Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Sta kupiti za sto manje para a da je ok, mislim na novo? Nisam jos odlucio koliko cu para izdvojiti, jer nemam predstavu koliko je potrebno za neki ok bicikl, koji se nece raspasti posle 1-2god, iako ga ne bih vozio svakodnevno i ne bi bile neke velike kilometraze, opet ne bih da pazarim neki krs. Sta mu dodje best buy? Nisam upucen u ovo, trazim savet
 
neki treking bicikl ili gravel sa shimano 105. e sad novo i kvalitetno nece biti jeftino.
ako hoces kvalitetno, to mora da kosta. a sad jos sa ovom pandemijom i velikom potraznjom za biciklima kosta i jos vise.
 
pa to je ono low end. jedino sto valja su kocnice i ram. ali za taj novac, to je to (to je oko 500eur?), mislim nece se raspasti, a imas i garanciju 2 godine :)
ako povremeno vozis, skroz ok. samo to ti je mtb, pa ako ides vise po asfaltu bice malo teza voznja
 
Poslednja izmena:
sta bi ti preporucio, neka 2-3 modela daj? 1km je 60din, plus nazad dobijam pdv, manje je to od 500e, oko 400e, malo i manje cak
a koliko sam video to je neki ok brend, garancija je 2god i koliko sam video negde dozivotna na okvir
 
odlicna je Orbea, spanski brand, ali je ovo neki njihov entry level bajs :)
pa za 400eur novo, to ti je to, nema nesto mnogo kvalitetnije novo, tek od 1000+ vredi uzimati ako ce se ozbiljnije voziti bicikl (tipa nekoliko stotina km mesecno) ako ces mesecno prelaziti 100-200km pa jos zimi ne vozis, ovo je ok bicikl (imas i garanciju)

evo ovo recimo, ako gledas MTB, kvalitetna oprema Shimano XT M8000 2x11, samo nije novo, nije 400 (vec 700), ali kao sto rekoh za taj novac...
https://www.2bike.rs/cikloberza/mal...-bicikli-7/cube-sl-limited-27-5-full-xt-m8000
sa ovim bi mogao dosta godina da se vozas cele godine, XT je kvalitet

jedino zavisi tvoja visina zbog velicine rama
 
Poslednja izmena:
Pa ovako, vozio bih 5-10km dnevno, vozikao po gradu pretezno, znaci drumska voznja i zimi bih vozio, pa cak i kad padne sneg, nekad kad mi se cefne bilo bi i neke avanturisticke voznje i duze distance. Bicikl nisam vozio godinama, i sad bih da se ponovim. Sad sta mi za to treba i ne znam ni sam bas, i ako ima nesto polovno ok ili novo za manje pare ok, ako nema onda taj Orbea za 400e, ako moze manje od toga ja sam za, da se ne placa cena imena brenda :D A ne bih ni da uzmem neki krs za male pare pa da se rapadne, ne znam ni sam sta je best buy za mene, a opet ne bih davao previse novca ako za to nema potrebe :D
 
ok je taj sto si i izabrao. novo, imas garanciju, znas da niko nije vozio pre tebe, miran si :)
 
pa sta ti ja mogu reci, lepo izgleda :D i to je to, ne razumem se stvarno, ako ce za tu lovu ispunjavati ocekivanja super.
ja cak ne znam ni kakva je razlika izmedju mtb, treking i tog gravela, i koji je uopste za moje potrebe. zato i trazim savet
 
^ildana sam pitao :d
 
pa nisam se ja naucen rodio :D imate toliko informacija na internetu, malo istrazujte, citajte, ima toliko korisnih yt kanala ako bes necete da citate, sve se moze pronaci i donekle nauciti.
svako zna neke svoje potrebe, svako od nas je razlicit, razliciti interesi, na kraju i izgled bicikla je nekome presudan faktor donekle.

recimo dosta bitna stavka kod kupovine bicikla je koliko je on futureproof, tj da li se moze nadograditi kvalitetnijim (novijim) komponentama za nekoliko godina, postoje standardi koji se ne menjaju bas tako cesto, a postoje komponente koje su u fazonu to ti je sto ti je, ako bi da menjas na bolje, *mjau**mjau**mjau*a kupi ceo novi bicikl.

ja sam osetio to na svojoj kozi, kupio polovan bicikl, sa malo istrazivanja, kasnije sam dosta komponenti na njemu zamenio i sad je ono sto bih kupio da ga kupujem saad, ali me je to kostalo duplo vise novca.

drugi bicikl sam kupio skoro, znao sta trazim, sta mi treba, koje komponente mogu da finansijski priustim sebi i sad vozim i uzivam, ne moram da menjam nista narednih nekoliko godina na njemu.



ako me pitas da li taj bicikl vredi meni da ga kupim i vozim, ne
da li vredi tebi, ne znam, mozda.
komponente na njemu su lowend, to za sobom povlaci dosta kraci radni vek i mnogo vise servisiranja (novca), ali i to zavisi koliko ga vozis, kako ga vozis, gde ga vozis i kako ga odrzavas
 
Ima li neka preporuka za bicikl za dame? Uzeo bih za moju devojku. Da je sportski ali udoban?
 
