Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Vidiš, i skuplji su. Nisam puno ni trazio jer sam brzo skontao da se mora cijeli pogon rastaviti. Nije sada ni bitno. Sve ce to letiti sa GT-a.
 
Ako već radis upade gledaj da staviš "šuplju" patronu tj HT2 i adekvatan pogon (sad kreću sa alivio klasom).
 
Vidjet cu kako budem raspolozen, ne znam koliko cu poslije izvuci novca prodavajuci GT. Nisam ni mislio nista stavljati ispod alivia ali opet, moze posluziti i acera do kraja godine.
 
Konačno reših misteriju kako se brdaši na profi trkama tako leko pentraju po planinama! Juče komentator tokom Đira pomenuo kako valjda Tibo Pino ima 69 kila! :) Hahaha, baš me nasmeja, ali nije to vrhunac nego kad je dodao da Nairo Kintana ima 10 kila manje! :D Hahahaha, sjajno! Pa ja sam u 4. osnovne imao 41 kg (ne znam zašto se sećam), a nisam uopšte bio debeo (čak mnogo bolje građen nego danas).

Da, naravno da postoji i odnos visine i težine, max snage koja može da se proizvede, itd, ali baš me slatko nasmeja sa ljudima od 59 kila. Pa kod nas je minimum za vojsku bio 51-52 kg. :) Da imam 59 kila verovatno bih morao da vozim neki teži bicikl, da ne pobedim graviataciju. :)

@Glenn Ne znam kakav si bicikl planirao da kupiš sledeće godine, ali možda sad da kupiš nešto da valja (Deore/SLX), pa ako kasnije kupiš nešto lošije, onda prebaciš pogon na njega, a prodaš lošiji? Ili ga posle prodaš polovnog (biće skoro nov, trebalo bi da ostane dobra cena), a na GT ubaciš bilo šta sa oglasa. Nisam preračunavao, ali mislim da bi bolje prošao finansijski ili bi barem godinu dana uživao u dobrom pogonu. Mada, bolje je imati dobar menjač i lanac, možda i kasetu, nekako dobar pogon samo duže traje, ne verujem da se oseća u vožnji ta... dobrota. :)
 
Thibaut Pinot piše da je 1.8 i da ima 63 kilograma, malo sam viši i teži od njega. Nisam primijetio da imam problema sa gravitacijom, taj problem uglavnom imaju debeli.
 
#175s - Vožnja uz obalu od Novigrada ka Umagu, prvi deo
Kako je poslednji film bio samo završetak prethodne vožnje, prelazim na novu, pretposlednju iz prošle sezone. Već je bila vožnja do Umaga, ali sam u Novigradu morao da pređem na drum, jer mi je bilo jako loše (zbog veoma okasnelog ručka). Sada nastavljam upravo gde sam stao i od centra Novigrada vozim obalom bukvalno koliko je to moguće, često po nekim livadama i zabitima, a i kroz kampove i sela. Predivna vožnja koja je pritom i osetno lakša od druma, jer je praktično potpuno ravna. Samo što je kilometraža neuporedivo veća, naravno. Elem, ako i kod vas i dalje svakodnevno pada kiša kao kod mene (već mesec dana skoro), evo prilike da se podsetite kako izgleda leto i da se naoštrite na ono koje nam nadam se stiže. U Umag stižem u narednom filmu, a potom vozim malo i po brdima (i mraku).

 
Konačno reših misteriju kako se brdaši na profi trkama tako leko pentraju po planinama! Juče komentator tokom Đira pomenuo kako valjda Tibo Pino ima 69 kila! :) Hahaha, baš me nasmeja, ali nije to vrhunac nego kad je dodao da Nairo Kintana ima 10 kila manje! :D Hahahaha, sjajno! Pa ja sam u 4. osnovne imao 41 kg (ne znam zašto se sećam), a nisam uopšte bio debeo (čak mnogo bolje građen nego danas).
haha uvek je tudja muka najlaksa...

I ti uspeo da dodjes do zakljucka kako je njima "lako" :)
Nije njima lako muce se oni koliko i ti, samo idu mnogo brze, zato ima ona cuvena izreka:
"it never gets easier you just go faster"

i to je apolutno tacno, koliko god kilometara prosao i dalje se isto mucim samo brzina raste :)

a ona BMI index je index telesne mase i laksi vozac daje vise wati po KG, to je isto kao sto i sportski automobili budu sto laksi sa sto jacim motorom.

evo ga jos jedan besmislen izum, od ljudi koji misle da bicikl treba da se ljulja:
https://www.kickstarter.com/project...ferral&utm_content=link&utm_campaign=fzng5hwz
 
Poslednja izmena:
Sviđa mi se ideja, da je cena neka normalna verovatno bih i nabavio.
Od kada imam mekano sedište (em mekano em sa federima) na ful-suspenžn bicikli vožnja mi je dosta udobnija, a kao posledica toga se javilo da prelazim više kilometara jer me bicikla manje zamara. Doduše i mišići su mi nešto ojačali :) pa je možda i zato :D.
Razmišljao sam i da na sve to dodam šticnu sa amortizerom :) jer ovaj setap ne može da ispegla sve neravnine po kojima vozim monti bajk, pa povremeno ustanem sa sedišta.
 
Hm maksimalna brzina 80kmh, isfleširala strava ili si stvarno postigao toliko?

Eh sad vidim da je u stvari sports tracker, on ima taj problem da izbrljavi brzinu.
 
Poslednja izmena:
I taj problem vuče godinama u nazad.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Merio sam i sa stravom
https://www.strava.com/activities/1006435734

Nekoliko poslednjih voznja ukljucujem i stravu i st bas da vidim razliku. Zelim da predjem na stravu, ali i dalje stojim iza toga da je nepregledna. Istina, ima vise opcija, ali to moze da bude dosta bolje sredjeno i rasporedjeno.

Max brzinaje 59Km/h. ST ume tu da omane, istina.
 
Ali može da te ubaci u rezonancu klackanja gore dole potpuno bezveze...
 
haha uvek je tudja muka najlaksa...

Bre bakara, kakav si to čovek, ostavi mi bar jednu utehu u životu da imam. :)
A nisam ni rekao da je lako njima da se trikaju i voze 30-40000 km godišnje, samo da je lakše kada na brdo penješ 59 ili 60 umesto 80 kila. Iako i to sve zavisi od mnogo čega, kao što sam i rekao. :)
Inače, nije ni do teškoće, ni muke ili znoja kroz koje prolaze profesionalni vozači, pa čak ni do toga da voze često po kiši ili se lomataju na kaldrmi. Ja bih se najviše iznervirao zbog vožnje kroz tako lepe krajeve, a bez mogućnosti da staneš i diviš se pogledu. Nekad se pitam i koliko je tim profesionalcima do vožnje bicikla iz čiste zabave, van treninga i da li im padne mrak na oči od pogleda na bicikl.
 
Jer nema ljepseg osjecaja nego kad nakon velikog uspona stignes do vrha i imas sta da vidis, predivan prejzaz. Doduse, jednom sam zamalo proletio ravno u krivini jer sam se zagledao u okolis.
 
Zelim da predjem na stravu, ali i dalje stojim iza toga da je nepregledna.
Pa pregledan je ST kad i nema nista od podataka :D

Opruga na sedištu nikako ne može da umanjuje silu na pedalama.
Ti bar volis fiziku... ko stvara te oscilacije?

Vecinu oscilacija stvore tvoji misici a dzombe po putu jedino mogu da imaju uticaja na tu oprugu ako ides nizbrdo, sve drugo trosi tvoju energiju.

pa djon na patikama koji se uvija pod pritiskom na pedale ima gubitak od 5-10%, opruga pravi dodatni gubitak.

Za vozikanje nije bitno 5% na ovo 10% na ono, a nakupi se tih procenata, ali ako ti je bitna efikasnost itekako jeste sve bitno.

Inače, nije ni do teškoće, ni muke ili znoja kroz koje prolaze profesionalni vozači, pa čak ni do toga da voze često po kiši ili se lomataju na kaldrmi. Ja bih se najviše iznervirao zbog vožnje kroz tako lepe krajeve, a bez mogućnosti da staneš i diviš se pogledu. Nekad se pitam i koliko je tim profesionalcima do vožnje bicikla iz čiste zabave, van treninga i da li im padne mrak na oči od pogleda na bicikl.
pa iz zabave su svi oni i poceli...droga je to :)

I naravno da stanu ili voze i iz ciste zabave a mogu i vise pejzaza da vide ;)
 
Poslednja izmena:
Ljudi zasto mi se u delovima rute gubi trag GPS? Treba da je sve ok sa telefonom. Pogledajte ove prave linije na Avalskom putu. Deluje kao da telefon ne radi (iskljucen GPS), a ondxa u drugom delu radi kako treba. Ovo mi se najcesce desava na Avalskom putu.
https://ridewithgps.com/trips/14186540
 
Poslednja izmena:
Telefon nije lepo uhvatio gps signal, tek tamo od avale je poceo da radi kako treba.

trebao bi u telefonu da imas ukljuceno ono hi accuracy lociranje, znaci i gps+ mrezno lociranje, tebi je verovatno nesto od ta dva iskljuceno pa mu je trebalo dosta za gps lock, a posle nije gubio signal.
 
Hvala za info. Probacu i obraticu paznju sledeci put, mada bas za nju nisam nasao to setovanje. Cudlo me da posle nije zezalo, a jos nekoliko puta me zezalo na Avalskom putu samo. Npr druge aplikacije su drzale rutu (Road Bike Pro i Google Fit), a samo ova je gubila. Potrazicu setovanje za nju zbog kojeg ide u sleep mod kada se ekran ugasi, mada koliko sam video koristi i mobil data i sve ostalo, a za GPS nisam nasao nikakvo setovanje bas za nju. Kazem druge aplikacije paralelno ukljucene rade kako treba, samo ova ne. Najvise mi se svidja i voleo bih nju da koristim, ako sve profunkcionise kako treba. Ista voznja sa dve razlicite aplikacije paralelno ukljucene:
https://ridewithgps.com/trips/14862839
 
Poslednja izmena:
Nije to nista cudno, narocito se desava cesto na novijim androidima od v5 pa nadalje jer sam OS prepoznaje GPS aplikacije kao velike potrosace baterije pa sad od proizvodjaca i samog UI zavisi koliko je agresivan prema aplikacijama.

I onda moze da se desi da ti samo disabluje GPS i koristis mrezno lociranje, ili koristis samo GPS bez mreznog lociranja, sto za telefone sa boljim hardverom radi GPS lock unutar 3 sekunde, a cak ume da se desi da ti UI ubije aplikaciju, pa je moras rucno zakljucati u listi aplikacija (zadrzis prst na aplikaciji i odaberes katanac)

74b4304bc976ae86b5d72c012ffa996c.jpg
55bddfb19716e0cc944f5698a1d50a3a.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala za info. Probacu i obraticu paznju sledeci put, mada bas za nju nisam nasao to setovanje. Cudlo me da posle nije zezalo, a jos nekoliko puta me zezalo na Avalskom putu samo. Npr druge aplikacije su drzale rutu (Road Bike Pro i Google Fit), a samo ova je gubila. Potrazicu setovanje za nju zbog kojeg ide u sleep mod kada se ekran ugasi, mada koliko sam video koristi i mobil data i sve ostalo, a za GPS nisam nasao nikakvo setovanje bas za nju. Kazem druge aplikacije paralelno ukljucene rade kako treba, samo ova ne. Najvise mi se svidja i voleo bih nju da koristim, ako sve profunkcionise kako treba. Ista voznja sa dve razlicite aplikacije paralelno ukljucene:
https://ridewithgps.com/trips/14862839

Mimoisli smo se :)

Sto se tice GPS, samo me jednom ST ispalio. Uredno je zabelezio koliko je trajalo vreme voznje ali je u jednoj tacki prestao da prati moje kretanje. Koristim uglavnom Moto (G, X Play, Z Play) telefone i vrlo sam zadovoljan kako rade kada je u pitanju GPS cak i kada je pomoc iskljucena. Brzine se poklapaju sa onim sto mi daje ciklo-kompjuter. Jedino gde je odstupanje primetno je akumulirani uspon. Posto cesto vozim tuda, mogu da testiram aplikaciju koju koristis.
 
Poslednja izmena:
Ti bar volis fiziku... ko stvara te oscilacije?

Vecinu oscilacija stvore tvoji misici a dzombe po putu jedino mogu da imaju uticaja na tu oprugu ako ides nizbrdo, sve drugo trosi tvoju energiju.

Heh, ne bih se složio. Najveće oscilacije nastaju zbog neravnina na putu i uzbrdo i nizbrdo i na ravnom, i zbog njih i postoji ta opruga, a oscilacije od gaženja pedale su praktično zanemarljive. Oscilacije na ravnom (ili uzbrdici) koje nastaju zbog neravnog puta nemaju nikakvog uticaja na gubitak snage na pedalama.
 
@Bakara
Hvala, probacu pa javljam ili pitam ako mi nesto nije jasno. Buni me sto OS samo ovoj aplikaciji zabrani koriscenje GPSa i to kako mu dune (nekadda, nekada ne), a ostale npr dve ukljucene rade dobro.
Obraticu paznju slwedeci put na Location modeda bude overen high accuracy. Valjda ce biti ok.

@Lukija
To ona narodna: sreli smo se, a poznali nismo :) Ajde sledeci put da se sretnemo na pecenju u onoj pecenjari pre skretanja za Vrcin :)
Ma ja koristim aplikacije onako sale radi, testiram za svoju dusu i ova mi se svidja, ali mi se neda.
 
Nazad
Vrh Dno