Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Haha, ne vidim na listama koje ja otvorim, a na ovoj tvojoj vidim, nisam baš toliko ćorav :)
 
Neverovatno ali ako se dole za jezik izabere English(GB) pojavi se naša zemlja u listi...a ako stoji English(US), nema nas o_O...misterija
 
Poslednja izmena:
Znam... sto bi se reklo "nidje veze".

dafuq5.jpg
 
Totalna konfuzija :)
Nadam se da će srediti to plaćanje do 22. hoću da kupim novi angry birds :)
 
Poslednja izmena:
Zašto uopšte mislite da je problem kupovine do njih?
 
Moguće i da je do našeg nestabilnog dinara. Pošto stalno pada, onda bi stalno morali da koriguju cene.
Ali to mene ne zanima, ja samo hoću da potrošim svoj mukom zarađen novac na malo ptica i svinja :)
 
Je l' neko probao da kupuje sa marketa bez unlockera i sl.? Ja sam upravo gledao placene aplikacije preko weba na play.google.com i za svaku apk mi pise da je kompatibilna sa mojim telefonom. Na telefonu sam iskljucio unlocker i deinstalirao ga, mogu da kupujem aplikacije. Neka neko potvrdi da konacno mozemo da kupujemo konacno apk sa marketa bez silnih procedura :).
 
Ne mogu ni sa kompa ni sa telefona, a baš sam se bio obradovao. Možda postepeno puštaju.
 
Ne radi ni meni :(
 
Hm, cudno... evo, ja sam udario screenshot sta dobijem kada krenem da kupim neku aplikaciju. Dakle, sve regularno. Mozda je postepeno zaista.

Doduse, primetio sam da ne mogu da pregledam aplikacije koje se placaju, cak i kada idem preko pretrage, ne izbacuje mi aplikacije koje se placaju, ali ako otvorim stranicu besplatne aplikacije, sa leve strane mi se pokaze sve ostalo sto ima od tog developera, pa izmedju ostalog i aplikacije koje su na prodaju. Verovatno jos uvek nije sve u potpunosti ispeglano, ali je ovo korak napred. Na telefonu mogu da pretrazujem sve aplikacije i da ih normalno kupujem.
 

Prilozi

  • apk.PNG
    apk.PNG
    317 KB · Pregleda: 163
Vidim i ja sa strane placene aplikacije, to sam oduvek video, ali kada odem na njih onda nisam kompatibilan. Videcemo za par dana, bilo bi dobro da su sredili to.
Mada mozda ti je market zapamtio podesavanja i podatke od kada si imao ulocker, mada to je malo verovatno.

A u kojoj valuti ti je izražena cena i u kojoj se vrši plaćanje, eur ili dinari?
 
Poslednja izmena:
Tek sada vidim na slici da je prikazana valuta i da nisu dinari. Onda ti je verovatno zapamtio podatke od ranije. Slicno se desilo meni sa chrome-om, skinuo sam apk, instalirao, deinstalirao, i potom normalno instalirao sa marketa i evo dobijam update-ove, i ako srbija nije jos podrzana.
 
Updateovi se dobijaju normalno za sve aplikacije instalirane na telefonu...free i placene, bez obzira na market
 
Koliko ja znam, one koje ubacis na telefon kao apk nece biti update-ovane. Vec samo one koje si legalno skinuo, odnosno kupio sa marketa.
 
Da da na to sam mislio :)...one kupljene unlockerima se updateuju bez problema
 
Da, ali ja nemam unlocker niti sam maskirao ip adresu kada sam skinuo chrome sa marketa. Moja pretpostavka je da je market prepoznao da sam ranije imao chrome i da mi je zato dopustio da ga skinem legalno. Zato mislim da se i njemu desilo nesto slicno, da mu je market zapamtio da je kupovao ranije i da zato sada moze i dalje da kupuje bez unlockera.
 
Moguce je jos i da mu i dalje stoji ime drugog operatera na nalogu..koga je promenio sa nekim unlockerom..mada ja se taman ponadao :p
 
Hm, a gde bi se to moglo proveriti? Onda je verovatno ostalo zapamceno, cak iako sam deinstalirao i iskljucio sve. I kako onda uostalom da vratim da bude moj operater, tj. Telenor?
 
Meni ispod cene piše model telefona i operater, a piše i kada se otvori ono novo prozorče kada klikneš da kupiš.
 
Nasao sam, ima kada se pregledaju registrovani uredjaji. Stoji T-Mobile... :(. Ne znam kako je ostalo kada sam iskljucio Market Unlocker pa ga jos i deinstalirao. Sacekacemo jos, izgleda.
 
Poslednja izmena:
Jel se seca neko postupka za koriscenje Market Unlockera( ukljucuje se airplane mode i tako dalje)? Vidim aplikacije, ali ne mogu da ih kupim (moguce da je ovo zbog koriscenja market enablera pre toa, koji je tako reagovao...
 
Poslednja izmena:
To work with Android Market 3.x and Google Play,
1. Turn on flight mode
2. Enable Market Unlocker and auto unlock (by default Verizon is configured)
3. Got to system Setting => Applications => Manage applications => All => Market, and click “Clear data”
4. Reboot phone
5. Turn on Wifi/3G
6. Wait google service sync-up completed or refresh in Gmail.
7. Open Android Market or Google Play. paid apps are there. Turn off flight mode now.

Meni hoće da ugasi Flight mode kod prvog reboota
 
Ima li sta od ove price? Kupovina bez unlocker-a i sl... jel neko pisao google-u, raspitivao se...? :/
 
Nema još ništa od toga...ili unlocker ili samo besplatne aplikacije...ja sam im pisao još pre nekoliko meseci, ali sam dobio samo generičke odgovore..
 
Ima da se na play uđe negde da se vide problemi i jedan od njih je i da u Srbiji ne može da se kupuje. Tako da Google zna za to, ali ne radi ništa po tom pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno