Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Frozen

Cenjen
Učlanjen(a)
03.06.2011
Poruke
131
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x & CM Hyper 212 Black Edition
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3600MHz
GPU
PowerColor AMD RX 7800 XT Hellhound
Storage
Samsung 990 Pro 2TB & Samsung 980 Pro 1TB
Zvuk
Razer Barracuda X 2022
PSU
Cooler Master V850 SFX Gold
Kućište
Cooler Master NR200P White
Monitor
LG 32UD59-B & Hisense 55E7HQ
Miš & tastatura
Redragon Kumara & Logitech G502
Mobilni telefon
Xiaomi POCO F3 256/8gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
dell_u2412m_release.jpg.png


ultrasharp-u2412m.jpg


dell-ultrasharp-u2412m-ips-monitor.jpg


Dell-Ultrasharp-U2412M.jpg



http://accessories.us.dell.com/sna/...e_bnrank=1&baynote_irrank=0&~ck=baynoteSearch

Cena:399$
 
Poslednja izmena:
waoo....

kako vam se cini ovaj monitor?

onaj odnos 16:10, da li je to dobro za igre i filmove?...i da li je to samo najava monitora ili vec postoji negde kod nas u prodaji?
 
Poslednja izmena:
waoo....

kako vam se cini ovaj monitor?

onaj odnos 16:10, da li je to dobro za igre i filmove?...i da li je to samo najava monitora ili vec postoji negde kod nas u prodaji?

postoji ali kod nas ga jos nema... :trust:
 
Zna li se koji je tip IPS panela?
 
Mislim da je e-IPS, jer ima isti color range kao i U2311H.
 
skoro je izasao i dell ga je izbacio na nekako tih nacin :D tako da nema nesto puno informacija o njemu jedino sto sam uspeo da izvucem su cena i karakteristike na papiru a nisam jos nista uspeo da nadjem sto se prakse tice...iskreno nisam se puno ni trudio, mrzelo me :D
 
^ neki testovi izgledaju copy-paste jedan drugog? (boje, uniformnost osvetljenja... i jel' im ono kalibrator pokvaren? :d )
 
na osnovu onih slika u testu gde se poredi sa dell U2311H,taj manji dell ispada bolji za npr neku multimediju nego Dell U2412M IPS/LED ?
 
Bas tako, i to ne malo bolji. Cak ni da je ista cena, dodatni inc se ne isplati. Ali mozda ce u nekoj reviziji ispraviti greske, iako je sasvim neocekivano da bude slabiji.
 
Dell UltraSharp U2412M

Uzeo sam danas pomenuti monitor, kao zamenu za vec prodati Samsung SyncMaster T220.

Prosto sam se odusevio kakvu sliku ima! Cim sam ga izvadio iz kutije, video sam o cemu se radi. Jako sam se obradovao sto nema plastiku kao T220, prosto sam se mucio sa prasinom. Odusevilo me je to sto postolje ide gore-dole, levo-desno... Kako god pozelite mozete da rotirate monitor. Mada, to nije neka novina, s` obzirom da Dell odavno ima ovako nesto na starijim modelima.

Revizija monitora je A00, Made In China, a moj je za Kanadsko trziste. Inace, sive je boje, sa crnim postoljem, zadnji deo je takodje crn.

Ogromna povrsina, 1920x1200, 16:10, IPS, LED, 24``... Bas ono sto mi je i trebalo.

Uz njega sam dobio sve kao sto i pise na Dell sajtu, znaci kabl za struju(koji nije za nase standarde), VGA kabl, DVI kabl, USB kabl, CD i gomilu papira.

Monitor je placen 22000 din., jedan jedini koji je bio u jednoj radnji po toj ceni. Ima u Emmi-u cini mi se isto, ali za 25000 din.

I da, nisam za sada primetio nikakav zaglavljen/mrtav pixel, mada cu morati kompletno da ga pregledam.

Sve u svemu, prezadovoljan sam monitorom. Nebo i zemlja su IPS i TN, boje su dosta lepse, LED osvetljenje je dosta bolje za gledanje, ne umaraju se oci...Sto se tice ghostinga, nisam stigao da vidim da li ga uopste ima, do veceras cu i to da pregledam.

Eto, to bi bilo to, ako vas zanima jos nesto, pitajte slobodno :D
 
Poslednja izmena:
Svaka čast na kupovini, i ja razmišljam da ga kupim u skorijoj budućnosti. Ono što me zanima je, kako se ponaša u trkačkim i FPS naslovima?
 
Sutra cu da probam par igara, pa cu da javim kako i sta.
 
Stvarno lepa kupovina, ja se ziv jedem sto sam zurio i uzeo ovaj lg za 19 k...al sta sad...
 
Probao sam ga u F1 2011, nema apsolutno nikakvog ghostinga ili zamucenja.

Sada cu da probam neku FPS igru...
 
Gratz :)
 
Evo, odigrao sam GTA: EFLC i Crysis 2, mogu da potvrdim da ghostinga NEMA.

Tako da sve ostale price oko tog izvikanog ghostinga padaju u vodu.
 
Uf, sad razmisljam sta da radim. Ja imam LG w2220p. Ne znam da li da ga prodajem i uzimam ovo. Da li je kvalitetniji ili bar isti kvalitet u odnosu na ovaj moj (mozda to sto je LED)?
 
Hvala Scyter, ništa bez informacije iz prve ruke. Znao sam da su ga pojedini sajtovi ocrnili bez pokrića...
 
Jel ima tintinga i glow-a?
 
Uh, na ovaj monitor sam cekao - sad se skupljaju pare za upgrade :d
Nesto ne volim ceo taj 'marketinski' 16:9 fazon sto guraju svi..

A to za ghosting je izvakana tema. Realno i tih 8ms odziva je vise nego dovoljno za casual ili semi-pro igranje. Ghosting je tu ako se bas trazi (mada je i ovo diskutabilno), u igri se nikad nece ni primetiti.
A ko kaze da ga vidi je cepidlaka :d

eIPS boje i uglovi u odnosu na neki "gejmerski" TN i VISE nego pokrivaju navodni "los" odziv :)

Edit: Eto, od Scytera iz prve ruke - TN gaming je mrtav ! :smoke:
 
Edit: Eto, od Scytera iz prve ruke - TN gaming je mrtav ! :smoke:

+1, upravo zavrsavam "amneziju", ali moracu ponovo da je proban na necemu ovakvom, taman je luft sa zahtevnoscu igara, i moze da se ulozi u bolji display .
 
Jel ima tintinga i glow-a?

Tinting-a nema, boje su jako prirodne i nijanse boja se itekako razlikuju.

Sto se glow-a tice, nisam ga primetio, moracu jos par dana da radim na njemu da bih 100% sa sigurnoscu potvrdio da li ga ima ili ga ima nesto malo. Nisam siguran, ali ja ga ne primecujem.
 
Evo pojavio se kod domaćih distributera i to po znatno nižoj ceni od U2410 (ne kažem da se može porediti, samo konstatujem), tako da je to sada najjeftiniji 1920x1200, 16:10 monitor.
 
interesantno je da su izgleda svi monitori iz Asbisa sivi iako pise na njihovoj deklaraciji da su crni :)

ima li IPS glow-a posle nekoliko dana koristenja?
 
interesantno je da su izgleda svi monitori iz Asbisa sivi iako pise na njihovoj deklaraciji da su crni :)

ima li IPS glow-a posle nekoliko dana koristenja?

Nema glow-a, barem ga ja ne primecujem, a svim snagama se trudim da ga nadjem :D

Upravo to, na kutiji pise Dell UltraSharp U2412Mb (black), a kada sam ga otvorio, imao sam sta da vidim :)
 
Poslednja izmena:
stavi crni screen saver, ugasi svetlo u sobi i vidi da li imas neki odsjaj u donjem levom uglu ili negde drugde.
 
Nazad
Vrh Dno