Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Posto sam dosta nov u ovoj prici biciklizma zanima me par stvari...
Upravljac mi je prilicno nisko postavljen trebao bi ga malo podicici sta bi trebalo kupiti i na sta obratiti paznju.
Menjanje brzina je ona varijanta sa ruckom a hteo bi da zamenim za klasican +/- sad sta bi sve trebalo zameniti i da li se isplati posto ovako nije bas jednostavno stalno menjanje prenosa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas namontirani gripovi, uklopilo se odlično[emoji108] mogu reći da su ovi Ergon gripovi vrlo udobni
c21ea620cb75877de9122041988aa187.jpg
b22e08221cda6685144bef705403e0de.jpg
b9fdd001df9a961d09883836b8b29269.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Gde je stara ekipa ovde u temi? [emoji3][emoji3]
Odoh da napumpam gume i da otvorim sezonu. Dosta sam gledao slike. [emoji4]
 
Evo ja se vratio i rucao (vecerao prakticno), bilo je pravo uzivanje. Skoro pa kao letnji dan. :) Isao sam bez windstop stvari i nije bilo hladno.
 
Posto sam dosta nov u ovoj prici biciklizma zanima me par stvari...
Upravljac mi je prilicno nisko postavljen trebao bi ga malo podicici sta bi trebalo kupiti i na sta obratiti paznju.
Menjanje brzina je ona varijanta sa ruckom a hteo bi da zamenim za klasican +/- sad sta bi sve trebalo zameniti i da li se isplati posto ovako nije bas jednostavno stalno menjanje prenosa.

Najbolje bi bilo da okačiš sliku/dve bajsa, nisu svi bajsevi isti, u najvećem broju slučajeva ne moraš ništa da kupuješ da bi podigao malo volan, eventualno par spejsera...
Nisam skontao ovo za menjače sa ručkom! imaš leaver šiftere a hteo bi grip šiftere?
 
Ajd i ja da pitam nesto...
Koja je preporuka za prednje LED svetlo? Nesto do 3000 dinara. Ubi me ovo djubre od tinjalice
 
Ako je skoro slikano zavidim ti na vremenu. Ovde kod nas bas i nije neko vreme da se izlazi napolje. Treba izdrzati iducu nedelju, a kazu od 10.03. pocinje sezona i nadam se bez prekida zbog vremena.

https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-beograd-srbija-sr/7-dana
:d

Jos jedan pravi zimski talas. U sustini nisam nista imao protiv proslog (kraj februara) ali sada to stvarno nije potrebno.

Upravo krajem februara/pocetkom marta sam vozio po zavejanim brdima, 2X (po 25km), prvi put na -8c (u sumrak bese -12c), drugi put na 0c sa malo suncanih intervala pa i nije bilo tako strasno.
Jeste mucenje na neki nacin (vetar koji ledi, ne pomazu ni vunene rukavice, bukvalno sam 3 dana osecao zimu u kostima, drugi put i sneg do pola metra sa pokoricom koja sece kao noz pa sam morao da nosim bajs preko nekih livada) ali je na kraju mnogo vece zadovoljstvo, posebno u kombinaciji sa lepinjom feat kajmak/prsuta i flajkom vranca.

Bese lepo ali vreme je za prolece :)
 
ljudi, treba mi mala pomoc oko odabira bajsa, tj vise oko odabira rama najvise. S obzirom da krece nova sezona, a bajs mi je star 10 godina mislim da je doslo vreme za nov.

E sad, pitanje je da li uzeti karbon ram ili da se jos uvek drzim aluminijumskog? Naime, 90% vremena je to gradska voznja ali onih 10% volim posteno da ga izvozam po planincugama i brdima i zbog toga mi je prosli bajs isao dvaput na generalku i bar jednom ide nov menjac (jer sam mazga a i jer nemam zadnji amortizer). Verujem da bi mi za gradsku voznju bolje isao Alu ram.

I takodje, da li je mozda bolje uzeti neki full suspension ili ostati na samo prednjem amortizeru?

Razmisljam oko karbona jer sam nabasao na par koji su mi u budzetu pa hocu da vidim sta je zahvalnije za moje potrebe.

Hvala puno.
 
Karbon je, naprotiv, bolji za asfalt. Lakši. Mada ni dobar alu ne zaostaje mnogo.
A ako si već takva mazga :)d nhf, samo te citiram), onda treba da uzmeš neki FullSus Specialized :) Što reče jedan kolega odavde..."ovo nije bajs, ovo je tenk"
Verujem da će se i on već javiti.
Budžet?
 
Poslednja izmena:
Karbon je, naprotiv, bolji za asfalt. Lakši. Mada ni dobar alu ne zaostaje mnogo.
A ako si već takva mazga :)d nhf, samo te citiram), onda treba da uzmeš neki FullSus Specialized :) Što reče jedan kolega odavde..."ovo nije bajs, ovo je tenk"
Verujem da će se i on već javiti.
Budžet?

nhf taken :D hvala na informaciji, i drugo pitanje je posto idem sa 26", da li da idem na "sto vece to bolje" i uzmem 29" ili onu "zlatnu sredinu" 27.5"? :D
 
A da, budzet, to sam prevideo.

~700, 800 jura.

Gledao sam po capriolu i planet bike, ne znam da li su gori sa izborom ili sa cenama pa bih zaobisao njih i okrenuo se cikloberzi.

Verujem da se na 1k cenovnom rangu krecu bolji bajsevi, ali sumnjam da mi trebaju bas toliko bolji.
 
Eto i mene, javljam se :)
Kako to da si morao da menjaš zadnji menjač zbog vožnje po brdima? Koliko god "mazga" bio ne vidim kako bi stradao menjač sem da je u pitanju žestok pad ili kada neka grana uđe u točak pa pokrivi ili polomi kuku/kavez menjača?
Koliko para misliš da potrošiš i ako ti je dilema ram pretpostavljam da ostatak delova već imaš? Ja sam uvek za karbon (sem ako nije nešto staro 10+ godina) ali ako ostatak delova ne prati onda i nema neke logike... Točkovi su npr veoma bitni iako ih mnogi zanemaruju. Ja sa svojih 100tinak kg imam iza sebe jedno 3,4 uništena točka iako nisam ni približno agresivan vozač kao ovi (polu)profesionalci.
Da li ht ili fullsus je stvar ličnog afiniteta ali i toga gde voziš a ako je kod tebe 90% u korist asfalta onda je pametnije ipak ht. Ako sastavljaš bajs od nule onda definitivno 29, pogotovo zbog onog asfalta. Sa slik gumama za asfalt puna kapa... Koji ramovi su u opticaju, gde bi kupio?

EDIT : 700-800 e za bajs sa oglasa moze da se prodje sasvim lepo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eto, najkompetentnija osoba se pojavila :wave:
Na cb-u može da se probere za tih 700-800€ sasvim sasvim OK bajs. Neznam kakva je situacija ako sam sklapaš, to nisam pratio.
Oni ozbiljniji bajkeri sa renomiranih svetskih sajtova, idu privatno na 27.5 čak mnogi i dalje na 26". Mislim na pravu nezgodnu terensku vožnju. Ali kako je tvoja vožnja 90% ravno, onda je bolja varijanta 29-ke.
 
Poslednja izmena:
Eto i mene, javljam se :)
Kako to da si morao da menjaš zadnji menjač zbog vožnje po brdima? Koliko god "mazga" bio ne vidim kako bi stradao menjač sem da je u pitanju žestok pad ili kada neka grana uđe u točak pa pokrivi ili polomi kuku/kavez menjača?
Koliko para misliš da potrošiš i ako ti je dilema ram pretpostavljam da ostatak delova već imaš? Ja sam uvek za karbon (sem ako nije nešto staro 10+ godina) ali ako ostatak delova ne prati onda i nema neke logike... Točkovi su npr veoma bitni iako ih mnogi zanemaruju. Ja sa svojih 100tinak kg imam iza sebe jedno 3,4 uništena točka iako nisam ni približno agresivan vozač kao ovi (polu)profesionalci.
Da li ht ili fullsus je stvar ličnog afiniteta ali i toga gde voziš a ako je kod tebe 90% u korist asfalta onda je pametnije ipak ht. Ako sastavljaš bajs od nule onda definitivno 29, pogotovo zbog onog asfalta. Sa slik gumama za asfalt puna kapa... Koji ramovi su u opticaju, gde bi kupio?

