Šta je novo?

Aplikacije - iPad

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Preporucite aplikacije koje koristite na vasem iPad-u. :)
Evo za pocetak nekoliko od mene, kasnije cu dodati jos:


ArtStudio
Notes Plus
AVPlayerHD
IM+
Currency Pro
Calculator Pro for iPad
Calcbot
Weather HD
Tapatalk
Twitter
Facebook (zvanicna app nezvanicno aktivirana preko cydia :) )
Dropbox
iMovie
GarageBand

Office:
Keynote
Pages
Numbers
PDFReader

Sa Cydia imam:
Installous
Sbsettings
iFile
RetinaPad
FaceForward

Gestures, obavezna stvar na iPad aktivirao sam uz pomoc Xcode posto na 4.3.3 nije aktiviran

Edukativne stvari/igrice za decu:
ABC Tracer
Preschool
The Farm HD
Counting for Kids
Monkey Preschool Lunchbox
Drawing Pad
Color & Draw for kids HD
123 Kids Fun Games HD


Igrica ima puno, ali ja ih nemam toliko, uglavnom instaliram one koje vidim da su popularne da bi ih probao:

Waterslide 2
N.O.V.A. 2 - Near Orbit Vanguard Alliance HD
Angry Birds (sve tri verzije za iPad)
9mm
Cut the Rope HD
Infinity Blade
Hedgehog Adventure HD
Pinball HD
Plants vs. Zombies HD
Dead Space HD
Hot Pursuit HD
NinJump HD
Fruit Ninja HD
Egg Shot HD
 
Poslednja izmena:
Moram da pohvalim jednu aplikaciju za Ipad koja pokriva jednu situaciju iz svakodnevnog života, baš sam se prijatno iznenadio njenom upotrebljivošću.
Trebam da se selim sad tokom avgusta i nameštam stan. Naišao sam na aplikaciju "Home Architect 3d" za Ipad.
U pitanju je jednostavan program koja ti omogućava da bez ikakvog tehničkog znanja nacrtaš stan za 5 minuta na Ipadu, sa svim dimenzijama, rasporedom vrata i prozora i potom možeš da računaš koliko gde mesta imaš za nameštaj i kućne aparate, koliko ti prostora ostane, itd.
[YOUTUBE]nKpvhXb1eXg[/YOUTUBE]
Sve preporuke za ovu aplikaciju.
 
Dodao bi jos jendu edukativnu igricu za decu koja ima i mogucnost da i vi sami ubacujete slike i zvuk pa tako moze dete veoma lako da nauci slova, brojeve, boje na kojem god vi jeziku hocete:

Game Factory HD


I naravno od danas u spisak obaveznih aplikacija za iPad stigao je Skype :)

Skype for iPad

[YOUTUBE]FLOrf0tGMCc[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
GoodReader for iPad
Jako dobar citac uz mogucnost da veoma lako podvucete, belezite... tekst.

reader.jpg
 
MxTube
Cydija program za download i pregled youtube clipova.



MegaWeather HD
Jako dobar i pregledan program za vremensku prognozu:

photo-6811-224136.png


photo-6811-224142.png
 
Browseri za gledanje flash video klipova (rade na remote desktop principu):


- iSwifter: klipovi idu relativno tecno, mada bi zvuk mogao da bude za nijansu bolji. Mogu i neke flash igrice da se igraju, ali to nisam probao. Mane: radi samo u landscape polozaju, ne podrzava iOS multitasking, ne postoji verzija za iPhone.

- Cloud Browse: jedno vreme je bio rezervisan samo za podrucje Severne Amerike, ali sada ponovo radi i kod nas. Video klipovi ne idu tako tecno kao u iSwifteru, ali je zvuk malo cistiji. Mane: sesija ogranicena na 10 minuta, reklame (iako se aplikacija placa).

- Photon Flash Web Browser: najbolje zamisljen posto funkcionise kao regularan browser, a za gledanje flash sadrzaja treba da se klikne na "munja" (flash) ikonicu i tada se Photon konektuje na remote desktop. Mane: problemi sa konektovanjem na remote browser, zvuk i slika znaju vise puta na kratko da prekidaju sto kvari uzivanje narocito pri gledanju muzickih klipova, nije univerzalna aplikacija (verzija za iPhone mora posebno da se kupi).
 
Appovi koje ja svakodnevno koristim:

1) Twitter (@Lagspike_exe).
2) Facebook za iPhone - modovan za iPad prikaz.
3) Flipboard - apsolutno fenomenalna aplikacija, #1 killerapp za moj ukus. Omogucava pregled ogromne kolicine sadrzaja iz raznih casopisa, twitter kanala, specijalno krojenog sadrzaja za iPad itd. kroz vrlo intuitivan interfejs. Apsolutna preporuka.
4) iBooks.
5) CNBC Real Time - vrhunski dizajnirana aplikacija za pregled stanja na berzi i najnovijih vesti iz oblasti ekonomije. Esencijalno stivo ako pratite ekonomiju.
6) GTalkPlus - app za GTalk, nisam previse odusevljen.
7) ShopTo app za kupovinu sa ShopTo-a kada nemam pristup PC-a. Nema iPad verziju.
8) IMDb - standardno, za prikaz filmova.

Igre koje su mi instalirane:

1) Sid Meyer's Pirates! (vrhunski port).
2) Chaos Rings Omega (najbolji jRPG za mobilne uredjaje, razvijen od strane Square Enixa).
3) Final Fantasy 3 (DS port).
4)Angry Birds i nastavci.
5) Plants vs. Zombies (PC port, po meni najbolja iOS igra).
6) Flight Control HD.
7) Galcon Fusion (odlicna, potcenjena igra).
8) Death Rally - najbolji topdown racer za mobilne uredjaje.
9) Galaxy on Fire 2 - najbolji spacesim za mobilne uredjaje.
10) Order & Chaos - Gameloftov WOW ripoff sa iznenadjujuce dosta sadrzaja. Placa se pretplata, ali se aktivacijom aplikacije dobijaju 3 besplatna meseca.
11) Swords & Soldiers HD - fenomenalna sidescrolling strategija.
 
Poslednja izmena:
3) Flipboard - apsolutno fenomenalna aplikacija, #1 killerapp za moj ukus. Omogucava pregled ogromne kolicine sadrzaja iz raznih casopisa, twitter kanala, specijalno krojenog sadrzaja za iPad itd. kroz vrlo intuitivan interfejs. Apsolutna preporuka.

Stvarno dobra stvar!

Evo jos jedne dobre aplikacije koja vam nikada nece dosaditi, uvek ima nesto zanimljivo da se cita:
HowStuffWorks for iPad

I jedna zarazna igrica koju vredi probati:
http://itunes.apple.com/us/app/feed-me-oil-hd/id422035154?mt=8
 
I meni je flipboard prvi app koji tapnem kada otkljucam screen :) Ubistveno dobra aplikacija.
Nego, jel postoji neki dobar foursquare app za ipad ? Posto navite foursquare app postoji samo za iPhone ...
 
Da li flipboard prima samo predefinisane sajtove, ili user moze da ubacuje svoje favorite [npr Wordpress-ove blogove]?
 
za ljubitelje astronomskih aplikacija, evo nekih koje su dostupne za Ipad:
moja omiljena je Star Walk
[YOUTUBE]LMHxMSa4HVw[/YOUTUBE]

ima jako veliki broj sličnih aplikacija, kao što su Red Shift:
[YOUTUBE]7LtaFgZcud4[/YOUTUBE]

Sky Safari:
[YOUTUBE]Pk6jURuwxLo[/YOUTUBE]

Luminos, Pocket Universe i mnoge druge...

ako tražite više informativnu aplikaciju sa obiljem multimedijalnog materijala, Buzz Aldrin je bez premca:
[YOUTUBE]6hSRzzN4ed0[/YOUTUBE]

evo i NASA Ipad aplikacije:
[YOUTUBE]VAs8gbb3vR4[/YOUTUBE]
 
Juce sam malo kopao po itunes-u za aplikacije i nasao sam nekoliko zanimljivih free appova (nisam uradio jb pa..........)
Moje preporuke (inace sve su free):

Cloud Reader (za citanje stripova-fenomenalan app koji je brz, jedina mana je sto nema bookshelfa niti thumbnailova la laksi pregled nego sortira po abecednom redu.

CNBC real time(ovo je preporucio Ragnarok fenomenalna star za pracenje svetskih berzi i vesti sa berzi koga zanima)

Flex Player (novi free video player koji podrzava vecinu formata, ja sam isprobao sa MKV i AVI)

ibooks (za citanje pdf fajlova)

Pixlr-o-matic (app za dodavanje efekata fotografijama)

Planets (app za pregled solarnog sistema i informacijama o planetama unutar istog, informacije o vidljivosti istih)

Planetary (ovaj app preporucujem svima jer sluzi za slusanje/gledanje mp3 falova. Ali nikada niste videli ovakav interfejs. Znaci prvo birate pocetno slovo izvodjaca, onda kada udjete tada su vam albumi predstavljeni u vidu planeta koje kruze oko svog sunca. Sve planete za svakog izvodjaca su razlicite. Pesme su predstavljene u vidu manjih planeta koje kruze oko te vece planete koja predstavlja izvodjaca. Moze da se zumira, rotira..........Ma fantazija necete zazaliti

123D sculpt (novi app od autodeska za modeliranje lica/zivotinja od gline, ima solidan izbor efekata, vredi isprobati.

Ima solidnih free appova na itunes-u ali je potrebno dosta kopati jer nije bas organizovano
Meni fali ako ima neko da preporuci free app koji omogucava drag&drop fotografija iz itunes-a. Smaranje je kad se sincuje preko itunes-a (traje dugo jer konvertuje sve slike za ipad)
Samo to mi fali i ne treba mi jb
 
Poslednja izmena:


:) Probao i odusevio se. Mnogo prakticnije od laptop+interfejs kombinacije. Amplitube zvuci mnogo bolje sto se gitarskih zvukova tice doduse (naravno pricam o verzijama za iPad). Ludo burazeru! Jos da izadje dobra aplikacija za kucanje notnog teksta (a u najavi je) i imas kompletan mobile studio!
 
Upravo kupih celsius - odlican program sa jednostavnim korisnickim interfejsom...
Super!
Cudo nikada nisu ubacili standardni weather sa iphone-a na ipad...isto vazi i za calculator...
 
Kome treba platice ga, a ko nece, taj nece ga kupiti ili ce koristiti narodnu verziju...
 
Jel postoji neka aplikacjija (neki file manager) ili mogucnost da se preko wifi u lokalu pristupa racunaru (win7)??
 
iFile ti je najbolji file manager (treba ti JB), ali ne znam da li je moguce sa njim da pristupis PC-u.
On ima opciju za web server, ali onda mozes sa PC-a na iPad.
Ja koristim za sve manje stvari DropBox, nije u lokalu ali jednostavan je i praktican. Za filmove koristim AVPlayer koji ima wifi transfer opciju za koju ti ne treba itunes.

Ali mozda zna neko neko bolje resenje.
 
Nazad
Vrh Dno