Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Pošto bi paket prelazio 50 evra i sigurno će ići na carinu, e sada me zanima da li to dodatno usporava dostavu ili ne ? Da li ovi na carini to zadržavaju neki veći broj dana ili ne ?
Ako je proizvod 33 evra, nemaš carinu, samo PDV. Nećeš da imaš zbog toga neko značajno usporenje.
 
A pro po price o voznji na kolovozu evo sta se meni desilo pre neki dan. Vozio sam bicikl Uzun Mirkovom po obelezenom delu kolovoza za bicikliste. Na semaforu na raskrsnici sa ul. Kralja Petra krenuo pravo kada se upalio semafor a vozac kamiona za odnosenje djubreta krenuo da skrece desno i da me sece. Da nisam poceo da se derem i pomerio se u stranu zavrsio bih ispod zadnje osovine kamiona. Nije ni malo bilo prijatno. Sigurno sam mu bio u mrtvom uglu ali zar ti kamioni nemaju onaj retrovizor iznad desnih vrata. Verovatno nije ocekivao biciklistu ili ne znam sta je mislio.
I sta sad ja treba da vozim na primer do posla kolovozom Pancevcem (ili nekom drugom ulicom) gde jure kao sumanuti samo da bih ispostovao pravila. Kako da ne.
 
Neko je nedavno kacio link za Camelbak bidone u intersportu -20%,kad sam svratio u petak da kupim bilo jos dodatnih 20%,tako da oni od 1400 (to im kebi cena svugde 1400-1500) izadju oko 890 din, za te pare nema trenutno nigde.

Zaista su vrhinski bidoni.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
carina ide na proizvod, ne na proizvod plus transport

pdv se naplacuje u slucaju da otvaraju paket da vide da li to sto je unutra stvarno vredi koliko je napisano da vredi
 
Neko je nedavno kacio link za Camelbak bidone u intersportu -20%,kad sam svratio u petak da kupim bilo jos dodatnih 20%,tako da oni od 1400 (to im kebi cena svugde 1400-1500) izadju oko 890 din, za te pare nema trenutno nigde.

Zaista su vrhinski bidoni.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Hvala što si pomenuo, ja naručih ovaj https://www.intersport.rs/camelbak-podium-0-71l-pvc-bidon-412588
Izašao me je 1024 dinara.
 
Tako je, carina ide na komplet cifru, cena proizvoda i transport, pa sve to plus 33% koliko sam se informisao ....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
posto ledja nisu vise mlada a naci pristojan bajs je postalo nemoguce - pala je konverzija :)

IMG-20200725-205651.jpg


sad gledam sta uzeti za sic. bike se koristi do posla i nazad tako da samo nek je udobno za krace relacije :)

gledam ovako nesto:
https://www.amazon.de/Selle-Royal-Ellipse-Premium-250x223mm/dp/B07KPSXKQC
https://www.amazon.de/Büchel-Wittkop-Fahrrad-Sattel-Medicus-81200/dp/B01F8Z1XLQ
https://www.amazon.de/Wittkop-Trekking-Medicus-schwarz-97201/dp/B01AG69K80
ako ima nekih preporuka zaa nesto kod nas - bio bih zahvalan.
danas sam gledao ovaj, delovao je ok:
http://www.vector-bikes.com/prodaja...i-delovi/sediste-sic-velo-deep-channel-detail
ali ovaj medicus mi deluje bolje.... bar ovako sa slike...
 
ovaj fanatic je retardirana firma niti se javljaju na fon a kamoli da odgovore na mail :trust:
 
Ja sam sa fanatikom oduvek imao loše iskustvo. Jos u vreme kada su oni jedini bili u gradu za bicikle. Servis im je uzasan. Platio sam 1100 dinara za centriranje točka (cak nije ni isao u osmicu vec je par zbica zvakalo) i stelovanje brzina. Brzine su uzasno podesili a točak onako. Ali u svakom slučaju ne znam ni sto sam odneo tamo jedino sto su mi blizu.
 
Одговориће ти на мејл послије 3-4 дана, тако су и мени кад сам им нешто тражио, а на телефон се не јављају никад изгледа.

Возио сам данас мало свој резервни мтб који сам дао дјевојци, промјенио му средњи погон, патрону, подмазао и очистио амортизере, нове пакнове.. нисам му додуше то ја средио него добар мајстор :d али препородио се право, ради као сат, а не чује се.
Морам признати да ми је послије више мјесеци вожње на друмском пријао мало амортизер и небрига на коју ћу рупу налетити :)
 
Ja sam sa fanatikom oduvek imao loše iskustvo. Jos u vreme kada su oni jedini bili u gradu za bicikle. Servis im je uzasan. Platio sam 1100 dinara za centriranje točka (cak nije ni isao u osmicu vec je par zbica zvakalo) i stelovanje brzina. Brzine su uzasno podesili a točak onako. Ali u svakom slučaju ne znam ni sto sam odneo tamo jedino sto su mi blizu.

Zato je najbolje nositi kod Relje-gremlin-a.

Decko radi perfektno, brzo, povoljno.

Par puta sam nosio kod Borisa u Lasla Gala dok je imao radnju. Momci su lepo uradili, Boris mi je radio servis na Fox-u (zamena ulja, semeringa) nije bilo jeftino. Ali kad vozis moras i da platis.
 