EDIT : 700-800 e za bajs sa oglasa moze da se prodje sasvim lepo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Vau, hvala na detaljnom odgovoru. Pa sto se tice menjanja menjaca (da ne pricam o kocnicama) moram da se zahvalim "drugarima" iz capriola, bukvalno najgori serviseri, tj vecinom, ne mogu da gresim dusu.

Sto se bajsa tice, nisam planirao da ga sklapam, jer mislim da se jos ne razumem dovoljno u delove tako da ne znam ni sta bih trazio iskreno, a da se vodim logikom da uzimam najskuplje, bajs bi preterao i 2k verovatno a ne 1k :D

Sto se tockova tice, iznenadio sam se sad jer se meni tek posle ja mislim 6. godine sjebao prvi tocak, a od tad do sad ostalo je samo da se izbazdiraju i trebalo bi da budu kao novi, a i ja variram izmedju 100 i 105kg.

Naleteo sam na CB na dva bajsa: prvi je Ghost Nila karbonac (680e) i KTM 1964 (595e), i mislim da su bile super ponude obe, glava mi je isla ka Ghostu ali srce ka KTMu. Medjutim, odem danas kod coveka (pozdrav za njega ako je ovde :D) da isprobam oba i da vidim koji bi mi vise odgovarao, i moram priznati da ma koliko mi se svidjao KTM, prvo me je smorio ram, jer znam koliko sam problema imao sa kohones pri padovima i koliko mi je ram bio veci za par cm (koje zapravo znace i vise nego sto sam bio svestan), a ovaj ram na KTMu je iste velicine kao moj prethodni.

Sto se Ghosta tice, svideo mi se ram jer je manji od KTMovog ali mi vise lezi i kohones friendly je :D a i s obzirom da nikad nisam imao karbonca, htedoh da vidim kako je to zadovljstvo voziti u svakodnevnici a i po nedodjijama.

Tako da tl;dr uzeh bajs, i evo slike :D

Bajs.jpg
 
Lepo, lepo. U zdravlje da ga teraš.
 
Sa srecom da se vozis :)
Ovo je bas minijaturan ram, koliko si visok? Ne mogu bas da zamislim coveka od 100-105kg na ovolicnom bajsu :D
On je naveo M velicinu ali mi ovako na slici vise lici na S, sta pise na ramu? Rocket Ron su super gume ali pojesce ih asfalt zacas, racunaj na to. Ako budes bio u prilici stavi neke adekvatnije za asfalt a ove rakete ostavi za onih 10% offroada, bices zadovoljan ;)
Generalno, oprema je vrlo slicna na Ghostu i KTM-u tako da je razliku u ceni pravio ram tj materijal. Cena za bajs iz 2016 je ok. Bas mid-range oprema, dobra a nije skupa za odrzavanje/zamenu kada za to dodje vreme. Jedino su kocnice po meni slaba tacka, ako se ne varam ovo su m315 kocnice koje vaze za prilicno slabe. Naravno ako te zaustavljaju, a i za pretezno asfalt, onda nemaju mane :)
Baci neku sliku iz voznje kada ga budes probao.

EDIT : E da, te pedale su bas lose, kad budes bio u prilici zameni ih makar i najobicnijim alu pedalama sa pinovima, sa aliekspresa/ibeja (ima ih od 15tak e pa navise), mnogo ce ti znaciti.
 
Poslednja izmena:
Sa srecom da se vozis :)
Ovo je bas minijaturan ram, koliko si visok? Ne mogu bas da zamislim coveka od 100-105kg na ovolicnom bajsu :D
On je naveo M velicinu ali mi ovako na slici vise lici na S, sta pise na ramu? Rocket Ron su super gume ali pojesce ih asfalt zacas, racunaj na to. Ako budes bio u prilici stavi neke adekvatnije za asfalt a ove rakete ostavi za onih 10% offroada, bices zadovoljan ;)
Generalno, oprema je vrlo slicna na Ghostu i KTM-u tako da je razliku u ceni pravio ram tj materijal. Cena za bajs iz 2016 je ok. Bas mid-range oprema, dobra a nije skupa za odrzavanje/zamenu kada za to dodje vreme. Jedino su kocnice po meni slaba tacka, ako se ne varam ovo su m315 kocnice koje vaze za prilicno slabe. Naravno ako te zaustavljaju, a i za pretezno asfalt, onda nemaju mane :)
Baci neku sliku iz voznje kada ga budes probao.

EDIT : E da, te pedale su bas lose, kad budes bio u prilici zameni ih makar i najobicnijim alu pedalama sa pinovima, sa aliekspresa/ibeja (ima ih od 15tak e pa navise), mnogo ce ti znaciti.

Visok sam 178cm, sto nije prestrasno. :D

Sto se bajsa tice, odgovara mi, jeste malo mozda smesno kad gledas sa strane, ali sto se mene tice zadovoljan sam generalno. Sto se tice pedala ovo su one plasticne da te poteraju do prve prodavnice, nisam ni trebao da ih dobijem, vec mi je covek dao da mi se nadje, a ja svakako planiram da odem do prodavnice da uzmem pedale, druge gume (nisam lud da vozim kramponke po asfaltu :D) i sajletinu neku jer ne mogu da stavim nozicu na njega.

Sto se opreme i odrazavanja tice, to je jos jedan od razloga sto sam ga uzeo, ne treba mi top oprema vec da mi radi posao, a mislim da ce za moje koriscenje i tek kako da ga vrsi. M je, medjutim sad videh i nalepnicu na njemu da nije street legal xD

Kocnice su m 396 cini mi se, bar bi trebale da budu, pogledacu kad dodjem kuci.

Htedoh da ga isprobam malo ali snegcina pade i evo tugujem i cekam da otopli malo. :(
 
Da se predstavim

Zovem se Aleksandar, iz Mladenovca sam i imam 52 godine. Bivsi sam vozac (BK Sumadija Arandjelovac), Jos uvek sam aktivan (Imam Master C licencu). Godisnje prevezem izmedju 10000 i 15000 km, zavisi od obaveza na poslu. Ovo sto sledi je slika mene i mojega Dorata. Toliko za prvo javljanje.1.jpg2.jpg
 
Stavljena bolja oprema na mator ram koji je prefarban, pitanje da li je i Polar.
 
Hmm, mislim da je previsoka cena. E sad, pitanje je ponude u tvom regionu.

Zovem se Aleksandar, iz Mladenovca sam i imam 52 godine. Bivsi sam vozac (BK Sumadija Arandjelovac), Jos uvek sam aktivan (Imam Master C licencu). Godisnje prevezem izmedju 10000 i 15000 km, zavisi od obaveza na poslu...

Svaka čast, dobrodošli :)
 
Stigao zadnji blinker danas, poručen sa Alija, kvalitet je baš dobar, mnogo bolje nego što sam mislio. Za 10€ odlična kupovina
56cf6621c641abbc0110ca299a725f7e.jpg
fec81ae7296c10107618ff40ce551fd9.jpg
0e2a1b03a5a244f3f5dcbd7081aeed6a.jpg
7b7cc262c7d6d4effb93740afae9c5c7.jpg
ef7082c08bfb164ebb335a16ee6b4bdf.jpg
a793e6b6c3fc493d810a4808ee327f6a.jpg
af21cf12a72fbec4eb28a7ad2f3417f0.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno