Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Imao sam neki link sa popustima i free aplikacijama kod njih, nije se podudarao sa nasim (Srbistan). Verovatno jos nismo bili full zastupljeni.
 
Ja "moram" zbog domaćeg HBO go.. ako ti je akaunt na USA ne možeš da se prijavis na njega. Verovatno može sa vpn , ali to smara

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Hmm, ja sam skoro prešao na nemački PS, ali sam pre toga bio na našem PS-u, međutim dok sam u inostranstvu mi nije radio HBO Go ni kad se zakačim na naš VPN.

Sam HBO Go nema pristup mnogo čemu, tako da ne znam šta me, osim strane SIM kartice, može odati. Doduše, imam i našu u telefonu.

Ako imaš strani VPN, a sada si na našem storu i radi ti Go, možeš li se zakačiti na neku drugu zemlju i pokrenuti Go?
 
Ne mogu da prođem SetUp za GooglePlayFamillyLibrary ,u delu SetUp a Familly Payment Method izbacuje prozor Request failed / The selected currency and country of RS/RSD are incompatible.
Nisam se nikada bahtao otvaranjem Američkog PS account-a, pročitao sam uputstvo.. (žešće smaranje preko VPNa), pa me zanima kako da ugasim ovaj Srpski PS account i kreiram Američki ? Ne BiH se vraćao na Srpski PS account, jer ne kupujem aplikacije i igrice u tom gabaritu da mi je razlika u transakciji RSD/$ bitna.

Dakle, želeo bih da delim kupljene aplikacije sa članovima porodice, ali ne prolazi SetUp. Nebitno mi je što ne vidim mnoge aplikacije sa srpskim account-om..za sada sve što želim da kupim postoji u RSD valuti.
 
Poslednja izmena:
Pokusavam klincu da kupim Minecraft. U family je ali kad u family link-u idem da dodam payment methodu izbacuje mi istu gresku kao Syntauru iznad Request failed / The selected currency and country of RS/RSD are incompatible. Pokusao sam i godine u profilu da mu dignem preko 18 pa da direktno na njegovom nalogu dodam karticu ali mi ne da da mu promenim godine izbacuje gresku update failed try again later.

Ima li resenja ovome?
 
Pokusavam klincu da kupim Minecraft. U family je ali kad u family link-u idem da dodam payment methodu izbacuje mi istu gresku kao Syntauru iznad Request failed / The selected currency and country of RS/RSD are incompatible. Pokusao sam i godine u profilu da mu dignem preko 18 pa da direktno na njegovom nalogu dodam karticu ali mi ne da da mu promenim godine izbacuje gresku update failed try again later.

Ima li resenja ovome?
Isti problem. Jel ga rešio neko?
 
Jesi li probao da kupiš preko desktop browsera?
Ja bez problema kupujem na svom nalogu, problem je kad hoću da aktiviram plaćanja za decu koji su ubačeni u moj Family group. Treba dodati family payment method opciju za tu karticu (dakle ista ona kojom već kupujem) i tu izbacuje grešku.
 
Pa jesi li probao, PS cesto ume da se ubaguje, a Family Link da ne pominjem. Mada ja svom nikad ne bih kupio Minecraft mobile (a trazio je naravno), tendinitis u najavi i dosta veci zamor ociju - ako postoji mogucnost za PC, ja bih preporucio.
 
Pa jesi li probao, PS cesto ume da se ubaguje, a Family Link da ne pominjem. Mada ja svom nikad ne bih kupio Minecraft mobile (a trazio je naravno), tendinitis u najavi i dosta veci zamor ociju - ako postoji mogucnost za PC, ja bih preporucio.
Ma na desktop browseru puca, a Minecraft je drugi forumaš pomenuo, ne ja.
 
ogranicen je na sat vremena dnevno a ima minecraft na soniju pa neka tu igra... probacu preko browsera cisto da vidim da li radi
 
Kako da ridemujem India Playstore code? Imam indijski nalog ali ne prihvata ga, izbaca grešku. Probao i sa VPN-om, džabe.
 
