Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

ne znam da li ovde to sme da se pita i odgovara, ali zanimaju me vase preporuke za dobar servis. radio bih generalni servis, a i proveru hidraulike
 
Jedino ovo za pogon da je 44-34-24 sa linka mislim da nije tačno jer nema kasetnu glavu i kasetu već dolazi sa freewheel račnom 14-28, gledao sam na capriolo sajtu jer me baš zainteresovalo. Tamo piše da je 48-32-28 kako se uvek i praktikuje jer bi inače bili preslabi prenosi, i 48/14 može da se prevrti ko od šale kad se pošteno zaletiš :).
 
Poslednja izmena:
To je otprilike jedini bajs kojeg imas u ponudi sa ALU ramom do 20k dinara. Sasvim solidan, sa opremom najnizeg nivoa (ali ne smeta za umerene voznice). Inace bajk je veoma lagan (nisam precizno merio, ali kazu oko 12-13kg). Kao sto sam napomenuo ranije, grip shift sistem menjanja brzina je uzas blagi.

Kontam da bi bio bolji od ovoga koji sad imam. Imam ga od četvrtog osnovne(leto 1998.), kad mi je jedino merilo za bajs bilo da je žute boje :D. Menjan je sic i ta *****rija što prebacuje brzine od shimana i drugo ništa nije dirano. Bio je na servisu možda dva puta sve ukupno i tada je to i rađeno. Svaki dan ga vozim po futoškom nasipu, kao manijak pošto prosečno pičim oko 36 Km/h (to sam doduše merio sa badasports aplikacijom) a jednom kad mi se vetar potrefio pičio sam 42 Km/h. Preko 30 km svaki dan od početka maja pa na ovamo. Onu trubicu sam nabudžio juče pošto sam skoro udario neku babu pre neki dan. Ljudi me vide da idem i neće da se pomere, a kočnice mi baš i ne rade :D.

Međutim okako sam video onog Capriolo Lizard-a opsednut sam sa njim. Kad bih našao neki posao sve pare bih odvajao za njega i ne bi mi bilo žao ni dinara.
 

Prilozi

  • Photo0633.jpg
    Photo0633.jpg
    278.1 KB · Pregleda: 283
  • Photo0634.jpg
    Photo0634.jpg
    276.5 KB · Pregleda: 284
  • Photo0635.jpg
    Photo0635.jpg
    267.3 KB · Pregleda: 215
  • Photo0636.jpg
    Photo0636.jpg
    252.6 KB · Pregleda: 216
  • Photo0637.jpg
    Photo0637.jpg
    269.7 KB · Pregleda: 222
Poslednja izmena:
Hajde da probam da te posavetujem, nisam ni ja neki hard core biciklista ali sam kroz godine vožnje, majstorisanja i učenja po netu skontao sve što je bitno. A bitno je da ne učiš na svojim greškama pored tolikog interneta :), ja kad sam počinjao s biciklima nisam imao internet pa je sve bilo mnogo drugačije. Dakle ako imaš želju da voziš i da polako učiš oko biciklova ništa više ti ne treba, na netu su sve moguće informacije kao na dlanu, bicikl već imaš i samo teraj i čitaj, a pare će se već skupiti malo po malo. Ako kupiš kvalitetnu stvar i naučiš da redovno i pravilno održavaš (što je krucijalno) dugo će ti trajati uz minimum ulaganja i amortizacije na potrošne delove i neće se raspasti :) kako kažeš za taj sobni i tog blizarda. Pošto već imaš bajs u voznom stanju, mislim da bi pogrešio ako uzmeš novog monitora jer nije on mnogo bolji i uz tvoju agresivnu vožnju i uslovno manjak održavanja opet dođeš na isto da počinje da se "raspada" tj ne radi više kako bi trebalo, a kada imaš najjeftiniju klasu opreme (kao i ja) onda džaba i znanje i volja kada se malo razdrnda pa više ne možeš namestiti da radi dobro i često traži štelovanja. Bolje je uštedeti sebi živce i štekati za nešto bolje što stvarno želiš nego praviti kompromise, a ovog možeš sigurno da voziš do tada, samo osposobiš šta ne radi i teraj. Jes da si napisao da ne bi ni u ludilu davao više od 200e ali nije to neka para, gde je 200 skupi se i još :) a najbitnije je da znaš šta želiš. Ako baš hoćeš odmah da kupuješ, u toj cenovnoj kategoriji do 200e praktično nema šta novo da se kupi osim čeličana i monitora, te su polovnjaci mnogo bolji izbor, razmisli ti to još jednom. Monitor je ok bicikl ali za manje zahtevnog korisnika. I ako voziš samo po asfaltu i uređenim stazama razmisli i o trekerima. Stanuješ na lepom mestu za biciklizam, imaš širok izbor za vožnju a i Fruška Gora je blizu. Ja sam živeo godinama u Futogu uz nasip i u srednjoj školi isto ganjao neku čeličanu po njemu :).
A za brzinu, pusti ti te aplikacije već stavi neki brzinomer imaš već za 1000 dindži i gledaj put kuda voziš, nemoj da rušiš ljude ;).
 
Poslednja izmena:
Pravo da ti kažem odkako sam ono za 200€ napisao nešto sam razmišljao i kontam pa jbt dao sam više za PS3. Ovi bajsovi su mi sad nekako postali turbo zanimljivi, uopšte nisam bio svestan svih tih tweakovanja i raznih drugih *****rija a inače obožavam da vozim bajs. tako da ću poslušati tvoj odličan savet i hvala. Od sada menjam svoj odnos prema tim stvarima. Što se tog nasipa tiče, ne znam kako je pre bilo ali trenutno je put u baš lošem stanju. barem taj futoški deo, rupa do rupe. Ima jedan novo asfaltirani deo na kojem inače merim te brzine, a gde ljudi ne prolaze btw :D
 
Do 200e samo polovan bajk. Za 500-600 opet ali ovi novi modeli Polar Viper, Agama itd ulivaju poverenje, retko ko je toliki hc lik da ce mu ovi modeli biti losi.
Novo je novo, posebno sa tim delovima ali opet za 600e covek moze da naleti na odlican bajs ali i da se ispali, ima prevaranata koliko hoces, ipak su potrebni saveti pre kupovine. Mene kod polovnih najvise smara sto i ako naletim na model sa odlicnim delovima, uvek mi nesto ne odgovara, ajde izgled, nego ja ne mogu da kupim nista ispod velicine rama od 21''. Treba sve uklopiti pa sam resio da kad-tad uzmem Viper SL ili obican.

Ko ima 200e i stari blizzard za taj kes nista bolje ne moze da dobije, samo sminku. Moze cak za taj kes savrseno da sredi stari bajk.
Ali i taj blizzard ide odlicno, evo moj 7 god, odrzavanje i cak uz puno eksploatacije sve savrseno funkcionise, bukvalno osim paknova i guma nista spec nisam menjao, ok zadnja glava, realno je posle toliko god.
 
Bolje da za 300e uzmeš nov Trek, nego za 200 Crapiolo ili Polar. Ima na totalbike.
 
A kakve su BB5 u odnosu na BB7?Ako ne budem jurio nesto polovno dvoumim se izmedju Lizarda i Agame.Lizard mi se na oko vise svidja,i ako ne gresim ima nesto bolje menjace ali ima BB5.Sa druge strane Agama ima nesto losije menjace ali ima BB7 za koje ste rekli da su nesto najbolje posle hidraulike.Takodje me interesuje da li je hidraulika uvek bolje resenje od mehanickih kocnica,tj da li postoje klase ili serije koje su se losije pokazale u odnosu na BB5 ili BB7?Koliki je prosecan radni vek disk kocnica?Znam da ovo zavisi od uslova u kojima se iste koriste,ali onako uopstno?Znam da mnogo zapitkujem,a verovatno ce biti jos pitanja,ne zamerite.Potpuna sam neupucen u sve ovo, a kako 350-400e nisam ubrao na drvetu bolje da se dobro raspitam pre kupovine nego da kupim neku krsinu i onda banem na forum i kazem "e evo kupio sam to i to,kakva su vasa iskustva sa tim modelom":)
 
Poslednja izmena:
Jel moze neka slika da vidim kako to izgledaju te hidraulicne kocnice na bajsu ? Diskove sam video ali tu hidrauliku sto svi spominjete nisam.
 
Ja se ikreno jezim kada treba bilo sta da servisiram.
Svi su pametni da prodaju, a kada treba da dodje redovno odrzavanje ili ne daj boze neki kvar ima za kosu da se hvatate.
Nekada davno je bio Markoni super serviser, pominjali su mi neke kod partizanovog stadiona da dobro rade.
Mom drugaru Giant-a odrzava profa, tip je na stanici trole pre skupstine u Takovskoj (u prolazu).
Mene nervira javasluk najvise, u februaru sam narucio pumpu za srednji amortizer 30 Bar-a u Planetu i jos mi se nisu javili.
Masina za ispravljanje dikova jos nije izvadjena iz magacina i prenesena u servise, itd....
 
Kako mislis ima losije menjace ? Kad je zadnji slx shadow menjac bolji za klasu od lizardovog deora ?

Tako lepo,istripovao sam da je diore na agami:)Gledao neke polovnjake pa mi se sve izmesalo.Nego Mige da li bi mogao da preporucis neki polovan,odlicno ocuvan mtb za 350-400e max sa cikloberze?Jos nisam pametan da li da uzimam nesto polovno za te pare ili da idem na Agamu...
 
To polovno je sve macka u dzaku. Za 400 eura moze da se nadje dobar polovnjak, ali opet sve je to ... Ne znam sta da ti kazem.
 
Mom drugaru Giant-a odrzava profa, tip je na stanici trole pre skupstine u Takovskoj (u prolazu).
Svaka preporuka za čoveka :)
Od ~2004. do leta 2009. vozio sam jednog "Terrano Teama" koga je on sastavio, u suštini Capriolo.
Onda sam ja genije ostavio bajs "na 5 minuta" i to dok sam kupovao nešto u jednoj računarskoj radnji :d policajac je prijavu o krađi iskucao na kucaćoj mašini pored živih računara, a na ulazu u MUP su me smarali što sam u kratkom biciklističkom šorcu... ukratko bajs nikad ne ostavljati nevezan, idealno nikad ga ne ostavljati van stana/garaže.

Onda sam uzeo Capriolo Gilu za ~20 000, imali su akciju 30% popusta uz doneti stari bajs tako da sam se bez problema oprostio od "BMXa" koji sam vozio kao klinac.
Gila me super služi jedino možda da uzmem neki veći pogon i pređem na slick gume jer 95% vremena vozim na stazama ili drumu.
Vožnje su mi uglavnom 30-60km, nekad par dana zaredom, nekad ne vozim preko nedelju dana, zavisi od raspoloženja. Temperatura mi nije nikakva prepreka, vozim i na ispod nule samo ako nema teškog snega i leda.

Inače lepo je napisao neko gore, kad se pređe na auto gojenje i lenjost je neumitna :-devil-:

kačim slike kad nađem neke dobre ili napravim nove :)
 
Poslednja izmena:
Nekad sam trenirao biciklizam, sada samo rekreativac... :)
v5ycsy.jpg

19wl6s.jpg

wltx8m.jpg
 
Poslednja izmena:
Au prijatelju, cigara i bajs, baš nekako ne ide :p
 
Pa na pauzi :)
Bez obzira na to, redovna voznja je presudna za dobru kondiciju a ne bajs ili cigare, i sa tim cigarama dnevno ubijem 50-60km bez da osetim... ;)
 
Poslednja izmena:
Kojom prosecnom brzinom vozis?
 
Neka mi se javi neko ko ima dobar bajs na prodaju... :)

Ne isplate mi se novi koji ne vrede kao dobar polovan.
 
@Max
Ako vozim sa nekim zavisi koliko oni mogu da оdrzavaju tempo tj. imaju kondicije, uglavnom je u praksi to nekih 20-25km/h, kad vozim sam uglavnom drzim prosek negde oko 30-35km/h u zavisnosti od duzine relacije, raspolozenja i koliko imam vremena za voznju bajsa... Naravno u varijanti ravno + asfalt kako najvise i vozim poslednjih par godina s obzirom da na Nbgd-u ima oko 40km biciklističke staze, ili preko reke na Brankov pa lift i onda Ada, Kosutnjak...
 
s obzirom da na Nbgd-u ima oko 40km biciklističke staze, ili preko reke na Brankov pa lift i onda Ada, Kosutnjak...

blago vama u bg-u, pretpostavljam i da je ta staza poprilično dobra. u NS-u, barem po mom iskustvu kad vozim od Veternika do SPENS-a odvalim muda totalno. Neko je pre 50-60 godina bio jako pametan pa je između pešačke i biciklističke posadio drveće i sad je to korenje probilo i izdiglo stazu čitavom dužinom. Naravno da je to asfaltirano u stratu po pravilima sigurno se ne bi to dešavalo. Staza je pravi nutcracker :D. Novo naselje isto mada tu je problem tek u začetku.
Jel ima neko iz NS-a neki predlog dobre maršute?
 
blago vama u bg-u, pretpostavljam i da je ta staza poprilično dobra. u NS-u, barem po mom iskustvu kad vozim od Veternika do SPENS-a odvalim muda totalno. Neko je pre 50-60 godina bio jako pametan pa je između pešačke i biciklističke posadio drveće i sad je to korenje probilo i izdiglo stazu čitavom dužinom. Naravno da je to asfaltirano u stratu po pravilima sigurno se ne bi to dešavalo. Staza je pravi nutcracker :D. Novo naselje isto mada tu je problem tek u začetku.
Jel ima neko iz NS-a neki predlog dobre maršute?

Pretpostavljam da misliš na deonicu od GSP-a, pa do Higijenskog zavoda? Leva strana deonice (gledajući od GSP-a ka centru) je solidna, dok je desna zaista zlo. A zašto do SPENS-a ne ideš stazom kroz novi Somborski bulevar?
 
blago vama u bg-u, pretpostavljam i da je ta staza poprilično dobra.
Ma, kakvi dobra, ravniji je asfalt na pešačkom delu pored nego na stazi. Na velikom broju prilaza "pešačkom" prelazu su stavili žuto-crne ograde koje predstavljaju veliku smetnju i opasnost. Asfalt staze skoro da nigde nije spojen sa asfaltom kolovoza, nego obavezno imaš makar mali ivičnjak, dok je na pešačkom delu trotoar totalno spušten i bez ivičnjaka. Na podosta mesta je staza zauzeta, kako znakovima, nadstrešnicama bus-stanica, tako parkiranim kolima, frižiderima i štandovima za prodaju. Mali delovi su čisti, ali se po pravilu po njima šeta pučanstvo i to po pravilu što raširenije.

***********************

Iskrivio sam zadnju osovinu. Gledam spisak servisa na ciklonautu, ali je ta lista prematora (co.yu domeni, jbte). Treba mi pouzdan servis na Novom Beogradu ili Zemunu. Pilot u blokovima nije povoljan.
 
Poslednja izmena:
Pa mozes i da izadjes malo iz NSa :)

Pa bukvalno i nisam u NS-u uopšte, ionako ga možeš prepišati koliko je velik. Fala bogu pa su to radili (bulevar) samo što zadnji put kad sam išao u grad bajsom to je sve bilo raskopano. Inače više idem ka futogu tim nasipom a do grada samo kad baš moram nešto da obavim a previše je vruće za bus npr. Mislio sam više ako neko ima svoju neku putanju kojom se voza da podeli, pa da neko još isproba. Evo moj utisak vezan za nasip je: ko hoće da se nagleda krava kako pasu, svinja kako se ritaju u blatu i seru po putu neka ne propusti. pravi je doživljaj izbegavanje tih prepreka na putu :D
 
Za duže ture ti je najbolje da odeš do Fruške Gore. Ja idem preko mosta slobode, pa dole u kamenički park, pa po nasipu do pred kraj, onda se popnem kroz kamenicu ka mišeluku, pređem put pa na popovicu, do ulaza u nac. park, onda delom kroz šumu (najbolji deo) stazom maratona i izbijem na Venac. Produžim do Kraljeve Stolice da odmorim dušu, pa nazad istim putem, ili ako sam raspoložen onda redovnim putem (asfaltom) do grada
 
Ja vozim 20-25, max 30 km/h jer su mi gume jako siroke.
Vozim uglavnom vikend ture, Avala, Tresnja, Vojvodina. Dnevno prelazim od 80-120 Km.
Trebalo bi malo da se navikavam vise na brdski teren jer mi dodje da ispustim dusu kada idem uzbrdo.
Neko, da li ima pripadnica neznijeg pola koje su u ovoj prici.
Ne pamtim da sam video neku ribu na putu sem na Adi, ne racunajuci one koje voze specijalke. :d
 
Nazad
Vrh Dno