Šta je novo?

Aplikacije - iPad

Ja ih imam dosta jer mi sin stalno trazi nesto novo, :) postavicu ti screenshotove pa izaberi, vecina su za decu.
Preporucio bih ti na primer: Zoola, KidzBlox, Color&Draw, Kids Mosaic, ABC Tracer, Game Factory, SoundTouch, Puzzle Bricks, ColorBox, The Farm HD, Toca Kitchen, Toca Hair Salon...





 
Poslednja izmena:
Odlicna tema, sutra stize iPad pa cu da se pridruzim :)
 
novi RPG po uzoru na Skyrim

Malo sam gadljiv na ovo puštanje strela sa kuka...a čak im nije bio potreban konsultant za takve stvari, sve su mogli da nađu na internetu, džabe.

priest77, gledam tvoje ekrane i ona vest da iPad otima deo tržišta konzolama na igru dobija potpuno novi smisao :D
Jel koristiš foldere za programe?
 
Dobar je update za IMDB, obavezno pogledati.

Izasla je i tumlr aplikacija za iPad, ali mozda su mogli za nijansu bolje da je urade.
 
Kakva je situacija sa aplikacijama sa vise verzija? Da li uvek moraju odvojeno za iPhone i iPad da se uzimaju ili ima neka fora da se dobiju obe verzije ili za neke aplikacije to vazi a za neke ne?
 
Malo sam gadljiv na ovo puštanje strela sa kuka...a čak im nije bio potreban konsultant za takve stvari, sve su mogli da nađu na internetu, džabe.
ma za moje potrebe pc je majka, nisam ljubitelj igranja na touch ekranima generalno... ali vidim da se pojavila nova igra, pa kažem da podelim sa vama :p
 
Kakva je situacija sa aplikacijama sa vise verzija? Da li uvek moraju odvojeno za iPhone i iPad da se uzimaju ili ima neka fora da se dobiju obe verzije ili za neke aplikacije to vazi a za neke ne?
Sve zavisi od autora programa, neki nude za istu cenu obe verzije programa dok neki (citaj vecina) traze da se kupi svaka verzija posebno.
Jel koristiš foldere za programe?
Na prve dve stranice uglavnom su moje stvari i tu koristim foldere, dok za ostale nisam ih koristio da bi bilo preglednije za decu. Izlgeda da iOS dozvoljava max 11 stranica, jer kada sam napunio sve, program se instalira ali ne pojavljuje se dvanajsta stranica, i taj program je moguce da pokrenes samo preko Spotlight-a. Koristim jos uvek 5.0.1 na iPad nisam uradio update odavno, pa ne znam kako je na drugim verzijama.
Inace iPad ima bas dosta edukativnih i korisih stvari za decu, problem (ako to moze biti problem) je to sto je gotovo sve na engleskom, pa tako mi deca naucila zivotinje, brojeve... i na engleskom :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice universal igara, nazalost neke popularnije igre se prodaju u dve verzije . Ne znam da li je tako moralo, ili se racuna da korisnik nece odoleti da ne igra igru na 2 platforme. Ja sam se par puta zeznuo i greskom kupio igru za iPhone iako sam zeleo za iPad. Definitivno mi je to bezveze.

PS. postoji li Refund na App Store :) Trazio par puta u onim uslovima koriscenja, ali mu se gubi trag :D
 
@trenje
Predji na vShare, po meni bolji je od installousa, jer ne moras vise da kucas chaptu, a izgleda da koristi torrent jer imas mogucnost i da pauziras download.
 
Hvala na preporuci, sad ću videti. :) Ovako sam koristio appcake + iFunbox za instaliranje (mrzim iTunes).
 
Jos jedna preporuka za vShare, cak mi se cini i da je broj aplikacija veci, pronasao mi je nekoliko update i aplikacija kojih nije bilo na Installousu.
 
Installous is no more.
 
Od ponuđenih alternativa, ipastore nije optimizovan za iPad, appcake i vshare jesu.
vshare ima i više aplikacija (možda čak i od installousa) i opcija, nema captcha unosa i izgleda da je zasnovan na torent protokolu, pa je omogućen nastavak downloada.
Mane? U zavisnosti od fajla nešto manje brzine downloada, nema download later opciju
 
Kako koristiti iPad kao dodatni monitor, ali da radi brzo (imam MB Air 13)?

Probao sam iDisplay (preko kucnog WiFi-a) i ok, radi ali je veliki lag (iako sam smanjio kvalitet prikaza). Retina rezoluciju da ni ne pominjem.

Znam da postoji i AirDisplay, ali da pitam pre nego sto dam 10$ (vidim da i nema bas veliku ocenu na AppStore)

Da li se iPad moze jednostavno prikacititi preko USB-a (+ thunderbolt na Mac strani) i onda koristiti kao monitor?

Dobro bi mi doslo da imam tako mali monitor i da drzim Photoshop (i sl.) palete na njemu. Fino radi i iDisplay, ali je definitivno spor + moram da smanjim kvalitet prikaza.
 
danas za malo da kupim ipad 4, ali u poslednjem trenutku sam se predomislio. moj problem ili bolje receno razlog za dvoumljenje je to sto primarno zelim da kupim tablet za citanje stripovau .cbr/.cbz formatima, a koliko sam procackao po netu ipad se bas i ne dici nekim aplikacijama za tu upotrebu. vidim da se spominju comic zeal, comic glass i cloud reader kao najbolje aplikacije, ali recenzije ovih aplikacija ih stavljaju daleko iza npr. aplikacije perfect view, koju sada koristim na smartphone-u i koja je stvarno odlicna. pa dobro ljudi, da li je moguce? svuda sam procitao da je prednost ipad-a bas u aplikacijama (izmedju ostalog) i video sam na ovoj temi stvarno mnogo veoma zanimljivih i savrseno odradjenih aplikacija, ali da naletim na takvu stativu oko onoga sto mi je u stvari primarno, to stvarno nisam ocekivao. molio bih nekoga da me ostro demantuje i argumentovano ubedi da gresim, tako da mogu u ponedeljak da odem i kupim ovaj tablet sa osmehom. cheers
 
Poslednja izmena:
danas za malo da kupim ipad 4, ali u poslednjem trenutku sam se predomislio. moj problem ili bolje receno razlog za dvoumljenje je to sto primarno zelim da kupim tablet za citanje stripovau .cbr/.cbz formatima, a koliko sam procackao po netu ipad se bas i ne dici nekim aplikacijama za tu upotrebu. vidim da se spominju comic zeal, comic glass i cloud reader kao najbolje aplikacije, ali recenzije ovih aplikacija ih stavljaju daleko iza npr. aplikacije perfect view, koju sada koristim na smartphone-u i koja je stvarno odlicna. pa dobro ljudi, da li je moguce? svuda sam procitao da je prednost ipad-a bas u aplikacijama (izmedju ostalog) i video sam na ovoj temi stvarno mnogo veoma zanimljivih i savrseno odradjenih aplikacija, ali da naletim na takvu stativu oko onoga sto mi je u stvari primarno, to stvarno nisam ocekivao. molio bih nekoga da me ostro demantuje i argumentovano ubedi da gresim, tako da mogu u ponedeljak da odem i kupim ovaj tablet sa osmehom. cheers

koliko sam ja ranije gledao slabo stoji sa tim aplikacijama, makar ja nisam naleteo na nesto sto mi se svidja ( verovatno jer vecina ljudi vise ni ne cita stripove pa niko nije osetio potrebu da napravi nesto da bas valja)

elem http://comicreader.mobi/buy.aspx

po meni najbolja aplikacija ubedljivo

"problem" je sto se aplikacija prodaje na crno, sto znaci da ti treba jailbreak za ipad

Why aren't you in the Apple Store?
In 2010, I broke one of their rules so that my customers could continue to use USB to transfer there files to the device.


Will you ever get back into the Apple store?
Intially, I was told I could reapply after a year, but after waiting the year to get back in, I was informed I need not bother applying again
So... No.


Why aren't you in Google's Marketplace?
No, I did not get banned from another store :p
Google simply did not provide enough customers to warrent giving them a 30% cut of my earnings.
 
Postoje jako dobre alternative tipa "comic zeal" ili "sidebooks",obe rade svoj posao kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno