Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ih sad, pretera ga, dva dana :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Pre nego krenem da vozim bicikl hteo sam da očistim lanac i podmažem ga uljem za lance. Da li je uredu da lanac očistim sa wd40 ili da uzmem neko drugo sredstvo.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Nafta, uljani razredjivac, wd40, pa i obična krpa

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala [emoji3]

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Drugari, moze mala pomoc?

Hteo bih posle hiljadu godina da malo vozim bicikl sa lepsom polovinom....razmisljam se da iznajmimo bajseve negde na nbgd-u ili u Zemunu, pa da odemo do Ade i nazad.
Da li se moze proci preko Brankovog mosta stazom, pa dole pored novog "ekskluzivnog" naselja na Savi, do Ade?
Drugo, kapiram da su rent-a-bicikli u katastrofa stanju?! Sta mi je najbolja opcija: Planetbike, Markoni, neko treci?

Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Ja vozim ćaletov Favorit iz 1972. godine. Svi delovi su originalni, osim, naravno, potrošnih - gume i trake na kormanu. I dalje mu radi merač brzine i kilometraže, sa kazaljkom i brojačem kao na starim automobilima.

Otprilike je ovakav:

223.JPG



Zanima me kod koga u Zrenjaninu ili Beogradu bih mogao da odnesem taj bicikl na generalno sređivanje, da se pritegnu pedale, isprave blatobrani itd.
 
Invictabike Novi Sad, baci pogleg, pratim ih na instagramu, ima par restauracija koje su odradjene kvalitetno.

Sto se tice potrosnog materijala, na bajsu je sve potrosno. :)
 
@lexpower Može da se prođe, postoji staza pored one galerije i ide iza celog tog ograđenog dela.
Što se iznajmljivanja tiče, nema razlike. Biraj gde će ti biti najlakše da uzmeš/vratiš.
 
Hvala, provozali danas 30ak km, snasli smo se.
Vec poceo da razmisljam o kupovini :)
 
Да се надовежем и ја на освјетљење, мени скоро стигло ово предње свјетло https://www.aliexpress.com/item/NEWBOLER-5200mAh-Bike-Light-Kit-T6-L2-Flashlight-For-Bicycle-2400-Lumen-Led-Lantern-USB-Headlight/32966905375.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.10764c4dAtCVEl
И ја сам узео најјачу верзију, 5200 батерије, три жаруље.
Једина мана је што је тешко, пише 180г а чини се и више :) Иначе лијепо свијетли... немам баш с чим да га упоредим, али надам се да ће исплатити ових пара. Може се искористити и за друге потребе јер се лако скида.
Ја узео опцију са 2 додатна холдера, али су изгледа бескорисни, уопште се жлијеб не уклапа као и овај оригинални који се добије уз свјетло и не знам како бих уопште накачио лампу на њих, али није ни битно, нећу га ни користити..


Дјелује коректно за те паре, то ћу другару узети баш. Само... 5000 лумена..... :)
 
Poslednja izmena:
Drugari biciklisti, ukoliko je neko zainteresovan, mozda bih prodao svoju masinu pa o detaljima mozemo u PM. Jos nisam postavio oglas nigde ali verovatno cu i to uskoro.
 
Hmmm. Mene više interesuje šta ćeš sada da pazariš :D Focus Jam???
Edit:
@bakara. Ma kakav drumaš. verovatno nešto propisne veličine, ovaj je bio par brojeva manji za njegovu građu.
 
Poslednja izmena:
Jedan broj, ne preteruj :)
Inace, u planu je nesto slicno + drumas ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ако може друмаш преко оних брда која обилази, онда ће нешто слично да скупља прашину. Знајући играча, мислим да ће друмаш да користи неко други. Мада ... време је за неку тежу категорију, доста више оне стазе и путеви, ајде мало преко камењара и стена. ;) Тамо где ниједан точак још није прошао.
 
^gravel? Niti je drumaš niti MTB, a može i drum i lagani offroad (mada ne baš kamenjar :) )
 
Haha dobre fore, priznajem :)
Ali ne, ne bi ni jedan skupljao prasinu, za oba bih imao namenu s obizrom da dosta njih sa kojima vozim ili bih vozio voze drum, treba mi i drumas. Planina, kamenjara i blata se svakako ne bih odrekao :D Jedino je zasad malo problem prostor gde cuvati dve bicikle kad i ovu jednu moras da izbacis iz stana :D
A zapao mi je za oko jedan noviji AM bajs, 2018. god, jeste isto L ali je geometrija modernija pa ima dosta duzi reach i jos opusteniji ugao vile... Videcemo...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ma nije, evo oću i ja da sklepam najzad treking, baš ću ovih dana da otvorim temu na cikloberzi. Da zameni krš kobru za po gradu (za loše vremenske uslove) i za neki touring i kampovanje, da ponese šator, podlošku i vreću. Ali ovo drugo ima da bude tipa jednom godišnje, tako da će da skuplja prašinu, isto kao i kobra do sad. Za novu godinu kad resetujem brzinomere kobra imala tipa 350 km, drumaš 8000 :D
 
Добро је имати комбинацију ако се може. А простор јесте највећи зајеб ту =)

Ја ћу од априла/маја да пробам наћи неког фитнеса/друмаша као други бицикл, лоше вријеме за куповину, али није ми журба па полако
 
Zdravo drugari. Planiram da uzmem neki skuter (električni trotinet), ali sam negde čuo da će u nekom narednom periodu za sve bisikliste važiti obavezno polaganje A kategorije. Da II je to tačna informacija.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Sve što ima pogon na motor do 4kw i brzinu do 45km/h će biti/već jeste moped. Od 3. aprila moped će morati da se registruje, ide na tehnički i da se ima dozvola za isti. Nekad je to bio PSP, sada valjda AM.
Ako konstruktivno može da ide preko 45 km/h (to bi trebao proizvođač da navede), onda je motocikl i treba neka od A kategorija.
Da li trotineti ili pedeleci spadaju u ovo je malo siva zona. Ako moraš da vrtiš pedale ili se odguruješ da bi motor radio, onda bi moglo da se kaže da nije motorni pogon nego asistencija. Ako može da se kreće bez napora vozača, onda jeste motorni pogon. Šta će policija zaista da radi i da li će da kontroliše trotinete je opet posebna priča.
 
To je trotinet na električni pogon, oni ga zovu skuter, što nema veze sa skuterom, brzina je 25km/h. Svašta možemo očekivati.
Hvala na detaljnom objašnjenju.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Pa ne vidim gde bi drugde, posto za kolovoz definitivno nisu, suvise su spori i imaju male tockove.

To su po meni sprave zgodne za odlazak na posao, turizam i slicno, drugi neku primenu im ne vidim.
 
Zbog odlaska na posao i pitam. Za 7 dana pocinjem bajsom da idem na posao, pa bih mozda uzeo i trotinet da kombinujem. Tipa 2-3 dana do posla bajsom, pa jedan trotinetom.

p.s. ovi elektricni i nisu toliko spori, oni idu 25 km/h :)
 
Poslednja izmena:
Pa 25 ides biciklom kad ne zuris... ali ako ti je to brzo OK.
 
Nazad
Vrh Dno