Šta je novo?

Cooler Master Hyper TX3

Pa u biosu,bre!!!Mozes da ogranicis na koliko hoces!!!Posedujem doticni model i to radi fenomenalno,sa dosta nizom tem.,uz nizak nivo buke.
P.S. Nije se tebi taj box vrteo na 5000+ pa da vidis sta je buka,kao hel!!TX3 se do 2000-2100 ne cuje,preko toga cuje se ali bas ako hoces da primetis!
 
Poslednja izmena:
Pa jel ima u BIOS-u Cpu Smart Fan Control, jesi pokusao tamo?
Postoje sledeće opcije:

Auto - CPU Smart Fan is controlled by BIOS
Disabled - CPU Fan is Always Running at Highest Speed
Enabled - CPU Fan Speed is not Fixed and Varied According to CPU Temperature.
 
Pa u biosu,bre!!!Mozes da ogranicis na koliko hoces!!!Posedujem doticni model i to radi fenomenalno,sa dosta nizom tem.,uz nizak nivo buke.
P.S. Nije se tebi taj box vrteo na 5000+ pa da vidis sta je buka,kao hel!!TX3 se do 2000-2100 ne cuje,preko toga cuje se ali bas ako hoces da primetis!
Prethodni cooler, BOX, se vrteo na maksimumu maksimuma obzirom da je CPU konstantno radio BOINC research. Dakle, full load 100%, 24/7, 365 dana u godini.
 
^ Verujem da Gigabyte (posto vidim da imas njihovu mb) isporucuje neki softver kojim se postize to sto tebi treba. Kod ASUS-a je to AI Suite, koji ja koristim da bih postigao ono sto i ti zelis (tisina+ujednacen rad). Evo kako to izgleda...

SNAG-0001.jpg
 
Easy Tune6 je oficijelni alat za to. Međutim, nikako nisam uspeo da namestim ono što želim. Par postova iznad sam okačio i screenshot - štagod da podesim, rezultat je uvek isti - broj obrtaja ventilatora ne pada. Jedino kada selektujem "Disabled", ventilator se vrti na ~3000 obrtaja.
 
covek zeli da mu se ventilator stalno vrti na recimo 1500rpm. nista da ne seta dole/gore. bez obizra na temperaturu 1500rpm i tacka.

easy tune to ne radi. speedfan to ne radi.
cime to podesiti na pwm ventu bez kupovine fan controlera

Uz pomoć Easy Tune zaista ne može baš da se fiksira brzina obrtaja kulera na 1500 obrtaja, ali može da se podesi da se pri temperaturi od 10 stepeni ventilator kome je RPM max 2800 obrće na 50% a zatim da lagano ubrzava do 60% na 90 stepeni, odnosno da se broj obrtaja kreće u rasponu 1400 -1700, pri temperaturi od 50C bi bio oko 1550 i sve dok temperatura varira par stepeni ni brzina ventilatora ne bi trebalo mnogo da oscilira.
EDIT:
Drugo je pitanje za koliko stepeni će porasti temperatura procesora ako se broj obrtaja kulera sa cca 2250 smanji na cca 1500, ali u svakom slučaju pri ovakvim podešavanjima brzina obrtaja ne bi trebala da pređe 1600 ni pri ovako povišenoj temperaturi.
 
Poslednja izmena:
u easy tune namesteno 40% rpm na 10C temp i 50% rpm na 66C, ne moze oba na 50% mora da bude minimum razlika 10%, (max cpu temp je 48C pri 100% cpu opterecenosti) ventilator se vrteo na 2400rpm (kada se iskljuci u BIOSu smart cpu control vrti se naravno max ~2880rpm sto znaci da je 50% oko 1450rpm)

hajde ovako. svi vi koji imate TX3 namestite da se pri full load cpu ventilator vrti 1500rpm i napisite ovde kako ste to uradili.
 
Upravo sam radio monitoring u Everest-u. Meni se broj obrtaja, na 0% load-a, kreće od 1750-1780. Temperature jezgara su 37 i 31 stepen.
 
Uz pomoć Easy Tune zaista ne može baš da se fiksira brzina obrtaja kulera na 1500 obrtaja, ali može da se podesi da se pri temperaturi od 10 stepeni ventilator kome je RPM max 2800 obrće na 50% a zatim da lagano ubrzava do 60% na 90 stepeni, odnosno da se broj obrtaja kreće u rasponu 1400 -1700, pri temperaturi od 50C bi bio oko 1550 i sve dok temperatura varira par stepeni ni brzina ventilatora ne bi trebalo mnogo da oscilira.
EDIT:
Drugo je pitanje za koliko stepeni će porasti temperatura procesora ako se broj obrtaja kulera sa cca 2250 smanji na cca 1500, ali u svakom slučaju pri ovakvim podešavanjima brzina obrtaja ne bi trebala da pređe 1600 ni pri ovako povišenoj temperaturi.
O.K. Uspeo sam. Ventilator se vrti na 1900-1950 obrtaja i apsolutna je tišina u prostoriji. Temperature i dalje nisu prešle 49 i 48 stepeni.

Evo screenshota dobitne kombinacije:

Fan.png


Hvala svima još jednom. Naročito Spectator-u i Illidan-u.
 
ako ti je ventilator na 1900rpm necujan, imas bas dooobar vent.
 
Jedva se čuje lagani huk ventilatora. Baš jedva. ;)

Sve ostalo je, takođe, tiho. Ovo mi je verovatno najtiši računar do sada.
 
Poslednja izmena:
U biosu u u PC health sekciji nadji CPU FAN MODE i stavi silent mod mislim da bi to trebalo da ti reši problem.
 
E kad se i tu sve srecno zavrsilo:) Ispade zamalo da TX3 koji je na x4 phenom-ima dovoljno tih, ne bude dovoljan za dual-core...
 
Zamalooo!!:):)
 
Ukoliko je korisnik zadovoljan postignutim stanjem da ne kvarimo, ali nešto tu i dalje nije kako treba.
Naime CM Blade Master 92 (A9225-28CB-4BP-C1 odnosno FA7C0912ME-SBPNA) ima max RPM 2800 uz čini mi se dozvoljeno odstupanje +/-10%. Uz odstupanje od + 10% max brzina ventilatora bi bila 3080.
Shodno podešavanjima izvršenim u ET6 pri temperaturi od 48-49 stepeni očekivana brzina ventilatora bi bila 40%, kao što se vidi iz koordinata , odnosno cca 1250 obrtaja a ne 1900-1950.
Takođe 60% max brzine ventilatora iznosi 1850 a postignuta brzina je 1900-1950 odnosno nešto viša od maksimalno setovane.
Na koji način je zapravo podešena brzina ventilatora pitaj Boga ,preko ET6 po svemu sudeći nije,ali kako god da je namešteno i ako zadovoljavajuće vrši posao bolje ništa dalje ne čačkati.
 
Poslednja izmena:
Spectator, u mom postu br. 39 možeš videti screenshot EasyTune6 setovanja koje sam sačuvao i podesio EasyTune6 da prilikom svakog boot-a loaduje te vrednosti. Iskreno, meni je fascinantno da jedan proizvođač kao što je Gigabyte nema ozbiljniji program za kontrolu obrtaja ventilatora na hladnjaku. Mislim, ipak je 2011. godina i očekivao sam da postoji program koji će na dva klika promeniti brzinu obrtaja ventilatora; dati opciju da se željeni broj obrtaja lockuje bez obzira na dobijene temperature. Makar i CPU izgoreo - ali na odgovornost korisnika.

Nakon što sam sve namestio, poigrao sam se još malo, i vidim da mogu da smanjim brzinu obrtaja još više - nema potrebe. Već sada ne čujem ventilator.

Evo screenshota Boinc-a, Task Manager-a i Core Temp-a: http://localhostr.com/file/KwnxzJU/Boinc CPU.png

E kad se i tu sve srecno zavrsilo:) Ispade zamalo da TX3 koji je na x4 phenom-ima dovoljno tih, ne bude dovoljan za dual-core...
Baš tako. :)

Mada je i nivo buke stvar lične percepcije - mnogo puta sam imao prilike da pristustvujem radu računara koji je vrlo bučan, dok vlasniku to uopšte ne smeta. Soba u kojoj je kompjuter ima 17m², relativno je prazna i želeo sam da kada uključim PC - ne čujem izmene u "tišini". Upravo tako radi PC koji koristim.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko je korisnik zadovoljan postignutim stanjem da ne kvarimo, ali nešto tu i dalje nije kako treba.
Naime CM Blade Master 92 (A9225-28CB-4BP-C1 odnosno FA7C0912ME-SBPNA) ima max RPM 2800 uz čini mi se dozvoljeno odstupanje +/-10%. Uz odstupanje od + 10% max brzina ventilatora bi bila 3080.
Shodno podešavanjima izvršenim u ET6 pri temperaturi od 48-49 stepeni očekivana brzina ventilatora bi bila 40%, kao što se vidi iz koordinata , odnosno cca 1250 obrtaja a ne 1900-1950.
Takođe 60% max brzine ventilatora iznosi 1850 a postignuta brzina je 1900-1950 odnosno nešto viša od maksimalno setovane.
Na koji način je zapravo podešena brzina ventilatora pitaj Boga ,preko ET6 po svemu sudeći nije,ali kako god da je namešteno i ako zadovoljavajuće vrši posao bolje ništa dalje ne čačkati.

dobro je podesena brzina ventilatora bar sam ja tako skontao ,jer se za pocetnu vrednost 1%- ne uzima 0 RPM-a ,vec njegova najmanja vrednost a u ovom slucaju je to 800RPM . Znaci 1% je 800rpm a 100% 2800rpm , tako kad se doda jos odsupanje +-10% to bude odprilike to.
 
Moj previd,iako znam da program funkcioniše sve vreme ispuštam iz vida da je ono što se zapravo podešava raspon između minimalne i maksimalne brzine ventilatora u zavisnosti od temperature CPU.
Ne mogu da se ne složim sa Valmontom da je Gigabyte verovatno mogao da smisli i neki sofisticiraniji " user friendly" program za kontrolu ventilatora.
Kako bilo, na kraju je jedino važno da se rad ventilatora ipak i pomoću njega može u određenoj meri uspešno staviti pod kontrolu.
 
Poslednja izmena:
I, na kraju, kakav je kuler overall? Zanimaju me vasi utisci, najvise zato sto verovatno radi vec duze od pola god. Meni licno deluje mi skroz pristojno za trenutnu cenu od ~18 evra. Stizu vreli dani, pa cu ga najverovatnije uzeti ako su utisci pozitivni, s tim sto se razmisljam da l' da uzmem staru ili EVO verziju..

Predlozi?
 
razlika izmedju obicne i evo verzije je u tome sto evo podrzava vise socketa.
 
i evo ima spojene HP
 
Uf namucih se ja sa ovim tx3. Bukvalno sam 3 sata namestao hladnjak, na kraju sam moram plocu izvaditi iz kucista i konacno uspeo da namestim.
Kuler se dosta cuje na obrtajima preko 2.000 cak mnogo bucnije od boxa. Ali zato kad ga fiksiram na 1.000 skoro je necujan.
Athlona x2 mi u idle drzi na 24 stepena, kad ga otkljucam na phenoma x4 penje se na 44 stepena. U oba slucaja na 1000 obrtaja... Ja zadovoljan!
 
Ne svidja mi se nesto ta buka jer mi je racunar nekako skroz silent (sem u loadu kad se box cuje), pa bih da tako i ostane. Mozda ipak da jurim neku dvanesticu tipa 212+? Plasi mse da nece ni da stane u ovo moje praistorijsko kuciste, moracu ocigledno i to da menjam.. Samo neki troskovi.. :S
 
imam Hyper TX3 EVO RR-TX3E-22PK-R1 na i7-4790K 4.0GHz 8MB LGA1150.... nije bucan, ok radi, zadovoljan sam, interesuje me samo da li je moguc nekakav upgrade, zamena samog njegovog ventilatora nekim boljim i jacim, i da se dobije jos bolji efekat hladjenja?
 
Neces nista dobiti realno. Blademaster na njemu je dobar vent. Isplativije je da kupis bolji cooler.
 
Jel moze obican tx3 dakle ne EVO na LGA1150
ako neko uspeo da napasuje ovu kombinaciju bas bi hteo da cujem
 
Moze.

Samo obrati paznju kad srafis, da stavis u polozaj za 1156 (1150), a ne za 775.
 
Poslednja izmena:
Zna li mozda neko gde imaju da se kupe adapteri za montiranje jos jedne 92mm ventilatora na ovaj cooler i pravljenje push&pulla-a?
Imam jos jednu 92-icu viska ali ne mogu da je prisrafim jer mi nedostaje maska.
 
Nazad
Vrh Dno