Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Haha taj Sale :)
Jeste bio rezervisan za mene, čekao me da prodam džajanta mada na kraju odradili trampu jer nisam prodao.. Malopre me zvao lik jer mi oglas stoji i dalje na kp, nadam se da će da ga proda sale, dadoh liku broj..
Inače naravno da planiram i ja jedan par 29 točkova nego boost glave su kod nas mnogo retke. Proletos je bio par kao za mene, roval control trail, boost glave. Da znam znao tada... :D Još kako sam tad i dalje imao prethodnog speca razmisljao da kupim točkove samo zbog felni pa na kraju odustanem a cena bila neka smešna. Šteta...
Šou za tog geniusa, šteta što je završio ko seoska k*rva :) Ja sam ga eto imao iz druge ruke i cena je bila 1500 mada da sam tada izvadio 1300 dao bi čovek al ja bud@la. Razočarao se jer je trebalo da radimo trampu za mog speca tadašnjeg pa on odustao u zadnjem trenutku. Možda i bolje s obzirom da sam speca posle prodao za dosta veći keš :)
Proveri da li ti sinkrosi možda imaju fabrički tubeles traku, ovi moji rovali imaju...
 
Poslednja izmena:
Kul to sve...volim geniusa, vozao sam i stare i nove verzije, volim full suspenziju...al nikako da opravdam kupovinu, bukvalno nemam gde da vozam..svaka stazica i spust po Avali i Klosutnjaku gotova za 5 minuta..a da vozam oko Ade i po gradu ko pozer, za to definitivno nije.Sugavi Beograd.[emoji20]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
to je za pochetak.
kasnije, bajs na nosach pa na auto, i pravac zlatibor, kopaonik, divchivbare... itd itd itd...
 
Ja vala isprobah stumpyja ;)

http://naissus018.org/suva-extreme-challenge/

e57ffc53055bd981972c751800b7495e.jpg


Iako sam vozio mali maraton, vala, opravdali su ime :) Jes bilo ekstremno i surovo pogotovo što je noćas padala kiša a tokom vožnje prskala skoro sve vreme. Podavismo se u blatu na par deonica...
Sve u svemu stumpy se penje kao blesav ako ima ko da mota pedale :) Na dole je velika razlika u odnosu na prethodni bajs, mnogo veća sigurnost a pogotovo što mogu da idem bukvalno preko bilo čega. Šteta što ne može da bude i malo lakši, zbog uspona ali dobro nabacićemo još kondicije ;)
Prao sam ga pola sata...
 
Kakva greska, trebao si se popeti drumasem na vr' brda, ili jos bolje automobilom, pojesti kesicu cipsa, okinuti selfi i otici kuci :)
 
Da, drumasi se samo voze ako je temperatura 20 *C (+/- koji stepen) i samo kada je suvo.

 
Poslednja izmena:
Zezam se malo (na racun nekih prethodnih postova), opusteno :)
 
Prao sam ga pola sata...

Heh, nekad se zapitam da li sam ja sa ove planete :D
Ja moj bajs nisam prao NIKADA, bar koliko se sećam a trebalo bi da se sećam. Mada skoro nikada ne idem kroz blato, ali ako mi se i desi da nenadano uletim, to ostavljam da samo otpadne kad se osuši pa kad naletim na treskavi teren. Lanac sam prao par puta pre nekoliko godina, pa sam zaključio da mi ni to ne treba, tako da prošle i ovde godine nijednom.
 
Poslednja izmena:
Jesi li lepo video na šta liči bajs na onoj slici gore? :)
Uostalom volim da mi bicikla bude čista i podmazana. Jel pereš svoj auto nekad? :)
Evo još primera :
0c71ba3ba797408e894936845ec614ba.jpg

748c5ff8a92fcde0962b519b1284e6bf.jpg


Jel i ovo nije za pranje? :D
 
Jel pereš svoj auto nekad? :)
Jel i ovo nije za pranje? :D
Auto perem samo kad odem na selo, jednom/dvaput godišnje, jer tamo imam lepu mekanu vodu i vremena za razbacivanje.
Što se tiče bajsa, ja bajs ne posmatram ni kao druga ni kao ljubimca već samo kao stvar koja mi donosi korist a koja treba što manje da mi oduzima vremena i novca, nemam osećaj da treba da ga glancam i ulepšavam da bih se nekome pokazao, tako da svako blato koje ne smeta za vožnjju ili okretanje čega god i nije preteško (>kilo blata na ramu), ne bih skidao. Estetika - nebitna. Jedino ovi drumaši koji se trkaju, možda bi kod njih trebalo skinuti blato zbor aerodinamike :D
No dobro, vidim u susreima sa drugim biciklistima (koji peru glancaju i podmazuju svoja "čeda") da sam pao s marsa, tako da nema veze ;)
 
Poslednja izmena:
Ljudi sta mislite ovakvim alarmima? Znam u principu misljenje o alarmima za bajs, al kontam da ga nije lose imati, pogotovo sto je ovako kamiflirano...



9b181faed93322401e6d8410fe146828.jpg
1760ed28445e28bde2862692d19d5efe.jpg
6131990e8ae05cfacd87c668abbe01cc.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Auto perem samo kad odem na selo, jednom/dvaput godišnje, jer tamo imam lepu mekanu vodu i vremena za razbacivanje.
Što se tiče bajsa, ja bajs ne posmatram ni kao druga ni kao ljubimca već samo kao stvar koja mi donosi korist a koja treba što manje da mi oduzima vremena i novca, nemam osećaj da treba da ga glancam i ulepšavam da bih se nekome pokazao, tako da svako blato koje ne smeta za vožnjju ili okretanje čega god i nije preteško (>kilo blata na ramu), ne bih skidao. Estetika - nebitna. Jedino ovi drumaši koji se trkaju, možda bi kod njih trebalo skinuti blato zbor aerodinamike :D
No dobro, vidim u susreima sa drugim biciklistima (koji peru glancaju i podmazuju svoja "čeda") da sam pao s marsa, tako da nema veze ;)
Ružno je videti bilo šta da na sebi ima kilo blata, pa i obuća ima svoju svrhu, ebeš estetiku, ali ne verujem da sa prljavim patikama ideš na posao, kao što pojedinci idu biciklom.
Većina živi u stanovima, pošto se kradu bicile, primorani su da ih drže u stanu, neće valjda onakvog da ga unese u stan?
Ne znam, ali meni to deluje kao normalno razmišljanje i normalmi pogled na stvari i situaciju.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema to veze sa estetikom, blatnjav ići kroz grad već spada i u domen kulture.
 
Heh, nekad se zapitam da li sam ja sa ove planete :D
Ja moj bajs nisam prao NIKADA, bar koliko se sećam a trebalo bi da se sećam. Mada skoro nikada ne idem kroz blato, ali ako mi se i desi da nenadano uletim, to ostavljam da samo otpadne kad se osuši pa kad naletim na treskavi teren. Lanac sam prao par puta pre nekoliko godina, pa sam zaključio da mi ni to ne treba, tako da prošle i ovde godine nijednom.

Da li si BAŠ morao da podeliš tu informaciju sa nama? Upravo si sebe svrstao u red ovih starleta što se ponose što lupaju kad odgovaraju na pitanja iz opšte kulture.
 
@mirza Nekad nemam izbor pa moram i takvog da parkiram u stanu kao sto vidis naposlednjoj slici.. Nerado ali sta je tu je :)
 
Pa ja to smatram za vrlinu, ne zamaram se ovozemaljskim površinskim banalnostima kao što je estetika-glancanje-poliranje-timarenje (za razliku od starleta :D), već samo suštinom: radi li taj pogon/lanac/kaseta/kočnica/amortizer ili ne radi. To je obična upotrebna stvar a ne čedo/lubimac/drug, i vreme za tu stvar se troši samo ako prljavština pravi funkconalne smetnje. Inače bajs koji nije nikada pran uopšte ne izgleda tako loše, sve to zaista otpada samo od sebe i garantujem da je većini od vas gornja površina ormana u sobi daleko prljavija od mog bajsa ;)
 
Eto, upravo pricas o pravoj poenti. Lanac i kaseta mnogo brze stradaju ako se ne ciste i podmazuju, suspenzije traze redovno odrzavanje, stapovi na njima moraju uvek da budu cisti itd...
Ok reci ces "bas me briga za lanac i kasetu, kupicu druge kad se ovi potrose" i to je apsolutno tacno, ali lanac i kaseta u ovom slucaju kostaju kao prosecan bajs kod nas, a o suspenzijama da ne pricam, tako da.. ;)
 
Dečko kao i do sada ide iz krajnosti u krajnost.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Slike u prilogu
 

Prilozi

  • bic-kaseta.jpg
    bic-kaseta.jpg
    478.9 KB · Pregleda: 112
  • bic-pogon.jpg
    bic-pogon.jpg
    463.1 KB · Pregleda: 109
I lanac.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Pa nije problem, za sada još uvek radi i kako stoje stvari izdržaće i ovu sezonu. I rekoh ranije da je kaseta i bila neispravna (sa polomljenim 11) a i pogon imao dva odlomljena zupca. Lanac je bio dobar ali posle 5-6 000 km nije više verovatno ni on. Ali bicikla nije prljava, kao što vidite :D, ako izuzmemo đubre na podmazanom lancu :D koji sam podmazao posle 500km škripanja.
 
Ma gde prljav... moze on jos da natovari prljavistene, ima mesta :D

A o istrosenosti pogoni i kasete smo vec diskutovali, ti imas jeftine delove pa sve to mozes u kantu, i da te nije briga... ali kada kaseta ili pogon kosta ko nekoliko takvih bicikla racunica je drugacija.
 
Pa pazi, ja zato i kupujem jeftino, da ne bih morao da gubim vreme na održavanje i glancanje :D
Ovo meni za moje potrebe radi savršeno. Tokom jednog jakog ubrzavanja uzbrdo sa semafora na Bulevaru, od 0 do 40km/h (trkam se sa automobilima uzbrdo i uspevam) menjač kasete samo pršti od pucanja tokom prebacivanja brzina. I tako otprilike radi godinama (samo ranijih godina sa manjom brzinom pošto ove valjda imam najveću snagu - a i malo sam žestoko smršao). Pa zašto mi onda treba skuplje?
 
Poslednja izmena:
Uzbrdo 40km/h sa ovom biciklom, mislim da je Sagan malo dete za tebe. [emoji38]

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
To uzbrdo na bulevaru je blago uzbrdo (1-2%) a i ta prica mu verovatno vazi samo za jedan semafor ;)

Pa pazi, ja zato i kupujem jeftino, da ne bih morao da gubim vreme na održavanje i glancanje :D
Sa boljim bajsem idu bolji i skuplji delovi, sve to vuce jedno drugo i onda se ne isplati da zbog lanca od 10 eur potrosis visestruko skuplji deo, a kvalitetan lanac inace moze dugo traje.

Mozda nije lose poredjenje sa uljem u motoru, mozes da ga ne menjas i auto ce apsolutno isto da ide godinama, i onda ce jednog dana da rikne motor.
I onda ako je to motor yuga stavis drugi krs motor i teras ali ako je motor porsea...e onda jbga :)
 
Poslednja izmena:
Ma šta se pecate na provokacije ;) mi ostali ne znamo da uživamo u biciklizmu, još nismo na tom nivou :D a te ložačke izjave se ne pišu na bici forumu gde je ozbiljnija ekipa jer tamo budu poklopljene i ismejane ;)
Joj setih se i onog starijeg bisera "brži sam na 400 metara od svih automobila do 2000 kubika" haha :)

Svako nek vozi kako i gde voli, to je subjektivno. Ali oko optimalnog podešavanja bicikla, položaja, udobnosti, održavanja... tu su mahom brojne činjenice odavno utvrđene i svako ko je ozbiljnije u biciklizmu ih zna te nema mnogo prostora za prepucavanje :D Isto i za drumske proseke na mtb biciklima... ko je vozio i jedno i drugo zna ogromnu razliku između ta dva tipa bicikla. Koliki bi onda tek bili proseci na drumašu, 35+? Znam i takve, vozio sam s njima, ali za takvima se jedva drži priključak u grupi plus oni po pravilu ne obitavaju na forumima jer nemaju vremena za piskaranje, čast izuzecima :)
 
Ovo je IT forum i za očekivati je svakakve komentare u ovoj temi jer nas je 95% rekreativaca ili koliko već.

Imam MTB i prosjek ukupno otkad sjedem na bajs i pa do kad siđem sa njega bez posebnih dionica i slično je 25 kmph. Bicikl mi je čist i mislim da nema jednu falinku, nekad vozim par puta sedmično, nekad prođe i par sedmica pa ne vozim nikako.

Možda bi bila i veća prosječna brzina da oko mene nisu brda sa svih strana, a kako to ide penješ se uglavnom 10 puta duže nego što se spuštaš.

Teško da ovdje može ko koga ismijavati jer nije ovo forum za pro bicikliste.
 
Poslednja izmena:
Kakva greska, trebao si se popeti drumasem na vr' brda, ili jos bolje automobilom, pojesti kesicu cipsa, okinuti selfi i otici kuci :)
hehe koja greska, zapravo ovako se vozi MTB:
to je za pochetak.
kasnije, bajs na nosach pa na auto, i pravac zlatibor, kopaonik, divchivbare... itd itd itd...

A drumski sednu na bajs i pravac zlatibor, kopaonik, divchivbare i posle nazad kuci (biciklom naravno);)

Ograniceno kretanje drumasem?
Ne bih rekao...

@gadjan
ima li tebe na stravi?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno