Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

a dobro sraf :D ali ovo trnje ne bi trebalo da moze tako lako da prodje kroz spoljasnju gumu ako ima iole ok tpi
 
Taj trn mi je na običnoj gumi (one glatke), na mom starom casprdjolu, i to sam od tempa morao do telepa da guram bajs

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Да сам себе не урекнем, то са гумама је најчешће изгледа лоша карма и лош моменат.
Тако сам и ја на друмашу 2х брзо у 2 одвојена наврата пробио гуму и умало га се нисам одрекао на самом почетку због тога. Сада ево иде добро, а није да нисам и силазио са асфалта на свакакве путеве задњих пар мјесеци.
Мислим да онакав трн ако је мало јачи тј чвршћи, у лошем положају и са лошим нагазним моментом може пробити гуму, што не би могао..

@Kibiców
Свака част.
Имамо исту логику у 90% ствари о којима си писао. Ја само волим што мање опреме и не носим кацигу и остало... и туре су ми мало мање од твојих и са мањим успоном. Остало углавном све исто :)
 
Meni u zadnjih mesec dana treci put zadnja puca i 1 prednja.
Kod klinca su neke ne znam ni procitati, iz obe izvadio po 2 trna i nista im.
a081b5d7791bb3d882716e35b994b332.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
U Novom Sadu kao da neko namerno razbija staklo po stazama. Pogotovo kej i pogotovo ako ujutru vozite treba izbegavati pesacku stazu na keju jer uveče se opijaju i razbijaju flaše. Takodje postavljaju ove kontenere cik uz stazu i kada ih prazne ispada razbijeno staklo svuda. Sve u svemu sve zavisi kakve ste sreće

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
koji sam baksuz sto sam i pisao :D
vozio veceras, malo kisa, mokar asfalt i reko da ga prebrisem da ne moram ujutro, kad ono prednja guma mekana :D bile neke syncros unutrasnje ne znam kakve su, sad je ubacena continental i napred.

na mtb sam samo jednom probusio gumu za 4500km predjenih. i na drumasu evo za 3500km 2 put.

vozio sam stazom duz keja :d
 
Ej dobre su syncros, 85g za 350din pa gde to ima :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
nemoj voziti po stazama :)
Nije samo po stazama svuda je. Posto ocigledno ima puno sudara niko to ne pocisti pa su i raskrsnice pune stakla, oko ivica puta isto ima. Ne znam u cemu je fora. Kada vidim kontener oko staze ili pored puta odmah znam da će biti rasuto staklo. Pre neki dan sam vozio nasipom čak i tamo ima stakla (kod karina) izgleda se neko ponovo spucao u breg od peska

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
ma zezam se :D sumnjam da se tamo probusila, jer sam tu vozio na pocetku voznje, a do kraja voznje je bila tvrda :)
 
koji sam baksuz sto sam i pisao :D
vozio veceras, malo kisa, mokar asfalt i reko da ga prebrisem da ne moram ujutro, kad ono prednja guma mekana :D bile neke syncros unutrasnje ne znam kakve su, sad je ubacena continental i napred.

na mtb sam samo jednom probusio gumu za 4500km predjenih. i na drumasu evo za 3500km 2 put.

vozio sam stazom duz keja :d

Što je viši pritisak u gumama, to se stvari lakše zabadaju u njih.

Meni je u tom smislu prelazak sa 23 mm, na 28 mm napravio osetnu razliku.

Kad je mokar asfalt, oštri predmeti se lakše lepe i probijaju gumu (voda deluje i kao lubrikant koji olakšava bušenje/probijanje).
 
Na koliko bara pumpas 28mm
 

Prilozi

  • Vitcomp.png
    Vitcomp.png
    474.9 KB · Pregleda: 76
Fin članak, hvala.
Ja inače pročitam na gumi koji je max pressure, pa naduvam na taj :), sad sam na 32mm i pumpao sam na 6bar, vidim da je u tvojoj tabli 5,5 na šta je pritisak verovatno i spao posle 10ak dana od pumpanja. (28mm sam pumpao na 7bar)
 
ja moje 25mm prednja 72psi, zadnja 75psi

mislim da je to ok za moju tezinu :)
 
Ako su gume 32, maksimalni pritisak u njima 5.1 BAR (75 PSI) a težina vozača 95kg, da li onda menjati gume?
 
Imaš li neki problem s njima? Ako je zbog pritiska, ne vidim potrebu da se menjaju.
 
Ja moju zadnju 2.25 naduvam na minimum 3.5 malo vise mozda, maksimalno 4 (jer se izduva malo). Imam 90 kg. Na 3 osetim kako se vucem po asfaltu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako su gume 32, maksimalni pritisak u njima 5.1 BAR (75 PSI) a težina vozača 95kg, da li onda menjati gume?

Ima guma koje ne mogu podneti težinu vozača i bajsa. Tada ima smisla tražiti šire, ili/i kvalitetnije gume.
 
Pronasao sam sta mi je busilo gumu. To trnje na keju. Zabolo mi se u prednju i zadnju sigurno 20 tih malih i vecih. Prednja ima zastitu i samo sam iz izvadio, zadnja nema i naravno izbusila se. Mada brat ima kenda gume bez zastite i nije mu se probusila. Definitivno impac gume necu vise uzimati, ni jedna guma mi se nije busila ko ta
 
A ipak na keju[emoji12]
Sve vise cujem da se zale na to trnje.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
ja moje 25mm prednja 72psi, zadnja 75psi

mislim da je to ok za moju tezinu :)

Зар није то премало ~ 5 бари, које год да си тежине?
Ја своје 23 дувам на ~8 - 8.5 бари, све испод тога некако имам осјећај да превише налијежу, иду у палачинку, поготово преко неравнина и рупа. А немам ни ја много, ~80кг.
 
Illidan je profi, oko 60kg [emoji14]
Ja sa 97kg moje 25tice pumpam na 7bara i to mi je neki optimum. Naravno puno puta ne proverim/dopumpam gume kad idem na neku kraću vožnju pa to bude i oko 6bara.. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja moje 25mm na 8-8.5bara

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Meni je to bilo previše, em pretvrdo em previše skakuće, probao sam nije da nisam. Kada voziš po novom asfaltu onda je super ali u mom kraju nov i dobar asfalt je retka pojava :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni ne smeta ništa čak šta vise najviše volim golo karbonsko sedište

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno