Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

mislim da te nisam razumeo. a i nemam na kompu wifi. mislio sam kable preko usb.
na SE P1i sam tako i instalirao aplikacije predhono skinute sa interneta na pc.

primetio sam da kada se ulogujem na web market da se pojave aplikacije koje imam istalirane na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Ajde ovako, nije bitno kako komp i tel kacis na net.

Po stom istom principu bi trebao da mozes da instaliras i app na Android samo bez kabla.

Kao sto si dobro rekao, kad se logujes na market vidis sve instalirane app. Trebalo bi da kad kliknes na neku novu app, dobijes u prozorcicu oznaku svog telefona i install. Posle par trenutaka bi na status baru telefona trebala da se pojavi ona strelica ili kako vec za instalaciju. Citav ovaj proces ide preko tvog gmail naloga.
 
da ali sve to nije htelo da mi radi ako na telefonu nje upaljena internet konekcije bilo preko gprs/3g ili wifi koji nemam pa ne mogu da potvrdim.
 
zar se aplikacija ne moza skinuti sa nema na kom pa onda prebaciti na telefon i iz telefona je instalirati. znaci bez upotrebe bilo kog interneta na telefonu. nemam wifi a zbog nekih problema sa vip-o nemam vise ni network internet.
 
Naravno da može. Pišeš ime aplikacije i apk na google. Ali nećeš naći sve.
 
Pošaljem ja guglu mejl da mi u Srbiji ne radi kupovina preko marketa, a da sam uspešno kupio dodatni prostor za pikasu. I dobijem sledeći odgovor:
Hello Nemanja,

Thank you so much for your patience while our team was investigating the issue about accessing paid apps in your country, Serbia. A new fix has been rolled out that should allow you to purchase, download and install paid apps now. Please feel free to purchase apps in Android Market and let me know if you are successful.

Hope to hear good news from you soon,

Meg The Android Market Team

I radilo to veče i već sutradan prestalo sa radom :(

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Kad si im to poslao...danas je sve sje*ano...nema imena operatera u my accountu na marketu i nista ne radi..vide se paid aplikacije, ali kad se klikne na nju napise u gornjem uglu da nije podrzana moja zemlja
 
Pre par dana. Odmah sutradan sjebano. Opet sam im slao i još mi nisu odgovorili.
Pišite im svi i smarajte!
 
Jel pronasao neko, neko resenje, jer ni jedan market enabler vise ne radi...
 
Pitala me je kod koje aplikacije ne radi kupovina, a ja joj rekao da ne vidimo plaćene aplikacije uopšte...
Hi Nemanja,

Thanks for making me aware of this remaining issue. I’ve shared this information with the rest of my team, and we will continue investigating. Don’t worry - we won’t give up!

Again, thank you for your patient cooperation. I will email you again when I have any updates or good news.

Kind regards,

Meg The Android Market Team

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Мени ради са market enabler-ом ;)
 
Pa napiši šta si uradio da ti proradi kupovina...ništa nam ne znači to "meni radi" :p
 
Људи су рекли да им ниједан market enabler не ради. Ја сам једноставно ставио сетовање за неку америчку мрежу и сад имам и апликације које се плаћају.
 
Људи су рекли да им ниједан market enabler не ради. Ја сам једноставно ставио сетовање за неку америчку мрежу и сад имам и апликације које се плаћају.

Isto i kod mene, ali ne znam da li kupovina prolazi...
 
Људи су рекли да им ниједан market enabler не ради. Ја сам једноставно ставио сетовање за неку америчку мрежу и сад имам и апликације које се плаћају.

Ma pogrešno si razumeo...vide se plaćene aplikacije, ali da li ti prolazi kupovina? :)
 
Cudne se stvari desavaju. Evo par dana unazad nista osim Free aplikacija na marketu (bez ikakvih enabler-a). Od jutros isto samo free, ali kada kliknete na neku od njih u listi pored se pojavljuju i one za kupovinu i moguce je otici linkom na njih. Definitivno nesto rade, a sta...?
 
