Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Sreca pa nisi vise nastradao, ocigledno da nije bila bas popustena, cim je opet toliko uhvatila.
Na daily bajsu imam V-brake, kruta vila, zadnja je doterana extra, prednja je popustena onako taman kako meni odgovara, za sada nisam imao problem, doduse nisam bio u situaciji da sam morao da instiktivno kocim, kao klinac to je bilo svaki drugi dan, a i par preletanja. :d
 
Kako to mislite pukne sajla u sred vožnje?

Pa i da pukne imate dve kočnice ne znam što bi kočili samo prednjom.
Prednja nema nikakvog smisla bez zadnje isto tako i zadnja bez prednje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja volim da su meni kočnice dotegnute, bolji mi je osecaj dosta i bolje kocenje a ne da pritiskam do volana a ono jos mora da se pritisne ali ima granicu u vidu volana

Lepo pukne sajla, nastanu dve sajle od jedne. Imamo dve kocnice, obe i koristim pri kocenju ali bolje je kociti sa obe nego samo sa jednom i ko zna u kakvom trenutku moze da pukne. Sta da picis 50kmh ili ti nesto izleti i pri manjoj brzini?

Po meni je bitnija prednja nego zadnja ili se to meni cini, jer na mom bajku prednja bolje radi

I pomozite coveku za bajs, idemo u neku drugu pricu, lepo je pitao za savet. Ko voli zategnuto, neka zateze, ko ne voli, neka olabavi

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Meni se desilo par puta da mi pukne sajla, i prednja i zadnja, ipak su to tada bile one pijacarske kocnice i sajle, za svakodnevni basj.
Jednom prilikom mi je pukla sajla na motoru pri nekoj brzini od 50-60kmh, sreca pa nije neka veca brzina pa da prilikom kocenja zadnjom nisam proklizao.
u 99% prilikom kocenja prvo koristim prednju pa posle par trenutaka pocnem i sa zadnjom da kocim, pogotovo kada je nizbrdica i veca brzina u pitanju, po poljskim (sumskim), mokrim i blatnjavim putevima.
 
Polar Tsunami u PlanetBike

Nesto ne gotivim Capriolo

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Nije bila istaknuta cena na sajtu, cena to modela je preko 50.000 RSD kada sam zvao[emoji28].

Ovo je model koji trenutno imam. Točkovi na njoj su 26". P.S. Ne zamerite na cistoci, mrzelo me da ga obrisem kako je danas pocelo ovo hladnjikavo vreme :smash:.

Vise sam za disk kočnice jer ipak kada treba da se spustam niz Avalu, iskustvo me jednostavno tera na diskove, jednom kada sam isao sigurno 40-50km/h probusila se zadnja guma, jedva sam uspeo da iskontrolisem da ne padnem, a steta je bila da mi je pao nosac zajedno sa telefonom sa volana i to sto sam tada razbio ekran tada HTC One V i probušena guma [emoji58].
05dc7fcf9af33ff9eba34775b3cc5dd2.jpg
e70e3bb57b42808695afc6a29827c24d.jpg
b00210740161f7e3ca9b97c4e53ede2c.jpg
c8880980f42279acbca91a8f843b7f5f.jpg
0ad9074b74a8063a0d86c4855ab7ae5c.jpg
7f10dc929c672316b92bfd4fc6230add.jpg
2865ab9223547f59252aff134eab20b1.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da je Froome to znao uzeo bi Tour, mada on nije vozio bas Avalu
 
Na kom sajtu si gledao kada nema cene? :D
Evo gledam ponovo, 50990 dinara

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Slazem se da je gadan, nema potrebe da se salite. :d

Gledao na planetbike-u, bila cena 0 dinara :p.
 
"Artikal trenutno nije dostupan" - Zato je cena 0din
A ovog ima: link

Pitao si za razlike
- prvi je čelični i oprema najniža moguća klasa (btw, sramota je da tako nešto košta >200€)
- ostali su sa aluminijumskim ramom, sa tim da nivoi opreme (šifteri, menjači...) rastu sa cenom.
Iskreno, i oni su preskupi za to što nude

Eh, da...možda malo sentimentalno ali...
i ovako nešto
 
Poslednja izmena:
Pa ako je tsunami skup, logično je da odeš korak ispod na mirage pro. Otprilike je za klasu niža oprema od tsunamija ali i dalje ima hidraulične kočnice i vilu sa zaključavanjem. Altus oprema će sasvim dobro da služi, dok to potrošiš otplatićeš bike i uštedeti nešto para. A kada dođe vreme da kreneš da menjaš delove, znaćeš da li ti zaista trebaju bolji ili bi samo bilo lepo da ih imaš.
Još korak ispod je mirage comp ali tu si već na turney opremi, nema više zaključavanje vile, a ni disk kočnica koje želiš. Dosta kompromisa za tu razliku u ceni. Možda je capriolo ponuda bolja, ali sajt im očajno radi u poslednje vreme, ništa ne mogu da nađem u razumnom roku.
 
Ne vidim nigde Avalanche za ovu godinu. Prosle godine je bila verzija sa 27.5 tockovima i 29. Mozda ce naredne godine izbaciti novu verziju.
 
Hah zašto, meni se baš sviđa [emoji4] Gledaš da li amortizer radi kako treba [emoji3]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Znam ja da si tu postavio da se divio radu amorta ali tocak koji se vrti ti zauzima pola kadra :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne preteruj, jesi stavio smajlija ali neko će stvarno pomisliti da točak zauzima pola kadra, a ustvari i manje od četvrtine:).
Meni se sviđa baš zato što pokazuje najviše put a zatim i točak i amortizer + nije klasičan pogled.
Meni recimo postaje muka od onih silnih kamera na motogp, pa kad puste kameru koja snima lice vozača, a komentator kaže obratite pažnju koliko ko puta trepne u krivini:D. A to se naravno uglavnom ni ne vidi kroz vizir kacige... a što je više kamera to ima više propuštenih značajnih momenata, koje najbolje možeš videti kad neko iz publike postavi video sa telefona na yt:d
 
Odlicna oba videa, dobri spustevi.
 
Hvala :)
Ma, Bakara je samo ljubomoran zato što je limitiran na asfalt [emoji14]
Inače ovo je zakačeno na krunu amortizera , evo slike.
Ranije sam jednom isprobavao sa drugarom i kačili smo na ram, e to je bio točak na pola ekrana, ali bukvalno :)

https://youtu.be/-tWd58Tg_e8

Danas sam išao na istu planinu ali spust drugim putem, znatno pitomijim pa se i dosta brže vozi. E da, zamenio sam paknove jer su se prošli skroz potrošili što se i čuje na jucerašnjem spustu :D
Zanimljivo je da sam nove stavio početkom juna i evo danas su zamenjeni.

https://youtu.be/gzp_S-dEPuE

e7044a164895989c873a40b70e718b16.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne valja za aerodinamiku :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Kako ono beše, kod nas ne uzimati Schwalbe gume?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Koliko se sećam negde sam pročitao da je drastična razlika u kvalitetu kod nas i preko...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja ih ubuduće izbegavam, dva puta uzimao, oba puta se raspale prebrzo, oba puta je jedna reklamirana praktično odmah jer se počela da raspada posle druge, treće vožnje. Mada, koliko sam pratio, većina se žalila na ove terenske gume, ovi što voze po asvaltu su uglavnom zadovoljni.
 
To je prica jer kao stoje dugo posto se slabo prodaju ili uvezu vec stare "odstajale" gume.. Sve u svemu ja sam jedan jedini put kupionove gume u prodavnici i to bas Schwalbe (iz Jankovica, oni su valjda i uvoznici) i nisam imao problema. Bile su Schwalbe Hurricane, guma nize klase kombinovana i za asfalt i offroad, sa zicom. Kasnije sam krenuo da pravim tubeless sistem pa sam i kupovao folding gume ali vise nikada nisam kupio u prodavnici. Na CB u svakom trenutku moze da se nadju ok gume a s vremena na vreme se ubode premija, ko prati stalno. Bukvalno nove gume najvise klase mogu da se kupe za 40-50e par a toliko kosta komad u prodavnici. Plus su te gume iz inostranstva jer ih ovi preprodavci skidaju sa bajseva koje im doteruju od preko. Vec godinama samo tako kupujem gume...
 
Hvala na savetu, baš ću ovih dana da isprati ništa ima od 29ki, razmišljam i ja da pređem na tubeless

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/u/ivanstanikic
Nazalost, imao sam negativno iskustvo sa ovim prodavcem, uzeo mi je lepe pare za bajs koji je prodat kao malte ne nov(2017 godiste).
Kod majstora kad sam morao da odem, prenerazio sam se sta mi je sve rekao i kako izgleda lanac(presao 10k km kako su izakani i zupacnici i sve).
Na kraju, popravka je bila 8200rsd, a ja iz svog dzepa platio zamenu felne, pukla na tri mesta.
Sve u svemu, zaobilazite tog prevaranta!
 
Baš bezveze, ja sam letos gledao kod njega neki Stevens, delovao mi je skroz korektno...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kazem ti, sve "izgleda" korektno. A kad treba da te ispostuje, e onda sledi uter.
Jednostavno ga vise nema(ne odgovara ni na poziv ni na sms/viber), felnu koju je neko bas bas iskrivio do te mere da kad su ispravljali zice da je ista pukla na tri mesta, e to bas treba da bude neki maher pa da to uspe za manje od godinu dana koriscenja bajsa. To sam ja morao da platim jer me iskulirao.
Inace, bajs sam uzeo ispred servisa koji ga je kao toboze pregledao i doterao da sve bude picikato, naravno oni su bili zajedno u dosluhu.
Znaci ko kad kupujete polovna kola ljudi, idete sa svojim majstorom pre kupovine, druge nema.
PS, ako nekome trebaju detalji, pitajte na pm ili ako je to dozvoljeno pa cu da detaljisem sve.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno