Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Samsungova Milk music aplikacija je stvarno fantasticna.
Nazalost po neke radi samo na samsungu i US.
Sve preporuke
 
kupovala sam aplikaciju i posle buy mi je izaslo timeout,ja naravno opet odem na buy i sve ok,ali vidim da mi ae aplikacija dva puta naplacena,tj. banka je rezervisala dupli iznos.sta radite u tom slucaju? jel treba sacekati da banka proknjizi iznos pa cimati njih ili cimati google?il je sve ok i bice skinut samo jedan iznos :) u rf banci sam
 
Banke imaju zaštitu za duple transakcije učinjene kupovinom na pos terminalima, verovatno ih imaju i kod internet plaćanja jer je tu mogućnost duplog knjiženja mnogo veća.
Znači zaključak je da kada se uplata proknjiži da će Banka obrisati duplu transakciju i vratiti deo novca na karticu/račun (najverovatnije ali ne 100%).
Nisam imao ovakav slučaj pa ne mogu da tvrdim.

Ukoliko je mali iznos sačekaj pa šta bude. Ako je veći iznos koji ne želiš da oprostiš obavezno kontaktiraj banku što pre.
 
Poslednja izmena:
udjoh na wallet i za prvu kupovinu pise da je otkazana,tako da cu sacekati da banka proknjizi,pa cu da vidim.nije velika suma 1.5 evro je aplikacija.
 
Samo nemoj Google-u nista da saljes :D
 
Ne nego ce da ti zakljucaju nalog ako ustanove da si iz Srbije gde nije podrzana kupovina aplikacija :D
 
Srpska ti je kartica pa si automatski i srpski kupac.
 
Pre svega da se zahvalim svima u temi na uputstvu i da dodam da sam zahvaljujući vama prebacio se na usa store.
Dakle airplane mode na tel i tabletu, medo na pc, clear cash iz chroma, log in u Gmail. Tad sam dobio poruku za verifikaciju broja moba te isključio avionski režim na fonu, verifikovao broj i vratio airplane. Posle toga samo kreirao gwallet na kafanu u L. A. Izlogovao se sa Google servisa, otišao na playstore i našao nešto za 15 centi. Klikom na buy zatrazio mi je da se ulogujem , ulogama se i kupio app. Prošlo sve carski. Isključio medu i malo buljio u ekran (15tak min). Posle toga hard reset tableta i uneo Gmail podatke (skip wallet samo) I voila - USA playstore. Odma sa tableta kupio poweramp. Od juče sve šljaka da ne čuje zlo. Opet kažem hvala svima na vašim poslovima - pa i onima koji su nažalost nagrabusili i ostali bez svojih naloga.
Inače da vas pitam - koja je dakle najčešća kazna od Google - zaključavanje playstore ili suspenzija naloga? Ovo mi je drugi nalog, primarni vezan za PayPal, fax i bitnije stvari nisam smeo aktivirati jer suspenzijom acca mnogo bih izgubio.
 
Posto si radio po mom uputsvu, a ja koristim vec jako dugo tako, mojne se brines to je to :)

Inace najcesca kazna nije suspenzija naloga nego samo zakljuca na Srbiju.
 
Hvala na odgovoru! ☺
Razmišljam se da to ponovim i sa primarnim Gmailom. Ime i prezime isto. Samo neznam da li smem istu karticu unet na ta dva naloga. Iskreno zbog svih kontakata isao bih na primarni mail i kupovao bih na njega aplikacije.
 
Ne bih mogao nista da ti garantujem, pogotovo sto je ovakva situacija kakva je.
 
Probao sa dodavanjem kartice - nece ista na 2 maila. Prikaze invalid card. Usa play store otvoren na oba naloga ali placanje samo 1. Nije bitno oba cemo sync na isti fon.
 
Poslednja izmena:
Nemoj stavljati istu karticu na dva razlicita naloga jer tad moze doci do suspenzije nekog od naloga... Sistem ce pretpostaviti da je doslo do kradje kartice i/ili identiteta
 
Zar nam nije bilo omoguceno da kupujemo aplikacije iz Srbije? Mislim da sam negde procitao da jeste.. Jel se zna kada ce nam to omoguciti vise..?
 
Kad promenimo zakone.
 
Kad sad spomenuste da ne moze kartica na dva naloga, nesto mi pade na pamet. Na mom glavnom gmail nalogu koji je bio neko vreme otkljucan pa su mi blokirali wallet (pre jedno god dana) sam imao karticu. Pre par nedelja sam napravio novi gmail i u walletu probao da dodam tu karticu (da bih otkljucao nalog po uputstvu) i nije mi dozvolio da je dodam. Mozda zato sto je vec bila na drugom nalogu (cijem walletu nemam pristup)?
 
Na otkljucanom marketu? I to sam prvo probao ali nije hteo paypal da prihvati. Uvek izbacuje da je iz zemlje koja nije podrzana.
 
Na listi jeste, ali jos uvek su cene u dolarima, verovatno ce danas-sutra krenuti.
 
Hmmm.. Zanimljivo
Kako sada vratiti usa store na srpski :)
 
Što bih se uopšte vraćao?
 
Nazad
Vrh Dno