Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

 
...moze li neko da potvrdi da li je capriolo oxygen alu ili celik ram? razne informacije su po sajtovima
 
Na Capriolo sajtu piše čelik za sve modele.
 
Ti domaci alu ramovi su cista prevara,
napravljeni su od najobicnijih aluminijumskih cevi, cisto da se kaze da su aluminijumski.
 
Ne verujem da je išta od Capriola domaće.

Sa slike rekao bih (sa skoro 100% sigurnosti) da je čeličan.
Bicikl-Capriolo-Oxygen-MTB-sa-diskovima_slika_O_53272085.jpg
 
Aluminijumski ramovi imaju dosta širi var. Tako možeš da prepoznaš sa slike.
147543.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Zato ja i kazem da oni koriste obicne alu cevke a ne hidroformirane tanjene cevi za ramove,

i to na kraju jeste alu bajk, ali nimalo ne lici kao ovaj sa slike.
 
Za 200 eura uvek možeš naći polovan alu bajk sa boljim delovima nego ti novi. Obično su kaseta lanac i pakne za menjanje, ali to ne moraš odmah, možeš ga tako i voziti koji mesec, pa kupiš to sve novo za manje od 5000 dinara. I furas bajs koji je mnogo bolji od tih novih za 25 27 hiljada

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pozdrav svima, ajde da pokusam da iskoristim forum da obavestim ljude jer nikad se ne zna :d

Preko vikenda mi je bicikl dobio novog vlasnika jer tamo gde je parkiran u petak posle posla nije nadjen jutros kada sam ponovo kretao na posao.

U pitanju je Cube Aim Pro 29er sa par meseci starim Continental gumama, hidraulicne disk kocnice Tektro, Shimano Acera (valjda) menjaci 3x8 brzina. Generalno u dobrom stanju, ima jako sitnu ogrebotinu na centralnoj sipki (sa leve ili desne strane ne secam se). Ukraden je u Studentskoj ulici na Novom Beogradu preko vikenda, u petak oko 18 sam ga parkirao u podrumu zgrade, a jutros oko 9 nije bio tamo. Komsinica kaze da je bio tamo juce u toku dana.
Slucaj prijavljen policiji, interfon u zgradi naravno ne radi pa se vrate ne zakljucavaju, kamera radi ali je kartica crkla pa nema snimka :(

Evo i slika pa ako neko ima neke informacije bio bih jako zahvalan.

IMG_20160618_220924_HDR.jpg
IMG_20160619_101834_HDR.jpg
IMG_20160622_164316_HDR.jpg
IMG_20160622_164409_HDR.jpg
IMG_20160624_160930_HDR.jpg
 
Pozdrav svima, novi sam clan. A biciklizam mi je omiljeni sport, tako da cu i ja nesto da podijelim sa vama.
Poceo sam pre dve godine da se bavim sa biciklizmom, tacnije Trail/MTB. U Svedskoj gdje zivim staza se nalazi 10tak kilometara od stana. Kroz sume ima od prilike 20km sredjenih staza sa laksim i tezim etapama. Uzbro i nizbrdo. Prvi bajs Vitus Sentier VR sam koristio iskljucivo za Trail i XC pa sam kasnije presao i na Enduro. Jos sam pocetnik ali napredujem. Cesto idemo na brdo jedno blizu mene gdje se penje dosta visoko i na kraju spusta kroz razne staze namjenjene za enduro. Preporucujem svakome ovaj sport. Jos planiram za koju godinu da sebi uzmem Racer

20200326_172743-01.jpg
1606063127815.jpg
 
Užas. Nadam se da ima kamera negde u blizini zgrade/ulaza.
 
Crni deo je isto alu.
 
Poslednja izmena:
@jaksa hvala @ Boki a te dve verzije sa linka isto pasuju za mtb? capriolo kobra je u pitanju
 
Ako pasuju za moj 20 i kusur god mator NN Cross, što ne bi za kapriolo :)
Jeftino kinesko ....kahm, ali završava posao. Ma ima tih spravica koliko hoćeš, skokneš do par prodavnica i skapiraćeš da su ista samo različito (ili čak i ne) upakovana.
 
vazno da je taj deo alu jer ako je plastican zajedno sa tim srafom (kao kod mene) moze da oblajzne/pojede se, taj srafic ispada i onda kocnice ne vracaju i slicno a razlika smesna 200 din :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Ljudi,
Moze pomoc koji menjac na ovim capriolo biciklima da li shimano fd-tz500 ili neki Gripshift Max?Koji je bolji?
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Ako je izbor u sustini izmedju klasicnog i gripshift menjaca, ne bih uzimao gripshift. A koji je bolji -bolji je ne-gripshift :)
 
Hvala nex, zasto ovo pitam jer smo porucili bajs od njih u specifikaciji pise shimano a stigao bajs sa ovim gripom.
U stvari menjaci su shimano ali su rucice gripshift...
Nex sta mislis o tome?
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je ovde reč o gripshift kao vrsti ručice menjača, a ne brendu... Ima i Shimano svoje grip shift ručice, mislim da ih zove "Revoshift"
 
Cesto se na biciklima u prodaji kod nas moze videti kombinacija sram gripshift rucica sa raznim menjacima (shimano u ovom slucaju).

Nije to neka greska da tako kazem.
 
Tourney fd-tz500 ti je menjač (pretpostavljam da su i prednji i zadnji turni, jer je ovo oznaka za prednji), a imaš gripshift ručice menjača.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako je, hvala momci na brzim odgovrima...rucice su sram gripshift a prednji i zadnji menjaci su shimano tako da je to valjda ok.
 
Ako je za klince, nece dugo potrajati.
 
Ja sam imao jednom gripshift i to je užas. Posle 10 dana se razdrnda, i ne menja više ko sto bi trebalo. Iako sam video da nekim čudom postoji xx1 gripshift oni obično idu na jeftine bicikle

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imam Sram gripshift 11faz, ne znam oznaku. Menjac je NX 1x, uparen sa njim dosao sa bajsem, pa predpostavljam i shifter da je ta neka klasa. 6000+ km bez greske. Prilicno bolje radi od svih shiftera tog tipa koje sam probao, iako sam mislio da cu odmah da ga menjam, to se nije desilo... Kad budem prelazio na 2x sistem, mozda.
 
Vozio X01 i XX gripshift-ere, odlični. Vozio u svi vremenskim uslovima sa rukavicama punih blata, jednostavno radi. Da se razumemo ni triger-i u niskim klasama nisu bog zna kakvog kvaliteta.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Au, znači katastrofa. Koji su *** ovi iz capriola. Kod mene stoji da su ručice Sram mrx. Jel im to oznaka?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno