Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

971p u 24" izvedbi, a... jel' sa 1280x1024 rezolucijom? :p
 
Meni je muka da slusam i hlavospeve o crt monitorima. Ljudi to je Istorija. Nikome ne treba toster za grafiku ili igrice sa rezolucijom 800x600,a da ne pricam kako mi se iskrivio vid od ckiljenja u isti, a potrosnja i zracenje nikad gore.
Ne postoji savrsen proizvod, ali zato mozemo da budemo savrseno zadovoljni sa nekim od njih i to je ono sto je bitno.
 
Poslednja izmena:
Dobra poenta. Ne znam odkud sad prica da su CRT monitori maltene bili savrsenstvo, kad svi vrlo dobro znamo kakve su se tu krsine provlacile... i po nekoj srednjoj, a vala i visoj klasi.
Nista bolji od LCD-ova, naprotiv.
 
Mada, mislim da svima nedostaje sto je slika podjednako bila dobra u svakoj rezoluciji, sad si osudjen na nativnu prakticno...
 
A ti inace menjas (cesto il' uopste) rezolucije na svom monitoru, pa ti to bas smeta, jel'? :)

Ja se drzim nativne vec godinama... k'o pijan plota! :d
 
ljudi,jeste li vi kada ste kupovali neki CRT monitor pre 5-10 godina obracali paznju npr na to kakav ce odziv biti?.....kakvi ce uglovi gledanja biti?......da li ce biti probijanja pozadinskog osvetljenja?.....da li ce biti crna zaista crna?...(ovo da ste nekoga tada pitali,verovatno bi se nasmejao ili bi pomislio da ga zezate)....

mislim da vam odgovori na ova pitanja nesto govore.....valjda ste svi dovoljno odrasli da znate da ne mora sve sto je NOVA tehnologija da bude i bolja od neke STAR(ij)E......narocito u vremenu hiperproizvodnje u kojem mi zivimo....

inace,da li neko stvarno misli da su na CRT-ovima mogle da se igraju igre samo u 800x600 rezoluciji?..:)...i da su svi CRT-ovi bili samo 14ice i 15ice?

btw,ja ovo kucam sa CRT-a,19ica philips,rezolucija 1280X1024,osvezavanje 85hz.......star je skoro 6 godina,i radi PERFEKTNO sve ove godine,uopste ne zuji niti mi smeta ocima.....:).....imam pored njega i jednu "savremenu" 22incnu wide masinu,ali kvalitet slike tesko da moze da se poredi.......ustvari,ne moze nikako...

zapravo ja pokusavam da nadjem neki TFT koji moze po karakteristikama da parira npr ovom CRT-u,pa sam se ponadao da li je to ovaj dell U2412M

izvinjavam se na offtopicu,posto ovde nije tema o CRT monitorima...
 
A ti inace menjas (cesto il' uopste) rezolucije na svom monitoru, pa ti to bas smeta, jel'? :)

Ja se drzim nativne vec godinama... k'o pijan plota! :d

Pravo da ti kazem, vrlo verovatno da bih. Kad imam slabiju grafiku, smanjim rezoluciju, i ne dobijem muljavu sliku kao posledicu. Na primer. To mi je trebalo vise nego jednom
 
Neki od primera

1. http://ded.zenblue.net/20WMGX2/FW900_vs_20WMGX2_sizecompare.jpg
2.http://img220.exs.cx/img220/5981/day8xt.jpg
3.http://img140.imageshack.us/img140/2047/0lagjf2.jpg

za maxx79 dell 2412 vs crt : http://www.youtube.com/watch?v=tX6Wau5K6mw


Sudeci po ovim slikama ,koje vode u davna vremena crt vrhunca i tek po nekog lcd-a, definitivno tvrdim da 99 posto ljudi bi uzelo pre lcd,zbog manje potrosnje na izgled lepse slike ,manjih gabarita,zivljih boja. Danas je prica drasticno drugacija kod lcd-a, gde postoje i vece dijagonale, i rezolucije u odnosu na crt takodje, naravno tu su i lose strane kao sto je maxx naveo, ali opet crt je nesto sto je bilo i proslo. Dubina crne crt-a ce se postici sa oled tehnologijom koja zamenjuje led,tako da crt ni u tom pogledju nece biti jedini.A i ovako danasnji monitori vec nude "pristojnu" crnu, tako da ne vidim razlog za vracanje na stare stvari..
 
meni licno one slike deluju kao da su ili tu negde ili mi na CRT-u izgledaju lepse,prirodnije.....a onaj klip na youtube-u,definitivno mi bolje izgleda slika na CRT-u,nekako deluje prirodnije i mracnije s obzirom da se igra odvija u nekim mracnim hodnicima itd,dok je na dell-u suvise svetlo i nekako bljesti......mozda bi to moglo da se podesi u podesavanjima samog monitora....

inace,sta mislis kako bi izgledale slike da je neko malo iskosio ugao iz kojeg je slikano?..:)

ja mislim da ce i ove gluposti(slab odziv,cesto lose boje,uglovi itd,itd) kod danasnjih LCD monitora da dodju i prodju.....jednom...i onda ce postojati monitori koji imaju najbolje odlike i CRT i LCD monitora.........sto ce zapravo biti LCD velikog ekrana i rezolucije sa CRT karakteristikama...:)
 
Imas i to negde na netu ,bolji ugao ima crt sigurno,ali dell ima sasvim pristojan ugao gledanja,daleko bolji od tn-a. Tako da moze ugodno da se koristi.Spustis osvetljenje i onda ti bude tamnije :)

Ne znam ,nemam licno monitor, ali sudeci po slikama i forumima,testovima, ovaj dell je best buy u cenovnom rangu do 250-300e.
 
Da li je neko uradio kalibraciju ovog monitora, da li je ista dobio time, i gde/ko to moze da uradi?
 
Danas sam pazario ovaj monitor (crni okvir) u desk-u u bul.Despota Stefana 110. Izuzetno sam prijato iznenadjen kooperativnoscu zaposlenih da mi pokazu i da zajedno pregledamo monitor (da ne bih imao problema posto sam iz NS). Monitor ima izuzetno korektnu sliku i jedina zamerka je ocajan antirefleksivni premaz. Sto se tice kalibracije u NS cena je 10-20e
 
Kupio i ja u desku, lik mi "pokazao" tako sto je stavio monitor u krilo i reko evo pogledaj, sa upaljenim login screenom (koji je plav). I evo sad slucajno videh imam svetlo plavi zaglavljeni u donjem desnom uglu X_X. Uzeo sam garanciju u ruke, ali ne razumem da li mora da ispunjava 1 svetli+6 tamnih ili samo jedno od ta 2? I da li je ovo uopste svetli, ili samo zaglavljen? :\
 
Sto se piksela tice, situacija je "ili-ili"... ili jedan da svetli, ili 6 tamnih.
I ako ti je plave boje, onda je zaglavljen subpixel.

Medjutim, sto se tebe licno tice, ta politika uopste ne treba da te brine - imas 30 dana da vratis taj monitor iz bilo kog razloga (bar se tako hvale), slobodno se pozovi na to i zamenice ti.
Uostalom, ja sam tako vratio prvi primerak U2312HM kada sam ga kupio, jednostavno mi se uopste nije dopala slika - glow/tint (sta god da je od ta dva) po celoj desnoj strani, uzasno koliko je smetalo. Vratih nakon dva dana, rec mi nisu rekli, samo sam morao da sacekam jedan dan da im stigne nova tura. Nisam nesto preterano odusevljen ni ovim drugim (mozda sam ja previse ocekivao od IPS-a ili sta vec), ali bar ovaj pomenuti problem nije imao, tj. nema.
Sa te strane - svaka pohvala za Desk. Zaista sam prijatno iznenadjen, imaju moj glas za preporuku.
 
Mozes li da mi obrazlozis ovo posto mi je malo cudno, a i uvek je praceno raspravama, jeste-nije-jeste-nije:
imas 30 dana da vratis taj monitor iz bilo kog razloga (bar se tako hvale), slobodno se pozovi na to i zamenice ti.
Edit: procitao jos jednom :p Znaci samo ga upakujem kako sam ga i dobio, i odem i vratim, ne treba da ih zovem, i nece da prave problem?
 
Poslednja izmena:
Evo, ja ti kazem kao je kod mene bilo - nije mi se svidjala slika. That is all.
Nista vise od toga. Nije mi smetalo ni zujanje (ima ga, ali jeeedva primetno, i to prakticno samo kada si sa zadnje strane), niti crknuti/zaglavljeni pikseli (nije ih bilo, podrobno prekontrolisao), niti pak eventualni ghosting (nisam primetio, niti ga pak sad primecujem)... samo ta slika, tacije uzasan glow/tint po desnoj (pretezno donjoj stani), zbog koga je slika na tamnijim podlogama izgledala sva deformisana, ako mogu tako da se izrazim.

Dosao tamo, predstavio ljudima u cemu je problem... bez reci prihvatili monitor nazad, otisao decko po drugi... vraca se i kaze da trenutno kod njih (u 29. novembra) nemaju nijedan, sigurno ima neki po maloprodajama, ali i da vec tog istog popodneva dobijaju novu turu. Posto nesto nisam bio raspolozen da jurcam po njihovim maloprodajnim objektima sirom grada, slozismo se da navratim sutra i preuzmem komad iz nove ture.
Dosao sutra i pokupio, bez pogovora.


