Šta je novo?

Aplikacije - iPad

Je l' ima Viber za iPad, ja ovo sto sam uspio da skinem je za iPhone i moram da ga zumiram, i onda izgleda bezveze.

ocigledno da nema... jeste ruzan, ali mene muci drugi problem. pokusavam da instaliram viber tako da moze da radi i na mobilnom i na ipad-u sa istim account-om. mobilni i pc uporedo nije problem, ali kad instaliram na ipad-u, na mobilnom prestane da radi i obrise mi sve kontakte i history. mislim da je razlog upravo to sto viber tripuje da sam instalirao na iphone-u, jer na dva mobilna telefona nije moguce instalirati viber sa istim nalogom koji radi sinhronizovano na oba uredjaja.
 
sam viber kaze da jos nije kompatibilan kako treba na ipadu...probao sam i ja, ali osim sto je app za iphone ne povuce sve kontakte, i takodje trazi onda ponovo kod na telefonu...na androidu radi kako treba, imam na android telefonu i na asus android tabletu i radi na oba uredjaja...tu je nekako ocito prepoznao da je tablet u pitanju i poslao mi je kod na sam viber a ne sms na telefon, i sada radi na oba uredjaja bez problema...
 
unapred se izvinjavam ako je ovo pitanje postavljano: da li postoji opcija za nas smrtnike iz Srbije ili Bosne da pristupimo aplikacijama u App store? Koristim iPad Mini retina.
 
Poslednja izmena:
Apple ne pravi problem kao Google sa ip adresama, tako da imaš više opcija.
Neki npr naprave hrvatski nalog i onda mogu da koriste kreditne kartice nekih domaćih banaka za kupovinu aplikacija
Ja sam npr napravio US account (kad kreiraš nalog lupiš neku US adresu, npr izguglaš adresu nekog McDonaldsa ;) ), sve sam aplikacije kupio i ajfon mi uopšte nije jailbreakovan. Na uplatnim mestima za Qvoucher (brojne benzinske pumpe i prodavnice u Srbiji) uplatim kredit kod njih, npr par hiljada dinara, i onda za te pare sa njihovog sajta kupim itunes gift card. Itunes gift kard realizujem na App store-u, dobijem određeni iznos dolara u vrednosti kartice na svom accountu koji mogu da potrošim na kupovinu aplikacija. Čitava procedura možda zvuči komplikovano, ali je veoma jednostavna i traje par minuta, za više informacija pogledaj njihov sajt.
 
pa nije uopste komplikovano. Cak cu uhvatiti nekoga od svojih da mi uzme taj gift card napolju. Hvala :)
 
Ipak moze bez svega toga... napravio sam novi ID zemlja porijekla mora biti inostranstvo naravno i ispod podataka o placanju postoji dodatna opcija None. Uopste ne moram imati platnu opciju ako ne zelim. Koliko sam shvatio sa foruma ovo se sve desava ukoliko se pravi ID sa app store a ne iz iTunes. Radi sve ok.
 
Ako nekom ko ima nalog na App Store-u italy, united kingdom ili france a vozi mu se F1 Challenge nek iskoristi ovaj kod 3PLRXTNEAEFY
 
Na uplatnim mestima za Qvoucher (brojne benzinske pumpe i prodavnice u Srbiji) uplatim kredit kod njih, npr par hiljada dinara, i onda za te pare sa njihovog sajta kupim itunes gift card.
Ma bravo za Qvoucher!!! 25USD = 2850RSD, 1USD = 114RSD a inače je oko 87RSD kada se plaća karticom, zarađuju SAMO 23,6%!!!

Nisam ni znao dok nisam video šta si napisao i zainteresovao se da proverim.
 
Amazon.us prolaze nase kartice pa se moze kupiti gift card.
 
Postovani korisnici iPad-a, hteo bih da se prijavim i pohvalim da sam ponosni novi korisnik, mozda sada vec starog, ali za mene fenomenalnog iPad2 uredjaja, kojeg sam dobio na poklon.
Kako sam pocetnik, uradio sam sledece stvari:
- updatovao na 7.0.6
- JB (dobio cydiu) - nadam se da je to dozvoljeno ovde napisati
- napravio AppleID bez placanja

Sada imam par pitanja:
- kako izabrati temu koju sam skinuo sa cydie
- ima li neki narodski program za Office - editovanje word i excel dokumenata
- cini mi se da sam procitao da postoji aplikacije na kojoj mozes da prikupljas poene i pretvoris ih u novac za kupovinu na app storu.
- predlog za prvu pomoc potrebnih aplikacija, ako moze sa linkovima.
- mozda i predlog da se otvori topic - iPad za pocetnike :)

Unapred zahvalan, Zeljko
 
vest koja me bas nije obradovala....flipboarad je kupio zite...zite mi je bila jedna od omiljenih aplikacija, jer je davala odlican pregled po temama koje me interesuju...u flipboardu imam sto i u gomili drugih, prakticno samo pregled sajtova po kojima moram da kopam...zite je pravio odlican presek...lose lose...
 
Kako se zove ona aplikacija za slanje vise atačmenta u jednom mailu,kada se udje u aplikaciju ima samo spajalicu na sredini?
Dobra je sto mozes da stikliras i desetak a nisi ogranicen na 5 koliko je na default mailu
 
Meni se svidja. Moze da posluzi i ljudima koji samo zele da pogledaju neki dokument (i ne placaju pretplatu).
 
Nazad
Vrh Dno