»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 170 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 2548

Tema: Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.244
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 BE 960T w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: XFX Radeon R7 360 2GB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Patriot Spark (120 GB) + Samsung (500 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      3. Citat Citiram korisnika: ceftriaxone Pogledaj poruku
        Људи су рекли да им ниједан market enabler не ради. Ја сам једноставно ставио сетовање за неку америчку мрежу и сад имам и апликације које се плаћају.
        Ma pogrešno si razumeo...vide se plaćene aplikacije, ali da li ti prolazi kupovina?
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Member Avatar korisnika ducka
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        890
        Cudne se stvari desavaju. Evo par dana unazad nista osim Free aplikacija na marketu (bez ikakvih enabler-a). Od jutros isto samo free, ali kada kliknete na neku od njih u listi pored se pojavljuju i one za kupovinu i moguce je otici linkom na njih. Definitivno nesto rade, a sta...?

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.244
      6. Moja mašina
        • HDD: Patriot Spark (120 GB) + Samsung (500 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung (1.5 TB)
      7. Kod mene se još čudnije stvari dešavaju U my orders sekciji marketa nema više imena svih aplikacija koje sam kupio, samo stoje cifre u nastavku..naravno ne mogu ni da ih instaliram preko računara jer prikazuje purchased za aplikaciju, a kad kliknem napiše "this item cannot be instaled on your device"...preko telefona mogu.
        Idu mi na nerve žestoko...i posle se pitaju zašto praterija cveta.
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.244
      9. Moja mašina
      10. Evo nekih novih informacija...sa Rebeke me prebacili na Meg
        Thanks for your patience while I've been reviewing your case. My name is Meg and I'll be taking over for Rebekah. I just wanted to let you know that my team and I are still investigating the issue and working towards a fix so that you'll be able to access paid apps in Serbia. I really appreciate your continued patience with us. Please be assured that we are doing our best! As soon as I have good news, I will be sure to email you back.

Well wishes,

Meg The Android Market Team

Member
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        449
      12. Moja mašina
      13. Bitno je da imate stari market.

Kada se ukombinuje sa market enablerom mozete da kupujete aplikacije.

Konkretno kako ja kupujem i provereno radi

Imam na i9100 instaliran oxygen rom. Prilikom prvog pokretanja marketa pokrene se stara verzija. kada izadjete i udjete ponovo on se vec updatuje na novu. E sad ja kad hocu da kupujem pokrenem market enabler i emuliram nemackog ili americkog providera nije toliko bitno. Posle toga odem na setings manage aplications i nadjem market pa izaberem uninstal updates. kada to uradim prilikom sledeceg pokretanja market je ponovo ona stara verzija i tada mozete kupiti bilo koji program. Postoji i caka da se iskljuci taj proces koji automatski updatuje market ali se time nisam bavio.

Inace kada odradim kupovinu u roku od par sekundi mi prodje uplata i stigne mail sa priznanicom. U pitanju je visa virtuon raiffeisen banke

Ako vam se ne svidi program imate 15 min da uradite refund i to radi samo sa starim marketom tako da morate da ponovite postupak uninstaliranja updeta za market

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.244
      15. Moja mašina
      16. Uspelo mi je...nakon gomile pokušaja

1) Instalirao Market unlocker sa marketa (koliko vidim on se skoro svakodnevno update-uje)
        2) U njemu izabrao T-Mobile mrežu, verovatno može i druga
        3) Ušao u podešavanja instaliranih aplikacija, našao Market, obrisao cache, pa kliknuo na uninstall updates
        4) Ušao u sada stari Market i aplikacije su mogle da se kupe
        5) Izašao iz Marketa, u međuvremenu se updateovao na novi, ali sad kada uđem mogu i u novom Marketu da kupujem aplikacije
        6) Sve to sa karticom registrovanom na BiH
        7) Na računaru se ulogovao na Market account (iako se ne vide paid aplikacije), otišao u podešavanja i tamo za carrier stoji T-Mobile (i tu je fora verovatno)

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        1
        isti slučaj i kod mene već tako 10-tak dana, Inače, kupujem bez problema od kada je to bilo moguće, ali sada mi se ni u jednom serach-u ne pojavljuju paid aplikacije -da li još neko možda zna šta se dešava? Bez market enablera, pls, zbog nekih razlloga neću da rutujem telefon...

Member Avatar korisnika H4wkeye
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        424
        Valjda ce ovi iz Google-a da se namole da rese, posto vidim da "istrazuju" vec 10 dana.

Member Avatar korisnika Tetsuo
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.192
      20. Moja mašina
        • CPU: i5 3470
        • MoBo: MSI Z77A-G43
        • RAM: Patriot 8GB DDR3 1600MHz
        • VGA: EVGA GTX560Ti 448 Cores
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Toshiba Q Series Pro 128GB, Samsung F1 750GB
        • OPT: A4Tech X7 :)
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, Seasonic 500ET
        • SND: Logitech x230
        • LAP: HP EliteBook 840 G2
        • Ostalo: Synology 215J

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.244
      22. Moja mašina
      23. Aaa koja komedija uskoro niko neće moći da kupuje na marketu

Member Avatar korisnika dEXE
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.220
      25. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-2600K Sandy Bridge 3.4GHz Quad-Core BX80623I72600K & Noctua NH-C12P SE14 CPU Cooler
        • MoBo: Asus P8Z68-V Pro, Intel Z68, LGA 1155
        • RAM: G.Skill Sniper F3-12800CL9D-8GBSR2 DDR3-1600, 16GB (4x4GB), CL 9, 1.25V
        • VGA: Sapphire AMD Radeon HD6870 1GB GDDR5 256bit VGA PCI-E 21179-00-40R, DualDVI/HDMI/2xDP
        • MON: Samsung XL2370 23", LED backlight, 2ms, 5.000.000:1 & Samsung 970P 19", PVA panel, 6ms, 1000:1
        • HDD: Samsung 840 Evo SSD 250GB + 2x Samsung F3 500GB + WD Black 640GB + WD Raptor 740ADFD 74GB
        • OPT: - HDD Seagate 750GB + Samsung F4EG 2TB + WD Red 2TB
        • Case: Thermaltake VH6000BWS, Armor+, Black / PSU Corsair Professional HX650W, modular
        • SND: Creative SB Audigy 5.1 & Realtek ALC892 HD Audio / Leadtek WinFast PVR3000 Deluxe TV Tuner
        • LAP: Mobilni - OnePlus One, Black 64gb
        • TV: Panasonic TX-P50ST50E 50" plazma
        • Ostalo: Logitech K340 Wireless Keyboard / Logitech Performance MX Mouse & Logitech Cordless Rumblepad
      26. Lightbulb

Kupovina iz Srbije na Android Marketu - Tutorial

Pošto mnogi ovde imaju dileme ili probleme ili ne znaju jednostavno kako da vide ili kupe određene aplikacije na Android Marketu, reših da napišem jedno uputstvo za početnike a i ove druge...

Problem kod Marketa je što su mnoge aplikacije za određene regione, tako da se ne vide iz Srbije, pa čak i ako se uspe, i te aplikacije učine vidljivim, ne mogu se kupiti, stalno izlazi greška... a od pre nekog vremena ne mogu da se kupuju ni nama vidljive aplikacije, kao što Rebeka reče "Google istražuje problem "...
        Skoro 99% plaćenih aplikacija se može naći na netu (google + apk + download), ali ponekad je mnogo lakše neku omiljenu aplikaciju ili igru kupiti za male pare, em što uvek lako dobijete update iste čim se pojavi, manje cimanja, a i iz poštovanja prema autoru koji je u to uložio neko vreme i svoje znanje...

Dakle, postoje 2 načina kako da svoj Market napravite funkcionalnim...

Prvo, preduslovi koji moraju da se zadovolje:

- Morate imati Google Checkout nalog https://checkout.google.com/, ukoliko ga nemate, ne dodajte karticu preko telefona, već to morate uraditi preko desktop web browser-a (sve naše standardne kartice rade, ko nema uvek može lako da izvadi internet karticu u nekoj banci)
        - Telefon mora biti Root-ovan, znači ukoliko nije, ništa od ovog uputstva Vam ne vredi i zaboravite da će Vam Market normalno proraditi (Ne plašite se rootovanja, to je proces od 1 min, i vrlo lako se radi na mnogim telefonima, ništa ne gubite samo dobijate, može da izgleda kao i da ga niste rootovali ili da se unrootuje ukoliko se plašite za garanciju, ali nemate razloga za tako nešto. Pored toga mnogi telefoni imaju i custom romove koji su uvek rootovani, donose mnoga unapređenja što po perfomansama što grafički, a mogu se ubaciti na telefon za 5 min)
        - Skinite sa Marketa besplatan program Market Unlocker https://market.android.com/details?i...marketunlocker (ukoliko Vam sve proradi, možete testirati na Paid varijanti istog, koji nema reklame i sam pronalazi američki proxy, i na taj način zahvaliti i samom autoru programa, samo 0,99$ https://market.android.com/details?i...etunlocker.pro)

Prva varijanta sa 2.x Marketom

Potrebno je imati verziju 2.x Marketa, ukoliko nemate, pretražite net i skinite Market 2.3.6 apk...

Dosta Romova dolazi po defaultu sa tim starim Marketom, koji se, pošto se konektujete na net telefonom, sam apdejtuje na verziju 3...
        U toj situaciji, skinete sa Marketa Titanium Backup https://market.android.com/details?i...TitaniumBackup (aplikacija koju bi svi trebali da imaju, ali za neke naprednije funkcije morate platiti za Pro verziju, ukoliko Vam je skupo, može se naći na netu lek).
        - Odete u System settings, Apps, nađete Market, kliknete "Clear cache" i "Clear data", a zatim "Uninstall updates" - tim postupkom Market će se vratiti na verziju 2.x.
        - To je lakša varijanta, teža je ukoliko u startu niste imali verziju 2.x Marketa, i tada iz Titanium Backupa (morate imati Pro verziju) odete na Backup/Restore nađete Market, kliknete na njega pa na Un-install! (budite vrlo pažljivi ako radite ovo jer brišete sistemsku aplikaciju, i ne preporučujem ako ne znate šta radite). Zatim pošto ste je deinstalirali, najbolje bi bilo iz samog Titanium Backupa ukoliko ste nekad napravili backup verzije 2.x, restore-ovati isti (provereno jer je vraća kao sistemsku aplikaciju), ukoliko niste, instalirati skinuti apk... tu može da se desi problem i da Vam izađe greška, u toj situaciji skinuti apk preimenovati u Vending.apk, i uz pomoć Root Explorer-a https://market.android.com/details?i...e.rootexplorer kopirati ga u System/App folder, dati mu rw-r--r-- permissions, i change owner na Owner 0-root i Group 0-root.
        - Restartovati telefon
        - Sad kad smo postigli da nam je na sistemu verzija 2.x Marketa, iz Titanium Backupa (opet mora Pro verzija) odemo na Market Updater 1.0, kliknemo na njega, pa na Freeze!, na taj način nismo ga izbrisali, ali smo onemogućili da sam apdejtuje market (uvek možemo kasnije uraditi Defrost te aplikacije i ona će raditi normalno i dozvoliti update marketa)

- Pokrenuti Market Unlocker, izabrati neki američki provajder, na pr. T-Mobile (Enable Unlocker), i ukoliko želite da Vam se on zapamti i posle restarta telefona, čekirajte i Auto Unlock.
        - Pokrenite Market

Videćete da su Vam cene u $, prikazivaće Vam se sve aplikacije, i u verziji 2.3.6 marketa nema smetnji oko kupovine iz Srbije...
        Jedina mana svega ovoga je možda malo komlikovanija procedura, relativno ružniji Market, nećete videti promocije kao što su bile pred Novu godinu, aplikacije za 0,10$ i td.

Druga varijanta sa 3.x Marketom (preporuka)

- Instalrati Market Unlocker
        Ukoliko nemate Pro verziju, ručno uneti američki proxy... Možete ga naći na razne načine, pretragom "anonymous US proxy list", ili preko programa na pr. Advanced Onion Router (bivši Tor)... upišete HTTP, IP i Port proxy-ja... Budite sigurni da proxy radi!
        1. Upalite "Flight mode"
        2. Čekirajte Market Unlocker and Auto Unlock, dole će Vam pisati koji provajder je aktivan, na pr. T-Mobile
        3. Idite u System Setting => Applications => Manage applications => All => Market, i kliknite "Clear data"
        4. Restartujte telefon
        5. Upalite Wifi (ili 3G ukoliko nemate)
        6. Uđite u neku Google aplikaciju, najbolje Gmail, kliknite Refresh dugme, i sacekajte da Google sinhronizuje sve šta treba
        7. Uđite u Market Unlocker i čekirajte US proxy (izbaciće Vam gore notifikaciju)
        8. Startujte Android Market

- Imaćete sve aplikacije i moći će te da ih kupujete

9. Ugasite "Flight mode"

- Nakon ovoga Market je dobro konfigurisan i samo je potrebno da Vam ubuduće bude namešten US provajder i da za Market koristite upaljenu opciju za proxy ukoliko želite neku aplikaciju i da kupite...

Moguće da će sve ovo raditi i bez proxy-ja, ali ne verujem jer sa verzijom 3.x Google proverava i IP a ne samo provajdera, tako da na pr. ako ne upalite proxy, sve aplikacije koje inače ne vidite ćete videti sa cenama u $, ali nećete moći da ih kupite (razlog za ovo je što Market klijent na telefonu ne sinhronizuje "billing data" sa "backend server-om" kako treba), dok ukoliko aktivirate i proxy, kupovina regularno radi, i pri tome pored cena u $, prikazaće Vam se potpuni Market za američko tržište sa sve muzikom i filmovima (koje ne možete kupovati, čak ni free, samo aplikacije rade).
        Proxy iz MU-a, utiče samo na Market, ukoliko želite da i ostale aplikacije i browser ide preko proxy-ja (mnogi pristupi sajtovima samo za US ili UK) koristite ProxyDroid...

Market Unlocker možete koristiti i za skidanje dnevnih free aplikacija sa Amazon appstore-a...

Sve ovo je testirano i radi na Samsung Galaxy S sa ICS 4.0.3 androidom... Trebalo bi da radi i na drugim verzijama i telefonima...
        Nadam se da posle ovoga, neće više biti nedoumica, i da će Vam Market proraditi u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*
        Menjao dEXE : 06.02.2012. u 21:43
        ɷ I didn't do it!

Member Avatar korisnika djsp
        Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        965
      28. Moja mašina
        • CPU: I5-4670K
        • MoBo: Asus Z87-PRO
        • RAM: 2X8 Gb Kingston DDR3
        • VGA: ASUS GTX1070ti advanced 8GB
        • MON: Samsung 2493HM Samsung 245B
        • HDD: Seagate baracuda 10 320Mb+Seagate 1Gb SD15+WD 2TB
        • OPT: NEC
        • Case: TT XASER II
        • SND: X-fi Titanium Pro
        • TV: Panasonic Viera ST50
      29. Svaka cast na tutorial-u bas si ulozio truda,profi nema sta

Member Avatar korisnika Uros Novakovic
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        6.763
      31. Moja mašina
        • CPU: i5 4460 @ 3.2Ghz / CM Hyper 212
        • MoBo: Asus B85-Plus
        • RAM: Kingston 16GB DDR3 @ 1333Mhz
        • VGA: Asus r9 270x Direct CU II Top
        • MON: 2 X Dell UP2516D
        • HDD: OS [] Samsung EVO 250 :: DATA [] 2x500GB Hitachi
        • OPT: Pioneer DVDRW
        • Case: Arc Midi / Seasonic 660 KM
        • SND: Xonar DG / Sanyo DCX6000 / Marantz PM5005 / BW DM602 S3
        • LAP: Inspiron 3537 & Crucial M4 & 8 GB RAM
        • TV: LG 65EF 950V
        • Ostalo: Scythe Kaze Master 5,25" Zowie FK1 Kingston HyperX Cloud II Synology 215j
      32. @dEXE

Svaka cast, isprobano na Desire HD pod CM-om i radi. Kupio Cut The Rope upravo

Sto se tice proxy-a kod mene je situacija sledeca:
        Kad je ugasen proxy, vidim paid apps ali ne mogu da kupujem aplikacije. Dovoljno je samo enable-ovati unlocker i to je to.
        [WoT] - Grinelwald

Member Avatar korisnika VexMunja
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        2.697
      34. Moja mašina
        • CPU: i5 3570K +Hyper 212 EVO @ 4.2 Ghz
        • MoBo: Gigabyte Z77X-UD5H
        • RAM: Kingston HyperX 2x8 GB
        • VGA: Sapphire Pulse RX 580 8GB
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: SSD SAMSUNG 860 EVO 250GB +SSD Kingston Hyperx 3K 120GB +WD Red 2TB +Toshiba 2TB
        • OPT: LG GH20NS10
        • Case: Antec P182 EU + Seasonic SS-620GM
        • SND: Focusrite Saffire Pro 24 DSP + ESI nEar08 eXperience + Audio Technica ATH-M50 + Bayer DT 231 Pro
        • TV: TV LED Samsung UE-42F5500
        • Ostalo: Logitech Combo MK520 ,TP-Link WDR3600
      35. Nece,pise mi kad upalim Market "Connection Timed out"... Los Proxy???
        Keyboard\Live\Studio\DAW\Plugins\Mixer\Monitors \ Soundcard\Speakers\Samples\Playing|Enjoying=MUSIC

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.244
      37. Moja mašina
      38. Ne treba ti proxy, samo ce ti raditi tako neko vreme pa ce se vratiti na Srbiju...ili mozes drugu privremenu varijantu, kada nesto hoces da kupis odradis sve to, kupis i posle vratis na Srbiju

Strana 4 od 170 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •