Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Sigurno puno ljudi ovde gleda razne biciklističke filmove i klipove po netu. Zanima me preporuka za video hosting servis kao što je YouTube. Da podržava postavljanje filmova suštinski neograničenog trajanja (barem 2-3 sata po filmu) i 60 fps u minimum 720p. Još bolje ako ima i neku vrstu monetizacije. Poželjno je da servis postoji već neko vreme, da je stabilan. Takođe, poželjno je da podržava i vezivanje ključnih reči uz filmove i mora da podržava dugačke opise. Sigurno bih imao još uslova i želja, ali da počnemo od šireg izbora, pa ću lako da suzim. Hvala.
 
Izgleda...


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Moguce da su hakovani ili neka glupost tipa nisu produzili hosting.
 
Nadam se da nije trajno

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Evo sada radi normalno. Nemojte se sekirati, "veliki" je to sajt da bi samo tako nestao ili prekinuo sa radom.
 
Jel imate neku preporuku gde da odem da uradim servise posle zime? Znači provera, štelovanje menjača i mislim da bi trebao zadnji toček da se balansira?
dc2c607617cae841fbc81e391a775bda.jpg
f5cd6a673059ba3ed15c022608902aaa.jpg
983e8d4725b3521653445fc622eccd54.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Šta fali tom servisu gde si slikao?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
#189s - Mladenovac fiasco #2, part 1 - Ripanj to Parcani
Novi pokušaj vožnje do Mladenovca i okolnih mu jezera. Ovoga puta čekao više toplih, sunčanih dana, ali nije pomoglo - staza je opet bila blatnjava. No, ovoga puta imao sam spreman Plan B koji se pokazao kao fenomenalan. Istina, opet će otići puno (previše) vremena i neću videti Mladenovca, ali predeli su zaista neverovatni. Predivna vožnja, na jedva 10-20 km od Beograda.

 
Sigurno puno ljudi ovde gleda razne biciklističke filmove i klipove po netu. Zanima me preporuka za video hosting servis kao što je YouTube. Da podržava postavljanje filmova suštinski neograničenog trajanja (barem 2-3 sata po filmu) i 60 fps u minimum 720p. Još bolje ako ima i neku vrstu monetizacije. Poželjno je da servis postoji već neko vreme, da je stabilan. Takođe, poželjno je da podržava i vezivanje ključnih reči uz filmove i mora da podržava dugačke opise. Sigurno bih imao još uslova i želja, ali da počnemo od šireg izbora, pa ću lako da suzim. Hvala.
Jesi li probao Vimeo?
 
Vimeo ograničava besplatne naloge na samo 500 MB nedeljno. Nije jedini problem sa njima, ali je svakako najveći u mom slučaju.
Kako sada stvari stoje (nisam uspeo da nađem ništa ni približno slično) projekat će biti ugašen.
 
Vimeo ograničava besplatne naloge na samo 500 MB nedeljno. Nije jedini problem sa njima, ali je svakako najveći u mom slučaju.
Kako sada stvari stoje (nisam uspeo da nađem ništa ni približno slično) projekat će biti ugašen.
Ali sta ce ti 2, 3 sata filma? Ko bi gledao to? Bez uvrede.
 
:) Ne vređam se. S druge strane, ja sam osmislio svoj projekat kakav ja želim da bude. To je bilo moguće još pre 6-7 godina kada sam se prilagodio određenim uslovima (i kasnije stalno dodatnim). Valjda treba da imam sve veću slobodu, a ne manju? Ako ću da pravim nešto što me ne zanima, samo da bih mogao da koristim Vimeo, mogu i da prihvatim da me Gugl tretira kao blato. Od početka je ideja da snimci budu u realnom vremenu. Uveo sam kratke filmove na zahtev jednog fanatičnog obožavaoca ;) ali suština je i dalje u dugim. Retki su oni koji ih gledaju cele, ali kad u filmu imaš svaki metar, onda će svako da izabere delove koji ga zanimaju. A ko želi samo ovlaš pregled ima te kratke filmove. Inače. želeo sam da cela vožnja bude jedan film (takve su bile u početku), ali kada sam počeo sa celodnevnim vožnjama morao sam da počnem da seckam (i zbog hardvera).

Elem, film koji traje samo sat vremena, u 720@60 zauzima 2,3 GB. Nije fiksno, ali eto jedan primer. Dakle, da bi bio do 500 MB, ograničenje je desetak minuta. Šta da radim sa deset minuta? Druga opcija bi bila drastično srozavanje kvaliteta, da bi sat-dva stao u 500 MB. Opet, valjda kvalitet treba da bude sve bolji? Znam da se po netu kače filmovi od 2 sata u 1080p koji zauzmu manje od 2 GB. I dalje je previše za Vimeo, a poenta je da je to iz izuzetno kvalitetnog izvora, kamera jedva da se pomera, itd. Evo, baš nedavno skinuh klip od 3 minuta sa Vimea - 720@23 (!), 60 MB. Nije biciklizam nego trčanje, kamera skoro statična, ljudi sporiji, česti prikazi samo pejzaža, dosta usporenih snimaka (manje razlike između frejmova, bolja kompresija). Vidi se iz aviona nedostatak frejmova, za bajk neupotrebljivo. I opet bi 1 sat bio oko 1,2 GB. A kvalitet izvornog materijala odličan.

Cenim svačiju želju da pomogne, ali pravljenje očajnih klipova koji će da se uklope u ta ograničenja (a rekoh da nisu jedina) ne samo da mi nije vredno vremena i truda nego mi ne pada na pamet da pravim nešto što bih i sam pljuvao. :) Ne, ne, nisu mi filmovi bez (velikih) mana, ali ipak sam dovoljno zadovoljan da se potpišem na njih. :)
 
Fanatični obožavalac gleda te kratke. :)

Šta je inače problem sa YT-om? Što ti ne odgovara više...

Mislim da nećeš naći ništa da ti odgovara specifikacijama, a da je besplatno. Mahom se plaćaju dodatne/bolje opcije.
 
Poslednja izmena:
Gugl je promenio (na gore) već puno toga, a sada ukidaju monetizaciju za sve male autore i kanale. Zahtevaju minimum 1000 pretplatnika i 4000 sati pregleda godišnje. To je više od 10 sati dnevno. Pre toga su uveli onaj *****ni sistem koji svaki video označi kao nepodoban za oflašavanje, pa moraš stalno da tražiš ručni pregled, a za to je opet uslov da imaš gomilu pregleda. Sada su zakucali sudbinu svima. Pritom, nigde ne piše da na filmovima tih malih kanala neće biti prikazivane reklame. Ne, toga se ne odriču, odriču se samo isplaćivanja procenta. A kako su samo isticali da oni plaćaju autorima, podržavaju, pomažu, blablabla. Prećutao sam im toliko toga, nekako se prilagođavao, čak i kada su ukinuli mogućnost stavljanja napomena u filmove, pa pljunuli na okrugle logotipe, itd. Da ne spominjem sistem za zaštitu autorskih prava koji izmišlja nepostojeće pesme, a za osporavanje nema opciju "naš sistem je tupav i nađena pesma ne postoji u filmu". No, da ne dužim. Očigledno hoće da hostuju samo klipove iz igrica i muziku. To je sve kratko i uzima malo resursa, a donosi im ogromne pare. I ono umobolno otpakivanje kutija pred kamerom. Treba stvarno da počnem da šaljem samom sebi prazne kartonske kutije i da otpakujem. Eto miliona.
 
Aha, znači to je onda ono što sam pre par meseci čuo o YT-u, ali nisam shvatao zbog čega se ljudi bune...
 
Dajte preporuku za opremu koja je dobra za kisu, pogotovo donji dio. Nesto sto ce pomoci da se npr. do posla ide po pljusku, a da ne dodjem prljav i mokar do gaca.
 
Hahahahaah carski, opkalao sam [emoji23][emoji23][emoji23][emoji605]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Dajte preporuku za opremu koja je dobra za kisu, pogotovo donji dio. Nesto sto ce pomoci da se npr. do posla ide po pljusku, a da ne dodjem prljav i mokar do gaca.
Tzv overtrousers i kamašne. Ovo prvo dođe kao donji dio trenerke, šuškav i tanak. Sa sportsdiredcta probaj ili ako naletiš u nekoj sportskoj radnji. Kamašne za kišu AliExpress. Izgledaju kao kese iz prodavnice

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Meni prvo padaju na pamet pecaroške pantalone sa čizmama, video sam par puta kako ulaze u vodu do pojasa u njima.

Sent by homing pigeons
 
Kamasne su okej, nisam znao kako se zovu tacno. Ribarima i cizme jos malo pa su do pojasa, a ako se ne varam i ostatak hlaca se nadovezuje na cizme.
 
Dajte neku preporuku za dobar ranac? Da ne bude veći od 25 l, da mogu da spakujem patike i još neke stvari...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Za ranac mogu da preporučim McKinley u Intersportu, svi u kući imamo njihove rančeve i super zadovoljni, ženin je sada star preko 10 godina i ništa mu ne fali. Ima sad modela i boja da se bira pa moraš sam pogledati šta ti se sviđa. Budu nekad i sniženja pa se može proći relativno jeftino.

Sent by homing pigeons
 
I ja imam McKinley, možda i duže od 10 godina. Model Impact 28. Fantastičan i još uvek odličan, osim što se tkanina odozdo malo... istanjila, valjda od spuštanja na zemlju. Za svaku preporuku. Kada bih našao ponovo isti takav, opet bih ga uzeo, mada priznajem da nisam probao skuplje marke i modele. Ima kuku za provlačenje creva za vodu ko voli, ima dva otvorena spoljna džepa (levo i desno po jedan) za flašice, bidone ili fotoaparat (moj slučaj), veliki glavni prostor u kom je izdvojena jedna pregrada (u kojoj obično držim reflektujući prsluk) i malo manji prednji deo sa više dodatnih džepova. Standardno kabanica za ranac + rastegljiva mrežica kojom spolja na ranac (preko manjeg džepa) može da se zakači kaciga ili nešto slično. I ima one kanale za ventilaciju na leđima, između sunđerastih odbojnika. I to ih ima dosta. Relativno široke... "trake" za nošenje i pričvršćivanje oko pojasa (glavni) i preko grudi (pomoćni).

No, ono što je meni u svakoj situaciji najgenijalniji deo ranca jeste džep (prilično dubok i postavljen) sa rajsferšlusom na samom vrhu. Fora je da njega uvek mogu da dohvatim rukom, otvorim, uzmem šta treba, vratim i zatvorim BEZ SKIDANJA ranca. Fenomenalno. Nekada sam tu držao GPS, danas telefon. Potpuno je bezbedan od potresa i bilo kakvog grebanja, zaštićen i od eventualne kiše, izložen signalima, a i blizu ušiju, pa samo u najvećoj gradskoj gužvi može da se desi da ne čujem čak i poruku. Nažalost, ovo nisam video ni kod jednog drugog modela.

Ranac sam koristio i na bajku i za pešačenje, u gradskoj sredini, ali i svim mogućim zabitima. Bez problema stanu i dve-tri flaše od litar i po, sendviči, slatkiši, dodatne baterije za kameru, čak i rezervne majice, itd. Koristio sam ga i kao putnu torbu (za putovanja sa dva-tri noćenja) i nosio rezervnu garderobu, netbuk sa punjačen i još ponešto. Fantastičan ranac.

Zbog problema sa donjim delom leđa i ramenima, kada je ranac iole natovaren, obavezno oko pojasa stavim staru "pederušu". Potpuno praznu, samo da bude dodatna tačka oslonca. Onda ne moram da zatežem one trake samog ranca, pa mi je udobnije.

Elem, ako neko primeti ovaj stari model u nekoj radnji, zabačen u ćošku neka mi javi.

EDIT: Evo, jedino ovde ga nađoh na netu, ali ne znam da li još ima, a i ne idem u Grčku. Moj je sivo-zeleni i mnogo lepši. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno