Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

@s0urc3
Kartica je Visa revolving Komercijalne banke, samo sa dinarima funkcioniše. Ne kupujem toliko često online da se opterećujem oko kursa..
 
Da li se nesto promenilo u poslednje vreme?

Postoji li neko resenje za ne-rootovane telefone?
 
I dalje ne. :/
 
Koje privatne informacije , osim broja kartice, se traze prilikom kupovine aplikacija?
 
Koje privatne informacije , osim broja kartice, se traze prilikom kupovine aplikacija?

Kao i kod svake internet kupovine. Ime, adresa, grad, postanski broj, drzava, broj telefona, broj kreditne kartice, sigurosni broj i datum isteka kartice.
 
Sve privatne informacije ustvari ostavljas na Google Checkout (Wallet).

Posle je sve automatizovano.
 
Imam VISA Electron karticu Komercijalne banke i kada ubacim podatke na Google Wallet, izbacuje da je broj kartice pogrešan. Da li uopšte može ova vrsta kartice da se registruje? Ima niz od 18 brojeva, pokušao da izbacim poslednja 2 i opet ništa. Ima li neka caka?
 
Ja imam isto tu i broj kartice je niz od 4x4 cifre. Gde su ti te dve uturili ne znam.
 
Broj od 18 cifara koji si unosio je broj tvog tekuceg racuna kod KomBank i nema veze sa brojem kartice. Brojevi kartica su napisani na kartici kao 4 grupe po 4 broja.

Medjutim, na netu rade Visa, MasterCard, American Express, tj. sve emposirane (reljefne) kartice, kao i namenske internet kartice pojedinih banaka.
 
Sad tek videh da ti je visa electron. Moraš da imaš baš internet karticu. U stvari ne moraš ali to je to najsigurnija varijanta, a košta dvesta, trista din godišnje.
 
Poslednja izmena:
Kad kupim neku aplikaciju npr. Titanium Backup dali mogu da je instaliram na vise uredjaja koje koristim sa istim google nalogom ?
 
Mozes, bez problema.
 
I moja prva kupljena aplikacija odnosno igra je Asphalt 7: Heat za 0.99$

Cisto da testiram dali sam namestio sve kako treba... :)
 
Bio danas do banke, morao sam da uzmem Visa Classic karticu (otvaranje deviznog računa), jer samo tako moći ću da plaćam sa nje ali i meni da vrše uplate. Sa internet karticom nije moguće dvosmerno kretanje novca.
 
Koristite ovo obavezno, moze dosta finih aplikacija da se kupi za male pare.
 
Bio danas do banke, morao sam da uzmem Visa Classic karticu (otvaranje deviznog računa), jer samo tako moći ću da plaćam sa nje ali i meni da vrše uplate. Sa internet karticom nije moguće dvosmerno kretanje novca.

Jesi siguran za ovo ? Posto i sa internet karticom ti moras da otvoris devizni racun.
 
Sto posto siguran, sa internet karticom dobiješ devizni račun, ali možeš samo ti da polažeš novac na njega, niko drugi, prema tome za mene to nije bila solucija.
Trebalo bi uskoro za krenem sa paid verzijama svojih cm9/cm10 tema, tema za Apex Launcher i Go Launcher Ex, zato mi je trebala ova varijanta.
 
Poslednja izmena:
Posebno me zanima kako će ići to sa uplatama tebi. Kada krene, napiši malo o tome.
 
Jesi siguran za ovo ? Posto i sa internet karticom ti moras da otvoris devizni racun.


Mislim da nisi u pravu, barem za komercijalnu banku. Na računu internet kartice imaš dinare. Oni onda kupuju evre prilikom tvoje kupovine na netu pa ako je druga valuta kojim plaćaš onda tek evre konvertuju u npr dolare.
 
Mislim da nisi u pravu, barem za komercijalnu banku. Na računu internet kartice imaš dinare. Oni onda kupuju evre prilikom tvoje kupovine na netu pa ako je druga valuta kojim plaćaš onda tek evre konvertuju u npr dolare.

Intesa:

2012-08-21205205.jpg
 
Mislim da nisi u pravu, barem za komercijalnu banku. Na računu internet kartice imaš dinare. Oni onda kupuju evre prilikom tvoje kupovine na netu pa ako je druga valuta kojim plaćaš onda tek evre konvertuju u npr dolare.

Da se upotpunim, za komercijalnu banku, visa internet kartica je dinarska.
 
Currently, users in Serbia are reporting that they are no longer able to purchase Android apps on Google Play. We’re working hard to resolve this issue so that users in this country can download paid apps again; however, at this time, there is no workaround to the issue.
If you’re in Serbia and you’re getting errors when trying to purchase, or you don’t see paid apps at all, then you’re experiencing this known issue. We’ll continue to update this page with developments, so check back soon.
Issue first reported on: February 1, 2012
Last updated on: August 1, 2012

Ovo i dalje stoji tamo. Sa Market Unlockerom mi za sada radi. Pare se uredno skidaju sa racuna. Nemoguce da niko ne zna pravi razlog.
 
Možda ima veze sa (ne)stabilnošću naše valute, samo neće da kažu.
 
Ma, nema veze sa valutom. Međubankarske konverzije rade kao sat, kod konvertibilnih valuta.
Pre će biti da su gore pomenuti bolovi problem :)
 
Nemoguce da niko ne zna pravi razlog.
ovo je kopiran nečiji komentar sa isrbije koji bi trebao da objašnjava razlog za app store, ali trebalo bi da je isto i za paypal, google play...
Razmena i obrada međubankarskih naloga za plaćanje radi obračuna bilateralnih ili multilateralnih neto iznosa koje svaka banka duguje, ili koje se svakoj banci duguju za poravnanje naloga za plaćanje uključenih u svaki klirinški krug.ovo je definicija a plasticno objasnjenjo ide ovako otp:svaka placanja idu preko banke da ali onda idu na kliring gde se vrsi poravnanje,npr ako neko uplati komercijalnoj banci milion dolara a komercijalna banka nekome duguje pola miliona....onda se pare odbijaju na kliringu a ne sa bankovnih racuna,posle poravnanja, pare ili dug stize na racun banke pa na racun pojedinca ili firme.to je smisljeno davno...dok su i cekovi bili zivi...i to je jako sporo kod nas i pucaju veze i obrada je komplikovana i td...u evropi toga nema na ovom nivou...transakcije idu mnogo brze bez kliringa jer postoji pravna drzava koja bilo kakva spekulantska ponasanja i malverzacije odmah kaznjava...malo je komplikovano da se u jednom postu to objasni...ali to je to i zato niko s nama nece da ima posla.
malo je nerazumljivo, al nisam ja pisao :)
 
Nazad
Vrh Dno