Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Stavio sam deore xt glavu upravo, da iskljucim krckanje raspale deore srednje glave. Pa cemo videti šta se sada cuje

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kupio sam fag ležajeve, dva komada 2500. Milimetar su deblji od simano lezajeva (izmisljaju besne gliste). Juče uveče sam izbio ležajeve iz solja, danas ću ih ubaciti pa da vidimo. Ovi bi morali biti 5 puta kvalitetniji od onih simano. Kada sam rastavio onaj ležaj guma unutra se raspala bila cela, bilo je puno prljavština, a nije se nesto ni okretao. Zato je krcalo i preskakalo
 
Ležajevi za nablu ili možda za pogon? Posto shimano nable imaju konuse i kuglice zbog čega ih izbegavam već dugo..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za "srednju glavu" . Inace shimano proprietary lezajevi su 25 37 6, ovi fag (skf i drugi) su 25 37 7. Samo ona plastika sto ide kao poklopac treba malo da se sastruze, kada zavrsim operaciju videću.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamrznuo sam ležajeve i bez problema sam ih utisnuo unutra. Čak ni plastika ne mora da se ostruže. Sve u svemu po ceni jedne deore xt glave dobio sam puno kvalitetniju stvar. Sada imam 3 glave pa ću samo nove ležajeve ubacivati

Evo ako nekoga zanima ovo je oznaka ležaja



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
9dbeff872e606a0d13e26bf87aa7a7e5.jpg
 
Poslednja izmena:
Nekako mi lepse ovo ovde nego u video temu. Deluje skroz zanimljivo, voleo bih da probam: :)

 
Drugari, moja sezona vožnje je završena do sledeće godine. Bajk je opran, podmazan i spakovan u garažu. Hoću preko zime malo da ga osvežim. Planiram da promenim komplet kočione pločice. Diskovu su mi Ice Tech, pa bih kompletirao i pločice. Kakve su Shimano J03A Resin? XT M8000 je grupa.

Poručena je nova zadnja guma, Schwalbe Racing Ralph 29x2.35.
 
Imao sam ih ja prošle godine na m8000, standardni Shimano, nema tu šta da fali, ali nisam osetio razliku u odnosu na obične resin pločice (B01S)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poručujem sa Bike-Discount, drugar mi donosi, pa me koštaju koliko ovde obične. Nego reko da nema nešto u tom cenovnom rangu da se ističe.

Hvala [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nekako mi lepse ovo ovde nego u video temu. Deluje skroz zanimljivo, voleo bih da probam: :)


To tako izgleda na reklamnom video klipu, u praksi je ovo teska *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina sa 100 mana

Kao prvo ovo je ogromna sprava i samim tim preteska za vodu, a sve to bude jos teze za savladavanje otpora vode.
Uz sve to ima jako mali propeler u odnosu na masu, pa su morali da dodaju i motor jer to inace niko ne bi mogao da vozi.

Uz sve to nikako nisu smeli da prikazu sta se desava kada prestanete okretati pedale, jer cela sprava jednostavno potone

Za 9000 dolara moze da se kupi i pravi bicikl i pravi jet ski, a ne ovo pregolemo cudo.
 
Poslednja izmena:
kako bre za 9000 moze pravi bicikl i jet ski :D samo za bicikl treba vise od 9000 :D

9m1300.png
 
Odneo sam pedale. Lik ih je dotegao, i rekao da su sada ok. Ali posle dan je ponovo počelo da se čuje. Odneo sam ih ponovo i on je rekao da moram da sačekam vlasnika radnje da dodje. Meni se to nije čekalo. Ali iz predostrožnosti sam rastavio ceo pogon. Dotegao pauk za lancanik (iako nije bilo otegnuto dotegao sam), kurble i lancanik isprskao da se odmaste od stroke, obrisao srednju glavu. Posle sam sve podmazao, svaki sraf, i ulaz u kurble za pedale sam podmazao. I za sada 3 dana se ništa ne čuje. Voleo bi da je do toga bilo, tj nadam se jer mi se više ne vraćaju

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Koliko izadje u dinarima da se servisiraju kocnice komplet? jedino pakne imam a zamenio bi sve "oblajzle" delove
 
Može li preporuka za servis oko bežanije? Generalno može i oko centra BG, ali lakše je da bude sa one strane. Može i zemun, generalno cela okolina.
 
^ vidim da oni srafici za kocnicu i sam taj ulaz na rucki kocnice su izjedeni, pa onda eventualno sajla i sl.
 
Sve zavisi od kvaliteta delova koje bi uzeo. Shimano sajla ti je 370 dinara a imaš i običnu za 100 dinara. Ručice su ti oko 500 dinara. Što se tiče samih kočnica imaš ih od 500 do hiljadu za običnije po komadu. Znači oko 2000 ako uzimaš nove ručke nove kočnice i nove sajle.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 


light :D
 
Konačno su završeni radovi koje sam pominjao letos i sada od Zrenjanina do Temišvara može da se ide biciklističkom stazom. Od ZR-a do Kleka se ide stazom koja je postojala i pre i koja ide uz Temišvarski drum, zatim širokim trotoarom kroz Klek, a onda se u centru tog mesta skreće i ide do dolme Begeja, gde počinje nova staza rađena ove godine i koja ide skroz do granice, odakle se nastavlja rumunskim delom te staze završenim još pre nekoliko godina. Nisam siguran da li su kompletno završeni svi radovi blizu granice, pošto je pre desetak dana, kada sam poslednji put išao na tu stranu, ostalo da se završe delovi oko tri mosta, ali to je zanemarljivo.

Prva slika je sa granice - donji deo je na našoj teritoriji, a gornji, sa linijom, nalazi se u Rumuniji. Nemam pojma kada će biti urađena infrastruktura za graničare, kako će taj prelaz da izgleda itd.


lRrUIQ4.jpg
9JVY6Ao.jpg
 
Za taj novac OK kupovina
 
da, deluje ok
 
@Sgt. Major
Sad predpostavljam mora na neki drugi granicni prelaz da se predje, ovde je prekrsaj/krivicno? Lepo ce to biti kad se zavrsi i prelaz, cikloturizam sa znacajno manje stresa usput.
 
Pa da, ne može ovde još uvek da se prelazi, bilo bi nezakonito i po pravilima Srbije i po pravilima Rumunije. Videh danas da su uradili i belu liniju na sredini staze. :)
 

Штета што нема овакав 20" или 21", да је и 5к дин скупљи био би врх куповина чини ми се, таман сам хтио другару да препоручим, али на ~183цм висину је 19" премало ја мислим.


Иначе данас коначно да ухватим солидан дан за викенд за вожњу, јесте мало кошава зезала и умарала ме додатно, али убих финих 60км вожње.

Та стаза до Темишвара је врх, само сада испада теже доћи од Бг - Зр, него из Зр отићи у румунију. :)
 
175 visina, koji ram/točak da tražim, treking ili drumaš? M/26 ili nešto drugo?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno