Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Beogradske biciklisticke staze iscrtane na kolovozu u vecini slucajeva su neupotrebljive jer sluze za parkiranje dostavnih vozila i stajanje na 2 minuta sa 4 zmigavca. Najbolji primer je nova biciklisticka staza u Vasinoj ulici.
 
Pa biciklisticka staza je biciklisticka staza, ko da je bitno dal je na putu isrctana ili je do pešačke staze odvojena ivicnjakom

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Vidiš, nisi u pravu, to nije biciklistička STAZA ili pešačko-biciklistička staza nego biciklistička TRAKA. Ograničenje brzine od 35kmh se ne odnosi na TRAKU nego na STAZU. I naravno da je to bitno, jer trotoar je ipak namenjen za pešake, a oni su, čak i kad nisu mala deca u pitanju naravno uvek u lovostaju. Logično je da ograničenje bude samo 10. U stvari i ograničenje od 35 na STAZI ima logike. Jedino bi glupo bilo da to ograničenje važi i na TRACI, mada to nigde ni ne piše, pa cepaj koliko hoćeš ili možeš (naravno ispod regulisanog ograničenja).

"...13) biciklistička TRAKA je saobraćajna traka namenjena isključivo za saobraćaj bicikala, mopeda i lakih tricikala,

26) biciklistička STAZA je put namenjen isključivo za kretanje bicikala,

26a) pešačko-biciklistička staza je put namenjen za kretanje pešaka i biciklista..."


"Član 89.
Vozač bicikla ne sme da se kreće biciklističkom STAZOM brzinom većom od 35 km/h.
Ukoliko na putu postoji biciklistička TRAKA, vozač bicikla, mopeda i lakog tricikla mora da se kreće desnom biciklističkom trakom u odnosu na smer kretanja saobraćaja.
Na biciklističkim stazama za saobraćaj u oba smera vozila, vozač bicikla mora da se kreće desnom stranom u smeru kretanja vozila.
Ako se dva ili više vozača bicikala, mopeda i tricikala kreću u grupi, dužni su da se kreću jedan za drugim..."
 
Poslednja izmena:
10 kmh je samo na pešačko-biciklističkim zonama, odnosno zonama gde nisu jasno odvojeni pešački i biciklistički deo. Pešaško-biciklistička zona nije isto što i biciklistička staza, ali su ista pravila uz (dodatno) ograničenje od 10 kmh (koje ne važi na biciklističkoj stazi).

Tamo gde je jasno odvojen pešački i biciklistički deo, to je biciklistička staza i ograničenje je 35 kmh i nemaju šta da pešaci, deca ili mame sa kolicima, rade na njima. ;)

Vozač bicikla ne sme da se kreće biciklističkom stazom brzinom većom od 35 km/h
Pešak je dužan da preko kolovoza i biciklističke staze prelazi pažljivo i najkraćim putem, nakon što se uveri da to može da učini na bezbedan način. Prilikom prelaska preko kolovoza pešak ne sme da upotrebljava mobilni telefon niti da koristi slušalice na ušima.

10 kmh se smatra brzinom kretanja pešaka, i to važi za svaku zonu gde ne postoji istaknuta zabrana kretanja biciklom, kao što je imate u pešaćkoj zoni u centru Novog Sada.
 
Poslednja izmena:
Koji to pesak šeta 10km/h?[emoji23]

Kada su bici staze dvosmerne opasno je ići 35km/h to je dosta velika brzina za tako usku stazu i mimoilaženja
Dve budale da naidju i sudare se poštujući ograničenje biće mrtvih zato ja kažem da je kolovoz sigurniji za bicikliste



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji to pesak šeta 10km/h?[emoji23]

Kada su bici staze dvosmerne opasno je ići 35km/h to je dosta velika brzina za tako usku stazu i mimoilaženja
Dve budale da naidju i sudare se poštujući ograničenje biće mrtvih zato ja kažem da je kolovoz sigurniji za bicikliste

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Mislim da ima više *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* za volanom motornog vozila, nego za volanom bicikla. I šta se dešava kada na kolovozu dođe do kontakta bicikla i motornog vozila. Naravno da biciklista izvuče deblji kraj, neretko sa tragičnim posledicama:
https://www.blic.rs/vesti/hronika/kombijem-usmrtio-biciklistu-nesreca-na-putu-kod-backe-topole/wwpvkc4
https://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/nesreca-u-zvorniku-biciklista-povreden-nakon-sto-ga-je-udarila-golfom/rv1j7mg
https://www.blic.rs/vesti/hronika/udario-biciklistu-i-pobegao-starac-preminuo-na-licu-mesta-vozac-uhapsen/ylefjkx
https://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/tesko-povredjena-zenu-54-na-biciklu-udario-sitroen/ptgfyxe
https://www.blic.rs/vesti/hronika/automobil-pokosio-biciklistu-podlegao-povredama/knz9xec
https://www.blic.rs/vesti/hronika/poginuo-biciklista-teska-nesreca-na-putu-vrbas-kucura/g45xwnr
https://www.blic.rs/vesti/hronika/nesreca-na-putu-srbobran-becej-u-udesu-poginuo-biciklista/v7wl1nt
https://www.blic.rs/vesti/hronika/poginula-zena-kod-loznice-vozila-bicikl-kada-je-na-nju-naleteo-automobil/sw1vcqc
itd itd...
 
Da si malo detaljnije pogledao video bi da su to sve nesrece na magistralnim putevima koje su se desile po mraku gde je biciklista bio neosvetljen, a mi pricamo o gradskoj voznji gde je razlika u brzini izmedju vozila i bicikliste mala i krecu se u istom smeru.
 
^^Sta ti je poenta? Najnormalnije je da u "kontaktu" jakog i slabog, strada slabi. 10 km (ajde i koji km vise) je sasvim ok za mesovitu stazu. Naravno da kada je prazan trotoar opalim vise ali tamo gde ima pesaka ne mozes da racunas na njihovu svest o nacrtanoj liniji na trotoaru. Pogotovo ako su deca u pitanju. Odvojena biciklisticka staza, stvarno je opasno da se mimoidju dvoje biciklista sa po 30+ kmh. Kolovoz je druga prica ali tamo je naravno biciklista ugrozena vrsta. Ja kad vozim (bicikl), iako za sebe mogu reci da divljam, vozim tako kao da me niko ne vidi. Uopste ne racunam da ce neko da pazi na mene. Te fore, imao sam prednost, po meni nisu dokaz prisustva inteligencije, cak naprotiv...
 
Poenta je da nocu (a ni danju) ne treba ici magistralom narocito neosvetljen :)

Nemoj da divljas po stazama, pre ili kasnije ces udariti u nekog.
 
Poslednja izmena:
Kada su bici staze dvosmerne opasno je ići 35km/h to je dosta velika brzina za tako usku stazu i mimoilaženja
Dve budale da naidju i sudare se poštujući ograničenje biće mrtvih zato ja kažem da je kolovoz sigurniji za bicikliste

Ako se sudare dva biciklista, koji idu u suprotnom pravcu, 35km/h, dali se to onda računa kao da se svaki sudario sa 70km/h :d
 
To je vecito pitanje...
ali mislim da se ne racuna tako vec se racuna kao da je udario u staticnu prepreku, zid na primer, a to je mnooogo jak udarac:-devil-:
 
Imate u Sportofis-u popust od 20 do 50% na skoro svu bici garderobu.
Juce sam svratio nesto da pogledam i vidim pise popust, a nigde na sajtu nema obavestenja.
Uzeh termo gornji deo dresa za malo preko 2.000 din.
 
Da si malo detaljnije pogledao video bi da su to sve nesrece na magistralnim putevima koje su se desile po mraku gde je biciklista bio neosvetljen, a mi pricamo o gradskoj voznji gde je razlika u brzini izmedju vozila i bicikliste mala i krecu se u istom smeru.

Izvini, ali ne vidim da su se sve nesreće desile po mraku.
Evo jedne priče sa Novog Beograda. U sred bela dana ženu oborio bus.
https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3100341-autobus-na-liniji-85-oborio-zenu-na-biciklu-kada-je-vozac-dosao-do-mene-postavio-mi-je-2-pitanja

Linkove koje sam postavio jesu priče sa magistarlnih puteva i nigde ne piše da je biciklista bio kriv jer nije bio osvetljen. Kada za volanom vozač automobila ima 1.16 promila alkohola u krvi, možeš da budeš osvetljen i reflektorom. Sve je to džabe.
 
Poslednja izmena:
^^Sta ti je poenta? Najnormalnije je da u "kontaktu" jakog i slabog, strada slabi. 10 km (ajde i koji km vise) je sasvim ok za mesovitu stazu. Naravno da kada je prazan trotoar opalim vise ali tamo gde ima pesaka ne mozes da racunas na njihovu svest o nacrtanoj liniji na trotoaru. Pogotovo ako su deca u pitanju. Odvojena biciklisticka staza, stvarno je opasno da se mimoidju dvoje biciklista sa po 30+ kmh. Kolovoz je druga prica ali tamo je naravno biciklista ugrozena vrsta. Ja kad vozim (bicikl), iako za sebe mogu reci da divljam, vozim tako kao da me niko ne vidi. Uopste ne racunam da ce neko da pazi na mene. Te fore, imao sam prednost, po meni nisu dokaz prisustva inteligencije, cak naprotiv...

Poenta je da treba koristiti biciklističke staze tamo gde ih ima. A kolovozom voziti samo gde se mora. Redovno viđam pametnjakoviće koji voze kolovozom ulicom Jurija Gagarina, a postoji biciklistička staza. I pre 15ak dana je bila neka situacija na mostu na Adi sa biciklistom na kolovozu. I onda se postavlja pitanje zašto Beograđani žele biciklističke staze ako mogu da voze ulicama. Pa zato što nisu sigurni na kolovozu.
 
Poslednja izmena:
Naravno, to ko vozi da se transportuje. Ja teram sat vremena pun gas srca radi pa mi takav način ne odgovara, prinuđen sam na kolovoz. Naravno da ću od bloka 70a ka gradu voziti mešovitom trakom (nema pešaka) ali u smeru 45og idem kolovozom, uvek totalno uz desnu ivicu...
Ipak, Most na Adi je po meni ludost ići kolovozom (takođe i bezobrazno pošto je veoma frekventan a postoji mešovita staza), isto kao i Gazelom. Sa druge strane, Ostružnički, žutom trakom, koji put izrizikujem.
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali ne vidim da su se sve nesreće desile po mraku.
Evo jedne priče sa Novog Beograda. U sred bela dana ženu oborio bus.
https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3100341-autobus-na-liniji-85-oborio-zenu-na-biciklu-kada-je-vozac-dosao-do-mene-postavio-mi-je-2-pitanja

Linkove koje sam postavio jesu priče sa magistarlnih puteva i nigde ne piše da je biciklista bio kriv jer nije bio osvetljen. Kada za volanom vozač automobila ima 1.16 promila alkohola u krvi, možeš da budeš osvetljen i reflektorom. Sve je to džabe.

Dovoljno je da pogledas u koje vreme su se nesrece dogodile i znaces da su bile po mraku, u ostalom ti si pricao o smrtnim slucajevima a ovo na NBG niko nije poginuo niti je meni poznato da je neko poginuo u gradu pa cak ni taj momak sto je prelazio preko mosta na adi.

A ironija svega je sto forsiras voznju ti koji vozis ebajk 40km/h po biciklistickim stazama
 
Dovoljno je da pogledas u koje vreme su se nesrece dogodile i znaces da su bile po mraku, u ostalom ti si pricao o smrtnim slucajevima a ovo na NBG niko nije poginuo niti je meni poznato da je neko poginuo u gradu pa cak ni taj momak sto je prelazio preko mosta na adi.

A ironija svega je sto forsiras voznju ti koji vozis ebajk 40km/h po biciklistickim stazama

Prosvetli me i reci mi u koje vreme su se dogodile sledeće nesreće.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/udario-biciklistu-i-pobegao-starac-preminuo-na-licu-mesta-vozac-uhapsen/ylefjkx
https://www.blic.rs/vesti/hronika/automobil-pokosio-biciklistu-podlegao-povredama/knz9xec
Nigde ne piše vreme kada se desila nesreća.

I o kakvim smrtnim slučajevima sam pričao???? Pomeri se sa mesta. Pogledaj moje prethodne postove. Rekao sam da preilikom sudara vozila i bicikla biciklista uvek izvuče deblji kraj neretko sa tragicnim posledicama. A to znači da vrlo retko može da se biciklista posle udesa izvuče bez ogrebotina, modrica, uganuća, loma...
A to što ti misliš da je biciklista super prošao što nije poginuo nakon što ga je udario autobus na Novom Beogradu ili bilo na kom drugom mestu u gradu. Za to nemam komentar.

Da li ti imaš neki dokaz, tj. snimak gde se vidi da ja vozim ebajk 40km/h na biciklističkoj stazi i kršim zakon?
 
Here we go again...

...riding on 720p...
 
ebike ima brzinomer koliko ja znam, pa valjda znas kojom brzinom vozis?
 
ebike ima brzinomer koliko ja znam, pa valjda znas kojom brzinom vozis?

Naravno da imam precizan brzinomer i pazim da na biciklističkoj stazi ne vozim brže od 35km/h koliko je i dozvoljeno. Kada siđem na kolovoz, idem brže od toga jer je tu dozvoljena veća brzina. Zato želim da od bakare čujem da li ima dokaz da na bici stazama idem preko 35km/h ili me lažno optužuje da kršim zakon. Nadam se da će se oglasiti po ovom pitanju.
 
Naravno da imam precizan brzinomer i pazim da na biciklističkoj stazi ne vozim brže od 35km/h koliko je i dozvoljeno. Kada siđem na kolovoz, idem brže od toga jer je tu dozvoljena veća brzina. Zato želim da od bakare čujem da li ima dokaz da na bici stazama idem preko 35km/h ili me lažno optužuje da kršim zakon. Nadam se da će se oglasiti po ovom pitanju.
Moj primer.
Letos me likusa-pesak nije konstatovala da vozim bici stazom dok je ona slusala muzikicu i nosila naocare za sunce. Nisam uspeo da je celu zaobidjem(potkacila mi desni vrh volana) i tu se ja lepo prospem po betonu(da ne nabrajam sve povrede koja mi je prozurokovala). Utorak mi mup salje krivicnu prijavu da se nacrtam u treci osnovini da dam izjavu dal da nastave krivicno da me gone ili da prihvatim krivicu(platim sprorazumno 30k) i obrisu ceo slucaj. Naravno ja sam platio da se ne patim po sudovima i gubim vreme. Jednostavno panduri napisu kako odgovara njima i vozio sam ne primerenom brzinom i nisam obratio paznju na pesaka. E sad. To se desilo na delu gde je bus stanica i naravno kiosk na 2m od nje, izmenju ta dva je pesacko bici staza. Tako da ni onih 10km na cas te ne bi spasilo ako oni odrede kako si ti vozio.

Da smo u nekoj krstenoj zemlji, lepo tuzim drzavu za nebezbednu bici stazu i lepo uzmem im lovu za nemar.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, udario si pešaka na trotoaru na iscrtanoj (mešovitoj) stazi i još se prosuo!? Pa nisi ti išao polako, a čim si i pao (pri maloj brzini) znači da si bio potpuno "ugašen". Pored stanica gradskog prevoza ne možeš bezbedno da prođeš ako ideš brže od običnog hoda, a to ti je 3, 4kmh. I kao što rekoh, ne možeš od pešaka da očekuješ da im pažnja bude uključena dok su na trotoaru! Ja bih bio zadovoljan da se pale bar dok prelaze ulicu. Ajde da je netko mesto u Vojvodini, sve se bicikli voze 100 godina, doduše brzinom puža ali ako je to bilo u Beogradu, gde se bicikli voze skoro isključivo rekreativno i to zadnjih par decenija, naravno da niko ne obraća pažnju na njih. A pošto su još uvek mala, zanemariva manjina, treba i da se ponašaju (ponašamo) u skladu sa tim. Evo, ti si znači prolazio između bus stanice i kioska, što si, nadam se, primetio još u dolasku i vozio si, u fazonu, moja je staza, ja idem (ko ruski tenk)!? Mislim da je tu baš za očekivati da ti neko nagazi na dvodimenzionalnu iscrtanu stazu.
Beograd nema infrastrukturu koja bi omogućila odvojene staze i, po meni, bolje bi bilo da ih ne crtaju uopšte. Ko vozi bicikl brzo, neka ide kolovozom, ko polako, trotoarom...
 
Poslednja izmena:
Ja sam išao sporije od hoda (iza ćere koja je išla pešaka), kada je lik napravio trzaj (ne korak nego baš tako) unazad (stojao je i bio okrenut leđima) i gurnuo me. Mogao sam da se polomim kao zvečka. Zašto je to uradio ni on sam nema pojma, a naravno da me uopšte nije registrovao.
Ne opravdavam slobomo-a. Ali b*dala ima previše i nikada ne možeš dovoljno da budeš spreman na njihove gluposti.
 
Poslednja izmena:
Šta je potreban uslov da bi nešto bilo biciklistička staza, a ne mešovita pešačko-biciklistička? Koja vrsta razdvajanja je dovoljna? Crvena boja, ivičnjak, bele linije, fizičko razdvajanje zelenom površinom?
 
Ja sam išao sporije od hoda (iza ćere koja je išla pešaka), kada je lik napravio trzaj (ne korak nego baš tako) unazad (stojao je i bio okrenut leđima) i gurnuo me. Mogao sam da se polomim kao zvečka. Zašto je to uradio ni on sam nema pojma, a naravno da me uopšte nije registrovao.
Ne opravdavam slobomo-a. Ali b*dala ima previše i nikada ne možeš dovoljno da budeš spreman na njihove gluposti.
Pa dobro, ajd sad šta je sve moguće. Pa taj bi te udario i da si pešak.
 
da, samo je razlika sto kao pesak ne bi imao nikakve povrede, a kad padnes sa bicikla.... pa jos ako imas clipless pedale... ko zna sta sve moze da se desi :)
 
Prosvetli me i reci mi u koje vreme su se dogodile sledeće nesreće.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/udario-biciklistu-i-pobegao-starac-preminuo-na-licu-mesta-vozac-uhapsen/ylefjkx
https://www.blic.rs/vesti/hronika/automobil-pokosio-biciklistu-podlegao-povredama/knz9xec
Nigde ne piše vreme kada se desila nesreća.

I o kakvim smrtnim slučajevima sam pričao???? Pomeri se sa mesta. Pogledaj moje prethodne postove. Rekao sam da preilikom sudara vozila i bicikla biciklista uvek izvuče deblji kraj neretko sa tragicnim posledicama. A to znači da vrlo retko može da se biciklista posle udesa izvuče bez ogrebotina, modrica, uganuća, loma...
A to što ti misliš da je biciklista super prošao što nije poginuo nakon što ga je udario autobus na Novom Beogradu ili bilo na kom drugom mestu u gradu. Za to nemam komentar.

Rekao si tragicne posledice i naveo linkove gde su biciklisti poginuli
I opet si naveo linkove gde su ljudi poginuli i pomenuo tragicne posledice a nisi ,mislio na smrtne slucajeve?
Onda sam pogresno razumeo, *mjau**mjau**mjau*a.

I na ova dva linka su ljudi poginuli na magistralnim putevima a pricamo o bicikliranju po kolovozu u gradu.
Znam ja dosta slucajeva obaranja biciklista, najtezi je taj na mostu na adi.

Da li ti imaš neki dokaz, tj. snimak gde se vidi da ja vozim ebajk 40km/h na biciklističkoj stazi i kršim zakon?
sta ima da dokazujem, pa nismo na sudu imas ti svoje snimke
U svakom slucaju vozimo u istom kraju pa smo se i sreli vise puta, samo sto ja tim brzinama ne vozim po stazi izmedju stubica bandera, rupa i ljudi.
 
Poslednja izmena:
Rekao si tragicne posledice i naveo linkove gde su biciklisti poginuli
I opet si naveo linkove gde su ljudi poginuli i pomenuo tragicne posledice a nisi ,mislio na smrtne slucajeve?
Onda sam pogresno razumeo, *mjau**mjau**mjau*a.

I na ova dva linka su ljudi poginuli na magistralnim putevima a pricamo o bicikliranju po kolovozu u gradu.
Znam ja dosta slucajeva obaranja biciklista, najtezi je taj na mostu na adi.


sta ima da dokazujem, pa nismo na sudu imas ti svoje snimke
U svakom slucaju vozimo u istom kraju pa smo se i sreli vise puta, samo sto ja tim brzinama ne vozim po stazi izmedju stubica bandera, rupa i ljudi.


Nisi mi rekao gde si video u koje vreme su se desile ove nesreće, ali nije bitno.
U novinama pišu samo kada biciklista pogine. Na žalost, ne pišu kada dođe do nesreće sa manjim posledicama kao što je bila ta na mostu na Adi. Ili možda ja nisam to nisam našao u novinama. Ali moraš da priznaš da se skoro svakodnevno desi neki manji incident između vozača i bicikliste koji se nigde ne zabeleži.

E, sada pričaš kao da letim na bici stazi. Brzina zavisii od uslova na putu, ali nikada nije veća od zakonom predviđene. Molim te da mi sledeći put daš neki znak kada se vidimo u vožnji :)
 
I jedno veliki upozorenje za sve koji ovih dana voze od Ade do 25og maja i nazad. Deo staze koja predstavlja obilaznicu oko Beograda na vodi je skoro neupotrebljiva. Vožnja po mraku je prava avantura.
 
da, samo je razlika sto kao pesak ne bi imao nikakve povrede, a kad padnes sa bicikla.... pa jos ako imas clipless pedale... ko zna sta sve moze da se desi :)
Ako bi se (ja) sudario sa pešakom, govorim o sudaru a ne namernom guranju sa strane i podrazumeva se da te pešak ne vidi (pošto normalan pešak neće namerno da stane ispred bicikla, kao što ni normalan biciklista neće namerno da udari pešaka), veruj mi, nastradaće on a ne ja. On se ne nada udaru a ja ću ipak stići da se pripremim za kontakt (i nemam clipless). Brzina je svakako mala, pošto ne idem brzo kraj pešaka, nedovoljna da se ja (teže) povredim ali za njega koji se ne nada udarcu više nego dovoljna. Opet, šanse da mi se to desi su nikakve, pošto stvarno pazim i ne divljam među pešacima, da se ne lažemo, pri 3, 4kmh staješ "u mestu". Ono čega se ja plašim, u gradskoj vožnji, je mimoilaženje sa drugim biciklistom na dvosmernoj stazi, gde ja cepam blizu 30, Ada, sajam ili Gagarinov spust.. e tu bi bio belaj da se susretnemo.
Vožnju kolovozom, neću ni da komentarišem. Idem iz desnu ivicu, imam jaka svetla, zadnje držim uvek upaljeno i nemam mnogo uticaja na to šta može da se desi otpozadi.
 
Poslednja izmena:
Da li se neko seća sudara dva bicikla kod mosta na Adi pre nešto više od dve godine? Da li se zna šta se tačno desilo i kako se desio sudar? Znam samo da su obojica na kratko vreme ostali bez svesti.
 
Nazad
Vrh Dno