Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

jeste :)
 
da, carina i pdv, jer je jakna 64eur plus shipment 20 ali je stiglo za 13 dana od click buy na sajtu

ultra lagana, a stvarno radi posao.
testirao veceras na vetru, sad jos kisa da padne za full test :)
 
Poslednja izmena:
Ma da nemoj da se nasi pretrgnu pa da slucajno povecaju granicu do koje se moze kupovati bez carine i PDV-a. U BiH je do 150 evra. Ja tako gledam neke stvari vezane za bicikl preko bikeinn-a. Pa da vidim ako bi mi neko iz R. Srpske doneo ili poslao.
 


 
Ma da nemoj da se nasi pretrgnu pa da slucajno povecaju granicu do koje se moze kupovati bez carine i PDV-a. U BiH je do 150 evra. Ja tako gledam neke stvari vezane za bicikl preko bikeinn-a. Pa da vidim ako bi mi neko iz R. Srpske doneo ili poslao.

Bukvalno sta god sam gledao dok dodam carinu i pdv, poštarinu, jednostavnije mi je uci kod nas u radnju i kupiti.
 
to je lako kad ima kod nas u radnji :)

 
kad smo zemlja treceg sveta (ili sad vec cetvrtog)

interesantno je da neke stvari ne mozes da dobijes, recimo shimano, pearl izumi i sl Not shippable to Serbia, sigurno zbog monopola ili nesto oko generalnih distributera i zabrane drugih da izvoze kod nas ili vlasti nase, ko zna....
 

Prilozi

  • 1111.png
    1111.png
    131.2 KB · Pregleda: 107
  • 2222.png
    2222.png
    91.2 KB · Pregleda: 96
Meni su rekli u jednoj radnji da ti generalni uvoznici za Shimano smb euro ili kako već mrzi ne da pogledam na kutiji da ne daju da se mimo njih uvozi, plus su mi rekli da su veoma neodgovorni i da je zbog njih nestašica delova
 
Nije to ništa novo, niti specifično za zemlje trećeg sveta. Svojevremeno je u zapadnoj Evropi bio problem sa online kupovinom Levis farmerki iz USA. Bile su znatno jeftinije nego u lokalnim prodavnicama, pa su uvoznici tražili da se to reguliše, jer su online cene bile previše niske.
Pozdrav
 


timeless Ti
 
Ima li ko iskustva sa prevozom bicikle kroz medjunarodne vozove? Kroz ove nase znam, 100 rsd je prevoz bicikle i plus vozna karta ali za medjunarodne me zanima.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ponovio sam se pedalama pa ćemo videti kakve su neke kvalitetnije u odnosu na ove krš koje sam do sada koristio

e62cf1a0c8953a6e3d6d4af17b983b1a.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
nice :) nove kupio?

ovo za vozove ne znam, mozda videti na sajtu prevoznika koji vozi
 
Par nas planira da spici vozom do Skoplja pa onda da odemo na Ohrid. Dan dva tamo, zatim sidjemo do Bitolja gde uhvatimo voz za nazad. To je neki plan voznje. Za prolece naravno. Samo ne znam situaciju sa prevozom bicikle vozom.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nove sam uzeo, i bratu isto. Jedino ih je u risu bilo, nigde čak ni na oglasima nema iako se reklamiraju da imaju
 
za koji bicikl?

koji razlog zamene?
 
Ako ti treba i kompatibilan je sa ostatkom tvoje opreme, zašto da ne.
 
Pošto smo mislili da bratu krcka ta nova shimano pedala, ja sam zamenio sa svojom i ne krcka pedala, vec je srednja glava. Zanima me kakva iskustva imate sa tim hollowtech patronama i sa kojima imate najbolje iskustvo. Ova siva deore koju ja imam je užasna od prvog dana, krcka, preskaču lezajevi. Čitao sam po internetu i nemaju ljudi bas neka dobra iskustva. Razmisljao sam da ja ubacim skf lezajeve unutra ali vidim da bi me to izaslo 2000, dok ako bi ubacio fag kostalo bi me 4000, pa me zanima npr kakva je deore xt patrona jer ona je oko 2500 nova. Ako bi to otprilike isto trajalo onda bi kupio deore xt i cao.
 
Poslednja izmena:
Ipak njegova pedala tandrce, bas sam se razocarao. Moja nije pocela da tandrce kod njega ali zato ta felericna njegova kod mene jeste. Danas sam malo vozio i bas skoro pri svakom okretu leva pedala ispusta klik klik klik retardiran zvuk. Razocarao sam se jako, ocigledno se ne isplati davati pare, posle dva dana pedala od 7000 pocne da tandrce, strasno.
 
zato imas racun i garanciju, pa zamenis :) sve moze da bude falicno. btw imas pedale i od 200eur :)
 
Znam da ima ali ono. Vraticu, necu da ih otvaraju posle 3 dana koriscenja
 
Solidno jak miris, ko čuva bajs u sobi osećaće jedno sat dva sigurno. Ali nisam probao, samo naprskao danas :) Uzeo i onaj cleaner, deluje da fino radi pogotovo kad se ima i neka tanka četkica koja može da dopre do unutrašjosti linkova, lanac bude kao nov.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
zakacis jelkicu na rucku :)

ja sam pazario Motorex neki, tj nisam jos, narucio pa cekam da stigne
 
Nazad
Vrh Dno