Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ја углавном слушам народну. Хармонику, фрулу, трубу, понекад рибљу чорбу, или Ђоку Балашевића. Све зависи од расположења. Проблем је што морам држати слушалицу само на једно уво, јер морам слушати свет око себе, да ме не би неко згазио.
За звучник, то ме некако подсећа на цигане како иду улицом и слушају дани неку њима драгу песму.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
@bici staze

moram da napisem koju posto sam prethodnih dana koristio bici staze i kao pesak i kao biciklista...

Uhvati me prosle nedelje ona olujna kisa na starom obrenovackom putu, i gde cu da se sklonim, odem ja ispod strehe wc-a na adi ciganliji :)

Odstojimo mi tamo nekih sat vremena dok kisa nije malo smanjila, pa op na bajs krenemo bici stazom na nbgd,.
Gomila pesaka zaista smeta ali nije tako strasno da se ne mogu obici, ono sto je bio nepremostiv problem je potopljena staza posto oni prave te staze valjda namerno valovite i onda se mora voziti trotoarom jer kroz vodu nema nacina.
na izlasku sa ade takodje poptpuno potopljena staza, nemoguce je voziti njome do novog mosta, vozio sam na nbgd kolovozom kao i uvek.

Inace par dana pre toga sam isao bici stazom preko mosta, pa to je tek muka ziva, staza je apsolutno neravna klizava i nije za voznju bicikla to je obicna staza za pesake.

@bici staza i ja kao pesak

nedelja, pre one velike kise idem sa porodicom na adu...peske dabome.
Idemo pesackom stazom kroz koju se provlace biciklisti, vozic, hitna pomoc, pesaci i sta vec ne...nemoguce proci.
I na kraju dolazimo do redbull bine gde je sva rasveta, ozvucenje totalni kolaps, mora da se predje na stazu.

Bici stazom se lepo seta (kao pesak), nije guzva...isao sam levom stranom.
idu tuda, skuteri, bicikli, skejtovi, roleri, pesaci ma sve zivo osim vozica koji pravi karambol na pesackoj stazi.

i zakljucio sam da su biciklisti najvece dileje koje voze po adi, oni psuju, ebu mater svima, naglo koce pokusavajuci na taj nacin nekoga da poplase, raspravlaju se i slicno a bez nekog realnog osnova jer na bici stazi zaista ima dovoljno mesta za razliku od pesacke staze.

A najglasniji i najbezobrazniji su ovi sto su ozbiljno pod punom opremom krenuli mtb biciklom krug oko ade i jos motaju neki tempo medju tolikim narodom...od tolikog prostranstva on je resio da trenira u gradskom parku!
 
Poslednja izmena:
@bakara Pa ja još odavno (kad sam prvi put prošao tamo, dok sam često bio u Bg) rekao da su ada rejseri najzahebanija vrsta vozača :D
Opisao si ih u dlaku :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Јуче сам причао са саобрајчацем на мотору. Вози BMW. Питам га ко највише прави проблеме у саобраћају. Каже он мотористи и возачи службених аута (мисли на оне кока кола, нелт....) и жене возачи. Питам га за бициклисте, каже ми на њих не гледамо. "Мени је њих у последње време жао" каже он мени. Ајд ми објасни мало. Каже, у паузама стане код неких искључења да се возачи мало уплаше кад га виде, па баци око на бици стазе. Тамо највише има пешака, мама и тата са колицима, тротика, ел.тротинета, обичних тротинета, ел. мотора и ел. бицикала, а најмање бициклиста! Што је најгоре, ником осим бициклиста није дозвољено на бици стазу. Каже на стазу не сме ништа да иде више од 0.25 kw. Значи ништа моторно или електрично. А и ти бициклисти су нервозни јер возе велеслалом, бесни, а нико им не може помоћи, такав менталитет *mjau**mjau**mjau*.

Него причао ми како је налетео на једног бициклисту који се гурао пред семафор, међу аута. Па се успут наслањао на ретровизоре од аута, па се свађао са возачима...
Приђе он њему и пита га што се гура ту кад има бици стазу са обе стране Булевара. Каже овај њему, ја имам право да возим где хоћу, шта ми можеш! Он све са бициклом од пар хиљада евра, лепо обучен, сав у опреми као на трке да је кренуо, пређе полако на пешачки прелаз, чека зелено, овај мој са мотором иза њега и гледа неки Ауди, Беране регистрације, који му је овај искривио ретровизор, крену обојица на жуто, гас, Ауди поред њега, свира му да се помери, бициклиста му све по списку! Саобраћајац каже, ја ротацију и зауставим бициклисту. 13 прекршајних пријава сам му написао. Водио сам га и у станицу јер није имао никакве документе. Кад сам завршио са њим, рекао сам му "јел видиш шта могу да ти урадим кад си учесник у саобраћају!" Рекао ми је која су прекршајна дела и ни једно дело судија није одбацио. Добио је позамашну казну!

Извињавам се на дугачком посту!

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Каже на стазу не сме ништа да иде више од 0.25 kw. Значи ништа моторно или електрично.

Svaki kršteni ebike ima tačno 250w. Kako onda "ništa električno"?

Kinezi divljaci imaju koliko hoćeš, to je druga kategorija..
 
Кад сам завршио са њим, рекао сам му "јел видиш шта могу да ти урадим кад си учесник у саобраћају!"
Ја то одавно причам, бициклисти су учесници у саобраћају кад им одговара а онда 90% возе уз прекршаје јер им се може. Ајде и мој пример од пре пар дана. У једној релативно прометној улици са по две траке, аутомобили возе углавном левом јер је (тамо где сам био) аутобуско стајалиште а аутобуси баш и не оду скроз десно. У једном тренутку са леве стране наилази жена са колицима, аутомобил стаје да је пропусти јер је ту пешачки прелаз а бициклиста који је ишао за њим се прво нервирао што овај кочи па га је обишао са десне стране, замало ударио жену и успут је добро испсовао што није стала да га пропусти. То је пример бар 90% бициклиста који возе улицама. Наравно, искористиће сваку прилику да пређу на тротоар, пређу преко травњака, прођу кроз црвено (ако није опасно) али када их неко исече, одмах се позивају на своја права јер могу да возе где год хоће.
Свака част онима који поштују све прописе.
 
Definitivno redovno viđam ludake i stoku i na biciklima. Nije problem prevozno sredstvo, nego mentalitet. Pritom, za neke stvari možda može da se kaže da su bezazlene (iako su po meni te možda i najgore, odnosno odraz samoživosti), ali bezbroj je tih situacija gde se ponašaju bahato i siledžijski. Ne znam da li poštujem sve propise (pogotovo ako ne sme biciklom preko zebre), ali svakako se uvek trudim da ne smetam. Na Adi redovno viđam kako voze bicikle po unutrašnjem krugu, uz jezero, gde ne samo da je zabranjeno, nego bre kad vidiš toliku gužvu nije ni normalno da voziš.

@bakara Zvuči kao da zagovaraš anarhiju. Naravno da je neprihvatljivo da pešaci budu na biciklističkoj stazi, isto kao i trafike i frižideri za sladoled ili nečija dnevna soba, sa sve regalom i televizorom. Inače, prošao sam (pešice) u nedelju tamo gde je trebalo da bude flugtag. Nije bilo razloga da se ide na biciklističku stazu (a pored nje ima još i prostora na zemljanom delu). Da, veća je gužva i potrebno je vreme da se prođe pešačkim delom, ali toga imaš uvek i svuda i ne daje nikome za pravo da se ponaša kao da su njegove potrebe jedine važne. Ni u avionu ne možeš da preskačeš sedišta i gaziš po ljudima samo zato što je gužva za ulazak ili izlazak.
 
E svašta, jedan kaže da su svi biciklisti najveće dileje, drugi kaže da 90% njih gazi žene sa decom u kolicima, već sam krenuo da se oštrim za odbranu biciklističke časti a onda se setih: "ah da, pa oni pričaju o Beogradu".
Ništa onda, carry on. :p
 
Jer samo BGD i NS imaju bici staze. :)
 
@bakara Zvuči kao da zagovaraš anarhiju. Naravno da je neprihvatljivo da pešaci budu na biciklističkoj stazi, isto kao i trafike i frižideri za sladoled ili nečija dnevna soba, sa sve regalom i televizorom. Inače, prošao sam (pešice) u nedelju tamo gde je trebalo da bude flugtag. Nije bilo razloga da se ide na biciklističku stazu (a pored nje ima još i prostora na zemljanom delu). Da, veća je gužva i potrebno je vreme da se prođe pešačkim delom, ali toga imaš uvek i svuda i ne daje nikome za pravo da se ponaša kao da su njegove potrebe jedine važne.
Naprotiv.
naravno da ne treba pesaci da setaju bici stazom, ali ne treba ni vozic da ide pesackom stazom!

Hocu da kazem da nije neka drama obici ponekog pesaka, u odnosu na traktor i vozila hitne pomoci na pesackoj stazi gde je mnogo veca guzva.
I na kraju sustina onoga sto hocu da kazem da je to staza u gradskom parku za malu decu i za rekreaciju i da je za ocekivati takve "prepreke"

Nije tu idealno ni pesacima ni biciklistima.
tako da ko hoce neometano da vozi bicikl treninga radi, ne treba tamo da zalazi.
 
Приђе он њему и пита га што се гура ту кад има бици стазу са обе стране Булевара. Каже овај њему, ја имам право да возим где хоћу, шта ми можеш! Он све са бициклом од пар хиљада евра, лепо обучен, сав у опреми као на трке да је кренуо, пређе полако на пешачки прелаз, чека зелено, овај мој са мотором иза њега и гледа неки Ауди, Беране регистрације, који му је овај искривио ретровизор, крену обојица на жуто, гас, Ауди поред њега, свира му да се помери, бициклиста му све по списку! Саобраћајац каже, ја ротацију и зауставим бициклисту. 13 прекршајних пријава сам му написао. Водио сам га и у станицу јер није имао никакве документе. Кад сам завршио са њим, рекао сам му "јел видиш шта могу да ти урадим кад си учесник у саобраћају!" Рекао ми је која су прекршајна дела и ни једно дело судија није одбацио. Добио је позамашну казну!

Извињавам се на дугачком посту!

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Pre 2 dana neki pacijent na e-biciklu(onaj što ima oblik ko čoper) u kontra smeru u Beogradu u Brankovoj u žutoj traci. šteta nije bilo autobusa.:smash:
 
Нећу да кажем која је продавница, да не буде реклама
ee53857fd3191c7b0e8789200f088573.jpg


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
A šta je problem da se napiše gde ima da se kupi? Druga je stvar slati botovske reklame sa novootvorenog naloga. Ovo očigledno nije takva priča.
 
Samo ovaj glupi HT2 ključ u Pb košta dosta više od ovog kompleta :)
OK cena pa makar samo za HT2 ključ i ovaj chainwhip za kasetu a ako su imbusi iole dobri onda je premija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja uzeo pre mesecak dana komplet, sve deluje dosta kvalitetno za te novce, imbusi su super, svašta sam šrafio i po kući i stezao baš jako i nema deformacija na ključevima niti tragova/uvijanja... Ne kažem da su za neki profi rad, ali za kućnu varijantu su odlični [emoji108]

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Imam slican ako ne i isti alat, samo je druge boje, ok je za ove pare.
 
A šta je problem da se napiše gde ima da se kupi? Druga je stvar slati botovske reklame sa novootvorenog naloga. Ovo očigledno nije takva priča.
Кажу да није дозвољено рекламирати производе на овом форуму из других продавница. Из авиона се види да је Лидл у питању!
Пријавио сам ову поруку модерацији, па ће ми видети да ли смемо да рекламирамо ове производе.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Па ако се пише е**и, емм****а или слично, зашто не поменути и линду? Зашто би али или ново јајце били изузетак и имали посебне теме? У неким темама се помињу и идеа и макси и још понеки и нигде проблема.
 
Bilo je jedno vreme zabranjeno dok je radio Benchshop, ali ni to se nije odnosilo na biciklističku opremu, već samo na IT. Ja ta pravila više ne mogu da nađem. U ostalom, postoji i podforum Gde da kupim?
 
Па сама идеја се односи са једне стране на конкуренцију фирми која има везе са форумом (ово што помињеш) или фирме која је неки спонзор и онда није ОК помињати конкуренцију. Ту могу да прођу и конкурентске поруке са обе стране, прве су да је негде јефтиније и боље, друге су са лошим искуством у опет конкурентским фирмама што се своди на исто.
Тема где да купим је ОК ако се нешто тражи али ако неко види занимљиву понуду алата за бицикле, како да то пријави у тој теми? Можда би требало увести компромис па овако нешто буде сматрано корисном поруком. Можда због тога неко други пријави да је то исто или слично видео још јефтиније а свима то буде корисно.
 
koliko ja znam mi na ovoj temi nismo imali takvu zabranu i ovde je dozvoljeno ostavljati linkove i nazive prodavnica.

Ko redovno prati zna da smo gomilu oglasa i robe ovde komentarisali.
 
Pa da, da je IT oprema u pitanju pa i da postoji problem sa sponzorima, bicikli i oprema za njih ne bi trebalo da su problem. Do sada nisu bili.
 
Ovde nije bilo takvih zabrana, tj tolerisali smo u ovoj temi. Zato sto nije IT i nije bilo zloupotreba.
 
Da li vi ljudi slusate muziku tokom voznje i sta?

Ne. Ne znam zasto al kad vozim bajs, usi moraju da mi budu spremne na svaki šum, trudim se da nemam nikakva ometanja, cak i kad vozim gde nema nikoga.
S druge strane, kad hodam ili trcim, sluske su usima, kompletna izolacija. Jednom recju, zreo za ludaru.[emoji3]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kad ste vec kod muzike i bicikla, ja se takodje ne bih usudio da zacepim usi za spoljni zvuk. Da li je neko probao one bone conduction? Vidim da na Aliju ima za 30ak $.
 
Nazad
Vrh Dno