Šta je novo?

Aplikacije - iPad

@drgonzo hvala :) mislim da ce to biti dovoljno :)
 
Ima li neka aplikacija koja provereno radi stream sa neta?
 
a neki nacin da se gledaju filmovi sa prevodom, a da nije konvertovanje video i srt fajla u jedan? ortak dolazio sinoc da mu prebacujem neke serije na ipad, i kukao za prevodima :D
 
inace probavah da prebacim srt, itunes mi je izbacivao gresku da taj format nije moguce prebaciti, zbog toga i ja pitam, kontam da to vec neko radi ovde, pa da ne lutam i ja po netu, verujem iskustvu ljudi sa foruma. inace decko ima ipad ali mu je znanje siromasno, a ja... krastavac :D
 
a neki nacin da se gledaju filmovi sa prevodom, a da nije konvertovanje video i srt fajla u jedan? ortak dolazio sinoc da mu prebacujem neke serije na ipad, i kukao za prevodima :D

Ja gledam preko nplayer-a. Ne postoji bolji player na appstoru (kad sam kupovao player citao sam detaljno testove svakog, i svi su saglasni da nema bolji - jedan je od retkih sa potpunom hardwareskom optimizacijom cak i kada streamujes film preko neta).

Na drugom mestu je it's playing pro koji je malo ruzniji ali titove ne moras da snimas sa filmom jer mozes da ih skines iz samog playera (skida sa opensubtitles).

AvplayerHD nisam licno probao jer ne potrzava smb, a ja tako gledam filmove i serije na ipadu (ne moram nista dodatno da instaliram na pc, vec samo desni klik/properties i share folder). Mada su i njega dosta hvalili.
 
Poslednja izmena:
a sta je sa mojim pitanjem? :)

ima li neki app za stream TVa preko neta?

ja koristim AVPlayer inace, skoro pa BSPlayer, jedino nema opciju downloada subova na film.
 
Poslednja izmena:
Nisi dovoljno dobro postavio pitanje :)
Ako hoces da gledas nasu televiziju, ne treba ti player, vec idi na sajt volim.tv i uzivaj (izaberi samo da gledas preko iosa). Naravno ovo radi (bar kod mene na iPad 4) samo ako nemas ios 8 jer je apple skroz sje*ao sopstveni player.

Ako pak sakupljas vlc linkove po forumima i hoces da ih pustis na iosu onda skini vlc za ios, ili goodplayer (cuo sam da je jedan od najboljih za streamove, ali je bzvze za sve ostalo).
 
Poslednja izmena:
A mozes da koristis i plex media server za gledanje filmova sa kompa.
 
Jel plex radi samo ako si na istoj wifi mrezi ili radi stream gde god da se nalazis (dokle god je glavni komp nakacen na net)?
 
Dobro pitanje, ne znam, ali pretpostavljam da moras biti na istoj wifi mrezi, tj. da ne funkcionise dostupnost preko neta.
 
@drgonzo @nikola987 hvala drugari
 
Ja gledam preko nplayer-a. Ne postoji bolji player na appstoru (kad sam kupovao player citao sam detaljno testove svakog, i svi su saglasni da nema bolji - jedan je od retkih sa potpunom hardwareskom optimizacijom cak i kada streamujes film preko neta).

Na drugom mestu je it's playing pro koji je malo ruzniji ali titove ne moras da snimas sa filmom jer mozes da ih skines iz samog playera (skida sa opensubtitles).

AvplayerHD nisam licno probao jer ne potrzava smb, a ja tako gledam filmove i serije na ipadu (ne moram nista dodatno da instaliram na pc, vec samo desni klik/properties i share folder). Mada su i njega dosta hvalili.

Hvala na preporuci, baš sam tražio player koji podržava streaming preko SMB. Kupio sam ga, za sad prezadovoljan :)
 
Falcon, moze li da ucita malo veci hd rip sa titlom preko Serviio servisa recimo?
 
Uzeo sam ga baš da ne bih koristio DLNA servise, hteo sam nešto što radi out of the box preko SMB. Probao sam sa najvećim ripom koji sam našao, 30GB mkv fajl i pušta bez seckanja, ali nema zvuka jer je u DTS-HD formatu. Embedovane titlove čita bez problema i pamti koji sam titl odabrao za taj film ali mi se desilo da je dva puta pukao nplayer kada sam premotavao ovaj od 30GB. Takve ripove ionako gledam na TV, ovo sam uzeo zbog serija i dokumentaraca.

ImageUploadedByTapatalk1411452186.388870.jpg
 
Ok, moze i smb u krajnjem slucaju, bitno je da radi sa eksternim titlovima. U istu svrhu bih ga i ja koristio a ovo za ripove sam pitao jer ponekad (krenem) da odgledam i film pred spavanje u krevetu.
 
Otkrio sam sjajnu opciju u nPlayeru, preko SMB je moguće download-ovati filmove/muziku sa kompa na uređaj, za kasnije offline gledanje. Zvanično sam oduševljen aplikacijom :D

Ne koristim titlove za filmove ako je na engleskom, ali za slučajeve kada nije na eng., da li nPlayer podržava učitavanje titlova sa npr. opensubtitles.org?
 
Ne pordzava opensubtitles :( to je i meni jedina zamerka...

Koliko znam jedini koji podrzava ovu opciju je it's playing pro (koji takodje podrzava i smb). Ali iz njega ne mogu da obrisem odgledane fajlove nakon gledanja preko sambe, kao iz npr nplayer-a.

Inace, nikad mi nije ni palo na pamet da pokusam sa downloadom fajlova, jer na ipadu nemam nikad slobodno vise od par stotinak MB :)
 
Poslednja izmena:
Pisao sam na support nPlayera, pitao za open subtitles i DTS, za prvo su mi rekli da će razmotriti opciju a za drugo sam dobio generički odgovor da ih DTS otkačinje za licencu.
 
Poslednja izmena:
App Store kada udjem u njega mi samo pokazuje games na prvoj strani, kako da vratim da mi pomesano pokazuje i applikacije i games? :)
 
Da li ima neka dobra dusa da mi preporuci must have aplikacije za ipad? I generalno ios. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno