Šta je novo?

Aplikacije - iPad

danas za malo da kupim ipad 4, ali u poslednjem trenutku sam se predomislio. moj problem ili bolje receno razlog za dvoumljenje je to sto primarno zelim da kupim tablet za citanje stripovau .cbr/.cbz formatima, a koliko sam procackao po netu ipad se bas i ne dici nekim aplikacijama za tu upotrebu. vidim da se spominju comic zeal, comic glass i cloud reader kao najbolje aplikacije, ali recenzije ovih aplikacija ih stavljaju daleko iza npr. aplikacije perfect view, koju sada koristim na smartphone-u i koja je stvarno odlicna. pa dobro ljudi, da li je moguce? svuda sam procitao da je prednost ipad-a bas u aplikacijama (izmedju ostalog) i video sam na ovoj temi stvarno mnogo veoma zanimljivih i savrseno odradjenih aplikacija, ali da naletim na takvu stativu oko onoga sto mi je u stvari primarno, to stvarno nisam ocekivao. molio bih nekoga da me ostro demantuje i argumentovano ubedi da gresim, tako da mogu u ponedeljak da odem i kupim ovaj tablet sa osmehom. cheers
ako se dvoumiš, ne kupuj, sigurno ćeš se razočarati, bolje uzmi Nexus 10.
Nisam koristio ovaj Perfect viewer, a i ne znam kakav može da bude ugođaj čitanja stripova na smartfonu (?)
imam Comic Zeal, koristim ga uglavnom za čitanje starih stripova koji su izlazili kod nas (tipa Alan Ford, Mister No, Zagor) i nekih stranih stripova (tipa Walking Dead), itd. Nemam nikakvih primedbi na rad aplikacije, pa sam je i kupio.
Ne znam šta nedostaje ovim aplikacijama za iPad, potražio sam Perfect viewer na youtube-u (pojavljuje se na snimku od 2:24)
[YOUTUBE]ki8iNrFinUo[/YOUTUBE]
jedina značajna stvar koju sam uočio sa snimka kod ove aplikacije je lag na Nexusu 7 pri listanju strana, koji ne postoji kod Comic Zeala.
 
ComicZeal je sasvim ok. Ja sam planirao da napravim aplikaciju za stripove po mom ukusu, ali nikako da nadjem vremena.
 
da li je moguce da mu 3 coveka preporucuju aplikaciju za koju je napisao da mu se ne svidja????

i da mu se jos preporucuje da predje na nexus10 da bi koristio tu istu aplikaciju koja mu se ne svidja? :D
 
Što, jel svetogrđe??
Kao što su ovi Apple hejteri malo otišli predaleko u nameri da ispljuju sve što na sebi ima "zagriženu jabuku", tako bi i mi koji spadamo u grupu zadovoljnih korisnika te iste jabuke morali da budemo malo fleksibilniji.
Niko ovde ne tera nikoga, ali je red da se ukaže čoveku na opcije, pa neka sam isproba i vidi šta mu više leži.
Npr. ja koristim uglavnom Apple stvarčice (macbook pro, iphone, ipad) i filosofija mi apsolutno odgovara. Mojoj supruzi više odgovara Android i to je to. Nema ljutiš, svakom ono što mu leži.
 
Koja je najbolja free ili do 1$ IM app za ipad?
App bi trebala da pokriva FB, Gtalk, skype.
Jos ako ima mogucnost voice poziva bilo bi odlicno ali mislim da je to jos nemoguce.

Probao sam
oovoo - ima video poziv i IM za FB, za ostale nema.
Talktone - ima IM za gtalk, skype i FB ali ima reklame i nesto mi interfejs nije najbolji.
IM+ - free verzija nema skype
imo - za sada je najbolja, pokriva gtalk, skype, fb, hotmail (ko to jos koristi :) ) voice samo za imo
 
Treba mi aplikacija za iPad1 koju ću koristiti za crtanje, skiciranje i unos nešto teksta (može i rukom ili preko tastature). Treba mi dok slušam kurs da crtam skice, dijagrame, hvatam brzo grafičke beleške, da mogu da više takvih beleški organizujem u jednu grupu tj da bude kao sveska sa stranicama kada završim. Bilo bi lepo da je intuitivna, da je pristup alatima na ekranu brz i jednostavan, da može da se edituje (doradi i ispravi kasnije), konvertuje u neki format tipa .pdf i sl. kako bih mogao da štampam kao skriptu i sl.

Nisam ništa probao do sada.
 
Treba mi aplikacija za iPad1 koju ću koristiti za crtanje, skiciranje i unos nešto teksta (može i rukom ili preko tastature). Treba mi dok slušam kurs da crtam skice, dijagrame, hvatam brzo grafičke beleške, da mogu da više takvih beleški organizujem u jednu grupu tj da bude kao sveska sa stranicama kada završim. Bilo bi lepo da je intuitivna, da je pristup alatima na ekranu brz i jednostavan, da može da se edituje (doradi i ispravi kasnije), konvertuje u neki format tipa .pdf i sl. kako bih mogao da štampam kao skriptu i sl.

Nisam ništa probao do sada.
Da odgovorim sam sebi :) NOTES PLUS, ima sve što mi treba!
 
PvZ besplatno na apple store-u... vazi i za hd verziju :)
 
Juce izasla 8 Ball Pool od Miniclip. Ista kao na pc-u. Strava je igrica,moze da se nadje na appcake.
 
Odlican je novi Real Racing. Ne smeta mi fremium model (iako vidim da se mnogi zale na njega).
 
Malo se zeznuo pa kupio Audi TT, dok svi ostali Porshea koji na pravcu postize 30kmh vise. Jako je tesko na stazama sa blagim krivinama.
 
Da li postoji način da se uradi vraćanje aplikacije na prethodnu verziju? Greškom mi je odrađen update Chroma, bez obzira što sam znao da je verzija nestabilna tj. NEFUNKCIONALNA, a toliko sam se navikao na njega, da mi Safari izgleda smešno.
 
Ako si uradio sync u iTunes onda ga imas na PC-u u folderu sa ostalim aplikacijama.
Ako ga nemas, skini ga sa vShare, sada sam proverio na telefonu i imas raznih verzija:
 

Prilozi

  • yzune2e2.jpg
    yzune2e2.jpg
    141.3 KB · Pregleda: 148
Poslednja izmena:
Trip. Deinstalirao sam psotojeći Chrome (25), instalirao verziju sa vshare (23) i opet se ubija posle nekoliko sekundi.
 
Izasao novi Chrome for iOS version 25.0.1364.124 gde je resen startup crash.
 
Izvinjavam se sto se nisam ranije javio. Priest77, hvala na pomoci, problem je resen tako sto sam prilikom instalacije izabrao da saljem podstke google. Sada radi sve OK. Toliko ok, da razmisljam da li imam potrebe za tim update-om :)
 
Firma danas presla na microsoft exchange. Zelim da odradim update na 6.1.2 verziju. Koja je procedura za vec jailbrakovan uredjaj? Znam da OTA ne radi. Spominje se neki restore preko itunes ali mislim da nemam bekap.
 
1. Promasio si temu
2. Sad je kasno, apple vise ne potpisuje 6.1.2, ako planiras da JB
3. 6.1.3 nije JB-friendly (nisi napisao koji uredjaj imas)
 
Da li je Comic Zeal ikad bio free za preuzimanje zna li neko?
 
5 dolara nije smak sveta. Instaliraj lepo freemyapps, i stekaj. :)
 
Nazad
Vrh Dno