Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

mige

Slavan
Učlanjen(a)
17.09.2005
Poruke
2,650
Poena
390
Posto vidim da slicna tema ne postoji, reko da je otvorim ovde.
Vozi li ko ovde neke bajseve, sem sto vecinu vremena provodi na stolici ispred kompa. Ja nisam godinama seo na biciklu, i resih da malo pocnem da se rekreiram pa nabavih na extremnom popustu Capriolu Agamu SLX za 36k sa 40 posto popusta. inace do skoro je bio 50k a pre toga 60k. Sa ovakvim setupom i delovima koji su na njoj predstavlja pravi best buy na celom svetu a kamoli Srbiji. Da je neki Scoot, Cannondale, Specialized, Trek, Giant sa ovim delovima , bicikla bi bila najmanje 700-800 eura.
Ova Agama postoji u 2 varijante. Jedna je X7 (sram) a druga je LX (shimano)
Moja je LX ali je ipak mutant zbog zadnjeg menjaca koji je SLX pa se moze i tako nazvati. Umesto SHIMANO DEORE FD-M531 su stavili SHIMANO ALIVIO FD-M413 i malo me zakinuli ali zato umesto SHIMANO LX RD-M581 zadnjeg menjaca su stavili SHIMANO SLX RD-M662-GS. Tako da ne mogu da se zalim.

am / Frame:
ALLOY 6061
Vile / Fork:
ROCK SHOX TORA 302 remote
Srednji pogon / Chain wheel:
TRUVATIV BLAZE 44-32-22T
Menjači / Gears:
SHIMANO SLX RD-M662-GS rear derailleur, SHIMANO ALIVIO FD-M413 front derailleur
Ručica menjača / Shifters:
SHIMANO DEORE SL-M530
Brzina / Speed:
27
Kočnice / Brakes:
AVID BB7 mechanical disc brake
Pneumatici / Tires:
MICHELIN COUNTRY TRIAL 26x1.95
Sedlo / Sadle:
FIZIK - NISENE sport

Evo i malo fotki:

1.jpg


2.jpg


6.jpg


18.jpg


14.jpg


7.jpg


8.jpg


13.jpg


17.jpg


Ako neko sem kompa sedi i na nekom bajku nek napise ovde sta tera.


Edit:
nivoi kvaliteta opreme: https://forum.benchmark.rs/showthre...ička-sekcija&p=6095654&viewfull=1#post6095654
 
Poslednja izmena od urednika:
ja msm da bi prosecan bench-ovac slomio zadnju osovinu na prosecnom biciklu vrlo brzo, tako da bi rekreacija bila kratkog veka... ja sam skrckao istu na jednom starom bajku (jeftinom ne tako fancy), a potom na sobnom magnetnom (taman kad mu je isticala garancija je poceo da tandrce i postao neprijatan za voznju)..
 
  • Funny
Reagovanja: Mi2
@Mige

Vidim da Capriolo još uvek forsira prednje zupčanike bez zaštite. Ti isti na mom Capriolo Cobri su me koštali jednog donjeg dela trenerica i 2 pari farmerica :) .

Jedino što nedostaje na ovom tvom bajsu su "rogovi".
 
Poslednja izmena:
Ja imam Scott Boulder, mator 7 godina, pazaren u Planet Bike, koštao 400 evra tada. Držim se jednostavnih i jevtinih (ali ne i nekvalitetnih) delova pošto njime predjem po 1000+ kilometara u sezoni, pa su popravke česte. Većinu izvodim sam (zamena igli u osovinama, centriranje točkova, zamena žbica), a kod majstora samo ako pukne nešto tipa lager ili za šta nemam alat da popravim. Slika je iz 2005, sada ima nekoliko ožiljaka :) i drugih delova na sebi, ali je izgled zanemarljivo promenjen...

Šta je na ramu: Scott kožni sics i silikonski gripovi; Zoom šticna od alu legure; Šimano Altus ručice menjača, prednji DualSIS, zadnji Altus; alu papučice; Motex bandaši sa 24 aero žbice (real bitch da se pronadju danas) umesto standardnih 36; RST Capa T5 viljuška; Zoom alu komplet (lula, šipka i rogovi); itd...

OLSgB.jpg


W1Tl1.jpg


Mrzelo me da slikam, mrak je, možda drugi put.
 
Poslednja izmena:
Kod mene nista profesionalno, Venera Bike Scout Sub-Zero stara 3 godine, odradjuje odlican posao i volim da se vozikam sa njom, mada bi voleo da u buducnosti uzmem nesto brze ako budem imao resursa za to... :)
Na slikama fali merac brzine i prednje led svetlo koje sam kasnije dodao...





 
Poslednja izmena:
@mige
Gde i kada si uzeo bajs? Ortak ga već duže vreme merka ali sada ne može nigde da ga nađe, rekli su mu da ga nema u Srbiji i da se ne proizvodi više.
 
Vozim svaki dan oko pola sata, ima 18 brzina, vozim u 18. Zdrava rekreacija, moram priznati.
 
Poslednja izmena od urednika:
@Mige

Vidim da Capriolo još uvek forsira prednje zupčanike bez zaštite. Ti isti na mom Capriolo Cobri su me koštali jednog donjeg dela trenerica i 2 pari farmerica :).

I meni je Cobra pojela trenerku par puta pa je moralo da se šije ali sam nabavio trendžu sa ramflom a u preostale dve što koristim za vožnje sam uvukao učkure u nogavice i stavio one štipaljkice ;).
 
@mige
Gde i kada si uzeo bajs? Ortak ga već duže vreme merka ali sada ne može nigde da ga nađe, rekli su mu da ga nema u Srbiji i da se ne proizvodi više.

U jednoj firmi u Cacku, koja prodaje kompjutere, telefone i navigacije. Sad je na extra popustu i ko mu je rekao da se ne pravi vise, laze, ova moja je sklopljena prosli petak. Probaj da zovne total bajk da vidi da li ga imaju na stanju, trebalo bi da ima.
 
Svaka vam cast kako vi pazite i odrzavate te bajseve... mene je sramota da slikam mog Capriolo Chameleona :d. Na toliko mesta je izgreban da je to strasno :D. Menjac menjan x puta, posle originalnog (neki plasticni Shimano, sheban mojom krivicom naravno) sam uvek stavljao kineze, i drzali su se ok. Trenutno ne koristim zadnji menjac, namestio sam na 12tu brzinu, to mi odgovara. Usled jakog i cestog silovanja :d, mnogo delova se klima i skripuce, ali me i takva sluzi me i vise nego ok. Sta joj sve ne uradi'...
Inace, volim da se vozim na bajsu, ali po ovakvim vrucinama nema sanse to da radim. Posto zivim na selu, imam mogucnost da skrenem na neki poljski put, i obicno to i radim, odem malo u prirodu i tako to.
Kupljena pre vise od 6 godina, i posle tolikog arcenja me cudi kako se jos nije raspala :D

Pored svakakvih tema koje su bile otvarane, i ova zasluzuje svoje mesto u Bench Clubbingu.
 
Poslednja izmena:
Ove godine sam ga malo aktivirao, Scott Tampico, neka osnovna oprema - i dalje imam iste gume od kako sam ga i kupio 2004.
Nisam ni 1k km prešao, tako da je oprema samo naštelovana.
Na posao i nazad, milina, stignem kući za 5min umesto 15 peške :D

bajs2.jpg


Ovo je slika kad ga baš nešto i nisam koristio (ne znam zašto, valjda zato što sam išao kolima)
 
I ja isto obozavam da vozim bajk ponekad i 40-50km predjem :)
Nego kada je vec otvorena tema ajde da pitam, da li se neko u srbiji srecao sa elektricnim biciklom? Ima li uopste da oprema kod nas da se kupi?
Koliko sam malo citao o tome, montira se na obican bicikli, baterije traju dosta dugo, puni se kao mobilni telefon, tezina opreme je sitnica, oko 8 dodatnih kilograma na biciklu. To mora da je super stvar na vecim uzbrdicama, a ostatak puta vozis normalno. Sta forum misli o tome :D
 
^^Ipak previse opreme za moj ukus:D
 
Super ti je jelka :D
 
Ji, el' ti to lično Xzibit izpimpovao bajk? :D

Srsly, ako nije tajna, koliko je koštao, jer je isto godište kao i moj bajs? Ako je tajna, može PM :)

I ja isto obozavam da vozim bajk ponekad i 40-50km predjem :)
Nego kada je vec otvorena tema ajde da pitam, da li se neko u srbiji srecao sa elektricnim biciklom? Ima li uopste da oprema kod nas da se kupi?
Koliko sam malo citao o tome, montira se na obican bicikli, baterije traju dosta dugo, puni se kao mobilni telefon, tezina opreme je sitnica, oko 8 dodatnih kilograma na biciklu. To mora da je super stvar na vecim uzbrdicama, a ostatak puta vozis normalno. Sta forum misli o tome :D
Pitaj Ji 4Tze, vidiš da on ima jedan :D

Srsly, video sam Ramba Amadeusa da vozi neki neobičan ulicom, kod hotela "Jugoslavija", više je bio kvadricikl.
 
Poslednja izmena:
Jos jedan best buy Bicikl Capriolo Lizard koji staje 37.5k i njega je testirala ekipa total bajka. Ja sam prvo uzeo ovaj Lizard od 21' inch ali za mojih 1.78 je bio veliki ram, pa sam umesto tog 19' Lizarda uspeo da iskamcim 19' Agamu za iste pare koja je za klasu bolja.

[YOUTUBE]3d1jMji-G88[/YOUTUBE]

Evo testa lizarda.


http://www.totalbike.rs/novosti/testirali-smo-za-vas-capriolo-lizard

i jos jedan zanimljiv bajk za male pare Capriolo Komodo cija je cena oko 26k na popustu

http://www.totalbike.rs/novosti/testirali-smo-za-vas-capriolo-komodo
 
Poslednja izmena:
Nista posebno, jeftina Shimano oprema, Alu ram...ima mu 6 godina, redovno nesto cackam oko njega, odrzavam i oduzimam/dodajem, ...
Dok ne sklopim nesto ozbiljnije:)

WoEKI.jpg
 
Poslednja izmena:
Avaj, ja ostadoh bez mog dvotočkaša, ništa specijalno ali koristio sam ga kad god sam mogao i uživao sam u tome, tek sad vidim koliko mi nedostaje. Razvališe mi vrata od podruma u zgradi pre neke 3 nedelje i maznuše moj Capriolo Albino i ćerkin Capriolo Passion Lady... stoka.
 
I tata bi sine :), zezam se, dobro je i jedno i drugo, uglavnom mlađi ljudi više vole mtb, teren, avanturu, univerzalniji je mtb a i pristupačniji za početak.
Ja bih vrlo rado vozio drumaša jer me samo asfalt interesuje ali nema se, skuplji su dosta u startu a i delovi za kasnije održavanje. Ali biće pre ili kasnije, jer težim ka tome. Kako sam stekao utisak mtb je zastupljeniji kod mlađih a drum kod starijih biciklista :).
 
Poslednja izmena:
Evo ga moj bajsic, starije su slike, stavljeno je drugo sediste,i jos neke site opreme, ali kad je ukraden to su mi poskidali, inace bajs pronadjen, prosle godine se fino vozio, ove sad slabije, inace leti .....
GIANT XTC 4
- viljuska Axel
- kocnice Avid bb5
- zadnji menjač Simano XTR
- diskovi
- gume Michelin
- sediste bilo Fizik

01012008047.jpg

01012008047aaaa.jpg
 
Svaka cast za temu :) I ne vidim razlog zasto bi je ugasili.

Agama je odlican bajk, za 36k, koliko vec rece, odlicno si prosao ! :zgran: Znam da je inace oko 550-600e, sasvim solidni delovi, kombinacija boja je odlicna, ali se meni nekako ne svidja ram.. Pa zato merkam odavno Polar Viper, najnoviji model obican ili SL ali nemam kesa trenutno za to.. Ako postoji neka slicna akcija za ovaj model javite :smoke:

Inace imam Polar Blizzard iz '04 god., odlican model sa solidnim delovima za tu klasu, iako ima 7 punih godina u odlicnom je stanju i bajk odrzavam. Godisnje predjem od 2500-3000km a sa blizzarda ne silazim ni zimi, makar bilo -15 :p:smoke:

Delove da ne nabrajam, uglavnom shimano a ostale komponente firmirane, zato valjda i traje ovoliko uz ovoliku eksploataciju. Cateye velo 8 cikomaster, iako sam hteo enduro ali nisam mogao da cekam da se pojavi u va.
Najvaznije mi je da je ram 21'' jer imam oko 195cm i metar i 10 kila :smoke:

Evo i par slika :

img1563g.jpg


photo0255a.jpg


photo0141jw.jpg


Uglavnom jedan od najboljih vidova rekreacije ,)
 
Poslednja izmena:
Zadnja slika objasnila :)
 
U jednoj firmi u Cacku, koja prodaje kompjutere, telefone i navigacije. Sad je na extra popustu i ko mu je rekao da se ne pravi vise, laze, ova moja je sklopljena prosli petak. Probaj da zovne total bajk da vidi da li ga imaju na stanju, trebalo bi da ima.

Hvala, preneo sam mu. Sad još da vidi da li imaju sa ramom od 21".
 
Genesis sigma sve difolt fabricki lepo sluzi samo sam ja problem sto ga ne odrzavam
Ostisli mi sifteri i nikako da dam 20e za nove i zato moram dobro da ga namestim da bi mogoa da zapnem jel u spurotnom preskace i puca zamenio sam zupcanike i lanac al na kraju se ispostavilo da me zajebali da nije do toga i puko 3k din maltene za dzabe nisam neki profi pa mi treba non stop novo kad bi to sredio sasvim dovoljan za moje potrebe da obidjem krug po pancevu nekih 16km i to je to sad sam mu stavio novu zadnju gumu COBRA ona skoro pa slip


racun cist opran u farmerkama :D :d
 
Odlična tema, i sam vozim bicikl(jedino prevozno sredstvo u kući). Ja neki stari "Rog", star dvaes i pet godina(kupio mi tast kad sam se oženio), sin "Partizanov" MB star desetak godina, nasledio od ćerke(sestre), a supruga onaj midi ili kako se već zvaše? Inače vozim bicikl u svako doba dana: u jutro, u podne, u veče u ponoć. Valjda zato i imam 70kg na 1,79cm.
 
dsc01551rk1.jpg


dsc01552at7.jpg


dsc01553nu7.jpg


dsc01554kl9.jpg


dsc01555rx0.jpg


Slike sam izguglao sa neta sa nekog random foruma, mrzelo me da slikam, ali moj je potpuno isti ovakav :) Isto kupljen u kapriolu pre 2 god na popustu
 
Bogami solidni bajzevi se voze :)
svaka cast
 
Od svoje 14-e do svoje 18-e nisam silazio sa bajsa. Imao sam 68-70kg (mali pivski stomačić...krastavac-a rano sam počeo da cepam vopi). A onda sam položio za B kategoriju, biciklu zapustio (sad je i nemam) i imam 100kg i stomačinu kao da cepam po cisternu piva svaki dan :d
Razmišljam o kupovini neke biciklice da se ponovo malo aktiviram, jer ovako više ne ide :D Svaka čast na temi.
 
Nazad
Vrh Dno