslali putem mejla svoje zahteve, tako da im se obracam ovom prilikom. Rado cu uciniti, ali manjak vremena me nazalost sprecava da vam izadjem u susret.
 
Tehnički gledano na stvari ghostinga ima, samo ga ti ne primećuješ, to je subjektivno. Žika, Laza, ti i ja možda nećemo primetiti, ali će Pera primetiti. IPS monitori nisu pravljeni za igre, njihov odziv u poređenju sa TN panelima je veći, a cifre u ms nekada nisu baš istinite. Kapiram da čovek ne želi niko da ga ubeđuje, ni ti, ni ja... Svarog, nađi nekog iz Novog sada sa ovim modelom monitora i zamoli ga da svratiš kod njega da vidiš kako se ponaša u FPS igrama.
 
Znam dobro sta si rekao :) Malo su me zabrinuli ovi testovi, ipak monitor uzimam na duze staze pa zelim da budem siguran u ono sto uzimam. Sa 226BW sam u sustini bio prezadovoljan skoro 4 godine, ali mislim da je ipak sada vreme za malo vecu dijagonalu i bolji prikaz... Jedino sam skeptican u tih 8ms a ovaj test od gore me je bas "oladio" od kupovine. Nadam se da nema opet nekih zezanja sa revizijama, da su neke OK a neke losije. Svojevremeno za 226BW bila su tri razlicita panela koji su ugradjivani u isti model
 
evo procitaj ovaj test,mozda ces se ponovo zagrejati za ovaj monitor..:)

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

a evo citata sta ovde kazu o odzivu

"Responsiveness was good and input lag was very low making this a good choice for gamers, multimedia users and those wanting a screen capable of handling a wide range of uses."

stvarno,postavlja se pitanje ko pise te testove?....po jednom autoru ne valja nista odziv,za drugog je dobar......najbolje bi bilo kada bi mogli da za njih organizujemo neki TV duel,pa neka kaze ko sta ima pred auditorijumom....:)
 
Procitao sam i taj review. I tu negde spominju da se vidi ghosting na Dirtu , na perifernim detaljima, i pri skretanju. Ocigledno je to subjektivno misljenje, nekom smeta a nekom ne.
 
Poslednja izmena:
Dakle, je l' vredi dati 70 evra više od U2312HM i preći sa Samsunga 2232BW na U2412M?
 
Zavisi koliko ti znaci 16:10. Sto se razlike u kvalitetu tice, po svemu sudeci ne vredi
 
Hmmm... Razmisljao sam o LG ips236v a sada me je ovo pokolebalo... Ne svidja mi se plastika od koje je izradjen... Vise mi se svidja piano black... a i hdmi mu nedostaje :(
 
Poslednja izmena:
Pa pivot mi ne treba, horizontalno podesavanje takodje... Vertikalno bi bilo korisno ali i do sada sam ziveo bez njega :) Sa druge strane, dell je malo veci ali i 5k skuplji...
 
Pa pivot mi ne treba, horizontalno podesavanje takodje... Vertikalno bi bilo korisno ali i do sada sam ziveo bez njega :) Sa druge strane, dell je malo veci ali i 5k skuplji...

I ima vecu rezoluciju i 16:10 odnos, ako ti to nesto znaci.
 
Taj odnos nazalost nicemu ne sluzi svi filmovi se prave u 16:9 tako da ces uvek imati dve crne trake...ja sam furao 1680x1050 ali se jako brzo naviknes na 16:9.
 
Ma i ja sad imam 16:10 monitor... Nece mi biti prob da se naviknem na 16:9... Nego me zaima koliko je dell veci od tog lg-a...
 
Ovoliko:

23-inch-16x9-vs-24-inch-16x10.png
 
Nazad
Vrh Dno