P.S. Mislim da i pare mozes da uzmes nazad, bez ikakvih problema.
Meni je pak bas trebao monitor, kako bih imao u sta da gledam :)

P.P.S. Videh da si editovao :)... da, upravo tako - samo upakujes kao sto je bilo i nosi nazad.
Ja namerno nisam hteo da zovem, vec idem "na bombu"... jer je taj primerak sto sam vracao vec bio proban, nadjoh otiske prstiju na njemu - sto mi se nimalo nije dopalo. To sam im i predocio kada sma bio tamo, na sta mi je odgovoreno da je mozda iz neke maloprodaje, te da je mozda stajao u izlogu, pa otud otisci. Ne znam jel' to istina ili nije (mozda je neko pre mene kupio, isto mu se nije svidela slika, pa vratio), ali ja uvek hocu monitor koji niko nije pipao pre mene.
 
Poslednja izmena:
Za sve one koji zele da kupe ovaj monitor, ne znam koliko je ovo tacno, ali ima da se nadje za 17900 nov, ne znam koliko je ovo tacna cena, ali svakako vredi proveriti ako neko zeli da kupi.
 
Pa sumnjao sam da je fora, ali svakako treba proveriti :) Htela muka da me pojede kad se setim koliko sam platio moj nedavno, sad mi je lakse :p
 
Evo opet danas taj monitor na akciji u Tmaniji, i opet me izvozase, kao proslog petka. Kao jos juce rezervisan... ma vacarosi nevidjeni.
 
Mda... a za bukvalno identicne pare (tih 17.899) nude i monitor koji ima za 1" manju dijagonalu, U2312HM - koji, jel'te, nije na akciji:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/dell-monitor-u-2312hm.html

Ma bas su divni, kako samo (fiktivno, doduse) stede 9.100 dinara svojim kupcima... 9 soma je ionako danas nista, slobodno mogu da poklone to.
Pre ce biti da ja malo drugacija prica - U2412 kao za 18 hiljada, dodjes tamo da kupis: "ih, upravo vam ode poslednji bas ispred nosa, sad odnese covek!"... ti pokunjen, sa 18 soma u dzepu koji zuljaju, pitas: "pa dobro, sta imate za 18K"... na sta oni k'o iz topa: "pa evo, imate U2312HM - tek 1" manji, to necete ni primetiti, a identicni su monitori, ma jos je i bolji neg' U2412!".


Kako bese ide onaj njihov slogan... "Tehnomanija, mesto gde se kupuje (fantomska) tehnika".
 
Ovo je provereno teska navlaka kao sto kazes, dodjes sa kesom i onda ti uvale nesto drugo.....:(
 
Mene su prestale pare da svrbe i poceo sam racionalno da razmisljam sa nekih 7-8 godina, a taj kome to moze da se desi, i zasluzuje da bude zrtva srpskog marketinga.

Upravo sam zamenio u Desku svoj primerak, ovoga puta smo ga prikljucili i gledao sam po minut u svaku pozadinu, i sada sam siguran da je ovaj cist od mrtvaka/zaglavljenih :). Hvala Car na sugestiji, da nije bilo tebe ne bih ni probao da ga vratim =(
 
Ljudi, imam problem sa u2312hm, naime, primetan je glow u donjem desnom uglu, kada se gleda iz normalnog polozaja, ali na to sam navikao. Sada me jako iritira to sto je panel sa leve strane spusten par milimetara u samom kucistu, tj nagnut je malo. Kada ga okrenem naopacke vrati se u normalan polozaj, ali kad ga vratim opet padne. Znaci samo leva strana panela pada, i iako se ne primecuje bas na prvi pogled, strasno me iritira, jer su crne ivice oko ekrana nejednake, tj s leve strane je deblja primetno... Sutra mi je mesec dana od kupovine, pa se pitam da li bi to bio dovoljan osnov za reklamaciju, kad se vec prica o toj temi...
 
U svakom slucaju ako te nervira treba da ga odneses na reklamaciju, jedino ne znam da li ces moci odmah da ga zamenis ali ce sigurno da ga prihvate na reklamaciji......pravac u radnju ili direktno kod uvoznika ako imas njihov garantni list.To ce te sigurno nervirati sve vise i vise
 
Hvala na odgovoru, odneo sam ga danas u radju, a oni ga salju uvozniku, pa cemo videti sta ce biti... Mada, kazu da su to sitnice i da ne veruju da ce uvaziti...
 
Nazad
Vrh Dno