Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Evo jedno pitanje koje nema nikakve veze sa androidom, ali ima sa Google wallet-om.

Da li ja kada registrujem moju dinarsku visa electron karticu na wallet, mogu da kupujem preko wallet-a na svim sajtovima koji imaju tu opciju (ne samo na gplay) i on će isto da radi konverziju iz dinara u dolare ili šta već treba?
 
Moći ćeš da kupuješ gde god postoji opcija za plaćanje preko Google Wallet-a.
 
Instalirao sam market enabler, i kada ga pokrnem telefon se odmah padne sistem, telefon se restartuje i udje u CWM, drugi pu mi se samo restartovao.
HTC Desire. U cemu je probem?

Ako je dupli post neka ga admin obrise u drugoj temi.
 
Probaj lepo Market Unlocker, kao sto je pomenuto u ovom threadu vise puta.
 
Nema ga na marketu a na netu samga nasao.
kako da nadjem Srbiju, stavio sm da probam Rumuniju i pojavile su se aplikacije za kupovinu u ronima. da li se moze postaviti Srbija tj. cene u dinarima?
 
Ne mozes. Jer da mozes, ne bi ti ni trebao Market Unlocker. Stavi na neku zemlju i kupuj, cene su iste.
 
Hvala, tako sam i mislio. Samo da stavim neku zemlju sa eurima radi lakseg snalazenja.
 
Bolje stavi neku sa USD, zna nekad da bude jeftinije ista aplikacija, tipa kad su neke akcije za 0.99$ vs. 0.99EUR. Ja držim na US Verizon-u.
 
Za sada sam se samo registrovao i vidim da su se pojavile cene aplikacija, jos ne znam sta bi kupio. Najverovatnije cu kupiti neke aplikacije koje bi svi trebalo imati a i treba da kupim novi telefon. I da naravno treba da izbacim zmiju iz novcanika.:d
 
Imam problem sa market unlokerom,tacnije kad mi je ukljucen wifi sve je ok,ali kad ukljucim mobile net non stop mi izbacuje da izaberem konekciju.to pre nisam imao.kako to resiti?
 
Ovde nema Srbije :( a i Google Wallet ne prihvata aktivaciju naloga...a bas sam hteo da kupim PowerAMP, one "lecene" verzije rade 2 dana i cao.
 
Paid apps dobijas preko Market unlocker-a (nuzno zlo krastavac) a Wallet je meni prihvatio registraciju preko browsera jedino, nije htio preko mobilnog. Imam dvije kartice i obije funkcionisu.
 
Kod mene Wallet izbacuje RS (Republic of Serbia) i Serbia and Montenegro. Kada stavim na RS nece da prihvati nijedan Postcode za Novi Sad a kada stavim Serbia and Montenegro onda prihvati kod za grad ali izbaci "Your instrument is not valid". Do sada nisam koristio karticu i nemam nista od para na njoj, Visa Banca Intesa za internet.
 
Koliko se sećam prihvata i RS samo treba dodati još jednu nulu na poštanski kod - u tvom slučaju 210000
 
I moras da imas sredstva na kartici kako bi je dodao, zato sto Google rezervise 0.1$ (ili 1$, zavisi od kartice) da bi proverio validnost kartice.
 
Ja sam uspeo da registrujem Intesa internet karticu na sledeći način:
- Prebacio sam na karticu 1€
- Za zemlju izabrao Serbia and Montenegro (post code normalan: 34000)
- Kada je registracija prošla, promenio sam adresu koja je vezana za karticu (dodao još jednu adresu) sa podacima Republic of Serbia i post code 340000
 
Nakon restartovanja telefona vratio mi se "stari" market... Nije valjda da svaki put kad mi se ovo desilo moram da odradim celu proceduru. Cimanje mi je svaki put da prolazim kroz podešavanja.... Da li se još nekom dešava, i ima li ideju kako da rešim problem?
 
Kada restartujes, naravno da se vraca na "Srpski" Play Store. Dovoljno je u Market Unlocker-u kliknuti na "Back to default market", pa onda "Enable Unlocker".
 
Neće tako. Moraću ceo proces. Hvala svakako.
 
Koji proces? Ako ti nakon "Enable Unlocker" na dnu pise "Current market: T-Mobile (Croatia)" ili koju mrezu si vec odabrao, a ne pokazuje ti placene aplikacije u Play Store-u, onda odradi Clear cache za Play Store aplikaciju. Mada ni na jednom telefonu kod mene to nije moralo da se radi.
 
Odbija da promeni, sve vreme stoji Local market.
Saću ispočetka, airplane pa sve na dalje....

Edit:
Sad radi, ali tek nakon cele procedure....
 
Poslednja izmena:
Ne moraš celu proceduru, dovoljno je da samo na silu zaustaviš Market (Settings->Apps->Play Sore->Force stop), pa onda otvoriš Market Unlocker, podesiš nekog stranog operatera (bez obzira što ti stoji da je aktiviran, moraš da ponoviš) i onda otvoriš Play. Tako je od pre par verzija, neće da se zadrži nakon restarta.
 
Izdali su mi novu karticu, sa istim brojem ali novim datumom i ccvom. Kada sam pokusao da editujem podatke na google walletu nikako mi nije prolazila autorizacija nove kartice. Morao sam da promenim zemlju na Republic of Serbia a postanski kod na 110700 (pre toga je stajalo Serbia and Montenegro i 11070).
 
Nazad
Vrh Dno