Kad ovako postavis pitanje vrlo je verovatno da ne dobijes neki pametan odgovor.
Za pocetak - nov ili polovan? Koliko para je u budzetu za bicikl?
Ako je nov - ja recimo ne mogu nista da pomognem jer trziste novih ne pratim ali neko verovatno okaci neki zanimljiv izbor ako zna gde da pogleda i na brzinu izabere nesto za tebe.
Ako je polovan mnogo je lakse sam da posetis popularne sajtove, izaberes par oglasa za bicikle koji cenovno/izgledom dolaze u obzir pa ti mi napisemo nasa misljenja na osnovu oglasa.
Evo recimo ovde, pa dalje vidi da li zelis izbor da suzis na zenske ili recimo city/turing - da nemaju visoku precku:
https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6
 
Cena mi nije problem pa je nisam pominjao. Mislio sam da postoji neki best buy za zenska bicikla. Neka kratka uputstva sta da nikako ne kupujem i sl. Hvala potrazicu malo po radnjama.
 
Poslednja izmena:
^ode vec :)

Cena mi nije problem pa je nisam pominjao. Mislio sam da postoji neki best buy za zenska bicikla. Neka kratka uputstva sta da nikako ne kupujem i sl. Hvala potrazicu malo po radnjama.

Ovde je verovatno i sam izgled bicikla bitna kategorija (pretpostavljam), pa najbolje okaci neki link sta nadjes po radnjama zajedno sa lepsom polovinom - vecina prodavaca ima online prodavnice i ponudu.
Onda je lako baciti koji komentar.

Ja ne bih uzimao nista ispod recimo 500eur novo, kada vec cena nije problem..
Bitno je da prednja suspenzija bude koliko toliko kvalitetna a ne tu cisto "reda radi", ipak za damu ne bih uzimao krutu vilu napred.
Same komponente je dovoljno da budu makar koji stepenik iznad najjeftinijih. Pretpostavljam da je namena bicikla vrlo rekreativna voznja tj nije bitno da budu neka "ozbiljnija" klasa.
Pozeljan je laganiji ram sto takodje dize cenu bicikla, pa ako jos ima i nesto od dodatne opreme cenim da je 500eur eto neki minimum da bude novo a da traje nekoliko sezona bez dodatnih ulaganja.

Imas i ovde zanimljivih opcija, samo gledaj modele sa "zenskim" ramom tj bez ove visoke precke.
https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/city-turing-10
 
vecina bicikala je unisex, gledaj samo manju velicinu ako je dama sitnija, i zensko sediste
 
Htedoh baš to da napišem. Jedini razlog da uzme bez "horizontalne" štangle je ako ide, ko Holanđani, na posao biciklom (bez presvlačenja), što je u Beogradu malo neverovatnija varijanta.
...ili ako ne može da zabacuje nogu iz bilo kog razloga.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja dobro napisao, sad vidim... vise sam mislio da ta "precka" bude malo nakosena nego da bude skroz bez nje. :)
Ipak dosta znaci da postoji za jacinu i krutost rama.
 
Skupo, za te novce imaš nove u sličnoj ili čak i boljoj opremi. Npr. Polar Tsunami ili Capriolo 9.4. Pride prodavac za izbegavanje, od njega bi uzimao samo lično.
 
Da li je neko video ovakav amortizer kod nas? Za šiping na aliju može da se kupi bajk.
44b6612ef8c267e15c32e9bcf023c677.jpg


Sent from my RMX2063 using Tapatalk
 
Do koliko kila to moze da izdrzi tako namesteno

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ugly

Svejedno, link ka ovoj skalameriji? Čisto informativno
 
meni ovo deluje kao nesto sto ce se posle kratkog vremena iskriviti i to je to :D
 
Sam polozaj sica mi izgleda krajnje neprirodno. Drugo ja ne bi dao svoje poverenje tome da ce izdrzati. Pogotovo za manju kilazu od 100 kila gde polozaj ide gore.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno