Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

O naprotiv Google to moze da sredi jednim stikliranjem checkboxa..jer ako se secas kupovanje aplikacija je bilo omoguceno jedno vreme, pa su to iskljucili.. Mene jedino zanima zasto su iskljucili..
 
Jer im je verovatno stigla naredba da se to isključi.
Zar ćemo opet da polemišemo o ovome. Ni prošli put nismo došli ni do kakvog zaključka.

Realno, Google boli ona stvar za nas. Zašto bi uopšte trošili pare cimanje sa našim korumpiranim političarima i stanovništvom koje smatra da onaj ko kupuje original aplikacije, filmove i muziku, je budala.
 
Da ali to nema nikakve veze sa nasim politicarima, niti sa otvaranjem racuna u inostranstvu...u pitanju je najobicnija usluga placanja..ionako mozes da kupujes sa sajtova koji podrzavaju Srbiju bilo kojom kreditnom/debitnom karticom, zar ne.. Tako da ovo nema veze sa pitanjima poput PayPal i sl.
 
Ali, baš ima. Ti kada kupiš na amazonu, platićeš i carinu, kada ti isporuče.
Kada kupuješ softver online, ne plaćaš ništa državi.
 
Nemoguće...po tom principu bi onda isključili i Steam i sve slične sajtove..plus sa Google Walleta bi nas onda izbacili
 
Carina za sw ne postoji. Google nas je iskljucio zbog toga sto pare previse dugo putuju sa racuna kupaca na racun prodavaca, zbog sporog kliringa u nasim bankama.
Ovo sam opisao na najprostiji nacin. Nas finansijsko-bankarski sektor je u kamenom dobu.
 
@ zechs
ali play store je mnogo rasprostranjeniji + wallet je način plaćanja, ne prodavnica.

edit:
evo i yoyo je rekao. Deluje logično.
Znam da ne postoji carina na sw, ali mislim sam da naši izmišljaju sranja.
 
Svejedno da li je prodavnica ili način plaćanja kada sa walletom možeš da plaćaš na sajtovima koji ga podržavaju..ali ako je ovo što je yoyo rekao tačno, onda stvarno nema nade više..
 
Google nas je iskljucio zbog toga sto pare previse dugo putuju sa racuna kupaca na racun prodavaca, zbog sporog kliringa u nasim bankama.
Molim te navedi izvor ove info.

Kad plaćam karticom na Amazonu, kupac dobije pare odmah (ne raspolaže novcem odmah, to je do Amazona). Isto preko Moneybookers-a kad plaćam - istog trena. Refundaciju s Amazona na SRB kartici čekao sam koliko i na stranoj (20-ak dana), a povlačenje novca sa MB-a par dana. Nije li isti sistem sa Gugl Novčanikom (nisam koristio)?

Nostro i Loro doznake su relativno spore (wire-transfer), al' spore su svuda. Šta sam propustio?
 
^ meni kao fizičkom licu sve opcije plaćanja karticom su trenutne, Guglu su kupci fizička lica... Možda ja ne vidim problem. ,)
 
^ Nope, moja banka(e) istog trena realizuju sva e-plaćanja prema inostranstvu, kao da sam provukao karticu u POS-u n NYC-u. Verovatno je negde drugde zvrčka, al' nije podrobnije objašnjeno.
 
Ni na POS-u u NY se plaćanje ne realizuje odmah, već se sredstva prvo rezervišu (banka terminalu samo daje autorizaciju i potvrdu da ti imaš ta sredstva na računu i rezerviše ih), a nakon par dana tek prebacuju...

Srećna nova godina :)!
 
^ Pitao sam jednom posebnu službu svoje banke, rekli mi da se iznos prenosi istog trena. Uostalim, "punio" sam svoj MB nalog, sve transakcije bile su momentalne. Sredstva se rezervišu u 4% većem iznosu (zaštita banke od kursnih razlika) i knjiže par dana kasnije, iako je plaćanje izvršeno. Sve ovi je lično iskustvo.
 
neko resenje za "Your instrument is not valid" ? druga kartica ili nesto drugo? u pitanju je visa electron.
 
Jbt, kako ste me uplašili. Nisam čitao postove samo vidim da svaki dan ima novih. Istekla mi je stara kartica i pomislih, nije valjda to to od Google play-a, međutim nikad lakše. Još sam sve direktno iz gp odradio, ukucao broj kartice probao Sloveniju kao i prošle godine, međutim ne sećam se ni grada ni poštanskog broja i reko, pošto sam preko market unlockera ko fol na nekoj usa mreži, aj' da probam na NY... prošlo od prve.
 
jedno pitanje za razmišljanje: kako na windows 8 store rade naše kartice, kako na steamu rade naše kartice, kako u world of tanks rade naše kartice, svuda gde sam probao rade, a na play store neće? ne odgovara im klitoris, nije nego... e pa gospodo malo ćete da izvinete za moj novac, ima da krekujem i piratizujem sve što može da se krekuje i piratizuje, ima da instaliram paid aplikacije i od kojih ima potpuno funkcionalna ad supported verzija. na windows 8 nemam ni jednu jedinu piratsku aplikaciju ili igru jer su ljudi omogućili način da se kupi. ovi ovde su stoka neopevana, treba ja da se mučim da im dam novac, umesto oni da se muče da meni iz džepa izvuku. e pa ne ide to tako... mislio sam da će prodaja nex7 tableta da promeni situaciju, sad kad se zvanično prodaje kod nas, jer je kao primarna ideja da se na njemu zaradi na kupovini aplikacija, a ne na prodaji hardvera, kad ono međutim... sramota!
 
Ne prodaje google nex kod nas, vveć asus.
To nije isto.
 
Da li ste kupovali aplikacije sa Amazona, tamo kupujem digitalne kopije igara za pc, ali nisam probao da uzmem Android aplikaciju.
Koliko sam razumeo, kad se uzme sa Amazona nemate veze sa Google Play-om, tako da predpostavljam da ni telefon ne mora da bude root-ovan, vec se skinu preko Amazon downloada i instaliraju uz pomoc APK instalera.
Hteo sam da uzmem SwiftKey , 3.99$ je na Amazonu
 
Poslednja izmena:
Za kupovinu aplikacija na Amazon App Store-u moras jos vise da se zezas. Pored USA adrese, treba ti i USA IP adresa. A mozda i USA SIM kartica (ono sto radi Market Unlocker). Ne isplati se zezanje sa time.
 
Zanima me da li neko koristi Raiffeisen internet karticu? Kakva su iskustva? Da li je bolje uzeti dinarsku ili deviznu karticu (prvenstveno za google play store)? Hvala :)
 
Ukoliko je valuta u kojoj placas razlicita od RSD onda svakako za nju vezati devizni racun, mada su to sve sitni iznosi i neces ne znam koliko izgubiti na konverziji. Na devizni racun uvek uplacivati EUR.
 
Android Pit aplikacija. Ja jos nisam nasao neki software da ima na Playu a da nema na Pit-u. Placanje bez ikakvih problema ;)
 
Do sada sam uspesno koristio MU, ali sada ne uspevam da vidim paid apliakcije kada sam instalirao NETA JB ROM. Zna li neko da li je do JB ili je nesto drgo u pitanju? pratio sam uputstvo sa Airplane modom i nista...
 
Nazad
Vrh Dno