Proveri da li je VPN dobar (da google i whatismyip daju adresu u Indiji), a uvek možeš probati i neki drugi VPN.

Proveri da li si svuda na Google-u stavio da je adresa Indija (GP, YT i ne znam gde je još bila ta adresa).
 
Provjerio VPN odmah, whaismyip me recimo locira u Bombaju, obrisao sam i keš sa Playstora, probao sve uvjek dobijem grešku.
Evo probao i preko računara dobijem isto - Couldn't redeem this code. This code can only be used in India. See Gift Card terms of service.
 
Poslednja izmena:
Nemam ideju do čega onda može da bude.

Nisi rekao jel ti i u GP-u zemlja Indija.
 
Da naravno, indijski playstore, povezan sa našom karticom i mogu da kupujem regularno ali in apps purchase ne radi. Jedino je rješenje da in apps trgovine obavljam gift codovima ali iz nekog razloga ne prolaze. Vidim pun net sa istim problemom, ima dosta i fikseva ali ovo što sam ja probao ne radi...
 
Pokusavam klincu da kupim Minecraft. U family je ali kad u family link-u idem da dodam payment methodu izbacuje mi istu gresku kao Syntauru iznad Request failed / The selected currency and country of RS/RSD are incompatible. Pokusao sam i godine u profilu da mu dignem preko 18 pa da direktno na njegovom nalogu dodam karticu ali mi ne da da mu promenim godine izbacuje gresku update failed try again later.

Ima li resenja ovome?
Jesi uspeo na kraju da resis ovo?
Ja godinama drzim US PS, napravio sam family group, dodao klinca i zenu i to sljaka. PRobao sam sign-up for family library, dobijam "Country not supported". Tunnelbear na US lokaciju, force stop aplikacije na telefonu, obrisao cache+data, ista stvar. Tunnelbear na kompu, obrisao cache iz browsera, ista stvar. Krenuo sam u chat sa njihovim supportom ali sam odustao na pola...
Jedino sto mi pada na pamet je da proverava karticu, ako visa internet intezina nekako ima broj kartice koji je vezan za Evropu/Srbiju...
 
Nisam odustao sam, video na netu da i Nigerijci imaju taj problem koji nije resen godinama. Shvatio to kao znak da ne treba da ima minecraft na telefonu i lagano odustao.
 
Mali update, ovo sam dobio kao update na mail od njihove podrske:
"I understand that you are having trouble signing up for the family library. I have checked this with my expert team and they have found discrepancies on your current location. Please know that you would have to be physically located in the US to be able to create a family library or let alone use the Google play family group. Since there's a discrepancy in the location the country error message is coming up. You would be able to sign up for a family library whenever the country matches the one you have listed on your Google account at pay.google.com"

I kazem, i dalje mi nista nije jasno: force stop play store na telefonu, delete data (ne samo cache), tunnelbear vpn ka US - nece. Probao i uninstall svih play store update-ova, ista stvar.
Isto to na kompjuteru, nece.

Adresa mi od pre x godina stoji na Kaliforniju, mobilni je doduse +381, visa takodje nasa, jedino ako nisu uveli neke provere na osnovu toga...

Jel ima neko ko koristi Family library na US nalogu? Ne uspevam da nadjem neke skorije informacije, ali bih rekao da Srbija nije podrzana jos uvek.
 
Ne mogu da prođem SetUp za GooglePlayFamillyLibrary ,u delu SetUp a Familly Payment Method izbacuje prozor Request failed / The selected currency and country of RS/RSD are incompatible.
Nisam se nikada bahtao otvaranjem Američkog PS account-a, pročitao sam uputstvo.. (žešće smaranje preko VPNa), pa me zanima kako da ugasim ovaj Srpski PS account i kreiram Američki ? Ne BiH se vraćao na Srpski PS account, jer ne kupujem aplikacije i igrice u tom gabaritu da mi je razlika u transakciji RSD/$ bitna.

Dakle, želeo bih da delim kupljene aplikacije sa članovima porodice, ali ne prolazi SetUp. Nebitno mi je što ne vidim mnoge aplikacije sa srpskim account-om..za sada sve što želim da kupim postoji u RSD valuti.
Jesi li uspeo da dodas Family payment method? Cerka hoce da kupi neke dodatke u igricama i nikako da uspem da odradim Sign up for Family Group, izbacuje mi gresku i na telefonu (kao tebi) a i na kompu.
 
Jesi li uspeo da dodas Family payment method? Cerka hoce da kupi neke dodatke u igricama i nikako da uspem da odradim Sign up for Family Group, izbacuje mi gresku i na telefonu (kao tebi) a i na kompu.
Verovatno to već znaš , da oboje morate biti u istoj državi da bi mogao da deliš paid aplikacije sa članovima porodice. Na mom telefonu sam to uspešno odradio. Ali na drugom telefonu (HuaweiP30Pro, da nije zbog toga😁) koji nikada nije menjao geografsku lokaciju, a kada sam pokušao preko VPN-a da promenim lokaciju , nije prihvatao. Tako da sam na tome i ostao. Nisam ništa menjao, a aplikacije koje sam želeo da šerujem na tom telefonu, naprosto sam ih ponovo kupio. krastavac.
Davno sam to radio, di si iskopao ovu poruku, mora da si čitao ceo trhead od početka 🤓
 
Ja mislim da svakako ne bih mogao da je dodam na FamilyLink ako nismo u istoj drzavi. Cini mi se da sam imao bas taj problem kada sam je dodavao i da sam to resio tako da ne bi trebalo da je to problem.
 
Pa onda nisam shvatio tvoje pitanje?
Preko TunnelBear sam odradio ceo proces na tom drugom telefonu, ali i posle uspešne registracije na američku adresu , kada sam u family members hteo da dodam taj drugi PS account, odbijao je pod izgovorom da ne pripadamo istoj geografskoj lokaciji. Opet , ponavljam, preko TunnelBear je sve odrađeno prema uputstvu koji se nalazi u OP.
 
Moj odgovor je vezan za dodavanje clana porodice u FamilyLink... Dok smo bili u razlicitim zemljama nisam mogao da dodam cerku u FamilyLink. Sada imam problem sa placanjem, zelim da dodam mogucnost placanja ali mi izbacuje gresku " equest failed / The selected currency and country of RS/RSD are incompatible".
 
Ne može da se plati, mi smo se nažalost iz legale i plaćanja vratili na oldschool ilegalu, ubacujem deci ručno APK punih verzija. Ako njima naše pare nisu dobre, šta ja da im radim. Mi smo svi u istoj zemlji, uredno sve konfigurisano kako treba, ali puca sa istom greškom koju imaš i ti.
 
Ma nije do apk punih verzija, ima neka igrica "Stumble Guys" gde ima da se placa nesto unutar igrice, neki likovi i ne znam ja tacno sta, znam da me cerka danima tera da joj kupim.
 
A jel može da se kupi dopuna (kao na sajtovima all keys), pa preko nje da se plati?
 
Ne moze, cim krene u kupovinu izbaci joj da pita parenta i da joj nije omoguceno.
 
@Swiper Ista stvar, ja sam zbog Stumble guys krenuo u celu ovu pricu.. i nista nisam uradio.
Od google supporta (pejstovao sam par postova iznad) sam dobio poruku da mi se trenutna zemlja ne slaze sa zemljom definisanom u accountu (USA), iako sam bio na US VPNu preko tunnelbeara...
Odustao sam, mislim da je jedina varijanta da skroz uklonim family, kupim klincu sta mu treba i vratim family, ali me mrzi da se zezam sa tim...
 
Ja ne mogu da uklonim family jer sam se zeznuo i upisao datum rodjenja. Nakon toga sam dobio mail da ukoliko ne dodam na family brisu account u roku od 14 dana. Ne mogu da obrisem datum rodjenja niti da stavi neki 18+ jer trazi dokument :D
 
Hmmmm vidis to nisam probao, moguce da bih zaglavio isto gde i ti.. klincu sam stavio 2010 (u stvari je 2012, ali ne menja stvar)...
Znaci jedino resenje bi bilo da mu pravim novi google nalog.
 
Nazad
Vrh Dno