Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Hvala komso :) 60 mu je zvanicna mera koja pise na ramu ali posto je to Cube, oni su zapravo malo kraci tako da je ovo u stvari mera koja odgovara mojoj visini. Prethodni je bio 58 i odgovarao mi je ali sam zakacinjao sprintericom prednji tocak kada okrecem volan, ovde ne. Ma nije ovo strasna tezina ali nije trkacki ram pa je to to. Klasicni trkaci obicno imaju karbon vrat vile, jos ako ima integrisanu stiznu pa je izjedna to je vec bruka lako. Drugo, diskovi, celjusti, tj hidraulika je teza od obicnih drumskih kocnica ali meni licno je ovo lepse, iako povlaci sa sobom dodatno i vise zica u tocku...
 
Bravo sajlonac, neka je sa srećom [emoji123][emoji869]

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ovo su r540 pedale rekao bih?
Sve drugo ne bi dobio uz bajs :)

Nisu one tako lose, ali se mnogo grebu crne
ne znam sa cim si planirao da ih menjas?

Malo je bez veze te 28c gume to ces resiti, ali me cudi alu sticna to bre nisam skoro video.
jel cena bila ona tvoja ili njegova?


Za voznju javi kad hoces.
 
Poslednja izmena:
Da, mislim da su te pedale, ma ne fali njima nista posebno, pogotovo kad idu uz bajs, ali ovde je desna u uzasnom stanju a i spominjao mi je Ultegru tako da idem po to ;) Imam svoje 105 sa starog bajsa koje su perfektne ali su sive pa bi da nadjem crne :D

Alu sticna je fabricka, to sam video sa Cube sajta i nisam ocekivao drugaciju iako je on rekao kako ce morati da se stavi frikciona mast... Rekoh ma to je alu sticna nema sta. Video sam da Gadjan ima neku karbonsku koja bi mi odgovarala, mozda napravimo nesto ako je zainteresovan i dalje za prodaju :)

Gume mi ne smeta toliko sto su 28 koliko sto su Zafiro model. Em nemaju mnogo TPI em imaju neku glupavu saru koja mi je cist visak. I to cu 99% da zamenim kod njega, na slici je imao neku Corsu, hocu to, hebes Zafiro ;)

Njegova cena nazalost... Ma od odma je bio izricit da nece da menja cenu a ponuda nikakva, sta god se pojavi odmah ode pa reko ajde bolje i to nego nista.

Za voznju se javljam kada saznam raspored obaveza pa da probamo da uklopimo nesto.
 
cestitam, nek te dugo sluzi :)
 
Poslednja izmena:
Da li se bicikli ovog tipa mogu kaciti na one nosace koji idu na gepek automobila?
Ovakav kao na slici ili isti tip bicikla samo sa jednom sipkom umesto 2.
b71d2ba8d6c246d1dc78ca3b947318ee.jpg
 
Ženski bicikl. Mogu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Zna li neko nešto o ovoj bicikli? Nažalost, nemam druge detalje osim fotografije i cene - ~350e
 

Prilozi

  • received_2611486689179636.jpeg
    received_2611486689179636.jpeg
    98.1 KB · Pregleda: 105
Totalni NN bajs zvučnog imena i nepoznatog porekla. Svojevremeno sam se zainteresovao za jedan i iako sam potrošio par dana surfovanja ništa korisno nisam našao.
Daleko od toga da vredi tu cifru.
 
Zahvaljujem :)

Svakako je kupljen po toj ceni, jer ja em ništa ne znam o tematici, em nemam vremena da se time bakćem, ovo mi je uzeo drug koji će i da mi dostavi (nije on birao, nije kriv :D) Znam, pravdam preplaćeno, ali šta je tu je :)

Jedino sam gledao da veličina rama bude koliko toliko u skladu sa mojom visinom. Mogu i da vratim, ali zbog cene neću, za to sam sam kriv.
 
pa sta ce vam auto :D
 
Izgleda lepo, mada se ne razumem nešto u drumaše, sačekaj još malo, neko ko vozi možda odgovori. Vidi ako imaš nekoga da pogleda bajs (ako ti ne možeš), prodavac nije baš najpouzdaniji. Ja sam ga bio izbacio iz pretrage na Cikloberzi kada sam kupovao bajs. Napljuvan je dosta na 2bike forumu pa je promenio nik, bio Alarga, ali mesto gde slika ostalo isto. ( :
 
Da, što je sa ženom, prijateljem i njegovom ženom kupio 4 bajsa od sebe i sve bilo super. ( :
 
Unutrašnja 28-622 guma se probušila, ne znam kako. Malecka rupica. Baciti ili krpiti?
 
2 unutrašnje u dekatlonu su 350din
Pakovanje flekica i lepak su isto oko 350din

Rezervnu gumu moraš imati tako da ako je nemaš kupi jedan par
A flekice je zgodno da imaš a i ne moraš.

Gume mi ne smeta toliko sto su 28 koliko sto su Zafiro model. Em nemaju mnogo TPI em imaju neku glupavu saru koja mi je cist visak. I to cu 99% da zamenim kod njega, na slici je imao neku Corsu, hocu to, hebes Zafiro ;)
Ti sa tim gumama planiras da napravis tubeless?

ja jos nisam cuo da neko vozi tubeless na drumasu, ti ces da zeznes sve ove sto koriste tubulare:d

vittoria su super gume, ja im jedino zameram sto se osetno brze trose od continentala, ako mozes da biras ja bi njega pogotovo za tu tvoju tubeless varijantu za koju sam skeptik kako ces da izvedes

meni je jedne godine skliznula guma sa felne u jakoj krivini i probusila se, ne smem ni da zamislim tvoju varijantu i sta ce tu da zadrzi gumu na felni.
 
Poslednja izmena:
2 unutrašnje u dekatlonu su 350din
Pakovanje flekica i lepak su isto oko 350din

Ја исто хоћу да купим 2 унутрашње гуме да имам али не видим по овој цијени, има за 350дин али само 1 комад.
То је можда била нека акција раније?

Unutrašnja 28-622 guma se probušila, ne znam kako. Malecka rupica. Baciti ili krpiti?

Што би бацао због мале рупице? Крпи обавезно, то ти је посао од 5мин.
Можеш да купиш нову и њу ставиш на точак, а накнадно закрпиш ову са рупицом. Тада њу имаш и чуваш као резервну за следећи пут и не дај боже.
 
Poslednja izmena:
Ti sa tim gumama planiras da napravis tubeless?

ja jos nisam cuo da neko vozi tubeless na drumasu, ti ces da zeznes sve ove sto koriste tubulare:d

vittoria su super gume, ja im jedino zameram sto se osetno brze trose od continentala, ako mozes da biras ja bi njega pogotovo za tu tvoju tubeless varijantu za koju sam skeptik kako ces da izvedes

meni je jedne godine skliznula guma sa felne u jakoj krivini i probusila se, ne smem ni da zamislim tvoju varijantu i sta ce tu da zadrzi gumu na felni.

Gledah malo po netu, nema nekih problema, ako su gume dobre. Stavise kad mi je ovaj prodavac slao slike delova koje je dobio uz bajs i koje ce da mi prosledi cim ih pokupi iz CG, idu i tubeless ventili :/
Sa ovim Zafiro koje su trenutno se ne bih upustao u to, trazio bih neke koje su zapravo tubeless ready. Recimo Schwalbe One ili GP5000 samo sto su one sa cenama bas bas.. :)
Sto se Vitorie tice, sa prethodnim bajsom sam presao oko 5500km a na njemu su dosle Rubino PRO koje jesu bile u super stanju ali opet nisu bile nove nove. Prodao sam ga sa istim gumama jer moze da se vozi jos solidno, pogotovo ako se rotiraju prednja/zadnja. Nisam primetio da se nesto posebno brzo trose, doduse nemam iskustva sa bilo kojim drugim, to su mi prve i jedine koje sam vozio :)
Inace mnogo mi se brze istegne lanac.. Onaj koji je dosao uz bajs je bio maltene nov po onom meracu, zamenio sam ga posle oko 2000 jer je vec upadao solidno (0.075), bajs je otisao sa tim koji sam ja stavio a merac je upadao na pola... Doduse onaj najgori Shimano 11faz al opet.
 
GP5000 su na popustu u PB 5990din i tubeless ready 6990
 
Pogledao one Alvas bicikle. Menjaci su shimano tz oba. Odaje utisak jeftinih "plasticnih" komponenti. Sto je najgore ima ogrebotinica na kormanu i sifterima od transporta verovatno (ove koje sam pogledao u radnji). Generalno da li vredi ~ zakljucak tih 17.000 mislim da je na gornjoj granici i to samo zbog disk kocnica.
 
Posle krajnje negativnog iskusta sa planet bajkom kod merkatora otisao sam u njihovu radnju u novosadakog sajma, i tamo je mladic koji radi nebo i zemlja u odnosu na one na bulevaru. Nisu imali to sto sam hteo ali za razliku od onih se potrudio da sklopimo i naruci to sto mi treba, iako je izgleda nestasica delova, jer su mi rekli na nekim mestima da mesecima nisu dobili isporuku od Shimana. Napokon sam kupio kasetu i zadnji menjač slx i deore xt shiftere na drugom mestu. Jos samo crankset da mi nadje i to je to.
 
Poslednja izmena:
Nije nego su povukli iz prodaje delove jer svi prodavci sad sklapaju bicikle, više ide prodaja kao ceo paket. Ne idu ljudi na more pa kupuju bicikle, tegove...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
U dve različite radnje su mi to rekli e sada ako oni mene lažu lažem i ja vas. U svakom slučaju skoro pa nemoguće je naci nista, bar u Novom Sadu. I na shifter moram da cekam da stigne iz skladišta

Da, što je sa ženom, prijateljem i njegovom ženom kupio 4 bajsa od sebe i sve bilo super. ( :

Ja sam uzeo od njega bicikle, i sta znam spustio mi je cenu bio na primecene defekte koje sam uvideo, koliko para toliko muzike kod polovnjaka. Mada eto nece nista ostati od tog bicikla osima rama tockova i kormana
 
Poslednja izmena:
@sajlonac
Lep bajs, svidja mi se kombinacija boja iako nisam ljubitelj crnih bajseva, ovaj je zanimljiv.

Koje i kakve su kocnice, predpostavljam da su flat mount? Pitam jer sam uzeo ultegra ST-R8020 + BR-R8070 sa SM-RT81 rotorima (160mm) i ne znam sta da ocekujem (cekam ostale delove da stignu da bih sklopio bajs). Iskustva sa hidraulikom mi i nisu neka, ali bih voleo da su barem ok, makar delimicno u rangu npr deore m6000 koje su mi sasvim ok na mtb-u. Sad imam na drugom bajsu Avid BB-5 i nisam preterano zadovoljan, pregrevaju se vrlo brzo cak i na asfaltu, posto sa bajsem zajedno imam u proseku 110kg. Sem pregrevanja su super za mehanicke kocnice, ali vrv zbog tezine i velicine plocica nisu preterano efikasne (isto 160mm rotori).
 
Nazad
Vrh Dno