Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ali kakav fenomen, ovde na bici temi biciklisti (verujem da su na ovoj temi biciklisti) pljuju bicikliste! Kakav užas, kad mi nemamo razumevanja za bicikliste onda...:D

Имам осећај да се ово односи на мене. Свака моја примедба на начин вожње бициклисте је из добре намере.

Стицајем околности имам увид у страдање како бициклиста тако и пешака у саобраћају. Људи немате представу колико и како страдају бициклисти у саобраћају! Значи причамо сад само о бициклистима, јер је тема о њима (нама). Бициклиста се на коловозу третира као учесник у саобраћају. Значи ако дође до контакта, увек се гледа да ли је бициклиста возио у границама којим је законом дефинисано. Што значи, гледа се само чија је кривица учесника у саобраћају. Људи бициклиста УВЕК СТРАДА! Да ли био крив или не. Да ли ће му ноге поломити, или руке поломити, или кичму поломити или главу растурити.....
Памет у главу, немојте изазивати судбину. Мислите на себе док возите бицикло, немојте мислити да ће закон да вас спасе. Једном је довољно да вас покоси.
У овој теми сам бар десет пута писао о овоме и увек се нађе неко да каже да нисам у праву, ево задњи пут вам кажем, заборавите на закон и на прописе у саобраћају, пазите само на себе! Надам се да разумете шта вам кажем. Кад видим бициклисте као на мојој задњих слици, увек ми кроз главу прођу већ виђене сцене како лете бициклисти преко хаубе или под точкове камиона! Извините на грубости у тексту, али покушавам мало да вас уплашим. [emoji14]

Елем што се тиче приче о срамоти, ја обожавам да возим бицикло. Једва чекам сунце да сија, да би сео на бицикло. Нисам рекреативац, већ возим из задовољстава. Кад идем на посао, возим полако. Наравно да се ознојим, али у ранцу увек имам чисту гардеробу. На послу се пресвучем, влажним марамицама обришем рамена и испод пазуха. Не смрдим, тако ми кажу колеге :D
Али кад дођем кући са посла, некако сам опуштен. Немам терет као кад идем колима на посао.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
kada bi svi pazili samo na sebe ne bi ni bilo saobracajnih nesreca, a opet ih ima i u najvecem procentu su ucesnici automobili. znaci pogresne ljude pokusavas da uplasis :)
 
Pokusava da uplasi one koji ce da naj... da izvuku deblji kraj u slucaju nesrece.
Ponasate se ko uobrazene mlade, imam prednost, ravnopravan sam ucesnik... e pa kad te grune tona i po metala veruj mi nisi! Kakav zakon, zakon se gleda posle belaja a tad je kasno. Dve stvari, nije tesko biti fin i pazite sami sebe.
Svoju decu ucim da na semaforu ne prelaze na zeleno za pesake, nego na zeleno + tek kad se uvere da mogu bezbedno da predju. Gledaj oci vozacu, ako nemate kontakt znaci da te nije ni konstatovao, tad ides samo kad vidis da staje. Oborio sam pesaka, mene su kao klinca oborili, nekoliko puta gledao gazenje, svaki put se pesak maltene bacio pod auto (bez obzira na prekoracenje brzine) pa i tada ja, imao sam 7 godina i istrcao coveku pod auto na njegovo zeleno. Mnogo sam vremena provodio u voznji, ne znam koliko sudara... jacih jedno 6, 7, dvaput sa mrtvima (nisam uvek ja vozio, srecom ni ta dva puta). Sada posle svega toga, znam koliko brzo vozim uskim ulicama, koliko brzo vozim u rikverc, koliki luk pravim kada obilazim biciklistu, pesake, decu pogotovo... i opet kazem, imao sam uvek srece.
Evo gledam bolide kako kroz parking ispred zgrade pune 70-80kmh i treba deci da kazem, predji, imas prednost!?
 
Poslednja izmena:
Momci komentari i vasi strahovi su potpuno neprimereni ovoj temi
jednostavno im nije mesto u ovoj temi.
 
Nije u pitanju strah. Bicikl vozim kolovozom i to poprilično "agresivno" (gradska vožnja). Priča je počela sa potpuno druge strane, udaranje inata ostalim učenicima u saobraćaju pa se prešlo na bezbednost (opasnost)... Ali ok, završavam po tom pitanju.
 
sve znas, ucis nas kako da se ponasamo u saobracaju, a imao si ni sam ne znas koliko sudara. i onda treba neko da te slusa?
 
Mada je tema o gumama već bila, valjda je još uvek aktuelna. Interesuje me preporuka za spoljašnje gume za MTB bicikl, koji sam nedavno kupio (polovan). Gume moraju da se menjaju, menjao bih i unutrašnje.
Točkovi su 28" a gume bi trebalo da su 42-622 dimenzija. Voziću okvirno 70% asfalt i oko 30% zemljani putevi.... Dosaašnje su bile neke Kenda gume, potpuno su izlizane. Cena nije presudna, bitno je da su izdržljive i da su "dobre" po mokrom terenu i asfaltu.
 
ja bih ti preporucio continental iz licnog iskustva, mada neki smatraju da su im gume skupe. mozes da vidis modele na planetbike
A zaključio si da sam bio kriv kako?
A jesam jednom, priznajem :)
nisam. nisam to ni rekao.
govoris kako da izbegnemo da nas tona metala odvali, a nisi to uspeo da primenis kod sebe. samo mi cudno :)
 
Poslednja izmena:
Koda nas i nema nekog preteranog izbora.
Schwalbe Marathon Plus Tour...ili neki CST. Ima mnogo onih koji su zadovoljni i Kendom.
 
Schwalbe je isto dobar, samo gledaj da uzmes gume sa sto vecim tpi. kod njih je to ADDIX compound cini mi se. kod Conti Black Chili
 
Znači, to su Schwalbe Smart Sam Plus Green guard.... One su ADDIX Compaund, ako se ne varam. Razmišljam njih da uzmem.
 
Poslednja izmena:
Ovo mi je još kad sam uzeo bajs spalo negde sa zadnjeg točka, zna li neko čemu služi i gde stoji?

IMG_20200713_124050.jpg
 
Vrv deo te plastike
c686dd88910959ef52a96751b5179d3f.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sa menjača? Ne bi trebalo, mislio sam da je neki distancer jer upada u nablu, ali plastika je...

Jedino što mi deluje je kao da služi da štiti lanac da ne spadne sa najmanjeg zupčanika, tu se nekako najbolje uklapa.
 
Poslednja izmena:
dork disc. iza kasete stoji, ako spadne lanac sa najveceg zupcanika da ne unistava tocak. vise smeta nego sto koristi :)
to se inace skine kad se kupi bicikl :)
 
Ma on sam ispade pa nisam znao gde da ga vratim. ( :

Znači iza najvećeg stoji, ja ga stavio posle najmanjeg i malo potkačuje lanac pa reko da pitam. ( :
 
:D

ne moras da ga vracas
 
Meni baš pre neki dan spao lanac za najvećeg zupčanika dok sam išao uz most i zaglavio se između spica i unutrašnjeg dela tog zupčanika, sreća da sam se kretao sporo i da nije bilo vozila iza. Zimus sam pao i iskrivio zadnji menjač, u servisu su ga ispravili, ali očigledno nije to to, pošto stalno ima nekih sitnih gluposti, a sad se i ovo desilo. Moraću da kupim novi.
 
Ne mora biti (samo) menjač kriv, može i kuka menjača da pravi problem. Ima servisera koja to umeju da poprave, nemoj da bacaš pare dok ne utvrdiš gde je problem.
 
Poslednja izmena:
Probaću, hvala.

Ne mora biti (samo) menjač kriv, može i kuka menjača da pravi problem. Ima servisera koja to umeju da poprave, nemoj da bacaš pare dok ne utvrdiš gde je problem.

U servis sam i hteo da odem, pa da oni vide šta može da se uradi, pošto imaju i nove delove u prodaji.
 
Kod mene je na starom GT-u bio kriv Alivio mjenjač. U servisu su mi rekli, ako ga pokusaju ispravit, da ce vjerovatno slomiti nosac. Ali sam ga ja nastimao i radio je kao sat. Tako da ti to neko strucan moze sve odraditi.
 
Kuka menjaca se amaterski najlakse i najbrze ispravlja tockom, usrafi se osovina tocka i onda odokativno gledas kako stoji tocak..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sjajan je, bravo. Neka te posluži sa srećom!

Možeš li napisati neke osnovne specifikacije novog bajsa?!
 
Čestitam, to je "onaj"?
 
Hvala :)

Osnovno je sto je OGROMAN :D Ima Ultegru 6800, hidrauliku, glupave Zafiro 28mice, alu sticnu, volan i vrat vile i neke raspale pedale koje cu da zamenim odmah i to je to. Nije neki sampion lakoce, ima ga preko 8 ipo kila reko bih, ali je udoban, mada to pripisujem najvise gumama.
U planu je da stavim neke 25tice kvalitetne koje ce onda ici na tubeles, zamena diskova i lock ringova jer su krsh, doci ce neki IceTech diskovi i to bi otprilike bilo to :)

EDIT @jaksa Da da taj :) U cetvrtak i petak sam u Bg, idem do prodavca da zamenim neke delove i pokupim jos nesto sto mi je ostao duzan pa bi mozda, ako je neko od ovdasnjih drumasa slobodan, mogli i da odvozimo nesto?
@bakara, @Gadjan a vi kakvi ste s vremenom? :)
 
Poslednja izmena:
Uzdravlje komšija cheers. Puno kilometara sa zadovoljstvom...

Koja je veličina rama? "OGROMAN" povlači to da mora da bude i teži, hebga.
 
Nazad
Vrh Dno