Kod mene se još čudnije stvari dešavaju :p U my orders sekciji marketa nema više imena svih aplikacija koje sam kupio, samo stoje cifre u nastavku..naravno ne mogu ni da ih instaliram preko računara jer prikazuje purchased za aplikaciju, a kad kliknem napiše "this item cannot be instaled on your device"...preko telefona mogu.
Idu mi na nerve žestoko...i posle se pitaju zašto praterija cveta.
 
Evo nekih novih informacija...sa Rebeke me prebacili na Meg :D
Thanks for your patience while I've been reviewing your case. My name is Meg and I'll be taking over for Rebekah. I just wanted to let you know that my team and I are still investigating the issue and working towards a fix so that you'll be able to access paid apps in Serbia. I really appreciate your continued patience with us. Please be assured that we are doing our best! As soon as I have good news, I will be sure to email you back.

Well wishes,

Meg The Android Market Team
 
Bitno je da imate stari market.

Kada se ukombinuje sa market enablerom mozete da kupujete aplikacije.

Konkretno kako ja kupujem i provereno radi

Imam na i9100 instaliran oxygen rom. Prilikom prvog pokretanja marketa pokrene se stara verzija. kada izadjete i udjete ponovo on se vec updatuje na novu. E sad ja kad hocu da kupujem pokrenem market enabler i emuliram nemackog ili americkog providera nije toliko bitno. Posle toga odem na setings manage aplications i nadjem market pa izaberem uninstal updates. kada to uradim prilikom sledeceg pokretanja market je ponovo ona stara verzija i tada mozete kupiti bilo koji program. Postoji i caka da se iskljuci taj proces koji automatski updatuje market ali se time nisam bavio.

Inace kada odradim kupovinu u roku od par sekundi mi prodje uplata i stigne mail sa priznanicom. U pitanju je visa virtuon raiffeisen banke

Ako vam se ne svidi program imate 15 min da uradite refund i to radi samo sa starim marketom tako da morate da ponovite postupak uninstaliranja updeta za market
 
Uspelo mi je...nakon gomile pokušaja :p

1) Instalirao Market unlocker sa marketa (koliko vidim on se skoro svakodnevno update-uje)
2) U njemu izabrao T-Mobile mrežu, verovatno može i druga
3) Ušao u podešavanja instaliranih aplikacija, našao Market, obrisao cache, pa kliknuo na uninstall updates
4) Ušao u sada stari Market i aplikacije su mogle da se kupe
5) Izašao iz Marketa, u međuvremenu se updateovao na novi, ali sad kada uđem mogu i u novom Marketu da kupujem aplikacije
6) Sve to sa karticom registrovanom na BiH
7) Na računaru se ulogovao na Market account (iako se ne vide paid aplikacije), otišao u podešavanja i tamo za carrier stoji T-Mobile (i tu je fora verovatno)
 
isti slučaj i kod mene već tako 10-tak dana, Inače, kupujem bez problema od kada je to bilo moguće, ali sada mi se ni u jednom serach-u ne pojavljuju paid aplikacije -da li još neko možda zna šta se dešava? Bez market enablera, pls, zbog nekih razlloga neću da rutujem telefon...
 
Valjda ce ovi iz Google-a da se namole da rese, posto vidim da "istrazuju" vec 10 dana. :d
 
Aaa koja komedija :D:D uskoro niko neće moći da kupuje na marketu :D
 
Kupovina iz Srbije na Android Marketu - Tutorial :)

Pošto mnogi ovde imaju dileme ili probleme ili ne znaju jednostavno kako da vide ili kupe određene aplikacije na Android Marketu, reših da napišem jedno uputstvo za početnike a i ove druge...

Problem kod Marketa je što su mnoge aplikacije za određene regione, tako da se ne vide iz Srbije, pa čak i ako se uspe, i te aplikacije učine vidljivim, ne mogu se kupiti, stalno izlazi greška... a od pre nekog vremena ne mogu da se kupuju ni nama vidljive aplikacije, kao što Rebeka reče "Google istražuje problem :)"...
Skoro 99% plaćenih aplikacija se može naći na netu (google + apk + download), ali ponekad je mnogo lakše neku omiljenu aplikaciju ili igru kupiti za male pare, em što uvek lako dobijete update iste čim se pojavi, manje cimanja, a i iz poštovanja prema autoru koji je u to uložio neko vreme i svoje znanje...

Dakle, postoje 2 načina kako da svoj Market napravite funkcionalnim...

Prvo, preduslovi koji moraju da se zadovolje:

- Morate imati Google Checkout nalog https://checkout.google.com/, ukoliko ga nemate, ne dodajte karticu preko telefona, već to morate uraditi preko desktop web browser-a (sve naše standardne kartice rade, ko nema uvek može lako da izvadi internet karticu u nekoj banci)
- Telefon mora biti Root-ovan, znači ukoliko nije, ništa od ovog uputstva Vam ne vredi i zaboravite da će Vam Market normalno proraditi (Ne plašite se rootovanja, to je proces od 1 min, i vrlo lako se radi na mnogim telefonima, ništa ne gubite samo dobijate, može da izgleda kao i da ga niste rootovali ili da se unrootuje ukoliko se plašite za garanciju, ali nemate razloga za tako nešto. Pored toga mnogi telefoni imaju i custom romove koji su uvek rootovani, donose mnoga unapređenja što po perfomansama što grafički, a mogu se ubaciti na telefon za 5 min)
- Skinite sa Marketa besplatan program Market Unlocker https://market.android.com/details?id=com.evanhe.marketunlocker (ukoliko Vam sve proradi, možete testirati na Paid varijanti istog, koji nema reklame i sam pronalazi američki proxy, i na taj način zahvaliti i samom autoru programa, samo 0,99$ https://market.android.com/details?id=com.evanhe.marketunlocker.pro)


Prva varijanta sa 2.x Marketom

Potrebno je imati verziju 2.x Marketa, ukoliko nemate, pretražite net i skinite Market 2.3.6 apk...

Dosta Romova dolazi po defaultu sa tim starim Marketom, koji se, pošto se konektujete na net telefonom, sam apdejtuje na verziju 3...
U toj situaciji, skinete sa Marketa Titanium Backup https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup (aplikacija koju bi svi trebali da imaju, ali za neke naprednije funkcije morate platiti za Pro verziju, ukoliko Vam je skupo, može se naći na netu lek).
- Odete u System settings, Apps, nađete Market, kliknete "Clear cache" i "Clear data", a zatim "Uninstall updates" - tim postupkom Market će se vratiti na verziju 2.x.
- To je lakša varijanta, teža je ukoliko u startu niste imali verziju 2.x Marketa, i tada iz Titanium Backupa (morate imati Pro verziju) odete na Backup/Restore nađete Market, kliknete na njega pa na Un-install! (budite vrlo pažljivi ako radite ovo jer brišete sistemsku aplikaciju, i ne preporučujem ako ne znate šta radite). Zatim pošto ste je deinstalirali, najbolje bi bilo iz samog Titanium Backupa ukoliko ste nekad napravili backup verzije 2.x, restore-ovati isti (provereno jer je vraća kao sistemsku aplikaciju), ukoliko niste, instalirati skinuti apk... tu može da se desi problem i da Vam izađe greška, u toj situaciji skinuti apk preimenovati u Vending.apk, i uz pomoć Root Explorer-a https://market.android.com/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer kopirati ga u System/App folder, dati mu rw-r--r-- permissions, i change owner na Owner 0-root i Group 0-root.
- Restartovati telefon
- Sad kad smo postigli da nam je na sistemu verzija 2.x Marketa, iz Titanium Backupa (opet mora Pro verzija) odemo na Market Updater 1.0, kliknemo na njega, pa na Freeze!, na taj način nismo ga izbrisali, ali smo onemogućili da sam apdejtuje market (uvek možemo kasnije uraditi Defrost te aplikacije i ona će raditi normalno i dozvoliti update marketa)

- Pokrenuti Market Unlocker, izabrati neki američki provajder, na pr. T-Mobile (Enable Unlocker), i ukoliko želite da Vam se on zapamti i posle restarta telefona, čekirajte i Auto Unlock.
- Pokrenite Market

Videćete da su Vam cene u $, prikazivaće Vam se sve aplikacije, i u verziji 2.3.6 marketa nema smetnji oko kupovine iz Srbije...
Jedina mana svega ovoga je možda malo komlikovanija procedura, relativno ružniji Market, nećete videti promocije kao što su bile pred Novu godinu, aplikacije za 0,10$ i td.


