Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Novi most i posle uz prugu kroz rakovicu do capitol parka tu levo ka manastiru sve do 1000 ruza gde se odvajas desno ka Avali

Sent from my MI 6
 
@Crespo hvala na predlozima, mislio sam na najlakšu/opuštenu vožnju. Nisam nešto vozio u poslednje vreme pa mi je najbitnije da samo izguram do tamo. :)
 
Fizički najlakša je da ideš kroz Rakovicu pa na kružni put, ali to nije varijanta da se vozi polako.
Opuštenija varijanta je drajzerovom pa preko Banjice ali je malo zahtevnija.

A možeš i preko Moštanice, Makiša, pa na Ripanj, to je još zahtevnije :)

Ima i drugih brda osim Avale, do kojih je lakše doći. Meni lično Avala nije naročito interesantna.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma kakav v-brejk.
Nikad vise ni to, ni mehanicke diskove.
Sto se mene tice, samo hidraulika

Mozes ti da ugradis i ABS, ali ostaje da je XT v brejk najbolje koci u normalnim uslovima. Jos stoi da je bolji od bilo kojih diskova !
 
Da li je neko kupio ili ima bilo kakvu informaciju o kvalitetu ovih novih dečijih skejtova kojima je "daska" od plastike? Izgledaju fensi i moderno, ali i prilično kvalitetno (teški oko 2 kila). Ima ih pod markom Moove ("candyboard"), a kod nas kao Davideli. Mislim na ovakve. Dakle, zanima me kvalitet i trajnost. I da li može za klinca od 11 godina (sitnije građe), jer negde piše da su za 7-8 god. Izvinjavam se za off, ali pominjali smo ovde par puta i skejt. Može i na pp. Ja se uopšte ne razumem u tematiku.
 
To su kopije "Penny" boarda, koje mogu biti skroz ok, original penny je oko 100e. Jedini veci problem mogu biti lageri, fabricki su verovatno uzas, za oko 10, 15e mogu odlicni lageri da se uzmu, ima i kod nas.

Sto se tice godista penny dizajn nema neki limit, voze ga i stariji, samo eto mala je daska.. cak ga je i teze voziti zbog toga.


Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako to dobro zvuci. :d

Ne mogu da izgovaram "kuglicni lezajevi" :)

@cane

Jos nesto, obavezno da osovine budu metalne, nikako plasticne, sve ostalo ce biti ok (uz eventualnu promenu lagera ako su bas uzas, a verovatno jesu). Ta plasticna daska je neunistiva, tockovi ce verovatno odraditi posao, sve to moze posle da se menja, kineski tockovi koji su skroz korektni, na alli-ju i ebay-u oko 9, 10e..
 
Poslednja izmena:
@Boris Hvala. Videh posle da i piše "penny board" sitno. A ima i baš Penny da se nađe (original), za 40ak evra. Nego, ovi su na akciji 15. Tako da kupovina novih ležajeva za iste te pare ne dolazi u obzir. :) Računam da za laganog klinca sigurno ne bi bilo problem. A piše da su ležajevi ABEC 5 karbon. Na original Penny takvim istim piše da su ABEC 7. To mu dođe kao Deore vs XT. :D Inače, koliko sam ja video osovine su metalne definitivno. A točkovi su ti... plastični (kao smola neka), pa je jasno da neće trajati večno. A opet, za klince je sigurno ok. Samo da nađem odgovarajuću boju, jer teško da ću ih ubediti da mi iskombinuju sa više modela. :)

Hvala još jednom. Sad završavam sa tom tematikom. Ako zatreba još nešto, poslaću ti pp.
 
ljuti krsh 962m, divchibare :)
 

Prilozi

  • ljutikrsh.jpg
    ljutikrsh.jpg
    160.7 KB · Pregleda: 112
Jedna "panoramska":
Uveličati za detalje. Pažnja, pogolema je...:)

Kad se već svi hvalite...
 
Poslednja izmena:
^ Je l' to stigao XZ2c?

@ demios

Poslednjih nekoliko godina staze su bolje obelezene pa ces se lako snaci ali ima i onih ''divljih'' gde mozes da kombinujes voznju, pentranje uz hladjenje u virovima :) Mada mislim da nije pametno da se sam upustas u takve avanture.
Evo sta se nalazi ispod krsa (u duzini od oko 8km) ali ovo nije za tockove: https://get.google.com/u/0/albumarchive/115498427451093821515/album/AF1QipMInXDIBK7FOKTUyijEKY-n81sWBbrxP7dzVyB2

Ako ostajes nekoliko dana probaj i ''grebensku'' stazu do Suvobora (nije bas klasican greben, ima i uphill/downhill, zavisi koliko se udaljis od Maljena).
 
krenuli smo bili tim obelezenim, al to je smejurija, asfalt i tucanik, pa smo malo skrenuli sa kursa. nije loshe ali previshe kamenja za moj ukus.
malo zalutali prvi dan, pa zavrshili u tometinom polju :D

subotu i nedelju sam bio tamo, vrno sam se za BG, mozda sl put.
 
Poslednja izmena:
Što reče Boki, kad već kačimo slike evo i par meni omiljenih iz ove sezone [emoji4]

20180420_181307.jpeg

20180502_143504.jpeg

20180712_180856.jpeg

38761781_864422370612636_980244019508412416_o.jpeg

20180502_150128.jpeg

Sve su tu u okolini Nisa, sem ove sa brojem, ta je sa maratona na Vlasini.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj prvi put, sa crvenkastom zemljom je vrh.

Inace, kakvo je vase misljenje o xc full sus?
Pazario sam bajk na nevidjeno, nije jos stigao.
100 mm hod napred, a valjda i pozadi.
Proizvodjac ga vodi kao XC, ne kao full mountain.

Inace, u pitanju je Sunn Shaman S2. Imaju slike na cikloberzi.
 
Mislim da je ovaj prvi put na kameničkom? Druga strana od grada. Mada ima još jedno mesto sa sličnim izgledom.

Nisam našao taj model na cb-u.
Treba da znaš da ga koristiš, jer nije za svakoga i nije za klasičnu upotrebu :)
 
@BokiPK Ej pa nije, to je iznad Matejevca, mada odatle takvom crvenom zemljom i sličnom stazom da se dođe do kameničkog :)

Evo spust sa kameničkog od juče :)
https://youtu.be/wIbShBnKcQs
https://youtu.be/W0KW8HPobGw

Inače xc fullsus je ok, ali baš zbog te xc geometrije nije baš ležeran i više je za penjanje nego za spust. Dobra stvar svakako, dobar je i za duže staze, maratone itd...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
#200! Tinjan, Rupeni, Pazin
Eto, već 200 filmova, s tim da od broja... ~83 za svaki pravim po dva (kratak i detaljan), a uz to i neke specijale.
Elem, Tinjan je mestašce koje se izdvaja najviše po tome što mi je pred uspon spao lanac, ali i po donekle privlačnom pogledu na neku tamo bezveze dolinu. Magistrala ka Poreču je dobra, nije bilo ni saobraćaja, ali je i prilično dosadna, a vetar je šibao. Nije ni čudo što se zanesoh i promaših skretanje. No, stigoh ponovo u Ruepni, seoce u kom je počeo film #178 (Rupeni - Poreč). Onda nazad istom magistralom skroz do Pazina gde jedva nađioh prodavnicu. A onda mi je ostao uspon do Gračišća, pa vožnja i uspon do Plomina (i dalje do Rijeke), ali to ostaje za 201.

 
Mislim da je ovaj prvi put na kameničkom? Druga strana od grada. Mada ima još jedno mesto sa sličnim izgledom.

Nisam našao taj model na cb-u.
Treba da znaš da ga koristiš, jer nije za svakoga i nije za klasičnu upotrebu :)

Ovo je super...
 
@BokiPK Ej pa nije, to je iznad Matejevca, mada odatle takvom crvenom zemljom i sličnom stazom da se dođe do kameničkog :)

Evo spust sa kameničkog od juče :)
https://youtu.be/wIbShBnKcQs
https://youtu.be/W0KW8HPobGw

Inače xc fullsus je ok, ali baš zbog te xc geometrije nije baš ležeran i više je za penjanje nego za spust. Dobra stvar svakako, dobar je i za duže staze, maratone itd...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Relativno je lagan sa 11,2 kg. Prva asocijacija mi je bila penjanje.


Inace,ima li neko dobar predlog kako ocistiti koroziju sa metalnih pedala?
 
Ne mogu sada da nadjem post gde sam pitao za bateriju za solar storm pa pisem ovako.
https://www.aliexpress.com/item/4x-...308.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.63db4c4duurGSJ

Kutija je odlicna, stavio sam u nju 4 baterije izvadjene iz rasturene baterije od laptopa i drzi vec jedno 3 do 4 sata cenim i jos uvek stoji da je baterija skoro puna videcemo koliko ce do kraja da izdrzi. JEdina mana je sto mora da se skida poklopac posle voznje zbog curenja struje koje je onaj lik na onom stranu forumu napisao ali skoro pa sam se vec navikao da skidam posle voznje.
 
Slovenačka obala
Kako mi ponestaje mesta koja su u dometu i za slamke se hvatam. ;) Od Kozine (preko Kopra) do Portoroža, pa onda manje-više obalom (koliko je moguće, a baš i nije) kroz Piran (spojen sa Portorožom), Izolu i Kopar, pa onda preko brda u Muđu (Italija) i konačno Trst kroz koji sam ovaj put jedva i prošao. Tačnije, nisam ni zalazio u centar, samo prošišao do Bazovice i nazad u Kozinu. Ukupno 110 km, ni 1800 metara uspona, za ukupno 11,5 sati avanture (oko 8,5 sati u vožnji). Što je najgore, najviše vremena izgubih verovatno u jakom vetru, traženju prodavnica sa hladnim pićem (prilično uzaludno u Sloveniji) i pentranju po nebuloznim usponima. Tako da nikakvog pravog istraživanja praktično nije ni bilo. :( Najbolji deo je bila vožnja po brdima iznad obale i biciklistički "autoput" između Izole i Kopra. Potorož i Piran su očigledno udarna tačka slovenačkog morskog turizma, Izola manje, a Kopar je u osnovi ipak industrijsko-poslovni grad (i osetno veći). Ima puno odličnih stvari (odlično osmišljenih i realizovanih), ali i nebuloza kao što je nedostatak česama (skoro pa nepostojanje), ali zato Koper ima česmu za pranje (i pojenje) kučića, sa sve crevom? No, defitnivno bismo mogli mnogo toga da naučimo. Naročito kako da uredimo, kako da privučemo turiste i da marketingom napravimo čudo od sasvim prosečnih stvari. Jer, iz onoga što sam ja video, kompletna ta obala nema nijednu plažu koja bi čoveku zapala za oko i sve su nekako... priručne. Što je još čudnije, nema ni betoniranih/napravljenih, kao recimo u Opatiji. U Portorožu je dugačka "plaža", ali nekako opet nije to to. A gužva je prilična. S druge strane, tamo gde je obala kamenita i inače neupotrebljiva (slično kao u centru Rovinja, recimo), Slovenci su se dosetili pa u gromadama koje štite od talasa na svakih 10ak metara napravili prolaze sa stepenicama. I onda se ljudi bućnu direktno iz kafića. Odlična stvar, mada ne bez mana, naravno.

A što ima brda... Trebalo bi definitivno da naprave onaj biciklistički autoput da ide duž cele obale.
https://www.strava.com/activities/1779068143
 
Mislim da je ovaj prvi put na kameničkom? Druga strana od grada. Mada ima još jedno mesto sa sličnim izgledom.

Nisam našao taj model na cb-u.
Treba da znaš da ga koristiš, jer nije za svakoga i nije za klasičnu upotrebu :)
To je ovo.

https://youtu.be/_BkrK4HsrhI

Sajlonac se tu samo penje i slika a onda spušta po kamenjarima, ovaj put nije dovoljno interesantan za njega. :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Gradac a... mislim da znam koja bogaza je u pitanju. :)

Da nije probao nekada da se spusti niz devojačko ždrelo ;)

P.S. Zna li neko gde vode ona dva tunela?
 
Ne znam na koja dva tunela misliš?

@sajlonac jel znaš ti?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jock. Gde ti je to? Svrljiške planine ili neka druga strana?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno