Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Koristite program Tunnel Bear(menja ip,imate 2 opcije US i UK) ja sam tako rešio ovaj problem sa Play Store-om,jedino što je ograničena količina MB mesečno ( oko 500) ali to je sasvim dovoljno za aplikacije, kupiš i bežiš :).Inače instalira se i podešava za minut, dobar je program probajte pozz
 
Jel može da se pokloni aplikacija sa marketa nekom drugom kao na steam-u?
 
Posto su me neki putem PM pitali kako da kupuju aplikacije, evo jednog mini-uputstva za pocetnike:

Root je obavezan na uredjaju na kome planirate kupovinu.

Za pocetak se mora dodati kartica kojom ce se obavljati kupovina:

Odete na https://wallet.google.com , ulogujete se na Google racun koji koristite (i kojim planirate da kupujete) i izaberete Payment Methods, a onda Add Card or Account. Tu dodate svoju karticu koju cete koristiti za kupovinu (npr Intesina Visa Internet). Unesite prave podatke, to je cisto zbog evidencije.

Potom:

1. Skinete Market Unlocker (http://support.evanhe.com/2012/03/08/introduction-to-market-unlocker-2/)
2. Instalirate na uredjaj
3. Pokrenete Market Unlocker, izaberete "Market" tab (swipe na desno) i na listi (recimo) Croatia
4. Dozvolite pristup root-u kada to zatrazi
5. Zatvorite Market Unlocker i otvorite Play Store
6. Sada imate pristup Paid aplikacijama, sve cene se vide (u dolarima, eurima, funtama,... zavisno od zemlje koju ste odabrali u Unlocker-u)
7. Odaberete aplikaciju koju biste kupili, dodirnete cenu, pokazace vam koja kartica je aktivna i koliko ce vam naplatiti. Ukoliko se slazete sa time, idete na Accept & Buy
8. Kada zavrsite kupovinu i download, mozete u Market Unlockeru vratiti sve na default klikom na "Back to default market"
9. Uzivanje u kupljenim aplikacijama :)
 
Poslednja izmena:
6. Sada imate pristup Paid aplikacijama, sve cene se vide (u dolarima, eurima, funtama,... zavisno od zemlje koju ste odabrali u Unlocker-u)

Samo da dopunim: cene se vide u onoj valuti na koju ste zemlju odabrali market unlocker ali kad kliknete na buy onda se pojavi valuta odakle je developer aplikacije. Naprimer ja sam kupovao Tapatalk pa mi se pojavilo HK23$ a TT kosta US2.99$. Tako da znate ako vam izbaci neku nebuloznu cifru ne panicite to je samo pretvoreno u valutu kojom placate developeru.
 
Ja sma izabrao Hrvatsku i prikazuje mi cijene u dolarima.
 
Naravno da jeste. Bez root -a ne bih mogao instalirati unlocker.
Bolje i u Dolare nego u Kune. Ovak ose uvjek iznenadim kada mi skinu iz banke manje nego što piše :)
 
Poslao sam im ja na onoj njihovoj strani za zalbe pitanje da li planiraju da nam odobre da kupujemo na Play Store, i neka Dzesi mi je rekla da je cesto smaraju Srbi sa tim i da rade na tome da se to omoguci :)

Inace, znaju oni dobro za ovo, evo linka gde ce se pojavljivati obavestenja u vezi ovog naseg problema:
[#5863686] Users in Serbia unable to buy apps
 
Ma lažu, zavlače te..oni su nas isključili, a zašto nemam pojma :confused:
 
Znaju jos od februara,ako ne i ranije za ovaj problem.To je 7 meseci.Vidim,bas se polomise da rese problem.
 
Ma problema nema...jednostavno lažu. E sad zašto je bolje pitanje...
 
Slična situacija kao sa Pay Palom, mogućnost kupovine imaju neke države za koje nisam ni čuo, a Srbija nema...
 
Koliko god da sam protivnik tih teorija zavere, daj neko logično ili logičnije objašnjenje.
 
Posto su me neki putem PM pitali kako da kupuju aplikacije, evo jednog mini-uputstva za pocetnike:

Root je obavezan na uredjaju na kome planirate kupovinu.

Za pocetak se mora dodati kartica kojom ce se obavljati kupovina:

Odete na https://wallet.google.com , ulogujete se na Google racun koji koristite (i kojim planirate da kupujete) i izaberete Payment Methods, a onda Add Card or Account. Tu dodate svoju karticu koju cete koristiti za kupovinu (npr Intesina Visa Internet). Unesite prave podatke, to je cisto zbog evidencije.

Potom:

1. Skinete Market Unlocker (http://support.evanhe.com/2012/03/08/introduction-to-market-unlocker-2/)
2. Instalirate na uredjaj
3. Pokrenete Market Unlocker, izaberete "Market" tab (swipe na desno) i na listi (recimo) Croatia
4. Dozvolite pristup root-u kada to zatrazi
5. Zatvorite Market Unlocker i otvorite Play Store
6. Sada imate pristup Paid aplikacijama, sve cene se vide (u dolarima, eurima, funtama,... zavisno od zemlje koju ste odabrali u Unlocker-u)
7. Odaberete aplikaciju koju biste kupili, dodirnete cenu, pokazace vam koja kartica je aktivna i koliko ce vam naplatiti. Ukoliko se slazete sa time, idete na Accept & Buy
8. Kada zavrsite kupovinu i download, mozete u Market Unlockeru vratiti sve na default klikom na "Back to default market"
9. Uzivanje u kupljenim aplikacijama :)

Trazi mi post code, nece nijedan nas, sta da stavim? Trazi kod unosa mojih podataka na walletu . I jel moze obična visa electron?
 
Poslednja izmena:
Nemoj preko wallet-a da unosis podatke sa kartice vec se uloguj preko browsera na play store, imas opcije za editovanje nacina placanja i tu fino dodas karticu koju imas. Ja imam, na taj nacin dodate, 2 VISA kartice razlicitih banaka i rade obije normalno.

Paid aplikacijama pristupam preko market unlocker-a....
 
Znači, svi ti servisi nas mrze, a mi zlatni. :p

Dobro genije, hajde onda objasni zašto promenom operatera preko market unlockera možeš da kupuješ aplikacije?? Jednostavno su nas izbacili iz sistema kupovine i neće da nas ubace, zašto, ja ne znam...daju generičke odgovore već godinu i više dana..

Pomiri se sa tim..ne mrze nas, ali im je tako rečeno.. Ista stvar kao sa Paypalom..

I evo ti još jedno pitanje...kako to da Google Wallet nalog radi bez problema, i to čak sa Srbijom kao izabranom zemljom, koji je još povezan sa tvojim telefonom... Jednostavno, prećutno su ti omogućili da kupuješ, ako znaš da se snađeš..


Trazi mi post code, nece nijedan nas, sta da stavim? Trazi kod unosa mojih podataka na walletu . I jel moze obična visa electron?

Izabereš Srbiju i Crnu Goru i možeš da uneseš 11000 za poštanski kod...
 
Poslednja izmena:
Nemoj preko wallet-a da unosis podatke sa kartice vec se uloguj preko browsera na play store, imas opcije za editovanje nacina placanja i tu fino dodas karticu koju imas. Ja imam, na taj nacin dodate, 2 VISA kartice razlicitih banaka i rade obije normalno.

Paid aplikacijama pristupam preko market unlocker-a....

Usao preko browsera na playstore i ne mogu da nadjem tu opciju, krastavac.
 
Ima ima, prije 3-4 dana sam dodao novu karticu. Pogledaj pod edit profile ako ima nesto kao edit payment method ili tako nesto pise...
 
Resio sam, kartica je prosla na serbia and montenegro.
 
Nece unlocker da mi radi pa to ti je.. Odem na zemlje, tapnem na npr. Hrvatsku i nista, samo vrti please wait...
 
Imas li root?
 
Imam, radi mi i titanium i sve ostalo... Tablet je u pitanju tab 7+. Probao sam i i dosta drugih zemalja.
 
Ovako mi izgleda kao da je problem sa root-om. Proveri da nisi mozda slucajno zabranio root pristup aplikaciji. Nista mi ne pada vise na pamet.
 
Jeste, sa rutom je bio neki problem, superuser je odbijao pristup. Evo, moja prva kupovina je tapatalk. Jupiiiii. Hvala svima.
 
Dobro je. :) Nema na cemu.
 
Racuna mi u nekim HKD? Cija je to valuta? Kuna?
 
To ti racuna u valuti developera. Nista ne brini, tako treba.

HKD - Hong Kong Dolar
1 HDK - 11.45 nasih dinara
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno