Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ja juče 21 km po betonu i 6 km offroad, umreo sam.
6de3fabd107913e50f570cd599d561f5.jpg

87ba49e2a153cc708168903d9e54b62c.jpg


Bio je to mali test drive novog bajsa.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
YBN. Titanium gold.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Subota je dan za #KritičnaMasa i zato nema opuštanja!
Idemo do Savamale da pitamo što je bici staza blatnjava, Vidimo se u 17h na Trgu.

TrIdk8R.jpg


Ovih dana smo po internetu mogli da vidimo kako izgleda deonica staze kroz "Beograd na vodi". Ukoliko se neko zaputi ka Adi, završiće u blatu do kolena, a da ne pričamo o roditeljima sa malom deceom koji se eventualno usude da se zapute u vožnju.

Predlažemo svima da pišu na https://www.facebook.com/Belgradewaterfront stranicu, i da ih podsetimo da se javni put (što biciklistička staza jeste) ne sme prljati blatom kamiona.

Očekujemo da Grad i preduzeće "Beograd na vodi" što pre nađu rešenje za ovaj problem! Vidimo se u subotu, idemo do Geozavoda da ih pozdravimo, ponesite pištaljke :)

Ruta: https://ridewithgps.com/routes/19113833

https://www.facebook.com/events/414918448847221/
 
Moze predlog za balance bike za klinca, ima 3,5 god. Po radnjama ima samo plasticni beleli i onaj drveni a njih bi zaobisao posto volan kod njih nije podesiv.
 
Ja sam gledao na Aliju za 6,7 dolara, ali se nisam usudio kupiti.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Danas bio lep dan i iskoristio priliku da se provozam biciklom i obidjem Gorana majstora za dva točka :) ko je iz Novog Sada prepoznaće o kom je majstoru reč ;)

WP_20170225_15_39_30_Pro.jpg

WP_20170225_15_39_58_Pro.jpg

P.S. slika mi je tako okrenuta iz nekog razloga, mada je sačuvana kako treba ali prilikom aplauda ona se okrene?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo.

Ima li ko iz NS-a ili okoline da je danas bio na fruskoj gori, ima li blata kakvo je stanje?
Ja bi sutra isao...
 
#KritičnaMasa
b0Y3TZf.jpg
 
Kako voziti po hladnoći?
Ako vozim uzbrdo a vetar ne pirka kroz odeću, oznojim se. Međutim ako pirka kroz odeću (pa se ne oznojim), kada krenem nizbrdo smrznem se.
Ima li komad sportske odeće koji može da reši taj problem, i koja bi bila najjeftinija varijanta?
 
Pa nije više ni hladno :)
Najjeftinija opcija je da kupis bici prsluk, koji najviše pomaže kada je ovako nit toplo nit hladno samo da te ne produva.

U svakom slučaju treba ti neki wind stoper materijal.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da li imate neku preporuku? Gledao sam k2 sa gelom, ali ne razumem se uopšte u sedišta.

Sent from my E6653 using Tapatalk
Ne moze se ovako dati preporuka, najbolju preporuku koju mogu da ti dam jeste da pozajmis od nekoga sediste koje ti se cini ok, probas par dana u voznji pa procenis. Licno mi je za tako krace relacije Velo sa sundjerom odlicno odgovaralo (obicno ali ima udubljenje po sredini zadnje sire strane, malo je sire, fabricka oprema uz 2012-2013 Polar Mirage Pro). Medjutim ono sto meni odgovara ne znaci da ce i tebi odgovarati, zato kolege verovatno ne daju savet jer je individualno....
Ja sam na osnovu tudjih iskustva sa SMP TRK sedistem odlucio i kupio ga, bez razmatranja ostalih opcija u tom cenovnom rangu, pa sam pogresio jer mi nikako nije odgovaralo, a svi ga hvale kao fotelju. Sad sam na SQLab 602 Active koje mi je odlicno, cak i na 100+ km turama, medjutim pozajmljivao sam ga jednoj prijateljici da ga proba, njoj nije nikako odgovaralo.

Zakljucak: probaj par modela pa proceni.
 
ma idi :p :d
Ima ovde i nas rekreativaca, izvezao sam jednom 100km, ali pauza, kafanica, polako i super mi je bilo.
Obično oko 35 ili 50.
Prosek 30km, baš brzo.

Super izgleda ovaj Relive vizuelno :)
 
Poslednja izmena:
Prva nedelja u novoj sezoni sa novim bajkom i guma vec dobila po p... Pusta negde, nije na ventilu, sutra zahebancija s tim.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
@bakara
Ne znam kako smeš da voziš onim Pančevačkim putem, naročito onim starim uskim putem preko onog mosta. Ja se tu usrm kada god prolazim pa sam na kraju i prestao da idem do Pančeva uopšte dok ne naprave neku krštenu pešačku stazu po kojoj bih vozio.

Nego, zanima me jedno pitanje: Zašto je drumaš lakši za vožnju od MTB? Padaju mi napamet samo 2 stvari:
1) Tanke gume
2) Položaj vozača (tj. manji otpor vazduha).

Ako na MTB stavim tanke gume, podignem dupe i spustim ramena, i eventualno povećam najveći zupčanik na pogonu, trebalo bi da dobijem ekvivalent drumaša? Ili ima još neka caka?
 
Poslednja izmena:
Evo ja cu odgovoriti na pitanje. Najvise zbog tankih guma. Ja kad uzmem sestrin MTB sa sirokim gumama ide veoma tesko kao da vozim tenk. Kad uzmem babin stari bajs sa tankim gumama pici. Moj drumas ide lagano zbog tankih guma, polozaja tela i lakog alu rama. Zavisi i od ostale opreme.
 
Nego, zanima me jedno pitanje: Zašto je drumaš lakši za vožnju od MTB? Padaju mi napamet samo 2 stvari:
1) Tanke gume
2) Položaj vozača (tj. manji otpor vazduha).
Pogrešno je reći da je lakši za vožnju, čak šta više, teži je jer su prenosi jači.
Tačno je da je brži.

I sve što si naveo je tačno, tanke gume, aerodinamika, težina i jak prenos, sve je podređeno da energija koju utrošis ode u brzinu a ne na nepotrebno savladavanje nekih otpora.





Ako na MTB stavim tanke gume, podignem dupe i spustim ramena, i eventualno povećam najveći zupčanik na pogonu, trebalo bi da dobijem ekvivalent drumaša? Ili ima još neka caka?
Dobićes na brzini, ali opet taj bicikl ne može da se poredi sa drumasem.
Aerodinamika je verovatno najveći problem kojem većina rekreativaca daje najmanji značaj.
Prosečan MTB korman je gotovo duplo siri, pozicija vozača previsoka, točkovi teški i još i teški amortizer koji gibanjem usporava umesto da tu energiju prenese na drum.
I još u kalkulaciju dodaj banatski vetar kakav je juče duvao, i najmanji problem će biti preci mostić preko Tamiša ;)


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja se mojih amortizera ne bih odrekao nikako. Podešeni su na jako čvrsto tako da se ne "gubi" nikakva energija tokom normalne vožnje uzbrdo jer se ne ugibaju, ali kada preletim niz ivičnjak ili stepenice ili neki kamenjar onda amortizuju taman koliko treba da se bajs ne raspadne :)
Što se pozicije vozača tiče i MTB mi je previše nagnut, planirao sam da nabavim neki korman koji je viši i sa kojim bih sedeo udobnije. A prilikom spusteva se ionako nagnem još više nego što je MTB pozicija da bih bio aerodinamičniji, i tada dobijem dodatnih 10km/h na 45km/h. Nedostaje mi veči lančanik pogona i to ću morati da zamenim, jer se redovno dešava da imam snage a nemam brzinu kojom bih mogao da vozim brže od 40km/h (na ravnom).
Tanje gume sam već kupio, 26x1.5, i tek treba da testiram i da se privikavam. Za početak sam ih oprezno testirao na šinama :) i zaključio da ću morati da se pazim dotičnih mnogo više nego do sada.
 
Poslednja izmena:
Što se pozicije vozača tiče i MTB mi je previše nagnut, planirao sam da nabavim neki korman koji je viši i sa kojim bih sedeo udobnije. A prilikom spusteva se ionako nagnem još više nego što je MTB pozicija da bih bio aerodinamičniji, i tada dobijem dodatnih 10km/h na 45km/h.
Hoces aerodinamiku i visu poziciju?
Pa ta dva ne idu bas zajedno :)

Na spustu i onako nije bitno da li ces ici 40 ili 45 tu je aerodinamika malo bitna jer ne koristis energiju svoga tela vec gravitaciju, a i ne trkas se... na ravnom i po vetru to dolazi do izrazaja.

Nedostaje mi veči lančanik pogona i to ću morati da zamenim, jer se redovno dešava da imam snage a nemam brzinu kojom bih mogao da vozim brže od 40km/h (na ravnom).
Bas bih voleo da vidim taj MTB koji se vozi brze od 40km/h, a da nije nizbrdo.
 
Ja sam na starom bajku progledao kad sam stavio 1.5x 26. Bile su uzasno široke. Bajs je poleteo. Ali se ne može meriti sa drugovim drumašem, čak ni ovaj moj track šro sam uzeo nije toliko brz i lak za vožnju kao drumaš.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Па ваљда зато што је лакше него да возе брзо узбрдо. ;) Ја сам хтео да и узбрдо возим брзо па су ми страдала колена. :(
 
Ja sam se jednom toliko brzo spustio da su mi izletela 4 macja oka iz zbica.:)
 
Imam Trek 7200 a na njemu Bontrager Select Invert 700 x 35C. Mislio sam da menjam za ovu ili ovu Schwalbe gumu. Inace mi se zadnja guma vec izlizala (koriste se 5 godina sa preko 10k km).
I jos nesto da li ce ta razlika u dimenzijama kad smo vec kod brzina uticati na nesto laksu i za nijansu brzu voznju?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno