Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija



:D
 
#220 - Od Kopra do Trsta, pa malo mučenja
Kraj ove vožnje trebalo je da bude skroz drugačiji, ali plan je pao u vodu mnogo pre nego što stigoh do Trsta. U svakom slučaju, umesto još jednog obilaska centra grada i nekih znamenitosti (i zanimljivosti), ostalo je vozikanje sporednim ulicama (i uličicama). Koje svakako imaju svojih momenata, pokazuju i koliko na Zapadu ima propalih ulica i trotoara, a naročito koliko u Trstu može da se vozi uzbrdo. ;)

Da napomenem da je snimak od prošlog leta, pa ako bi neko da se podseti kako je voziti bicikl po suncu...

 
Kad je najpovoljniji kupiti novi bicikl? Kapiram da na proleće cene skoče, pa bih možda kupio sad kad je mrtva sezona, valjda je isplativije? [emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
pa... zavisi. dobri i kvalitetni bicikli drze cenu nebitno od sezone, jedino ako se nekome bas zuri da proda. na prolece, pred sezonu voznje, bude veca ponuda
pa najbolje da pratis malo na cikloberzi i vidis sta se pojavljuje.

zavisi i kakav bicikl zelis da kupis i koliko novca planiras da potrosis
 
Zavisi gde kupuješ i šta. Popusti normalno počinju već tokom leta, a svakako je svuda obično najbolje pred sam kraj sezone. Avgust, eventualno septembar. Možda i nešto kasnije. Obično se tempira prema kombinaciji potrebe za čišćenjem magacina i mogućnošću da se nešto proda (potrebno je da postoji određeni nivo tražnje). Neki imaju akcije pred početak sezone, negde u martu/aprilu, ali ređe. Što si manje izbirljiv, to ćeš lakše naći. Zimi teže, zbog manje verovatnoće da se nešto proda (da bi prodaja bila što uspešnija, akcija mora da se poklapa sa određenim nivoom prirodne tražnje; da postoji neki nivo potrebe, a ne da se kupuje isključivo zbog akcije), ali i zbog toga što bi potencijalno ugrozili letnje rasprodaje.
 
Kad je najpovoljniji kupiti novi bicikl? Kapiram da na proleće cene skoče, pa bih možda kupio sad kad je mrtva sezona, valjda je isplativije? [emoji848]

Kad smo vec kod popusta, prosle godine u ovo vreme je bio popust i u Planet bajku i u Capriolu. Ove godine nista, samo ski oprema. Capriolo je malo utihnuo i sa popustima.
U Planet bajku je u novembru bio popust i ocigledno su ocistili lager. Jos mi je krivo sto ne uzeh Scott addict RC Soru...bila je malo preko 60.000, a sada je 92.490 din.
@IONE Koliko sam video ti si se ponovio pomenutim modelom ? Kakvi su utisci ?
 
Nisi dobro video [emoji3]

Ja sam uzeo samo Addict ram.

Ako hoćeš da pazariš ovaj model iz PB-a vidi prvo da li ti ovakav ram odgovara.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Što se tiče popusta, ja sam uvek najbolje cene dobijao u septembru-oktobru i za keš.
 
Што ти је мртва сезона, цијели мјесец ниједна порука на бици форуму :)

https://www.2bike.rs/cikloberza/mal...-mtb-alu-ram-l-26-coli-27-brzina#.XkGb9DJKiUl

Може ли неко да да кратак коментар на овај МТБ, пошто сам га резервисао, али наравно још увијек нисам у обавези да га купим.
За ове паре када се узме у обзир опрема на бициклу нисам нашао ниједан сличан оглас, тј сви други су ми некако били слабији.

Бицикл купујем тати који ће на њему бити чисти рекреативац, тако да ова сива, не-атрактивна боја не игра неку пресудну улогу.
По мени једини минус овог бицикла је крута предња вила... али с обзиром на рекреативност и то да би био вожен 95% времена по асвалту, мислим да ни то није претерано битно?
 
Bajs ništa posebno. To što mu je neko stavio prastari XT menjač pozadi, znači ti koliko i lanjski sneg
Po meni, ovakve bicikle ne vrede više od 50-60€.
Kruta vila je sasvim OK za grad.

Inače, tamo nedge 2001, kupim sebi, u prodavnici, sličan bajs, samo niži bivo opreme (ima i "mačje oči" na točkovima :) ), platim ga oko 90DEM.
Menjači SiS, neko bi rekao pis of šit, međutim, i posle ovoliko godina i akanja, oni su i dalje funkcionalni i precizni.
Prve gume su mi trajale najduže, kočnice sam jednom morao da sređujem (normalno), sedište jednom menjano. I, koliko bi trebalo da vredi takva moja skalamerija?

Ovoliko priče se možda čini suvišnim. Ali ako je ovo iz oglasa koštalo par stotina € novo, posle toliko godina kolko objektivno vredi? Nije 20 god mator, ali nije ni daleko. A nije ni oldtajmer pa da mu cena raste.
 
Poslednja izmena:
Za te pare imas zmaj mbt "iz uvoza"...

...riding on 720p...
 
Ne znam istina koliko je otac sportski orjentisan, ali ovako nešto bih pre preporučio nego mtb
 
Што ти је мртва сезона, цијели мјесец ниједна порука на бици форуму :)
neko vozi, ne prica :D

https://www.2bike.rs/cikloberza/mal...-mtb-alu-ram-l-26-coli-27-brzina#.XkGb9DJKiUl

Може ли неко да да кратак коментар на овај МТБ, пошто сам га резервисао, али наравно још увијек нисам у обавези да га купим.
За ове паре када се узме у обзир опрема на бициклу нисам нашао ниједан сличан оглас, тј сви други су ми некако били слабији.

Бицикл купујем тати који ће на њему бити чисти рекреативац, тако да ова сива, не-атрактивна боја не игра неку пресудну улогу.
По мени једини минус овог бицикла је крута предња вила... али с обзиром на рекреативност и то да би био вожен 95% времена по асвалту, мислим да ни то није претерано битно?
ovaj Bokijev je u prednosti jer ima blatobrane i jeftiniji je :)
 
@Boki

Разумијем ја тебе, али опет то те потрефило и то 2001., мало је давно било.
Не иде по овој цијени са огласа, био би 120е, али опет мало ми чудно што сад кажеш да не вриједи више од 60, мислио сам да није велико шамарање цијена.

Другар је био да га види, и каже да је њему дјеловао добар, пробао га је и није имао неке посебне замјерке... али он додуше није релевантан у процјени с обзиром да не вози и није возио бајс 25 година :)

Ne znam istina koliko je otac sportski orjentisan, ali ovako nešto bih pre preporučio nego mtb
Добар предлог, хвала.. морам се чути са продавцем да видим одакле је и одмах сутра да пробам погледам и ово уживо ако је у околини БГ-а.
Сад ћу још мало да погледам ове бицикле из City / Turing категорије на огласима, нисам их баш гледао... али од мтб-а ја стварно нисам видио неку конкретнију понуду у близини Бг-а / Нс-а на којима могу да видим бајс уживо, ја или другар.

Za te pare imas zmaj mbt "iz uvoza"...
...riding on 720p...
На који мислиш нисам разумио?


neko vozi, ne prica :D


ovaj Bokijev je u prednosti jer ima blatobrane i jeftiniji je :)
Ја ове зиме само двапут :(
Нисам имао ни времена, сад ћу се активирати поново.
 
Mislim na privatne prevoznike koji dovlace koriscene bajsove iz inostranstva.
Za 100e, maksr na severu vojvodine se nadju odlicni bajsovi.
Imao sam ovde u ger 2 kom sa amortizerima, full shimano oprema i jedva sam uspeo da ih poklonim a ne jos da ih prodam :)

...riding on 720p...
 
@DukeLander

Nema to ovde. Takvi "dovučeni" ovde koštaju preko 200e (a da nisu raspad stanje).

Baci pogled na 2bike, ako te ne mrzi, i svako ko ima više od 5 bicikala "uvozi" spolja (ima likova iz Subotice, Novog Sada, Smedereva...). Cene naravno maksimum koji mogu da izvuku.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mislim na privatne prevoznike koji dovlace koriscene bajsove iz inostranstva.
Za 100e, maksr na severu vojvodine se nadju odlicni bajsovi.
Imao sam ovde u ger 2 kom sa amortizerima, full shimano oprema i jedva sam uspeo da ih poklonim a ne jos da ih prodam :)

...riding on 720p...

Da poklonis... :D
Sledeci put kad se setis da poklanjas nesto, seti se nas. :D Na stranu prica o biciklima, hteo sam da usvojim papagaja iz Nemacke i trazio po sajtovima (jer ti Nemci tako vole da poklanjaju, a i u Hrvatskoj ima azil za zakoe), ali nisam nista nasao. :(
Zezanje na stranu (mada ozbiljan za papagaja sam), meni je majstor rekao da za 150 evra imam na Bubanj Potoku biciklo odlicno za mene.

Meni treba veca dimenzija tockova zbog visine. Mada, sad kad razmislim, 2 metra, nekako sam navikao da vozim ove standardne velicine. Ne znam kakav bih imao osecaj kad bih presao na vece biciklo. Kod mene ce se graditi dosta biciklistickih staza krajem godine i bice povezano sa celim gradom sve to, pa cu moci bajsom bilo gde, a ne da strepim od automobila, kamiona i autobusa, ali jos se dvoumim da li da uzmem neko vece ili da ostanem na standardnoj velicini. Majstor rekao tipa "za tebe je to malo, vidi koliki si covek", ali je sav bio imao neke komentare zbog visine, a meni bilo cudno, a ja kao "pa ok je bajs, odgovara mi..."
Mada se raspada, brzine vise ne mogu da se menjaju, ali je ok do prodavnice tipa. Ne, Krnjaca 150 evra. Ili Bubanj Potok. Nemam pojma. I to mi rekao kao "za 150 evra znas kakav bajs mozes da nadjes".
Videcu, ja volim da je jednostavan bajk, da mogu da menjam brzine lako, da nije tezak, da ne izgleda nesto nabudzeno, jednobojan (plavi, crveni, crni i te boje)/klasican skroz ok, da kocnice rade i sta drugo mogu da pozelim na bajsu? Amortizeri... ajde i to. I ne znam za nista drugo.
 
Ne pricam napamet, video sam kod par likova u okolnim selima oko Sente sta su prodavali za tepsiju ribe.
Nista, krenucu da skupljam bajsove pa da organizujemo nesto :)

Sto se tice papagaja, ako nadjes nekog da poklanja u ger, onda samo sa papairima, u protivnom je protivzakonito, cisto da znas.
...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Слажем се са dzonihsv, тј бар и ја слабо налазим такве на огласима задњих 15ак дана, гледам категорију до 130-140е макс.
Нашао сам још 3-4 занимљива али су ми само 2 изводљива да видим уживо како ми се чини... па ћу пробати њих да видим у наредних пар дана. Онај bokiPk предлог је добар али је из алексинца, а или су слике лоше или ми дјелује мало похабано, не могу баш са слика да процјеним.

Сад сте ме натјерали да све испочетка гледам и преиспитујем се, а таман сам мислио да сам нашао добру понуду. :D
 
95% vremena asfalt -> definitivno 28 ili veci tocak, tj trekking bajs. Nema tu mtb sta da trazi. Za tih 5% van asfalta ce posluziti i vecina drumasa, kamoli neki trekking sa suspenzijom.
Takodje, suspenziju izbegni ako nije presudna. Dodaje tezinu i kompleksnost koja za asfalt nije potrebna, sem ako je neophodna, onda bar uzmi krsten amortizer, jeftiniji imaju vise stete nego koristi.

Ovo sto si nasao nisam siguran da je dobra ponuda. Poredjenja radi uzeo sam Scott Contessa 2012te godine zenski (malo manji ram) sa boljom opremom od ovoga sa oglasa, Manitou Axel vilom, samo je zadnji menjac bio LX ali iste generacije za 70chf (bajs je u tom trenutku bio star 6-7 godina). Cene nisu otisle za 8 godina toliko na gore da bi ovo vredelo 120e sa krutom vilom (koju u ovom slucaju smatram za prednost). Ok, nisam kupovao od preprodavaca, ali svejedno, razlika je drasticna za nesto sustinski vrlo slicno.

Zima je nenormalna i odlicna za bajs, i mene nervira sto nemam vise vremena/zdravlja da vozim.
 
zima je prelepa :D ja vec 500+km presao ove godine :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Свака част illidan, лијеп пут за мјесец јануар. Ја сам једну туру од 30км одвезао и то је било то... али и то не да ми је пријало, него.... :d

dule0911 разумем ја и тебе али ти ето и сам кажеш да је то био женски бицикл. Циклоберзу сам преслишао цијелу и нема ту конкретних понуда за те цијене. Или сам ја стварно ћорав. Погледаћу вечерас мало и купујем продајем.
https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/city-turing-10/venice-shadow-1#.XkME6IhumUl
https://www.2bike.rs/cikloberza/mal...y-turing-10/cyco-alu-city-bike-1#.XkMEjIhumUl
https://www.2bike.rs/cikloberza/mal...g-10/city-bike-inter-alu-ram-3x8#.XkMEhYhumUl
https://www.2bike.rs/cikloberza/mal...capriolo-metropolis-260-21-plavi#.XkMEmIhumUl

да не спамујем даље тему... то је нешто што сам нашао поред оног првог од кога ме одговарате и са ког сам данас скинуо резервацију. :d
Могу да одем у лозницу и погледам уживо једно 3-4 бицикла, то можда и урадим, па тек онда одлучим шта ћу..
 
najbolje videti uzivo
 
  • Like
Reagovanja: M J
Нађох на кп добру понуду, бар ми се тако чини.
https://www.kupujemprodajem.com/Bicikli/Gradski-City-/Biciklo-83934482-oglas.htm

Има јефтинију опрему, али опет блатобрани, корпа, 28 цола точкови, плус то што је практично нов је велики плус. И цијена је таман чини ми се.
Отићи ћу да га видим и пробам уживо, 55цм рам неће ваљда бити превелик за 175цм висину. Ако буде ок узимам ово.
 
Cena je ok, stanje ovako sa slika, odlično.
 
@joximovic
Zenski u smislu velicine i (mozda) grafike na ramu, ne i sto se oblika tice - klasican mtb. Ono sto sam hteo da kazem jeste da cene sa cikloberze nisu apsolutne, moze se naci i nesto povoljnije od toga, samo nije toliko cesto i treba gledati malo po pijacama itd. Zadnji bajs koji sam uzeo kod nas polovan sam video oglas na CB, ali kupio na pijaci na bubanj potoku za prilicno manje para nego sto je bio reklamiran na CB :) Ne mora ovo da bude pravilo, ali eto iznosim samo svoje iskustvo.

Ovaj sto si okacio mi deluje ok za starost/stanje, samo bih obratio paznju na velicinu - tacnije duzinu. Sediste se da podesiti, ali predugacak ram mozes da probas da skracujes kracom lulom, ostace predugacak.

@illidan
Ja sam na 325km, ali je realno (sto se vremenskih prilika tice) bilo moguce 1000+, samo jos da sam imao slobodnog vremena/zdravlja :)
 
Pao mi je bicikl na ogradu i ogrebao sam ram na dva mesta. Nije mi bitno sto ima ogrebotine nego me nervira sto vidim da je boja otpala. Cime je to najbolje popuniti
Ovako izgleda, nadam se da vidite, tako imam i sa druge strane kada mi je pao ne znam gde


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Pogledajte prilog 281362
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Invalid atačment...
Ako nije preterano duboko oštećenje, lak za nokte
 
Да јавим да сам на крају узео онај бицикл чији сам оглас задњи качио, и и даље се мислим како сам одлично прошао.
Човјек га држао у шупи, буквално га је провозао 15-20 пута и то је било то, бајс стар једва 8 мјесеци, добио сам и фискални рачун из продавнице.
Све од додатне опреме, паксерица, свијетла, ножица, звонце, брава за закључавање, торбица.... плус бицикл и то све за 10к дин. :)
Фала свима још једном на помоћи.

А ја на свом старом бајсу искористих јуче слободан дан, квалитетна лагана вожња од неколико сати :) Јесте мало много било узбрдо и низбрдо, а ја ван кондиције, али издржао сам некако.
Screenshot_2020-02-17-17-37-44-720_com.strava.png
 
Ekstra. Vidiš kako je sve dobro ispalo na kraju :)
 
Nazad
Vrh Dno