Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Bajker je definitivno ispao stočar ovde (a šta očekivati, englezi) ali ni biciklisti nejde u prilog to što je desnom rukom držao telefon na levom uhu i vozio jednom rukom.
 
Ljudi, sta koristite za tracking za bicikl i trcanje ? Ja sam koristio godinama Runtastic, ali mi se sve vise i vise ne svidja. U pocetku je bilo dobro jer je lepo radio i na Androidu i na Windows Mobile. Posle krenulo pro/ne pro, pa sve gore i gore. Sad bio na turi od 50km i on mi nista nije zapamtio, iako je sve vreme odradjivao rutu lepo.
Znaci, nesto sto je 100% free, bez reklama, da radi radnju i da ima da sacuva ture.
 
Ljudi, sta koristite za tracking za bicikl i trcanje ? Ja sam koristio godinama Runtastic, ali mi se sve vise i vise ne svidja. U pocetku je bilo dobro jer je lepo radio i na Androidu i na Windows Mobile. Posle krenulo pro/ne pro, pa sve gore i gore. Sad bio na turi od 50km i on mi nista nije zapamtio, iako je sve vreme odradjivao rutu lepo.
Znaci, nesto sto je 100% free, bez reklama, da radi radnju i da ima da sacuva ture.
Strava

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Pa sve se vise forsira placanje...
probaj stravu, ona je valjda najpopularnija i najvise ima opcija za analizu treninga preko desktop verzije.
 
Meni je Sports Tracker (ima reklame) bio najpouzdaniji, ali od promene baterije u HR monitoru neće da se poveže. Par meseci sam imao tri aplikacije pokrenute paralelno: ST, Runtastic i Strava. Ova druga dva su imala ispade u tih par meseci, ST je u dve-tri hiljade km samo jednom pobudalio i to nije izgubio rutu nego sam imao lažni skok na lokaciju daleko od stvarne rute pa je pređeni put i brzina bila nebulozna. Možda je i do GPS- telefona.
U poslednje vreme koristim samo Bryton uređaj, telefon odmara.
 
Garmin sat i HRM, pa upload na Stravu, ili gde već hoćeš. Posebno je dobra kombinacija za trčanje, ima taj running dynamics (za ovo mora Garminov HRM-Run), gde ti meri vertikalne oscilacije, dužinu koraka, asimetriju (dužina kontakta svakog stopala sa zemljom). Daje vrlo korisne savete, barem meni.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Hahahaha, da ne poverujes. U jednoj temi kaze covek da je zadovoljan bubicama za 150€, sad ovde lampa za bicikl 150€ :d

Pa dobro, to za ''lampu'' i jeste malo :D a sto se slusalica tice imas ovde na forumu vise primera gde korisnici uopste nisu bili zadovoljni sa sluskama koje su placene 150e+.
 
Kad sam ja tebe uvredio?! Pogledaj moju poruku malo bolje. Mogao sam svasta iskreno da kazem na cinjenicu da neko daje 150e za svetlo za bajs, ali sam se samo nasmejao. Nisam te uvredio ni u jednom trenutku.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo ti jedno jednostavno i jeftino a vrlo efikasno resenje za prednje svetlo, bar meni :)

https://www.aliexpress.com/item/32837078525.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqevvfX , T6 lampa od 3,89$
https://www.aliexpress.com/item/32727432326.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqevvfX
1X Panasonic 18650 2400maH kod nas na KP

Koristio sam ranije solarstorm x2 sa njegovim powerbankom koji je trajao godinu dana pa sam posle kupio novo kuciste za power bank i nove baterije i na kraju mi je postalo sve preglomazno za letnje voznje kad sve trpam u torbicu i ne nosim ranac.
Onu T6 lampu koristim za bajs, kampovanje, planinu , slabija je od solarstorm ali dovoljno jaka za sve nabrojano.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo ti jedno jednostavno i jeftino a vrlo efikasno resenje za prednje svetlo, bar meni :)

https://www.aliexpress.com/item/32837078525.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqevvfX , T6 lampa od 3,89$
https://www.aliexpress.com/item/32727432326.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqevvfX
1X Panasonic 18650 2400maH kod nas na KP

Koristio sam ranije solarstorm x2 sa njegovim powerbankom koji je trajao godinu dana pa sam posle kupio novo kuciste za power bank i nove baterije i na kraju mi je postalo sve preglomazno za letnje voznje kad sve trpam u torbicu i ne nosim ranac.
Onu T6 lampu koristim za bajs, kampovanje, planinu , slabija je od solarstorm ali dovoljno jaka za sve nabrojano.

nije to katastrofa rešenje, a ima i boljih nosača za obične ručne lampe, mada nije to potpuno rešenje.
Pravo svetlo za bajs ima flood light i usmeren snop. Dodatno neki imaju blink. Filozofija je to ako baš gledaš nešto dobro da uzmeš.
Odlično je rešenje za sve kojima treba univezlano svetl koje se lako skida.

Sve zavisi od potreba. Ja vozim po gradu koji je osvetljen i retko nailazim na mračne delove gde mi uopšte treba svetlo i tu mi posao vrši bilo šta, ali stvarno bilo šta da stavim, meni će raditi posao. Koristio sam baš takvog kineza sa stalkom. Ono baca ljubičasto svetlo, a ne čisto belo, ali ni to nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Ali ta nije za bicikl, nema cut off, zaslepljuje one iz suprotnog smera.
Inače glavna namena joj je power bank.
 
Poslednja izmena:
Ma odlična je, lako se ona spusti niže da ne zaslepljuje.
Moja je stariji model prva generacija, a i zgodno je što može kao Powerbank da se koristi i to ponekad treba

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajd neko ko zna, da li sam ovo mogao da uradim a da ne primetim (za jedno 10 vožnji 15-25 km)? Isto tako čudno bi mi bilo da sam tek sad prvi put video (kupio polovan bicikl pre mesec dana?Screenshot_20190617-192353_Gallery.jpgScreenshot_20190617-192333_Gallery.jpg
 
Poslednja izmena:
na pravilno podesenom bajsu nije moguce. Od takvog grinda ne bi bilo moguce voziti.
Mozda je covek izbrusio da bi stavio neki neadekvatni deo.
Postoji neka minimalna sansa da je prednji menjac bio prenisko i da je na najmanjem zupcaniku grebao tako, ali mislim da bi to ostavilo drugaciji trag
 
To je na sredini visine zupčanika. Lanac, koliko vidim, ne prilazi. Mogao je samo zupčanik ili ovo što kažeš namerno...
Nego, koliko je ovo oštećenje za aluminijum, da ignorišem ili nastavim sa nerviranjem?
 
Poslednja izmena:
Pre ovog pogona je bio neki koji se grebao o ram ili je jos uvek isti, kratka i neodgovarajuca patrona je napravila problem.
 
To je na sredini visine zupčanika. Lanac, koliko vidim, ne prilazi. Mogao je samo zupčanik ili ovo što kažeš namerno...
Nego, koliko je ovo oštećenje za aluminijum, da ignorišem ili nastavim sa nerviranjem?
Sigurno nije namerno.
A vidjao sam dosta puta tako oštećenje, i mislim da ono nastaje kada spadne lanac pa se u vožnji nabacuje na sajbnu.

Osim što ružno izgleda ne verujem da mu nešto smeta.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni to deluje namerno izbruseno ili turpijano. Pogotovo zbog sirine samog ostecenja. Drugo niko normalan ne bi mogao voziti bicikl da je nesto kacilo
 
Nazad
Vrh Dno