Druga varijanta sa 3.x Marketom (preporuka)

- Instalrati Market Unlocker
Ukoliko nemate Pro verziju, ručno uneti američki proxy... Možete ga naći na razne načine, pretragom "anonymous US proxy list", ili preko programa na pr. Advanced Onion Router (bivši Tor)... upišete HTTP, IP i Port proxy-ja... Budite sigurni da proxy radi!
1. Upalite "Flight mode"
2. Čekirajte Market Unlocker and Auto Unlock, dole će Vam pisati koji provajder je aktivan, na pr. T-Mobile
3. Idite u System Setting => Applications => Manage applications => All => Market, i kliknite "Clear data"
4. Restartujte telefon
5. Upalite Wifi (ili 3G ukoliko nemate)
6. Uđite u neku Google aplikaciju, najbolje Gmail, kliknite Refresh dugme, i sacekajte da Google sinhronizuje sve šta treba
7. Uđite u Market Unlocker i čekirajte US proxy (izbaciće Vam gore notifikaciju)
8. Startujte Android Market

- Imaćete sve aplikacije i moći će te da ih kupujete

9. Ugasite "Flight mode"

- Nakon ovoga Market je dobro konfigurisan i samo je potrebno da Vam ubuduće bude namešten US provajder i da za Market koristite upaljenu opciju za proxy ukoliko želite neku aplikaciju i da kupite...

Moguće da će sve ovo raditi i bez proxy-ja, ali ne verujem jer sa verzijom 3.x Google proverava i IP a ne samo provajdera, tako da na pr. ako ne upalite proxy, sve aplikacije koje inače ne vidite ćete videti sa cenama u $, ali nećete moći da ih kupite (razlog za ovo je što Market klijent na telefonu ne sinhronizuje "billing data" sa "backend server-om" kako treba), dok ukoliko aktivirate i proxy, kupovina regularno radi, i pri tome pored cena u $, prikazaće Vam se potpuni Market za američko tržište sa sve muzikom i filmovima (koje ne možete kupovati, čak ni free, samo aplikacije rade).
Proxy iz MU-a, utiče samo na Market, ukoliko želite da i ostale aplikacije i browser ide preko proxy-ja (mnogi pristupi sajtovima samo za US ili UK) koristite ProxyDroid...

Market Unlocker možete koristiti i za skidanje dnevnih free aplikacija sa Amazon appstore-a...


Sve ovo je testirano i radi na Samsung Galaxy S sa ICS 4.0.3 androidom... Trebalo bi da radi i na drugim verzijama i telefonima...
Nadam se da posle ovoga, neće više biti nedoumica, i da će Vam Market proraditi u full-u ,)
 
Poslednja izmena:
Svaka cast na tutorial-u bas si ulozio truda,profi nema sta ;)
 
@dEXE

Svaka cast, isprobano na Desire HD pod CM-om i radi. Kupio Cut The Rope upravo :)

Sto se tice proxy-a kod mene je situacija sledeca:
Kad je ugasen proxy, vidim paid apps ali ne mogu da kupujem aplikacije. Dovoljno je samo enable-ovati unlocker i to je to.
 
Nece,pise mi kad upalim Market "Connection Timed out"... Los Proxy???
 
Ne treba ti proxy, samo ce ti raditi tako neko vreme pa ce se vratiti na Srbiju...ili mozes drugu privremenu varijantu, kada nesto hoces da kupis odradis sve to, kupis i posle vratis na Srbiju
 
Nazad
Vrh Dno