Poslednja izmena:
U risu sam uzeo siftere i definitivno su poslovni. Jedini su uspeli da mi naruče ikakve siftere za 11 brzina. Hteo sam slx ali nigde ih nije bilo pa sam uzeo xt iako su skuplji nisam hteo da čekam jer pitanje kada bi ih bilo
 
Poslednja izmena:
Još jedna nova mašina kod mene :D
Stumpjumper sam prodao a kupio nešto maaaalo drugačije i ovog puta aluminijum. Malo da se "poigram" pa će da ide dalje verovatno :)
Nažalost nikako da nahvatam XL onoga što tražim tako da sam opet na L-u ali ovaj sam uzeo jer viši i duži ram od Specializeda i primeti se to odmah.. Takođe veoma je "slack" i za nijansu teži tako da će KOM-ovi na uzbrdicama da sačekaju ali zato planiram da letim na dole :D
Oprema je fabrička, GX Eagle 1x12 , RS Pike napred Deluxe pozadi, Sram Guide R četvoroklipne kočnice, DtSwiss M1900 točkovi, mada mi se pasuju stari Roval Traverse sa Specializeda pošto su mi ostali tako da cu verovatno da furam njih. Na slici je prednji Roval, probao čisto da vidim kako će da mu čuči 3.0 guma :)

Nadam se da sutra padne jedna vožnja..20200807_171522.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
sexy :)

koliko te je izasao? ako nije tajna :)
 
Poslednja izmena:
Još jedna nova mašina kod mene :D
Stumpjumper sam prodao a kupio nešto maaaalo drugačije i ovog puta aluminijum. Malo da se "poigram" pa će da ide dalje verovatno :)
Nažalost nikako da nahvatam XL onoga što tražim tako da sam opet na L-u ali ovaj sam uzeo jer viši i duži ram od Specializeda i primeti se to odmah.. Takođe veoma je "slack" i za nijansu teži tako da će KOM-ovi na uzbrdicama da sačekaju ali zato planiram da letim na dole :D
Oprema je fabrička, GX Eagle 1x12 , RS Pike napred Deluxe pozadi, Sram Guide R četvoroklipne kočnice, DtSwiss M1900 točkovi, mada mi se pasuju stari Roval Traverse sa Specializeda pošto su mi ostali tako da cu verovatno da furam njih. Na slici je prednji Roval, probao čisto da vidim kako će da mu čuči 3.0 guma :)

Nadam se da sutra padne jedna vožnja..Pogledajte prilog 288469

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Uf uf, nek je sa srećom [emoji869]

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Hvala drugari :)
Zamenio sam točkove, sad su oba roval, sutra vožnja ako ne bude kiše kao celo veče sada...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
da li je tocak 29' pozeljan za visinu od 170cm? ram je 18'
 
to sve zavisi od osobe, nije vezano za visinu. neko vise voli 27.5 neko 29

zenski XC world cup svi voze 29", a neke su visoke i 155cm
 
aham a bil pre kupio 26 ili 29? 1000 din vise 29tka mada ja ne volim visok sic pa ko zna na sta bi 29 licila
 
Poslednja izmena:
29 (29 i vozim), visok sam 172cm, ram je M (47cm seat tube), 80mm (6 stepeni drop) stem skroz slammed uz headtube i 720mm handlebar

sto ne znaci da bi i tebi bilo bolje. a 26 se vise ne proizvodi vec jako dugo, sve sto nadjes 26 je matoro (na znam za Srbiju i ove nase Capriolo i sl, mada to i ne gledam)
 
Poslednja izmena:
secam se tih, vec si ih linkovao. realno ne bih uzeo od ta dva nijedan, ali ako bi bas bas bas ali ono BAS MORAO da izaberem neki od ta dva uzeo bih 29"

pre bih vozio ono sto imam i skupljao pare za neki kvalitetniji
 
Još jedna nova mašina kod mene :D
Stumpjumper sam prodao a kupio nešto maaaalo drugačije i ovog puta aluminijum. Malo da se "poigram" pa će da ide dalje verovatno :)
Nažalost nikako da nahvatam XL onoga što tražim tako da sam opet na L-u ali ovaj sam uzeo jer viši i duži ram od Specializeda i primeti se to odmah.. Takođe veoma je "slack" i za nijansu teži tako da će KOM-ovi na uzbrdicama da sačekaju ali zato planiram da letim na dole :D
Oprema je fabrička, GX Eagle 1x12 , RS Pike napred Deluxe pozadi, Sram Guide R četvoroklipne kočnice, DtSwiss M1900 točkovi, mada mi se pasuju stari Roval Traverse sa Specializeda pošto su mi ostali tako da cu verovatno da furam njih. Na slici je prednji Roval, probao čisto da vidim kako će da mu čuči 3.0 guma :)

Nadam se da sutra padne jedna vožnja..Pogledajte prilog 288469

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Uh fina vozalica. Congrats. Nikako da predjem na full susp.
 
Hvala, al šta da ti kazem, možda bolje i nemoj jer posle nema nazad :D
Meni je ovo treći za redom. Doduše neki trail ht sa 130+ hoda napred mi ne bi smetao ali slabo toga ima kod nas. Beše jedan Cube Reaction TM baš xl ali se prodao brzo, zakasnio sam...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
aham a bil pre kupio 26 ili 29? 1000 din vise 29tka mada ja ne volim visok sic pa ko zna na sta bi 29 licila
26 nemoj uzeti nikako. Meni licno je 29 preveliko meni najvise odgovara 27.5 ali ako biras izmedju 26 i 9 uzmi 29. I nemoj veći ram od M. Bas kada sam bio jednom u disu parkirao sam moj bajs pored tog eternidad, i sta znam izgleda lepse nego sto stvarno jeste

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ probao sam polar mirage 29 ono je meni preveliko... a 27.5 za ovaj ne postoji i nekako mi se cini da je crveni lepsi
 
Sa 26 ces se patiti po gradu, moje mišljenje, imao sam 26 i ne bi uzeo ponovo

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno