Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Pod njihovom robnom markom su zapravo raznorazni proizvođači, nekad bolji, nekad lošiji mada je to u principu solidan kvalitet za malo novaca. Naravno najbolje je videti uživo. Nezgodno je što se ne može isprobati odmah ali dobro je što možeš vratiti u roku od 30 dana i dobiti novac nazad (uz račun).
 
Steta sto ne moze da se proba.
 
Poneses kuci probas, ne valja vratis...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
A i to što kažeš.
 
Ma ja sam gledao ljude, kako haoticno pokusavaju naci neko mesto u lidlu gde bi mogli isprobati.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Izmedju rafova sa sirevima i suhomesnatim. :D
Samo da me ne pomesaju sa odbeglim vunenin aktivnim vesom posto sam hairy. :d
 
Poslednja izmena:
Ukratko - majica 1200, pantalone 1300, čarape 240, ima neka softshell jakna 2500...
Uzeo aktivnu majicu i softshell jaknu u četvrtak, moja gospođa bila ljubazna da odmah opere i danas probao upravo tu kombinaciju. Nisam oblačio nikakav aktivni veš ispod majice i dobro da nisam jer mi je na 9-10 stepeni bilo pretoplo (uspon na Most na Adi doprineo takođe). Nije baš biciklistička oprema, nema džepove pozadi (ima sa strane napred, kao svaka jakna i unutrašnje), nije skraćena napred i produžena pozadi ali rukavi su dovoljno dugački čak i kada se vozi drumaš u dropovima. Jakna čak ima produžene rukave da može palac da se provuče kroz rupu tako da nema izvlačenja rukava iz rukavica. Ovratnik na majici je visok napred i lepo štiti od vetra (viši je nego ovratnik jakne). Danas nije mnogo duvalo ali spust sa mosta nije bio problem, nije me produvalo.
Vozio sam oko sat vremena, majica bila relativno mokra, jakna ne (malko vlažna samo oko vrata nazad). Inače se dosta znojim tako da nije čudo. Generalno, nije baš idealno za rekreativnu vožnju ali može lepo da posluži ako vozite da biste negde otišli (commuting) i ne pritiskate jako.
 
Znaci u principu, nista posebno?

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Pa ne može da zameni dres odnosno džubin za zahtevniju rekreativnu vožnju (ne odvodi višak toplote i vlage dovoljno brzo) ali je sasvim ok za „civilnu“ upotrebu kada treba negde otići biciklom i pri tome izgledati relativno pristojno i doći relativno suv (ili se bar brzo osušiti).
Možda bi i za rekreativnu vožnju aktivni veš i jakna odradilo bolji posao. Kada bude toplije, možda sama majica bez jakne bude OK umesto dresa. Nositi i jaknu i majicu na 10 stepeni je bilo previše, bar za mene. Mada, kako obučene bicikliste sam video juče, možda ja uopšte nisam dobra referenca [emoji4]. Bilo je ljudi koji su mogli i na teški minus, potpuni nindža stil sa teškim jaknama, debelim trenerkama... Njima bi bilo hladno u ovim Crivit krpicama sigurno. NHF ako se neko prepozna, svi smo različiti. [emoji2]
 
#202 - Brseč, Plomin, Labin
Ako se neko smrzava ove noći, rado bi se prisetio sunca, a ima i jedno 2 sata viška. Predivan obalski put do Brseča, obilazak litice, dalji uspon, pa potom odličan spust, uz obilazak Plomina. Ostatak spusta, pa pentranje do Labina. Ovo je sve praktično premijerno, osim nekih kraćih delova.

 
Na zadnjoj vožnji sam primetio neka krckanja u zadnjih glavi i oteram bajs do majstora. I naravno katastrofa, pojela se neka kuglica i oštetila šolju. Ostavio sam bajs da pretresu komplet jer nisam zadovoljan sa prošlim servisom tj majstorom gde sam ga odvezao i imam šta da čujem, prednja glava skoro suva, isto oštećena šolja, nije strašno ali problem... Naručio dve slx glave na bike-discont za 50 e i šta ću. Pazite gde terate bicikle na popravke, nisu svi koji su na glasu baš korektni

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Na zadnjoj vožnji sam primetio neka krckanja u zadnjih glavi i oteram bajs do majstora. I naravno katastrofa, pojela se neka kuglica i oštetila šolju. Ostavio sam bajs da pretresu komplet jer nisam zadovoljan sa prošlim servisom tj majstorom gde sam ga odvezao i imam šta da čujem, prednja glava skoro suva, isto oštećena šolja, nije strašno ali problem... Naručio dve slx glave na bike-discont za 50 e i šta ću. Pazite gde terate bicikle na popravke, nisu svi koji su na glasu baš korektni

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Bez želje da "stajem na stranu" bilo kome:

Da li si prao bicikl kompresorom/vodom pod pritiskom (auto perionice i slično)?
Koliko je prošlo od poslednjeg servisa ležajeva?
 
Folaute ti li si? :)
Tačno je da su auto perionice ubice ležajeva ali ako se pazi i ne koristi najjači pritisak (neki aparati imaju 2 podešavanja) može da se pere i tako. Ako ništa, kasetu i lanac operem kompresorom do neprepoznatljivosti :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bez želje da "stajem na stranu" bilo kome:

Da li si prao bicikl kompresorom/vodom pod pritiskom (auto perionice i slično)?
Koliko je prošlo od poslednjeg servisa ležajeva?
Perem bajs kompresorom, ali pazim tj ne perem glave pod pritiskom, niti kasetu i lanac, za to isključivo četke , wd40 i ispiranje na domaće crevo [emoji16] servis sam radio u julu recimo, nekih 800 km prošlo od tada... Na koliko se inače servisiraju glave ?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Perem bajs kompresorom, ali pazim tj ne perem glave pod pritiskom, niti kasetu i lanac, za to isključivo četke , wd40 i ispiranje na domaće crevo [emoji16] servis sam radio u julu recimo, nekih 800 km prošlo od tada... Na koliko se inače servisiraju glave ?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Trebalo bi da izgura godinu dana, ili nekih 4-5 hiljada km, šta god dođe prvo. Jedino ostaje sporan kompresor - ako je pod pritiskom voda ušla i isterala mast, moguće je i od dobro urađenog servisa napraviti "problem". Dovoljno je jednom-dvaput da na sekund "dune" u ležaj. Voda smakne mast, uđe unutra i ostane. Rđa posle uradi svoje.

Drugim rečima, da nije taj kompresor u priči, onda bi sa većom sigurnošću moglo da se računa da je servis loše urađen. Ovako ne mora da znači da je taj majstor bio loš, ili uradio posao kako ne treba.

Odnosno, ne mora da znači da se neće slično ponoviti sa novim nablama i "novim" majstorom.

P.S.
Svakako savetujem servis novih nabli čim stignu - fabrički bude dosta malo masti, a i predopterećenje ležajeva (još važnije) obično bude prejako - pa se brzo jave oštećenja.
 
Poslednja izmena:
Šta je sa industrijskim nablama, one se ne servisiraju koliko znam?

Šta je sa šoljama volana, patronama pogona?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Upravu si za kompresor, posle ovoga sam definitivno rešio da izbegavam kompresor prevencije radi.
Što se tiče majstora nije samo na osnovu ovoga došao zaključak, nije mi pritegao ni kasetu , niti je lepo ozračio ulje u kočnicama ... Da i jedna čeljust je bila labava pa sam to sam izcentrirao i pritegao.

E da, i mene zanima šta je sa ostalim ležajevima? Ležaju u headsetu su zatvoreni koliko znam , da li i na njih utiče kompresor kao na konusne ?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E da, i mene zanima šta je sa ostalim ležajevima? Ležaju u headsetu su zatvoreni koliko znam , da li i na njih utiče kompresor kao na konusne ?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Utice :) Ja imam oko 24,5 lezajeva u ramu i zasad nemam problema, malo mozda lezajevi u osovinama tockova ali to nije zbog kompresora vec eksploatacije :D
Njih resavam tako sto otvorim, tj skinem onu zastitnu gumicu, isperem wd-om pa spricem ubacim svezu mast ;)
 
"Industrijski" (ketridž) ležajevi kod bajseva imaju plastični... pa više prašinar nego zaptivku, tako da voda pod pritiskom može da uđe i u njih. Jedino što kad oni propadnu nije cela nabla za bacanje, jer se ceo ležaj izbije i stavi novi - dok kod nabli sa konusima, kad ode šolja, nema popravke bez nove nable i preplitanja nove. Isto važi i za sve ostale ležajeve.

Ovde sam pisao opširnije o prednostima i manama različitih vrsta "biciklističkih" ležajeva, a u članku su linkovi sa upuCtvom za servisiranje, izbor masti itd, koga zanima, baš onako - opširno & kompletno:
https://www.bikegremlin.com/2254/vrste-i-konstrukcije-lezajeva-kod-bicikala/
 
Na slikama stvarno izgleda ekstra.
Možda se javi neki kolega iz Kraljeva da pogleda uživo ako ima takvih ovde.
 
Поручио сам га, слаће га пост експресом, па шта буде... :d
На сликама стварно изгледа добро а не вјерујем да може бити неких специјалних проблема кад га видим уживо, ипак је то само рам. Димензије ми се исто чине ок за моју висину 183-184.
 
Po meni razlika ne vredi ali pravo je pitanje da li želiš bajs za asfalt ili nešto drugo? Ako je odgovor da, imaš slične bajseve sa krutom vilom, ja bih izabrao to.
Da li ja to na skupljem vidim droper šticnu?!? Ili je ovo nešto drugo, tipa neki besmisleni "amortizer za pedu"?
U svakom slučaju bih se opredelio za jeftiniji ako je izbor samo ova dva.
Inače, sada vidim da je jeftiniji bajs u Nišu, ne znam čoveka, da ne ispadne da zato preporučujem taj...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
#203s - Stari Labin i laganica vožnja obalskim putem bez pogleda na more ;)
Ima i još malo vožnje kroz centar Labina (pored autobuske stanice), a potom uspon do starog grada koji ima fantastičnu poziciju i definitivno se ubraja u čuvene istarske "hilltop" gradiće. Brdo nije impresivno kao u slučaju Motovuna, ali se sa vidikovaca pruža fantastičan pogled skoro na sve strane - od unutrašnjosti Istre, preko celog Labina, sa sve Učkom u pozadini, do mora i Rapca. Sam stari grad je prilično brdovit, često sa starim... pločama kao podlogom, pa nije za one sa problemima u kretanju, posebno uz brojne stepenike. Neke zgrade su i u jako lošem stanju. Ipak, ima i obnovljenih i lepo okrečenih, a uz nekoliko "trgova" i živost koju donose brojni turisti (kao i blizina samog Labina) ukupan utisak je pozitivan. Ko želi, može da se prepusti i vožnji turističkim vozićem po okolini. Naravno, mnogo je bolje imati bicikl. :) U ruralni deo i seoca zalazi se vrlo brzo po napuštanju starog grada. Put je u početku... ispucao, ali ne predstavlja smetnju u vožnji, a kasnije se izlazi na glavni obalski put koji je u prilično dobrom stanju. Takođe, posle početnog blagog goredoliranja, kasnije sledi uglavnom veoma lagani spust, pa je vožnja uživanje, naročito uz puno zelenila. Jedini problem je što se od tog zelenila uopšte ne vidi more što je veoma neobično, posebno za jedan ruralni obalski put na uzvišenju. Epizodu završavam odličnim spustom za koji će se ispostaviti... ;) Za ljubitelje pentranja, naročito onih posle 80 i više kilometara vožnje (sa već poprilično uspona) sledeća epizoda donosi poslasticu - uspon na Skitaču. A vala i spust sa iste. Do tada:

 
Ja odradih skoro jedan manji update.. Natrčale za skroz ok pare karbonske kurble na oglasima a s obzirom da se BB30 long spindle direct mount prilično retko nalaze, nisam propustio priliku [emoji4]

Iako sam u poslednje vreme prestao da mnogo vodim računa o težini, weight weenie u meni je morao da stavi na vagicu oba pogona tako da sam utvrdio da sam uštedeo bezmalo 200g [emoji3]

Taman sam stavio i nov lanac, prethodni je izdržao nešto malo preko 1500km (bakara verovao ili ne [emoji3]) 20181207_173458.jpeg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Verujem da nije pravo mesto za ovo pitanje, ali ne znam gde bih drugde postavio..

Uzeo bih neki sobni bicikl cisto za opusteno rekreativno okretanje. Znaci nista fensi, nista bitno, samo malo da okrecem, aktiviram misice na nogama i ojacam ih.

Nemam dve blage o biciklima generalno, kamo li sobnim. Gledam Ring RX 106, kosta svega 14.590 dinara sto je jako pristupacno. Uzeo bih je, mislim da je za moje skromne potrebe okej? Ima li je neko, kako se pokazala? Moze li mi neko ukratko pojasniti sta je bitno na sobnim biciklima?
 
Nazad
Vrh Dno